Skocz do zawartości
--Noe--

Athlon 64 Czy Athlon Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kurde mam bardzo wielki problem! Niewiem co wybrać. Athlona 64 czy Athlona XP! Co wy byście wybrali??

 

Athlon 3000+ 64bit, Pamięć 512MB TwinMos CL2, i jakiś Asus do 300zł czy

Athlon XP 3000+, Pamięć 2x512 TwinMos CL2,5 i Abit NF7

 

Komputer rzecz jasna ma słurzyć do grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma byc tanio to sempron 2600+dfi nf250gb - wydajnosc lepsza niz nf-7 + 2500mobile i taniej

1382610[/snapback]

Jak tanio to może zamiast tego dfi jakiś msi? Też całkiem dobra plytka a ok 80zl taniej :) Jak już Dfi to może "zaszalec" i ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sempa 2800+ ?? zawsze wiecej cache-u..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Bierz Athlona A64. Juz na dniach premiera Windowsa 64-bit - bedzie czuc roznice wydajności, a 512 MB ramu kiedys dokupisz. Platforma socket A zbliza sie do nieuchronnej smierci i nie warto teraz w nia inwestować.

1383312[/snapback]

fakt

ale ja wziąłbym Semprona i wymienił na 64-bitowca dopiero jak turiony będą szeroko dostępne :-P

i jeszcze te pamięci- hmmm- śmierdzą... weź lepiej coś innego

a mobo DFI albo MSI K8N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce wszczynac wojen ale czemu wszyscy zachwalaja tak 64 ? i ze win bedzie nowy ? ale co on ma przynies takiego nowego ? moze ktos mi wyjasni ? wzrosnie wydajnosc ? szybciej sie bedzie odpalal ? wiecej wycisnie z dysku ? zapewni wieksze bezpieczenstwo ?

 

barton oc@2.3 vs amd 64 2g i jak sie okazuje we wszystkich markach 64 polega ? no wiem ze on tez sie podkreci ale gdzie ta miazdzaca przewaga ? i czy aby napewno jest warta dokladania do kompa 1k ? nie lepiej zainwestowac w lepsza grafe ? albo szybszy dysk ? no chyba ze ktos mi powie ze jak sie przesiadl z soc A (>fsb 200 ) na 64 to odczul duza roznice ? a tekst ze kiedys to bedzie standart to sobie mozna wiecie gdzie wlozyc .... ;]

//tylko prosze bez wojny Panowie szczere i poparte testami odpowiedzi a nie domysly ze kiedys to bedzie cos

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce wszczynac wojen ale czemu wszyscy zachwalaja tak 64 ? i ze win bedzie nowy ? ale co on ma przynies takiego nowego ? moze ktos mi wyjasni ? wzrosnie wydajnosc ? szybciej sie bedzie odpalal ? wiecej wycisnie z dysku ? zapewni wieksze bezpieczenstwo  ?

 

barton oc@2.3 vs amd 64 2g i jak sie okazuje we wszystkich markach 64 polega ? no wiem ze on tez sie podkreci ale gdzie ta miazdzaca przewaga ? i czy aby napewno jest warta dokladania do kompa 1k ? nie lepiej zainwestowac w lepsza grafe ? albo szybszy dysk ?  no chyba ze ktos mi powie ze jak sie przesiadl z soc A (>fsb 200 )  na 64 to odczul duza roznice ? a tekst ze kiedys to bedzie standart to sobie mozna wiecie gdzie wlozyc .... ;]

//tylko prosze bez wojny Panowie szczere i poparte testami odpowiedzi a nie domysly ze kiedys to bedzie cos

1383717[/snapback]

W rzeczywistych aplikacjach w większości przypadków A64 1.8GHz jest lepszy niż Barton 2.2GHz, po podkręceniu żaden AXP mu nie dorówna. Od miesiąca pracuje na Windows XP 64bit RC2 i różnica pomiędzy zwykłym XP jest bardzo duża. Jest to po części sprawka 64bitów jak i jądra, które zostało zapożyczone od w2k3.

 

Ja bym brał A64 i zbierał jak najszybciej na drugie 512MB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Megabyte

 

no ale dlaczego nie doruwnal w markach to tez jest aplikacja ?

