Skocz do zawartości
Michi23

Stary Sprzet Do Lamusa? Nie, Nigdy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem nowym uczestnikiem tego forum, i chce zapoczatkowac ciekawa (mam nadzieje) dyskusje na temat starszych platform sprzetowych w polaczeniu z nowymi kartami graficznymi (glownie nVidii). Przypuszczam, iz jest wiele osob, ktore posiadaja wolniejsze maszyny (a nie jakies takie demony "do zabijania"), a szarpnely sie niedawno na zakup nowszej karty graficznej (obok wymiany procesora jest to, jak wiadomo, najlepszy sposob na najwiekszy przyrost wydajnosci w grach).

 

Pragne tu obalic wiekszosc mitow krazacych glownie z powodu nagonki producentow sprzetu, ktorzy wypuszczajac kolejne (czytaj: drozsze) wersje swoich produktow, obrzucaja blotem (aczkolwiek w wyrafinowany sposob) wszelkie poprzednie wersje.

Zapraszam wiec do dyskusji szczegolnie goraco tych wszystkich, ktorzy sa zadowoleni z wydajnosci swoich nie najnowszych maszyn (i potrafia to uzasadnic). Ale do rzeczy:

 

Historia mojego ostatniego uaktualnienia sprzetu jest banalna - mimo swoich latek (era poznostudencka ;-)), czasem lubie oddac sie przyjemnosci zagrania w jakis znaczacy tytul spod "znaku" must-play. Ostatnio pojawilo/pojawi sie tego duuuzo na horyzoncie (ze wpomne tylko o HL2, Far Cry, Driv3r, Doom 3, RCT3, POP:WW, Splinter Cell:PT & CT, czy zapowiadanych S.T.A.L.K.E.R., AOE3, Earth 2160, GTA:SA). Ktoz z nas by nie chcial zagrac w takie tytuly w High Details :-) przy komfortowym min. 30fps? Mysle ze kazdy. Ja z cala pewnoscia - tak.

 

Podsycony lektura kilkunastu ciekawszych gier ;-) zaczalem niedawno zastanawiac sie co zrobic ("Ja tez chce grac, a co!!!" ;-)). Wymyslilem zakup mocnej (naprawde mocnej) ale i nie szokujaco drogiej karty graficznej. Po naprawde intensywnym przestudiowaniu wartosciowych materialow (glownie anglojezycznych) i rownie wartosciowych ;-) polskich cennikow, wyboru niemalze nie bylo - Leadtek WinFast 6800GT (solidna marka, gwarancja wydajnosci architektury - 16x6, potezny radiator CU + cichy wentylator, najwieksza podatnosc na OC, PS i VS 3.0, obsluga DX9c itp.)

 

Ciekawic moga Was pewnie moje wyniki w grach/benchmarkach i na jakim sprzecie to chodzi. Juz wyjasniam. Moja leciwa maszynka to:

 

procesor: Athlon XP 1700+ (nominalnie, czyli: FSB = 133, mnoznik = 11)

podkladka pod procesor: ThermalTake Copper Shim XP Rev.2

pasta na rdzeniu procesora: Arctic Silver 5

chlodzenie procesora: Pentagram Freezone QC-92 Cu (ustawiony na 1500rpm)

plyta glowna: EPoX 8K5AE (VIA KT333CF z VT8235) AGP x4 (!!!) :-)

pamiec: 2x 256MB ECC PC2700 CL2.5 (firmy nie pamietam, jakas naklejka byla z kodem kreskowym i napisem IBM approved :-))

dysk twardy: Maxtor 40GB ATA-133

naped optyczny: Lite-On DVD-RW DL

zasilacz: NeoTEC X3800 380W No-Noise Series 22dB

obudowa: Codegen midi-tower ("long" w kolorze mlecznej sraczki z co ciekawszymi wstawkami w kolorze brudny-blue :-))

karta graficzna: Leadtek WinFast A400 GT TDH (GeForce 6800GT 256MB) (nominalnie, czyli: 350/500MHz - tak tak ta druga wartosc to tzw. "marketigowe" 1000Mhz)

chlodzenie karty graficznej: producenta (czyli pokaznych rozmiarow kawal miedzi :-)

i cichy (wbrew niektorym opiniom z Ksiezyca) wentylator dodatkowo ustawiony na 50% obrotów w 2D programem EXPERTool (super-cisza)

dodatkowe wentylatory/modyfikacje: do obudowy (wywiewajacy) - lozyskowany 1500-2000rpm 80mm; do obudowy (zasysajacy) - lozyskowany ThermalTake Thunderblade 90mm 21dBA; pasta silikonowa na rdzeniu i pamieciach karty graficznej zastapiona Arctic Silver 5 (ta sama co pod procesorem)

