Skocz do zawartości
puch4cz

Sprzęt Pod Serwer - Pytanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, miałbym zapytanie o serwer, który kolega buduje :)

=====

Dual Opteron 244

MSI K8T Master2-FAR Dual/Single Socket 940 800MHz FSB Motherboard

 

albo

 

Tyan S2875ANRF Dual Opteron Socket 940 Motherboard

 

4 x SuperTalent PC3200 512MB DDR400 Registered/ECC CL3

184pin ECC/Registered 18Chip CL3

 

Western Digital Raptor 740GD 74GB SATA 10K rpm 8MB Hard Drive

 

a więc pytanie: która mobo lepiej by się sprawdziła?

a przy okazji: czy proponowalibyście jakieś zmiany w konfiguracji, aby było dobrze? Sprzęt idzie na wydajny serwer dedykowany. Pozdrawiam ^_^

Edytowane przez puch4cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o wykorzystanie dwóch procesorów to muszą to być opterony z serii 2xx (czyli np. 246) gdyż seria 1xx jest dedykowana do stacji jednoprocesorowych.

Co do płyty głównej to ja osobiście chce kupić link

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro serwer to pewnie ważne dane będą tam przechowywane więc dołożyłbym drugi dysk i w raid1 to wrzucił

1358017[/snapback]

wiesz, no głównie chodziło mi o ramy i płytę główną, serwer nie będzie miał (póki co) dużego zapotrzebowania na pojemne dyski

Mi się wydaje, że dla Raptor'a chodziło o to, iż jezeli jeden dysk (odpukaj) padnie, to nie ma sie czym martwić, ponieważ dane są na drugim, jest to tak zwany mirroring.. Zgadza sie? Raptor

I tak jak napisał - Ważne dane - dlatego takie posuniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co, będzie na tym parę serwerów cs-a, prosiłbym więc o zamknięcie kwestii dysku, takie rozwiązanie zastosujemy, ale dopiero za jakiś czas :)

1358248[/snapback]

Mam to, co w podpisie. Moja płyta od Master 2-FAR różni się tylko wychlastanym drugim gniazdem procka. Pamięci nie wiem jakie wybrałeś, u mnie jest to, co w podpisie i działa idealnie. Dlatego może nie ryzykuj z tymi SuperTalentami (nie znam nawet tej firmy) i kup Kingstony. I pamiętaj o dobrym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO osobiście nigdy nie odważył bym się skłaać serwera na AMD. Jakiegokolwiek serwera.... Jeżeli serwer, to optimum dla mnie to Intel (zarówno proc jak i płyta) zapewni to znacznie większe bezpieczeństwo i stabilność pracy, o szybkości nie wspominając. Fakt, będzie to rozwiązanie dość kosztowne - ale za komfort i jakość w przypadku serwera trzeba ciut zapłacić :(

 

I dla jasności - nie jestem maniakiem Intela (patrz podpis!)

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się śmiać - ale napisałeś kilka dość poważnych głupot

 

IMHO osobiście nigdy nie odważył bym się skłaać serwera na AMD. Jakiegokolwiek serwera.... Jeżeli serwer, to optimum dla mnie to Intel (zarówno proc jak i płyta) zapewni to znacznie większe bezpieczeństwo

w jakich zastosowaniach Xeon+płyta na intelu zapewni większe bezpieczeństwo w porównaniu do Opteronów ?

 

 

i stabilność pracy

hm...

 

w jakim zastosowaniu Opteron będzie miał mniejszą stabilność pracy w porównaniu do Xeona ?

 

, o szybkości nie wspominając.

szybkości w GHz masz na myśli - bo wydajność opteronki mają całkiem całkiem (w większości zastosowań wyższą niż maszyny na pentiumach)

 

Fakt, będzie to rozwiązanie dość kosztowne

co ty nie powiesz ...

