Skocz do zawartości
Hagis

Duron 1,8 Czy Sempron 2,2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dylemat co do zakupu procesora:

Duron 1800 czy ew Sempron 2200+

 

Glownie chodzi mi o mozliwosci OC na plycie Asrock K7VT4-4X.

 

Cena podobna.

 

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie na durona - jako ze sempron chodzi domyslnie na 166 mhz a max plyty to 200 to maksymalny zegar po podkreceniu to bedzie 1,8 ghz (9*200)

 

a duron chodzi na 133 i daje to wiekrze mozliwosci OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie na durona - jako ze sempron chodzi domyslnie na 166 mhz a max plyty to 200 to maksymalny zegar po podkreceniu to bedzie 1,8 ghz (9*200)

 

a duron chodzi na 133 i daje to wiekrze mozliwosci OC

1380402[/snapback]

A z drugiej strony pomyśl o pamieci podrecznej, Duron ma tylko 64 KB.......

Nie jest za wydajny w porównaniu do sempra, ale jesli ci chodzi o OC to pewnie kup sobie tego Durnia. ja bym bez wachania Semprona wziął.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możęsz to kup semprona i ustaw sobie mnożnik na stałe(ta opcja tylko dla hardcore overclockers) lub szukaj durona z odblokowanym ale raczej nieznajdziesz... więc polecam semprona +15zł na lakier przewodzący prąd

jak już ktoś wcześniej napisał pamięć l2 nie ma wielkiego wpływu na wyniki w grach lub testach 3dmarka itd. a przydaje sie do innych celów np. kompresja audio-wideo (sempron i tak jest mniej wydajny od atlona),(jak dla mnie to zatlonizowany duron z zmienionym i zablokowanym mnożnikiem i wyższym fsb)

Edytowane przez bober9035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

jak już ktoś wcześniej napisał pamięć l2 nie ma wielkiego wpływu na wyniki w grach lub testach 3dmarka itd. a przydaje sie do innych celów np. kompresja audio-wideo (sempron i tak jest mniej wydajny od atlona)

(...)

1380667[/snapback]

Jest raczej odwrotnie, a to co napisałeś w nawiasie już całkiem mnie rozwaliło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem przyjemnosc widziec roznice miedzy podkreconym durniem 1.8 do 2.1 a sempronem podkreconym do 1.77.(male oc ale to tylko mala zabawa byla).

Powiem szczerze kumpla sempron zrobil w 3d marku 2001 o 50pkt mniej od durona mojego.roznica niewielka wlasciwie to jej nie ma (mowie o 3d marku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem przyjemnosc widziec roznice miedzy podkreconym durniem 1.8 do 2.1 a sempronem podkreconym do 1.77.(male oc ale to tylko mala zabawa byla).

Powiem szczerze kumpla sempron zrobil w 3d marku 2001 o 50pkt mniej od durona mojego.roznica niewielka wlasciwie to jej nie ma (mowie o 3d marku)

1383699[/snapback]

czy kompy miały taki sam konfig ? :>

osobiście jeśli chodzi o te dwa procki to brałbym semprona, tylko że twoja płyta cię ogranicza z fsb :mur: , ale i tak powinieneś wyciągnać z niego 1.8ghz na fsb 200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Durnia 1,8 (teraz to co w podpisie), jeśli chodzi o jego możliwości OC to są mierne, chyba że znajdziesz z odblokowanym mnożnikiem (wątpię). Durona nie mogłem puścić więcej niż na fsb 160 (vCore 1.9) a wtedy temperaturka już spora! A biorąc pod uwagę większą wydajność sprzetu przy wyższym fsb, więcej pamięci l2 i niższą temperaturę nawet bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fornas mam w tym momencie durnia puszczonego na fsb 163 i chodzi na tytanie i ma w spoczynku 53 stopnie, mam w planach wymienic coolera i wtedy jak nie pojdzie wyzej bede mogl narzekac ale wydaje mi sie ze jak na zmiane z 1,8 na 2,2 bez problemowo na Vcore 1,85 to calkiem niezle.dodam ze na 2,3 chodzi ale temperatura zjadla moja bude :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz w stresie, pewnie jakieś 65. Myślę, że zmiana coolera obniży temperaturę, ale z Durnia 1,8 już dużo więcej nie wyciśniesz. Za czasów kiedy miałem swojego znalazłem gdzieś na jakimś zagranicznym forum wątek o jego możliwościach - żadko który urzytkownik tego procka przekroczył stabilnie 2,3 Ghz. Więc nie spodziewaj się cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem Durona 1800. Procek byl calkiem fajny, stabilnie dzialal do okolo 170x13.5 przy 1.825-1.850V w biosie na Epoxie kt333.

