Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Niewiele, za mocno się nie pokręci, proc w 0,13 jeszcze z tego co widze.

typ na aukcji sprzedaje mobilne Clawhammery 130nm i połowe opisu + fota pochodzi od tych właśnie proców, a druga część dotyczy Turionów

 

tak dla przypomnienia- nie było turionów 130nm. Technologia mobilna Turion64 powstała na bazie procków 90nm i takie warto brać- zawsze troche można skręcić

 

ale najlepsze do oc są mobilne proce o kodowej nazwie Newark, czyli takie "Opki" na S754 - kręcą się do 3GHz na AC

a Turionki raczej rewelacji nie przedstawiają... coś jak Semprony (ale zawsze to 1MB L2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale przy jakim napięciu ;p No to jest w końcu venice czy newcastle, wszystko mi pokazuje że to venice.... Bo ja mam 2500 na 1,5V...

mianowicie jest to VENICE 90nm 'jeżeli masz +SSE3, powinieneś jeszcze spróbować podkręcić go :-P mój nie wyrabia powyżej 2.6 :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.telewolt.pl/index.php?product...amp;prod_id=858

znalazłem taką mobo, ma ktos, wie jak sie na tym kręci/?

Ma SLI, chyba jeddyna z tym na s754, podoba mi sie ;d

Kolejny udany produkt w stylu dual939sataII??

Ja taka mam z sempronem 3000+... Na 255-260 mniej wiecej sciana nic dalej nie idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ULi i tak cinko?

No wlasnie sam sie zawiodlem... Ale zmienilem jeszcze dla pewnosci proca na Semprona 3400+ z mnoznikiem x10 to samo dokladnie w tym samym miejscu... Biosy oczywiscie wszystkie probowalem... Szkoda bo dobra plytka mogla byc w koncu najtansze sli ale niestety kiszka jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie ale moze przeniesiecie tą dyskusje do topicu o sempronach :>

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=146866

A co to nie tyczy sie s754? :blink: @hary co ty porównujesz mnożnik x8 do x7 ? i jeszcze twoje boskie winbondy dogonić to jest ciężko zwłaszcza na 2500+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwe ja mam szybkie pytanie. Czym się różni s754 od socket A ???

Bo planuje lekka modernizacje kompa i chcialem wymienic sobie płyte np. na NF7 albo Asusa A7N8X

no i czy rzeczywisce przesiadajac sie na s754 bede mial wieksza wydajnosc(pomijajac fakt ze bede musial procka wymienic)??

bo tak jak zostane na socket A to wydam 200 na płyte i pewnie ze 350 na 1 giga Ramu

a na socket 754 to jeszcze proca bym musial wymienic i pewnie lepiej grafike od razu (no bo PCI-E bardziej przyszlosciowe) i to pewnie wyjdzie ze kilka stówek więcej, a tak pod socket A zawsze sobie moge potem jakiegos Bartona kupic jakby mi gigahercow brakło?

 

Wiec ponawiam pytanie o ile lepszy jest 754 od socket A??

 

pozdrawiam

Edytowane przez Geralt18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwe ja mam szybkie pytanie. Czym się różni s754 od socket A ???

Bo planuje lekka modernizacje kompa i chcialem wymienic sobie płyte np. na NF7 albo Asusa A7N8X

no i czy rzeczywisce przesiadajac sie na s754 bede mial wieksza wydajnosc(pomijajac fakt ze bede musial procka wymienic)??

bo tak jak zostane na socket A to wydam 200 na płyte i pewnie ze 350 na 1 giga Ramu

a na socket 754 to jeszcze proca bym musial wymienic i pewnie lepiej grafike od razu (no bo PCI-E bardziej przyszlosciowe) i to pewnie wyjdzie ze kilka stówek więcej, a tak pod socket A zawsze sobie moge potem jakiegos Bartona kupic jakby mi gigahercow brakło?

 

Wiec ponawiam pytanie o ile lepszy jest 754 od socket A??

 

pozdrawiam

teraz w cenie czegoś lepszego na 754 (dfi) masz 939 (semp i epox) a skoro zmieniasz ramy to można odrazu AM2 :D opcji jest wiele zależy ile dokładnie masz kasy ale warto przejść z sA nawet na tego 754 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...