Skocz do zawartości
Kaeres

Jaki Radeon (kaeres) !

Rekomendowane odpowiedzi

Za ile można dostać najtaniej x800xl , prosiłbym o linki.

(agp lub pci-express, narazie bez znaczenia)

1375997[/snapback]

Chlopie a wiesz o czym jest ten temat :-|

Sam nie mozesz poszukac po necie,to naprawde nie jest trudne :roll: http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,165263,0.html :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj zdecydowac musze.

Albo biore Hercules R9500Pro na pamieciach Infineon 3.0ns, ktory w zamknietej budzie kreci sie na 340/320 (640) i na Bartonie 2500 bez krecenia robi 4050 pkt w 3dmark 2k3 uzywanego 1.5 roku niepodkrecanego (jedynie na moja prosbe) - cena 330pln z kosztami wysylki.

 

Czy cos nowego ale slabszego:

R9550XT - 340 + wysylka

R9600XT - nie znajde tak taniego czyli minimum 360 pln pewnie za uzywke i z miesieczna gwarancja.

R9600Pro wybilem sobie z glowy po przegladnieciu chyba wszystkich testow jakie istnieja w sieci :)

Jest za slaby jak na swoja cene (rozwala go lepiej podkrecalny R9550 XT z dobrej firmy, a zeby trafic dobra sztuke trzeba dac jezeli nie tyle samo to wiecej, a niepodkrecalnej uzywanej padaki za 300 pln to ja nie chce).

 

Podpowiem, ze caly czas jestem za tym Herculesem bo jezeli to bylaby nowsza karta to nawet tego topika by nie bylo ale ze nie ma juz gwarancji to mam dylemat.

Moze pochodzic jeszcze 5 lat, a moze i 5 dni. Minusem jest to, ze jak siadzie to przepadlo, a jak siadzie np. R9550XT to oddam na gwarancje.

Rzeczy martwe, nie wiemy czego sie spodziewac. Moj Ti4200 jezdzil przez 2 lata podkrecony na maxa i mam nadzieje jeszcze pochodzi koledze z forum przez kolejne 2 lata bo to dobra sztuka jest.

 

Wiec ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz mial kasy (w razie [odpukac ;]] padniecia np. tego Herculesa 9500Pro) to moze lepiej zainwestowac w R9550/9600 XT :roll:

 

Choc ja sam wole ryzykowac i bralbym 9500Pro :twisted:

 

Jezeli ten R 9500Pro nie byl nigdy podkrecany ani nic, to w sumie nie powinno sie nic stac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz te 9500pro , przeciez ona zjada te smiechowe 9550/9600 ;]

a w razie padnięcia[odpukkkac] masz serwisy które sie tym zajmują....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres warto pomyslec nad jakims Abitem R9550 chodza spokojnie sporo wyzej od R9600XT a cena za zwyklego guru to kolo 330zl... Niezla karta. kreca sie srednio na 500/700 wersje XT troche mnie j na rdzeniu. A wiece j na pamieciach.

 

Ja gram w Ut2004 na max wszystko Half life to samo ogolnie wszystko nowe chodzi wysmienicie... Wiadomoz e zapuszczenie AA to wydajnosc dosc sporo spada ale i tak wtsracz... w UT ze 100 klatek spada mi do 70;) to mi styak.

 

3dmark03 4300. na ustawieniach 475/720. + Sempron ( 8x280)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres ladniw wyglada ten 9500pro, 8potokow robi swoje, przyzwoicie chodzi i sadze ze po zmianie chlodzenia chocby na silentera, daloby sie wyciagnac jeszcze. Gdzies czytalem ze one chodzily ( rdzen ) na 360-370, ale nie moge potwierdzic, bo tylko o tym czytalem, pamieci z tego co pamietam tez sie lepiej kreca nic to co "zapodal" sprzedajacy. Niezle, niezle ja bym bral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres ladniw wyglada ten 9500pro, 8potokow robi swoje, przyzwoicie chodzi i sadze ze po zmianie chlodzenia chocby na silentera, daloby sie wyciagnac jeszcze. Gdzies czytalem ze one chodzily ( rdzen ) na 360-370, ale nie moge potwierdzic, bo tylko o tym czytalem, pamieci z tego co pamietam tez sie lepiej kreca nic to co "zapodal" sprzedajacy. Niezle, niezle ja bym bral.

