Skocz do zawartości
andrew_1984

Aa8xe 3rd Eye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może ktoś będzie wiedział o co chodzi!

 

Mam Abita AA8XE 3rd Eye, procek P4 wiadomo LGA 775 3,2GHz i chodzi o to, że 3rd Eye pokazuje złe temp., po włączeniu kompa mam z miejsca 39 st. C a następny pomiar juz 59 st C na CPU i dochodzi do 75 st. C, poza tym temp. pokojową pokazuje caly czas 27 st C, gdy jest 20, mierzona termometrem. Wentylator na procku jest oki, tzn nie jest goracy taki w sam raz a juz napewno nie ma 75 st.

Zmieniłem BIOSa na najnowszego i dalej to samo.

Wentylatator też siedzi dobrze.

 

Jak nie to zosataje reklamacja, ale mi się nie chce czekać za nim coś zrobią :( :mur:

 

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałem jeszcze systemu, bo to nówka, i jest włączone zabezpieczenie temperaturowe i przy 75 albo 85 w zaleznosci jak ustawie to wyłącza kompa!

Ale nie pokoi mnie ta temeratura zewnętrzna (pokojowa).

 

A np ze speed fanem to nieglupi pomysł, ale i tak pewnie zostanie mi reklamacja, przynajmniej we wrocku jest oddzial Abita :)

 

MOŻE JESZCZE JAKIEŚ SUGESTIE???

Edytowane przez andrew_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiałem jeszcze systemu, bo to nówka, i jest włączone zabezpieczenie temperaturowe i przy 75 albo 85 w zaleznosci jak ustawie to wyłącza kompa!

Ale nie pokoi mnie ta temeratura zewnętrzna (pokojowa).

 

A np ze speed fanem to nieglupi pomysł, ale i tak pewnie zostanie mi reklamacja, przynajmniej we wrocku jest oddzial Abita :)

 

MOŻE JESZCZE JAKIEŚ SUGESTIE???

1375829[/snapback]

Też mam ta płyte i tez ten sam problem chociaż po wgraniu nowego biosu, troche sie poprawilo (chociaż dalej jest błedna temp.)(jest mniejszy bład).

Jak Ci ją zareklamują to daj znać, moze ja tez tak zrobie ze swoją :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o temp. procka to rozwiązałem ten problem, poprostu oryginalna pasta na coolerze co jest, źle przewodzi ciepło, dałem paste cooler master i w tej chwili temp. na procku jest 42 stopnie, także jest ok, ale myśle nad zmianął coolera bo ten oryginalny jest troche lipny.

 

A jeśli chodzi o temp. pokojową to dalej jest źle; pokazuje 26, 28 st. a w pokoju jest okolo 20, ale będę dzwonił do abita i zobaczymy.

 

Poza tym gdzieś czytałem, że abit zawyża temp. (ale nie o 7 stopni :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachowujecie sie jak dzieci!!! <_< (zeby inaczej tego nie nazwac) i wiedzy wam brakuje (no ale tego sie nieczepiam bo każdy sie uczy, nikt wszyskiego niewie) no ale wiecie co leoiej jest wiecej czytac niz pisac

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

to jest wlasnie abit i jego monitoring temperatur:)

a np w speedfanie tez tak samo pokazuje czy juz inaczej??

1375779[/snapback]

głupi pomsł bo speedFAN tempy sprawdza z biosu tak jak cała reszta tych prog.

 

 

A jeśli chodzi o temp. pokojową to dalej jest źle; pokazuje 26, 28 st. a w pokoju jest okolo 20, ale będę dzwonił do abita i zobaczymy.

chopcze naucz sie ze temp. pokojowa to nie to samo i rórzni sie od temp. w obudowie (chyba ze masz płyte bezposrednio położona na stole/biurku i niczym jej nie przykrywasz) poswiece sie i wyłumacze ci dlaczego temp. pokojowa jest mniesza od temp pokazywanej na płycie bo ty raczej sie nie domyslisz sie otusz czujnik na płycie znajduje sie zaraz nad powierzchnia plyty i obok niego moga sie znajdowac inne nagrzne komponety tak samo rownież płyta i on to wylapuje a na termometr pokojowym pewnie wisi na scianie i to wsporej odległosci od kompa a napewno juz od czujnika i dlatego jest niższa!! - tempa 27 to jest mało gdyby to było 37 lub 47 to w tedy sie morzna denerwowac

 

abit powinien cie zjechac z gory na dól za takie cos (jak do nich zadzwonisz)

 

i jeszcze jedno

piszesz ze abit zawyza..... pewnie chodzi ci o sytuacje z abitami ic7 - to ty lepiej doczytaj bo abit nic nie zawyrza na forum juz to dwa lata temu był wałowane!!!!!!!!!

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie wlasnie mylisz!!

 

ja w biosie mam na CPU 63*C a w speedfanie i wszystkich innych programach mam 52*C!!

 

mowie oczywiscie o idlu no chyba ze bios zyluje procka co jest mozliwe!!