 

Moje zdanie jest takie ze jesli masz nowsza plyte glowna z mozliwoscia pracy na fsb200 to bierz Semprona a jesli masz jakas starsza plyte glowna to bierz Durona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam przyjemnosc miec Q-80 AlCu i wlasnie dziala mi na czestotliwosci 2300 mam wlaczonego winampa (zrzera 90 % procka) z wizualka na prawie caly pulpit i w aidzie 49 stopni nie wiem czy to cud(napiecie nieco wyzsze niz powiedzial Tomwer bo mam 1,9 V),nie wiem czy mam lepszy egzemplarz od twojego bylego procka ale no coz jest calkiem wporzo mysle jeszcze nad wyzszym taktowaniem ale nie wiem czy nie bede musial isc do sklepu po takiego samego :(.Moze mnoznik da sie odblokowac wiecie cos na ten temat albo jakis link(a pamiec cache?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też optuje za Sempronkiem...Nie dość że większy cash to i łatwiej kiedyś sprzedać...Duronek to juz przeżytek...pomyśl kupisz teraz durnia...zmienisz płyte na inną i co dalej...??...No za wiele to już z niego nie wykrzesasz, a z Sempronika da sie więcej wyciągnąć(jak dobrze trafisz i kupisz stabilna płyte to FSB200 jest w zasięgu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja mam takiego odblokowanego durona :

W³aœciwoœci procesora:

Typ procesora AMD Duron XP

Nazwa kodowa Applebred

Seria B0

CPUID: nazwa procesora AMD Duron

CPUID: nr wydania 00000681h

 

SzybkoϾ procesora:

Czêstotliwoœæ taktowania procesora 2082.94 MHz

Mno¿nik procesora 12.5x

CPU FSB 166.64 MHz (oryginalny: 133 MHz, overclock: 25%)

Magistrala pamiêci 166.64 MHz

Vcore 1,52 V

 

Pamiêæ podrêczna procesora:

Pamiêæ podrêczna L1 kodu 64 KB

Pamiêæ podrêczna L1 danych 64 KB

Pamiêæ podrêczna L2 64 KB (On-Die, Full-Speed)

 

W³aœciwoœci p³yty g³ównej:

Nazwa p³yty g³ównej Asus A7V8X-X

 

Napiecie podnioslem "dla sztuki" o 0,01...bez ruszania napiecia chodzil stabilnie na FSB 175...ale nie bawilem sie wiecej bo szkoda mi meczyc dysku i grafy...

Widac trafil misie fajny procek...tylko plyta niepozwala sie bawic :)

Chlodze miedzianym Zalmanem 1600obrotow i 46-50° normalnie...w stresie do 56° Niestety komp stoi w glupim miejscu (a inaczej sie nieda)pomiedzy dwoma deskami.Temp jest taka pomimo otwartej obudowa..ale wystarczy wysunac kompa by temp o 5° spadla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron , sempron to porazka JEST MNIEJ WYDAJNY OD XP! <-- jak ktoś nie wierzy , radze poczytac testy. Sempron jest bardzo ekonomiczna i słabą jednostka.

1389860[/snapback]

To proszę bardzo wykaż różnicę między AXP a Sępem? Poza fsb, które jest na kożyść sempa i mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę bardzo wykaż różnicę między AXP a Sępem? Poza fsb, które jest na kożyść sempa i mnożnikiem.

1389894[/snapback]

Zgadzam sie z tym .Sempron to nic nowego ale też nic gorszego od AXP Throughbreed...Powstał na jego bazie ma podon=bne mozliwości

Wszystko zależy od tego jak sie trfai...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze spalilem przez 1 tydzien dwie plytki NF7 zadna nie byla u mnie dluzej niz 3 dni....Dodam ze grafe tez bylem zmuszony wymienic z saphire na gigasbyte 9550(po przykrym zdarzeniu :( padla jedna plyta gwara wzialem nowa i nowa nawet windowsa nie uruchomila moja grafa spalila takze ja :) ) oczywiscie wszystko na gware :)