 

mozesz powiedziec na czym roznica w xp polega ? tylko prosze nie mof ze sie okienka szybciej otwieraj bo i tak ich nie uzywam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nie chce wszczynac wojen ale czemu wszyscy zachwalaja tak 64 ? i ze win bedzie nowy ? ale co on ma przynies takiego nowego ? moze ktos mi wyjasni ? wzrosnie wydajnosc ? szybciej sie bedzie odpalal ? wiecej wycisnie z dysku ? zapewni wieksze bezpieczenstwo  ?

 

barton oc@2.3 vs amd 64 2g i jak sie okazuje we wszystkich markach 64 polega ? no wiem ze on tez sie podkreci ale gdzie ta miazdzaca przewaga ? i czy aby napewno jest warta dokladania do kompa 1k ? nie lepiej zainwestowac w lepsza grafe ? albo szybszy dysk ?  no chyba ze ktos mi powie ze jak sie przesiadl z soc A (>fsb 200 )  na 64 to odczul duza roznice ? a tekst ze kiedys to bedzie standart to sobie mozna wiecie gdzie wlozyc .... ;]

//tylko prosze bez wojny Panowie szczere i poparte testami odpowiedzi a nie domysly ze kiedys to bedzie cos

1383717[/snapback]

hehe :lol:

64bity zachwalam dlatego, ze już można z nich korzystać i WIDAĆ różnicę. Na pewno dużej nie odczujesz - szczególnie jak miałeś mobila 2500MHz i przesiadasz się na A64 2800+ ale zawsze to cos

Podstawa to cena- nie widze ŻADNEGO sensu i LUGIKI w kupowaniu mobo za 400zł i proca za 350zł Socket A skoro to samo na S754 kosztuje 50zł więcej !!! Różnica jest widoczna gołym okiem- puść mobila na socket A do 2700MHz to pogadamy- aby to zrobic musisz mieć mobo za minimum 300zł, a w przypadku S754 zrobisz to również na AsRocku za niecałe 200zł

i tak dla porównania:

mobil 2700Mhz + RAM @230MHz = A64 @2500MHz + RAM @ 200MHz :lol: lub jak kto woli A64 2300MHz + ram 230MHz

już jak kupowałem kompa pół roku temu to dałem za mobo 450zł i za proca 550 a wtedy jeszcze było BARDZO drogo, ale rozważałem tez inną możliwość dobre mobo + mobil i wyszło mnie niewiele mniej- a teraz jeśli tak jak mowisz jesteś zaciekłym przeciwnikiem 64bitów to możesz wziąć Semprona- najtańszy kosztuje 250żł a bije KAŻDEGO mobila na łeb :lol:

K8 nie kręci się tylko wokół S939, jest też S754 a różnica w wydajności nieznaczna :-P

 

...mozesz powiedziec na czym roznica w xp polega ? tylko prosze nie mof ze sie okienka szybciej otwieraj bo i tak ich nie uzywam ;]

a co??? Pod dosem pracujesz :lol: Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przeciwnikiem tylko kazdy mowi ze to wypas a ja tego wcale nie odczulem za rok i pewnie tak zmienie bo narazie to za drogi biznes

 

//nie kupuje teraz nic pod soc A bo juz mam moze nie jest to mobil ale narazie do neta styka ;] a ewentualana wymiana to poprostu 1k

 

tak mozna powiedziec

-totalcmd

- opera

raz otwieram i przez kilka dni nie zamykam ;] bo i po co a nowe zadkladki otwieraja sie w mig ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Sens moojej wypowiedzi jest taki, ze jak kupujesz coś "dzis" to nie opłaca się wskakiwać jeszcze na Socket A, ale jesli masz jakiś dobry sprzęt z mobilem czy bartonem dobrze @ i dobrą mobo to nie ma sensu na razie się przesiadać bo ich wydajnośc też jest duża i wystarczająca do 90% zastosowań :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A kiedy ta premiera?

1383974[/snapback]

Na dniach :lol:

 

PCmax- dobrze zrobiłeś bo na moje oko lepiej wymieniać wcześnie, bo w takim wypadku można swój stary sprzęt sprzedać jeszcze za rozsądną cene :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, według mnie Ci którzy twierdzą, że pomiędzy xp a xp x64 nie ma różnicy to chyba go na oczy nie widzieli. Miałem okazję popracować na rc2 i różnica jest zauważalna gołym okiem. A co do premiery systemu to już trafiła do tłoczni więc jeszcze w tym miesiącu powinna się pojawić na półkach B)