 

temperatura procesora w st. C (normal/stress) = 33/38

temperatura k. graf. w st. C (normal/stress) = 59/66

 

A teraz wyniki:

 

gry (1024x768):

Far Cry (all na max) = 35.1fps (timedemo - nie pamietam jaka mapa)

Doom 3 (high details) = 30-40fps (w zaleznosci od liczby przeciwnikow i lokacji)

 

benchmarki:

a) 3DMark'i:

- 2001 SE = 11027

- 03 = 9280

- 05 = 4096

B) Aquamark = 34487

c) PCMark05 = 2486

 

I male podsumowanie: granie jak marzenie (x4 Anizo, x4 AA to nie problem w 1024x768). Nowe gry wymiataja (po grzyba mi 120fps, skoro przy 30fps jest miodzio - wiecej I TAK NIE DA SIE ODCZUC LUDZKIM ZMYSLEM WZROKU), stare gry tym bardziej... ech... i niech mi ktos udowodni, ze musze wymieniac sprzet ;-)

 

Info: zmienilem (w koncu ;-)) ten moj "kochany" i wysluzony zasilacz z Codegena 300W na cosik markowego/mocniejszego, dodalem tez jeden wentylator wdmuciach!acy powierze do obudowy oraz porzadnie ulozylem kable i... rewelacja! spadek temperatur w zaleznosci od sytuacji od 3 do 5 st. C.

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzruszyla nas Twoja historia ;)...a jeszcze bardziej wzruszy jak napiszesz, ze padl Ci zasilacz i pociagnal za soba reszte kompa i ta wspaniala karte graficzne...

1344322[/snapback]

He he, no to bedzie naprawde śmieszna historia<lol> Będziesz mógł wtedy tworzyć na tym forum tematy w stylu: ,, Padła mi karta za 1.5 tysiaka, miałem SUPER zasiłke... Co jest grane? Pomocy!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzruszyla nas Twoja historia ;)...a jeszcze bardziej wzruszy jak napiszesz, ze padl Ci zasilacz i pociagnal za soba reszte kompa i ta wspaniala karte graficzne...

1344322[/snapback]

Mnie natomiast wzrusza fakt, iz nie dalem sie (jak zapewne ty) naciagnac na niepotrzebny wydatek... chlopie, to tak jakbys mowil posiadaczowi Cinquecento, ze aby przemieszczac sie bezpieczine z miejsca na miejsce TRZEBA KONIECZNIE kupic Volvo - zastanow sie zanim cos napiszesz :-) Ten zasilacz wytrzymal juz 4 lata (w tym ponad 2 lata na GF5900XT, ktory tez pobiera duzo pradu). Ja tam nie widze ZADNEGO powodu do niepokoju o moj sprzet. Nie ma racjonalnego powodu, dla ktorego mialoby byc inaczej. Dziekuje za tworcze spostrzezenie rowniez PiPoL'owi... moze zdobedziesz sie na jakies glebsze przemyslenia, zamiast pisac bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast wzrusza fakt, iz nie dalem sie (jak zapewne ty) naciagnac na niepotrzebny wydatek...

tylko, ze jak kupujesz porzadny, nowy samochod to chyba nie tankujesz u soltysa za stodola, tylko jedziesz na normalna stacje z paliwami...no, ale Twoj wybor...szkoda tylko tej nowej bryki...

btw: nie wiem czy masz swiadomosc, ale kupujac taka karte do takiej reszty kompa to tak jakbys kupil wypasiona bryke, nisko zawieszona, i chcial jezdzic nia po polskich drogach... imho zakup totalnie nie przemyslany...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast wzrusza fakt, iz nie dalem sie (jak zapewne ty) naciagnac na niepotrzebny wydatek... chlopie, to tak jakbys mowil posiadaczowi Cinquecento, ze aby przemieszczac sie bezpieczine z miejsca na miejsce TRZEBA KONIECZNIE kupic Volvo - zastanow sie zanim cos napiszesz :-) Ten zasilacz wytrzymal juz 4 lata (w tym ponad 2 lata na GF5900XT, ktory tez pobiera duzo pradu). Ja tam nie widze ZADNEGO powodu do niepokoju o moj sprzet. Nie ma racjonalnego powodu, dla ktorego mialoby byc inaczej. Dziekuje za tworcze spostrzezenie rowniez PiPoL'owi... moze zdobedziesz sie na jakies glebsze przemyslenia, zamiast pisac bzdury?