1379748[/snapback]

W tescie siriusa na defaultowym chlodzeniu zapodali mu 380/660 MHz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardziej spoko. Teraz tylko zapodawaj wyniczki :) Teraz ja się morduje z wyborem monitora ale mam już cosik na oku :)

Co do karty to koleżka miał podobną i powiem że jest całkiem wypaśna tembardziej że za taki śmiesznie mały hajs :D POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojecie wzgledne, znam wiele osob dla ktorych 330zl to naprawde duzo kasy.

1382014[/snapback]

Hmmm popierwsze robisz OT, a po drugie mówie że mały jak za tego typu karte a dla mnie 330 zł to całkiem spora sumka i musze nieźle się nagłowić nie raz aby taką zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sie okazalo to masakrycznie glosny ten wiatrak na GPU.

Kreci sie ponizej moich oczekiwan.

Mam w pokoju 26`C wiec moze i dlatego.

375 na rdzeniu i 320 na pamieciach :/ - czasami nawet artefaktami rzuci.

Jak na 3.0ns pamieci to spodziewalem sie wiecej.

 

Nie reinstalowalem windowsa poniewaz nie mam czasu i przyczyna tego sa zalosne wyniki w 3dm2k3.

Bez krecenia 2900 z podkreceniem 3500 - 2200MHz, 512 DDR.

Jutro, moze pojutrze jak posprzatam zapodam porzadne testy.

Jedno co mi sie podoba to na takim syfie gry dostaly i tak kopa.

Thief III wreszcie jest zawsze plynny i inne rowniez :)

Jeszcze sie doda fpsow gdy sie porobi porzadek.

No nic. Stay tuned.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura otoczenia na poziomie 26C to calkiem sporo. Aby sprawdzic max mozliwosci oc na ac :wink: mozesz ustawic obok budy, na wysokosci karty, wentylator 12cm. Idealnie bedzie chlodzil radiatorki na ramie, jak i przy okazji rdzen. Swoja droga rdzen idzie ci calkiem przyjemnie, tylko te pamiatki <_< cos kiepsko.

 

Co do glosnosci, po tak malych wymiarow radiatorku+wentylatorku moglo byc to do przewidzenia :wink: Ale pociesze cie jest on napewno cichszy od tych standardowych na 9800pro ( przynajmniej na szafirkach ) :wink:

 

PS: takie pytanie oftopikowe wie ktos gdzie wylacza sie temporalne AA w sterownikach omegi. Szukalem szukalem i nie znalazlem :mellow: a pewnie jest na samej "gorze" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do standardowego na winfascie Ti4200 jest glosny, nie wspominajac o VGA Silencer, ktory byl nieslyszalny :)

Pora sie przyzwyczaic albo zamknac bude wpierw wkladajac nawiew w bok.

 

Powiedzcie mi czy przyczyna tak slabego krecenia pamieci 3.0ns moze byc zly bios (np ten od 3.3ns) ?

Czy one bedzie mial programowe znaczenie i rzucal artefakty mimo fizycznych mozliwosci ?

 

I jeszcze jedno.

Wynik w 3dm2k3 mnie nie zaskoczyl ale czy test mother nature, w ktorym 90% jest 2-3 fps i czasami 8fps to jest norma ?

 

I jeszcze jedno (drugie).

Nie wiem po co jest taki malenki przelacznik na karcie.

To cos pomaranczowe. Sa dwa malutkie przelaczniczki na tym (widac na zdjeciu bardzo slabo)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno (drugie).

Nie wiem po co jest taki malenki przelacznik na karcie.

To cos pomaranczowe. Sa dwa malutkie przelaczniczki na tym (widac na zdjeciu bardzo slabo)

Takie same "cos" jest na 9800pro i sam sie zastanawiam od czego to jest. Normalnie to zakrywa go stockowy cooler.