Socket A to przeszłość, a pakowanie się w Sempron'a 2600+ na 754 za 300zł to jakas pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole jest sens sprzedawac ? sentyment mody moze kiedys pokazesz swojemu wnukowie i powiesz ze na tym mobo robiles 250 jak wszyscy mieli 133 

a wnuczek zapyta sie 250 GHZ czy 250 terachercow :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, według mnie Ci którzy twierdzą, że pomiędzy xp a xp x64 nie ma różnicy to chyba go na oczy nie widzieli. Miałem okazję popracować na rc2 i różnica jest zauważalna gołym okiem. A co do premiery systemu to już trafiła do tłoczni więc jeszcze w tym miesiącu powinna się pojawić na półkach  B)

Socket A to przeszłość, a pakowanie się w Sempron'a 2600+ na 754 za 300zł to jakas pomyłka...

1383993[/snapback]

 

Jak znajdziesz mi lepszego procka za te pieniądze niż semp 2600-2800 to możemy podyskutować..

Nie każdy śpi na kasie i gra po 20h na dobe więc wielu taki procek w zupełności na najbliższy rok zadowoli-zwłaszcza po ostrym o/c... A zanim dla windy 64 bitowej dorobia wszystkie potrzebne stery, pojawią se przystosowane programy, wyja pewnie z 2 wydania sp ..to ten roczek minie i mozna brać cos w pełni 64 bitoego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz mi lepszego procka za te pieniądze niż semp 2600-2800 to możemy podyskutować..

Nie każdy śpi na kasie i gra po 20h na dobe więc wielu taki procek w zupełności na najbliższy rok zadowoli-zwłaszcza po ostrym o/c...  A zanim dla windy 64 bitowej dorobia wszystkie potrzebne stery, pojawią se przystosowane programy, wyja pewnie z 2 wydania sp ..to ten roczek minie i mozna brać cos w pełni 64 bitoego..

1384009[/snapback]

wątpie, abyś za roczek wziął coś w pełni 64 bitowego na s 754.

a co do systemu xp x64 i sterów, to nawet sobie sprawy nie zdajesz jak szybko się to nakręci, już są oficjalne catalysty 5.4 pod ten system, każdy producent będzie sobie nakręcał sprzedaż reklamami typu - nasz soft działa na x64/ najlepiej działa na x64 itp itd. Myśle, że kwestia 3 miesięcy...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytanie jak na przestrzeni 3miesiecy zmieni sie cena ? bo przeciez o to glownie chodzi

 

btw tweak mnie nauczyl jednego ze jak czegos uzywa stosunkowo malo ludzi=> malo problewmow

duzo ludzi => ogrom problemow

 

i tak jest ze wszystkim dual sata itd nie ma co ukrywac z czasem pojawia sie kolejne laty na coraz to nowsze bugi

 

ale chyba na tym wlasnie polega postep no nie ?

 

pozatym rozmowa czy sie oplcaca kupic nowego kompa jakiegokolwiek, z punktu widzenia econom raczej nie ma sesnu skro za kilka tygodni jego wartosc moze spac 2razy

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytanie jak na przestrzeni 3miesiecy zmieni sie cena  ? bo przeciez o to glownie chodzi

 

btw tweak mnie nauczyl jednego ze jak czegos uzywa stosunkowo malo ludzi=> malo problewmow

duzo ludzi => ogrom problemow

 

i tak jest ze wszystkim dual sata itd nie ma co ukrywac z czasem pojawia sie kolejne laty na coraz to nowsze bugi

 

ale chyba na tym wlasnie polega postep no nie ?

 

pozatym rozmowa czy sie oplcaca kupic nowego kompa jakiegokolwiek, z punktu widzenia econom raczej nie ma sesnu skro za kilka tygodni jego wartosc moze spac 2razy

1384071[/snapback]

Sugerujesz że autor topicu powinien kupić teraz xp a za 3mc a64 :) A spadki cen będą i to pewnie najwięcej na socket a dlatego że ta podstawka umiera.

 

Windowsa xp64bit rc2 zainstalowałem zaraz po tym jak wyszedł. Miałem to szczęście że wszystkie sterowniki, których potrzebowałem były już gotowe i mogłem całkowicie przesiąść się na nowego Windowsa. System chodzi bardzo stabilnie i szybko, mam wrażenie że ma lepsze algorytmy do zarządzania czasem procesów i pamięcią wirtualną bo korzystanie z wielu programów naraz jest znacznie wygodniejsze :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...