1344409[/snapback]

...Michi23 ponieważ tak to już jest. Będziesz chodził szczęśliwy, że "nie dałeś się naciągnąć na markowy zasilacz" by kiedyś wyć w poduchę z powodu straty sprzętu. I przypomnij sobie ten dzień, gdy będziesz się dławił smarkiem, że koledzy z forum Tweak próbowali przemówić do Twojego rozsądku. Wówczas nie walcz o życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herezje głosisz :) Każdy szanujący się gracz wie że nawet najszybszy GPU nie pociągnie nowej gry ze starym procem i małą ilością ramu. Co więcej to co proponujesz jest wyrzucaniem kasy w błoto bo przykładowo taki 6600 GT czy R9800 nie bedzie w 100% wykorzystany nawet przy procku 1 Ghz i 256 ram. Lepiej kupić karte tańszą o te klika złotych, dołożyć troszke kasy i kupić lepszego proca.

Edytowane przez barteksquall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, ze sie temat dynamicznie rozwija... hmmm... ale nie o zasilacze chodzilo :-) IMHO wlasnie zakup takiej karty pozwolil mi na komfortowe granie na moim sprzecie - robilem proby z Radeonami (m.in. 9700Pro, 9800Pro, X800) i nie bylo rozowo (jesli nie za wydajnosc, to bardzo cenie ATI szczegolnie za jakosc i funkcjonalnosc serii All-In-Wonder). Mimo, iz wladowalem spore srodki w sama grafike, to uwazam, iz jedno nie podlega dyskusji - moge komfortowo sobie zagrac (w jakakolwiek gre). Plakac nie bede (tak jak dotychczas) - hehe, jakby co, to uwolnie sie od starego sprzetu, by przyspieszyc kupno nowego ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego że Codegen 300W ci działa bez problemu od 4 lat, takie przypadki są mimo wszystko częste. Powiem więcej, ten zasilacz może przeżyć całego kompa. Problem w tym że taki zasilacz nie posiada podstawowych zabezpieczeń, w przypadku spadku/wzrostu napięcia w sieci lub zwarcia w komputerze ten zasilacz postąpi po swojemu - przekaże wszystko na podzespoły po czym sam "zapłonie".

 

Dobry zasilacz z zabezpieczeniami to wydatek rzędu 100zł - Modecom 350GTF

Niezbyt wielki wydatek przy cenie twojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego że Codegen 300W ci działa bez problemu od 4 lat, takie przypadki są mimo wszystko częste. Powiem więcej, ten zasilacz może przeżyć całego kompa. Problem w tym że taki zasilacz nie posiada podstawowych zabezpieczeń, w przypadku spadku/wzrostu napięcia w sieci lub zwarcia w komputerze ten zasilacz postąpi po swojemu - przekaże wszystko na podzespoły po czym sam "zapłonie".

 

Dobry zasilacz z zabezpieczeniami to wydatek rzędu 100zł - 1344591[/snapback]

Zgadzam sie. W zadnym razie nie bronie Codegen'a ani nie twierdze, iz posiadam bardzo dobry zasilacz - po prostu wystarczajacy. Jak juz dorobie sie funduszy na zasilacz, to z pewnoscia Codegena nie kupie ;-> Swoja droga bardzo podoba mi sie Revoltec Chromus II 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie to jest zboczenie, kupiles sobie jakas wypasioną karte i wczepiles do zlomu a teraz sie chwalisz jeszcze swoją pomyłką i wmawiasz innym że to był dobry wybór.

 

To chyba logiczne ze na 1700+ 512 ram i GF6800GT będą ci chodzic nowe gry co? Nie widze w tym nic dziwnego i nie wiem czym sie podniecasz.

 

Gratuluje zasilki.

 

". Przypuszczam, iz jest wiele osob, ktore posiadaja wolniejsze maszyny" popatrz na moj konfig. Gralem w dooma 3 i hl2 na troche podwyzszonym low i jakos zyje.

 

Twoj sprzet jest slaby? To chyba nie widziales slabego.

 

Takie dokladne wypisywanie moze swiadczyc o tym, ze napisales ten temat tylko po to zeby pochwalic sie nowa kartą. A wszyscy mają to gdzieś że Michi23 ma nowego geforca.