 

ostatnio składałem kompa na 2xXeon 3,0, 2GB ram i wyszedł taniej niż porównywalne AMD (płyta i procki były tańsze)

 

- ale za komfort

co oznacza "komfort" w przypadku serwera ?

i czym różni się "komfort" użytkowania AMD od "komfortu" użytkowania intela ?

 

i jakość w przypadku serwera trzeba ciut zapłacić :(

znaczy się procesory AMD mają niższą jakość ? czy cały serwer będzie miał niższą jakość ?

 

I dla jasności - nie jestem maniakiem Intela (patrz podpis!)

1358302[/snapback]

nie chodzi o to czyim jesteś maniakiem - napisałeś kilka zdań, a w każdym z nich głupoty niepoparte faktami ;)

 

A co do głównego tematu to:

albo 2xXeon 3,0, 2GB Kingstona

 

lub 2 Opterony - w zasadzie wydajność jako serwera gier będzie porównywalna

 

jeśli będzie potrzeba przechowywać więcej danych - to polecam (3xRaptor będzie ok) RAID 5

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO osobiście nigdy nie odważył bym się skłaać serwera na AMD. Jakiegokolwiek serwera.... Jeżeli serwer, to optimum dla mnie to Intel (zarówno proc jak i płyta) zapewni to znacznie większe bezpieczeństwo i stabilność pracy, o szybkości nie wspominając. Fakt, będzie to rozwiązanie dość kosztowne - ale za komfort i jakość w przypadku serwera trzeba ciut zapłacić :(

 

I dla jasności - nie jestem maniakiem Intela (patrz podpis!)

1358302[/snapback]

Myślałem że czasy gdy mówiono że AMD jest niestabilne już dawno mineły :mur: nie wspominając o tym że 2xOpteron jest w większości zastosować szybsze niż 2xXeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co, będzie na tym parę serwerów cs-a, prosiłbym więc o zamknięcie kwestii dysku, takie rozwiązanie zastosujemy, ale dopiero za jakiś czas :)

1358248[/snapback]

jak napisano powyżej ;]

też w życiu nie składałem serwera na amd, ale coż kiedyś może też będę miał swój pierwszy raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że dla Raptor'a chodziło o to, iż jezeli jeden dysk (odpukaj) padnie, to nie ma sie czym martwić, ponieważ dane są na drugim, jest to tak zwany mirroring.. Zgadza sie? Raptor

I tak jak napisał - Ważne dane - dlatego takie posuniecie.

1358244[/snapback]

dokładnie - chodziło o mirrornig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO osobiście nigdy nie odważył bym się skłaać serwera na AMD. Jakiegokolwiek serwera.... Jeżeli serwer, to optimum dla mnie to Intel (zarówno proc jak i płyta) zapewni to znacznie większe bezpieczeństwo i stabilność pracy, o szybkości nie wspominając. Fakt, będzie to rozwiązanie dość kosztowne - ale za komfort i jakość w przypadku serwera trzeba ciut zapłacić :(

 

I dla jasności - nie jestem maniakiem Intela (patrz podpis!)

1358302[/snapback]

to nie skladaj ,nikt cie nie zmusza

 

P.S.

miedzy odwaga a glupota jest cieniutka linia - ale nie boj sie narazie nie dane ci bedzie poznac smak odwagi :]

 

 

 

co to plyty to w sumie nie jest zla i w sumie jest jedyna dostepna w sklepach :D

pamieci to raczej jakies lepsze ECC R ale ddr333 ,bo Opteron nie ma kontrolera ddr400 - no chyba ze ostatnio to zmienili

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmienili. Czasy gdy AMD w serwerach nie istnialo skonczyly sie wraz z wejsciem Opteronow. Niczym nie ustepuja Xeonom, a w konfiguracjach 4 i wiecej procesorowych sa znacznie lepsze (Quad Pumped Bus sie przy takiej ilosci CPU dusi, a HyperTransport nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...