 

Jak sie czlowiek dokladnie przyjrzy to widac tam oznaczenia ( znaczy ja mam 2 przelaczniki obok siebie ), teraz ja mam przelaczone na 2 ( oba ). Ciekawe co sie stanie gdybym przestawil na 1, choc z drugiej strony sa one zasloniete kawalkiem plastiku, wiec chyba wedlug producenta nie powinno sie grzebac, ale znowu :wink: gdyby powodowalo to zepsucie karty to by tam tego "przelacznika" nie bylo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, przykryty jest przezroczystym plastikiem (cieniutkim jak folia).

 

Co do testu mother nature - wiec ewidentnie robie dzisiaj format i instalki swiezutkiego WInXP.

Jak cichutki coolerek polecacie do tegoz Herculesa bo ten 4600 rpm do szalu mnie doprowadzi (chyba, ze wczorajsze przesmarowanie go troche pomoze - jak dzisiaj odpale to zobacze czy sie cos zmienilo) ?

 

Update.

Dowiedzialem sie z testu na sirius, ze gdy jest wgrany bios z pamieci 3.0ns to domyslne ustawienie powinno wygladac 310/290.

U mnie jest tak jak na 3.3 i 3.6 czyli standard dla R9500Pro - 275/270

Ale bedzie zabawy. Ustawianie i testowanie skoncze gdzies tak...do przyszlego czwartku

 

Update 2

 

Po reinstalce wsio w pariadkie.

 

2003 - 4600 :D (2200MHz, 512DDR, R9500Pro @ 380/315)

 

Taki szybki tescik na softmodach 5.3 chyba.

4700-4800 peknie jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przelacznik jet od TV outa - chyba PAL/NTSC czy jakos tak - z wydajnoscia nie ma nic wspolnego ;]

1389770[/snapback]

A no widzisz, tosmy sie dowiedzieli.

 

...

 

4700 i brne dalej.

...

4900 :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2001 - bez maksymalnego wykrecenia procka - http://service.futuremark.com/compare?2k1=8532280

 

 

2003 - nie potrafie zamiescic screena bo jakis dziwnych latek wymaga (mam 320, 340, 360 - zadna nie chce sie wgrac bo pisze, ze jest wymagana inna wersja) nie mam cierpliwosci trzepac calej sieci.

Wynik 4900 - bede musial zrobic jeszcze raz bo niestety nie mam dowodu.

 

2005 - dzisiaj tak od niechcenia wlaczylem bez max krecenia i 2133 wyskoczylo (niezle klatkowanie :P ).

 

Stay tunned

 

UPDATE:

 

A tutaj nowe wyniki na procku o okolo 100MHz wiecej

Mam problem, nie potrafie zrobic public. Czemu poprzedni sie da a ten juz nie ?

http://picserver.org/view_image.php/KNIV374WYR16/p.jpeg

 

Potwierdzenie z windowsa jeszcze

http://picserver.org/view_image.php/391VB50YI4S9/p.jpeg

 

screen z 2003 - ponad 4900

http://picserver.org/view_image.php/WO3521A40ZL7/p.jpeg

 

I nowy 2005

http://picserver.org/view_image.php/V1VV056480TU/p.jpeg

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi go jak R9700 bo ma bios z R9700 poniewaz Hercules i Sapphire byly zablokowane i nie dalo sie krecic.

I tak bede jeszcze przebiosowywac bo jest bios z 3.3ns pamieciami wgrany, a moja karta ma 3.0ns.

A Pro bo chyba jest tak wykrecony (275/270 @ 385/320) - 320 na pamieciach bo ten bios widzi moje pamieci jako 3.3ns :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 - nie potrafie zamiescic screena bo jakis dziwnych latek wymaga (mam 320, 340, 360 - zadna nie chce sie wgrac bo pisze, ze jest wymagana inna wersja) nie mam cierpliwosci trzepac calej sieci.

 

a to ciekawe leniuszku bo na stronie futuremark jest wszystko co potrzebne ...

Futuremark download

Masz właściwego DX ??

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...