 

Dziekuje za uwage, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie to jest zboczenie, kupiles sobie jakas wypasioną karte i wczepiles do zlomu a teraz sie chwalisz jeszcze swoją pomyłką i wmawiasz innym że to był dobry wybór.

 

To chyba logiczne ze na 1700+ 512 ram i GF6800GT będą ci chodzic nowe gry co? Nie widze w tym nic dziwnego i nie wiem czym sie podniecasz.

 

Gratuluje zasilki.

 

". Przypuszczam, iz jest wiele osob, ktore posiadaja wolniejsze maszyny" popatrz na moj konfig. Gralem w dooma 3 i hl2 na troche podwyzszonym low i jakos zyje.

 

Twoj sprzet jest slaby? To chyba nie widziales slabego.

 

Takie dokladne wypisywanie moze swiadczyc o tym, ze napisales ten temat tylko po to zeby pochwalic sie nowa kartą. A wszyscy mają to gdzieś że Michi23 ma nowego geforca.

 

Dziekuje za uwage, pozdrawiam

1344678[/snapback]

A ty cos taki bojowy? Wyjdz na podworko i klepnij dresa w glace potem sie usmiechnij i gwarantuje ze ci agresja minie i to b. szybko :-> :-> :-) Rownie dobrze moglbys cos rownie niedorzecznego napisac o kazdym Forumowiczu, ktory podaje swoj konfig w sygnaturze. Zastanow sie co piszesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procku HL2 min fps 30? Hl2 to chyba najbardziej "prockozerna" gra jaka wyszla i miejscami pentium 3,6 ghz to dla niej za malo i nawet tak mocny procek stanowi tam waskie gardlo.

 

 

Edit :

 

I powiedz jeszcze ze na 512 ramu w far cry, doom3, hl2 lub riddicka gra sie komfortowo - bez zacinek i doczytow...?

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowałem nawet z codegenem 350 tylko zbierałem przez dwa tygodnie kase na nowy i dopiero wpakowałem nowa karte.Nie obraz sie ale to co zrobiłes to po prostu głupota(ale skoro stac cie na nowa karte za 1,5 tys to spoko).A tak wogóle to najlepsza grafa i procek bez odpowiedniej ilosci ramu bedzie sie dławił.

I powiedz jeszcze ze na 512 ramu w far cry, doom3, hl2 lub riddicka gra sie komfortowo - bez zacinek i doczytow...??

1344715[/snapback]

512 to za mało minimum 1 gb wtedy jest komfortowo. Edytowane przez BrzozA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty cos taki bojowy? Wyjdz na podworko i klepnij dresa w glace potem sie usmiechnij i gwarantuje ze ci agresja minie i to b. szybko :-> :-> :-) Rownie dobrze moglbys cos rownie niedorzecznego napisac o kazdym Forumowiczu, ktory podaje swoj konfig w sygnaturze. Zastanow sie co piszesz!

1344698[/snapback]

Ty sie zastanow. Inni nie zakladają nowych niedorzecznych tematow, w ktorych wypisują ze szczegółami swoj absolutnie nieproporcjonalnie skonfigurowany sprzęt i twierdzą na dodatek że to jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest tak że Michi23 chce w przyszłości zmodernizowac sprzęt i zaczoł od karty ale skoro tak to powinie chociaż kupić porządny markowy zasilacz. Ponieaż lepiej kupić zasilacz za 200 - 300 zł. lepiej wydać tyle niż stracić kartę za tyle pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po grzyba mi 120fps, skoro przy 30fps jest miodzio - wiecej I TAK NIE DA SIE ODCZUC LUDZKIM ZMYSLEM WZROKU

to dziwne, ale ja widzę różnicę pomiędzy 100 fps a 30.... i chyba nie tylko ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe grafika niczego sobie, ale ze pewnego dnia zasilacz wybuchnie jest oczywiste, teraz owszem, masz kompa na którym mozesz pograć komfortowo w nowe gry, ale potem bedzie płacz ze grafika za 1,5k zł sie spaliła przez głupi zasilacz. Na Twoim miejscu juz bym kupił głupiego modecoma za 120zł i byłbym spokojny ze sie nie spali jak bomba z opoznionym zapłonem o nazwie codegen! ale co ja tam bede pisał, nie mój sprzęt, nie moja kasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo nie, kolejny temat looool

biedna karta dusi sie przy tak małym fsb ;]]]]]

nie wspominając juz o ilosci ramu.....