 

abit nie zawyza tylko podaje z innego czujnika niz wiekszosc innych producentow

 

temperatura obudowy czy jak to tam sie nazywa jest miezono gdzies w polowie odleglosci miedzy CPU a ramem (gdzies to na tym forum wyczytalem jakby co) wiec duza role odgrywa tez to jak cieple powietrze wylatuje spod CPU! oczywiscie ciagle mowimy o Abitach

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit nie zawyza tylko podaje z innego czujnika niz wiekszosc innych producentow

temperatura obudowy czy jak to tam sie nazywa jest miezono gdzies w polowie odleglosci miedzy CPU a ramem (gdzies to na tym forum wyczytalem jakby co) wiec duza role odgrywa tez to jak cieple powietrze wylatuje spod CPU! oczywiscie ciagle mowimy o Abitach

1389597[/snapback]

z tego co piszesz winika ze sam niewiesz na 100%

ja, jesli chodzi o temperature w obudowie i tempy pokazywane przez abita, zwracałem uwage andrew_1984 a nie tobie Fidel

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopcze naucz sie ze temp. pokojowa to nie to samo i rórzni sie od temp. w obudowie (chyba ze masz płyte bezposrednio położona na stole/biurku i niczym jej nie przykrywasz) poswiece sie i wyłumacze ci dlaczego temp. pokojowa jest mniesza od temp pokazywanej na płycie bo ty raczej sie nie domyslisz sie otusz czujnik na płycie znajduje sie zaraz nad powierzchnia plyty i obok niego moga sie znajdowac inne nagrzne komponety tak samo rownież płyta i on to wylapuje a na termometr pokojowym pewnie wisi na scianie i to wsporej odległosci od kompa a napewno juz od czujnika i dlatego jest niższa!! - tempa 27 to jest mało gdyby to było 37 lub 47 to w tedy sie morzna denerwowac

 

abit powinien cie zjechac z gory na dól za takie cos (jak do nich zadzwonisz)

Chyba Ty gościu NIE MASZ POJĘCIA i nie wiesz o czy mówisz skoro nie wiesz co to za model!!! :mur: :angry: :angry: :angry: :angry: Pierwsze sprawdź za nim palniesz głupote. Abit AA8XE 3rd Eye (jak byś nie wiedział to znaczy 3 oko!!!) mam ZEWNĘTRZNY panel, w którym jest czujnik temp. POKOJOWEJ i administracja taktowaniem procka!!! A jeśli chodzi o to, to ja mam pojęcie ponieważ wiem gdzie pracuje, a do ABITA DZWONIŁEM i sprawdzają to na TAJWANIE i powiedzieli, że skoro tak jest to będą coś z tym robić!!!!

 

Jak nie wierzysz sprawdź i ukatualnij swoją wiedze z zakresu IT bo żyjesz chyba w czasach celerona 333 :mur: Abit AA8XE 3rd Eye

 

I ostatnie to wie, co to jest temp.POKOJOWA i nie wiem, który producent wpadłby na to, aby jego płyta gł. pokazywała tem.pokojowa odczytywaną z płyty gł. :lol:

 

NO I JAK SIE TERAZ WYTŁUMACZYSZ!

 

DOBRA RADA SPRAWDŹ ZA NIM COŚ WALNIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez andrew_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty gościu NIE MASZ POJĘCIA i nie wiesz o czy mówisz skoro nie wiesz co to za model!!!  :angry:  Pierwsze sprawdź za nim palniesz głupote. Abit AA8XE 3rd Eye  mam ZEWNĘTRZNY panel, w którym jest czujnik temp. POKOJOWEJ i administracja taktowaniem procka!!! A jeśli chodzi o to, to ja mam pojęcie ponieważ wiem gdzie pracuje, a do ABITA DZWONIŁEM i sprawdzają to na TAJWANIE i powiedzieli, że skoro tak jest to będą coś z tym robić!!!!

1391843[/snapback]

dokładnie wiem co to za model i mam doskonałe pojecie o czym mówie <_<

 

oki zwracam honor nie wiedziałem o tej jednej funkcji, pomiaru temp. pokojowej,

:wink: :wink: :wink: :wink:

JESZCZE JAKIEŚ SUGESTIE???

moja sugestia:

ten prozaiczny problemy pokazują ze sam nie potrafisz sobie poradzićz najprostszymi sprawami mogłbyś, sam poszukać jakies info, pokombinować z tym panelem a nie z błachego powodu wywałać topic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam MSI jakiegoś zafajndanego i monitorind działa pięknie i wogule. Po starcie w biosie pokazuje 40-59stopni mimo iż radiator jest cool :lol: aLe miałem starego 845, to był sprzet:] Pokazywał wszystko dokładnie(a jak miałem otwartą obudowę to nawet temperature w pokoju :wink: )

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie:) temp.procka jest ok mam teraz 37 stopni bo zmieniłem chłodzenie na chłodnice, a z pokojową jest źle i to wcale nie błahy powód żeby poruszać temat, bo o tym nigdzie nie ma, bo poprostu niewiele osób ma ta płyte (chyba), albo nie mają problemów :) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...