Mam durnia 1,8 GHz i w tym momencie po tych stresach (nie mam pojecia czemu nie spalil sie razem z plyta i grafika) max co mu dalem to 1,93 V i chodzil na 2,35 GHz a jeszcze wiecej by poszedl bo w stresie mial 48 stopni(po 4 banchmarkach 2001SE). Nie smiejcie sie ale tak mi aida pokazywala :)

Co mi powiecie ? Czy to malo? Mi sie wydaje ze trzeba po prostu troche przysiasc i sie pobawic tym slabym i tanim procesorem :)

Edytowane przez keller107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem durona 1600 i robil na 1,9v 2450mhz. Po tygodniu od zakupu zrobilem z niego athlona. Mnoznik odblokowany, bez klopotu dzialal na fsb powyzej 260mhz, a teraz sie marnuje u znajomego jako nedzny xp 2800+ :) Mam tez semprona i zauwazalnie mniej sie grzeje od durona przy takich samych ustawieniach. Jezeli znajdziesz durona z modem na athlona i odblokowanym mnoznikiem to sie nie zastanawiaj tylko kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jedno.Durony to stara konstrukcja i mimo iż sa podobne do Sempronów to jednak wafle z jekich były krojone były produkowane wtedy gdy Durony byy na topie( i Athlony of course)>Durony były "gorszymi" Athlonami (powstawały z obrzeży wafla krzemu w przeciwieństwie do Athlonów XP).

Teraz linie produkcyjne sie pozmieniały i Semprony mają swoją osobną linie montarzową więc masz większe sznse na kawałek krzemu ze środka wafla -> reasumując możesz trafic na procka o większym potencjale OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówcy. Sempron=AthlonXP tyle że na magistrali 166. Jak dla mnie bierz semprona 256 Cache, 1800 wyciśniesz moim zdaniem, chociaż kto sie co się trafi. Kumpel ma własnie takiego semprona i leci mu na magistrali 200 bez żadnych problemów. Jego płyta to jakiś asrock na kt400. Nie wiem czy mnie pamięc dobrze prowadzi ale były rózne wersje KT400 , ta lepsza ma obsługę magistrali 400. Płyta kumpla ma oficjalnie tylko 333, ale na mobo są zwory do fsb 200. All działa bardzo stabilnie, 0 zwisów itd. no i pci=33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony pomyśl o pamieci podrecznej, Duron ma tylko 64 KB.......

Nie jest za wydajny w porównaniu do sempra, ale jesli ci chodzi o OC to pewnie kup sobie tego Durnia. ja bym bez wachania Semprona wziął.

Pozdro

1380461[/snapback]

WAHANIA!

 

Zauważ jedno.Durony to stara konstrukcja i mimo iż sa podobne do Sempronów to jednak wafle z jekich były krojone były produkowane wtedy gdy Durony byy na topie( i Athlony of course)>Durony były "gorszymi" Athlonami (powstawały z obrzeży wafla krzemu w przeciwieństwie do Athlonów XP).

1403306[/snapback]

Ja mam durona 1600... I kręci się jak marzenie - 2200@1.525V...

 

Jak przedmówcy. Sempron=AthlonXP tyle że na magistrali 166. Jak dla mnie bierz semprona 256 Cache, 1800 wyciśniesz moim zdaniem, chociaż kto sie co się trafi. Kumpel ma własnie takiego semprona i leci mu na magistrali 200 bez żadnych problemów. Jego płyta to jakiś asrock na kt400. Nie wiem czy mnie pamięc dobrze prowadzi ale były rózne wersje KT400 , ta lepsza ma obsługę magistrali 400. Płyta kumpla ma oficjalnie tylko 333, ale na mobo są zwory do fsb 200. All działa bardzo stabilnie, 0 zwisów itd. no i pci=33.

1403481[/snapback]

Jak pisałem - mam durnia. Lakierem odblokowane dodatkowy cache. Odblokowany mnożnik i świetny overclocking. Niestety, nie każdy Duron ma sprawny cache...

 

Na semprona dostaniesz gware. Zrobisz L5 mod i masz mobile - w biosie ASRocka możesz zmieniać mnożnik (AsROCK Rulez).

 

Osobiście brałbym Semprona - miałem w swoich rękach juz kilka i wszyskie szły 2.0GHz na defaultowym napięciu - więcej z reguły nie próbuje, bo to sprzęt dla klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...