płyta głowna równiez na posysie.....

dziękuje wole swojego złoma z podpisu niz tak wtopic kase... a o 30fpsach na 6800 wole juz nie wspominac;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, ale ja widzę różnicę pomiędzy 100 fps a 30.... i chyba nie tylko ja ;)

1345135[/snapback]

To juz bylo tu jakis czas temu walkowane :)

 

Stanelo na tym, ze o ile jest prog, powyzej ktorego roznic w plynnosci sie nie zauwaza, to jest on generealnie wyzszy niz 25fps dla filmow. Dokladnej wartosci nie ustalilismy, zgodzilismy sie tylko, ze dla multi jest on zdecydowanie wyzej niz dla singla, oczywiscie zalezy to tez od gry (w Morrowindzie to i ponizej 25fps jest OK zazwyczaj ;) ).

 

Co do "cudownego" Codegena 300W - mialem takiego jakies 2 lata temu (kiedy to rzekomo byly jeszcze przyzwoite zasilacze) - jak pierdyknal to mi sie RAM jeno ostal (a sprzet slabiutki - PIII 700, 256MB RAM, GF2MX400)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry (1024x768):

Far Cry (all na max) = 35.1fps (timedemo - nie pamietam jaka mapa)

Doom 3 (high details) = 30-40fps (w zaleznosci od liczby przeciwnikow i lokacji)

Pamietaj ze to są tylko timedema.

Nie wierze że w far cry grasz z taką iloscia fps;) ale nie w tym sek.

moje agumenty i konkluzje.

ja mam akcje gdzie na moim sprzecie czasem (duza perspektywa np. pierwszy level jak wychodzisz na otoczenie i patrzysz na wszystko). No ile masz wtedy. Na twoim konigu nie wroze wiecej jak 25fps!!! Inaczej, to jest max. Jeszcze jedno zjawisko.. w farcry masz Płynniutko jak twierdzisz 30fps i nie schodzi nizej (twoja wypowiedź to potwierdza i daje do zrozumienia..) to jakim cudem w doom3 masz tylko 40fps w timedemo, gdzie ja mam około 80fps a w farcry czasem na wielkim obszarze dojdzie do 30fps?

niby sie czepiam i wywoluje wojne, ale przetrzyj oczy i juz nie koloryzuj tych 1,5zł wtopionych w karte, której nie wykorzystasz w 60% (ja na swoim konfigu moze do 85% ją mecze).

jeszcze jedno, ten twoj CODEGEN ledwo zipie!! zalecany zasilacz dla 6800GT to 360Watt (prawdziwych watt i 15Amperów na lini 12V), wiec zmien zasilke niz pozniej plakac.

Co do ramu (approved by IBM, ja sie zaloze ze sa to kostki stare elixira, gdzie byly dawane do zestawow komp. dla leniwych- inaczej mowiac, nie sa wysokich lotow.).

Wiec powiedz teraz szczerze, że nie jestes zadowolony z karty, az musiales ją dla opini publicznej wykoloryzowac, żeby poczuc sie lepiej.

Ja mam ją i wiem, że czasem sie wkurze jak przytnie (minimalnie, np. przy doczytaniu - a zdaza sie nawet na 1GB Ramu), ale jak to mawiam, taka architektura PC i nic z tym nie zrobimy. pozdro.

Jezeli chcesz mnie zbluzgac, to przeczytaj tą wypowiedź raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze to są tylko timedema.

Nie wierze że w far cry grasz z taką iloscia fps;) ale nie w tym sek.

moje agumenty i konkluzje.

ja mam akcje gdzie na moim sprzecie czasem (duza perspektywa np. pierwszy level jak wychodzisz na otoczenie i patrzysz na wszystko). No ile masz wtedy. Na twoim konigu nie wroze wiecej jak 25fps!!! Inaczej, to jest max. Jeszcze jedno zjawisko.. w farcry masz Płynniutko jak twierdzisz 30fps i nie schodzi nizej (twoja wypowiedź to potwierdza i daje do zrozumienia..) to jakim cudem w doom3 masz tylko 40fps w timedemo, gdzie ja mam około 80fps a w farcry czasem na wielkim obszarze dojdzie do  30fps?

niby sie czepiam i wywoluje wojne, ale przetrzyj oczy i juz nie koloryzuj tych 1,5zł wtopionych w karte, której nie wykorzystasz w 60% (ja na swoim konfigu moze do 85% ją mecze).

jeszcze jedno, ten twoj CODEGEN ledwo zipie!! zalecany zasilacz dla 6800GT to 360Watt (prawdziwych watt i 15Amperów na lini 12V), wiec zmien zasilke niz pozniej plakac.

Co do ramu (approved by IBM, ja sie zaloze ze sa to kostki stare elixira, gdzie byly dawane do zestawow komp. dla leniwych- inaczej mowiac, nie sa wysokich lotow.).

Wiec powiedz teraz szczerze, że nie jestes zadowolony z karty, az musiales ją dla opini publicznej wykoloryzowac, żeby poczuc sie lepiej.

Ja mam ją i wiem, że czasem sie wkurze jak przytnie (minimalnie, np. przy doczytaniu - a zdaza sie nawet na 1GB Ramu), ale jak to mawiam, taka architektura PC i nic z tym nie zrobimy. pozdro.

Jezeli chcesz mnie zbluzgac, to przeczytaj tą wypowiedź raz jeszcze.

1345861[/snapback]

Nie mam zamiaru bluzgac. Moim zamiarem nie jest tez przekonywanie kogokolwiek, aby wierzyl w to ile fps-ow udaje mi sie osiagnac w danej grze. Znam ta mala roznice pomiedzy pojeciem fps'ow w faktycznej rozgrywce a w timedemach - postaram sie w najblizszym czasie dopisac szczegolowe wyniki pomiarow (wykonam je ponownie - tym razem dodatkowo dopisze wyniki z OC procka i karty). Co do pamieci... uscisle rowniez ich marke. Zauwazylem, iz te pamieci lepiej znosza OC od no-name'ow - dostalem je za pol-darmo (zbywajac swoje stare i doplacajac po 10 PLN/szt.), wiec warto bylo raczej porzucic stare CL-ki 3.0 :-)

Co do przyciec grafiki... jasne! to nie podlega dyskusji: sa klopoty z czasem oczekiwania na wgrywanie sie czegokolwiek (stosunkowo malo RAM-u), ale juz podczas rozgrywki wszystko chodzi plynnie ROWNIEZ PODCZAS AKCJI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasniam sprawe z tym Codegenem... napisalem to specjalnie w nieco prowokacyjny sposob ;-) Faktem jest, iz pracowal do tej pory bez zarzutu (i jeszcze dlugo moglby). Inna sprawa, ze od ok. 2-miesiecy przygotowywalem sie do zakupu nowej zasilki, ale z mysla glownie o mozliwosci rozbudowy zestawu (w niedalekiej przyszlosci) o A64. Upatrzylem sobie niedrogiego NeoTEC X3800 380W No-Noise Series 22dB, ktory zbiera wiele pozytywnych opinii na forach i w testach najwiekszych portali tematycznych.

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za te 1500zł co dales za karte to miałbym i b.dobry zasilacz , a64 do tego dobrą płyte główna , pamieci 512ddr i mysle ze gierki by lepiej chodzily niz teraz ze starą grafą

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że nie byłoby źle gdyby nie płytka agp x4 :blink: oraz leciwy już athlonik 1700+. :wink: Zasilacz będzie twardy nie dłużej niż kilka miesięcy, może ze 3 wytrzyma. Kup jakiegoś epoxa 8rda+ http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14183 oraz jakiś zasilacz 360W.

Potem podkręcisz procek powiedzmy na 2100mhz.

W ten sposób zobaczysz wydajność wartą 6800 GT. Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

I ja sie dopisze.

dziwie sie autorowi tego topica, że kupił taka wypasiona karte do już nienajnowszego sprzetu, ale podkreslam dalej dobrego.

Wystarczyła by mu grafa za połowe tej ceny.

 

A jesli chodzi o tego Codegena to sam kiedys miałem, ale 250 W no i pracował przez 3 lata z moim kompem i nie narzekałem na niego.

Lecz ja bym nie ryzykował do takiego wypasionego sprzetu ( mówie o gf 6800 GT) zapinac taki zasilacz. Ten Codegen jest wart 30 zł, a grafa 1500 !!

 

Odnośnie tych fps'ów w grach to Michi23 chyba troszke przesadził. Na pewno gry mu dobrze chodzą, alenie w max. detalach !!! Na medium to sie zgodze, ale nigdy na max. i jeszcze przy 30-40 klatkach!!!

 

CYA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...