Skocz do zawartości
Qkocz

Internet Radiowo

Rekomendowane odpowiedzi

squid to serwer proxy, czyli że elementy stron www (także sciągane przez www pliki, np. uaktulanien microsoftu, w zależności od konfiguracji samego proxy) które odwiedzają użytkownicy twojej sieci są zapisywane na serwerze i gdy któryś z twoich sąsiadów podpiętych do twojej sieci chce odwiedzić jakąś strone którą ty wczesniej odwiedzałeś, albo sciągnąć plik który wczesniej już był przez jednego z was sciągany, nie bedzie musiał tego sciągać z inetu tylko pobierze to z serwera waszej sieci który pełni własnie rolę proxy, stąd transfer bedzie odpowiadał wartosciom jakie można uzyskać po lanie albo po radiu, zależnie od połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to też raczej ciągnąc z ftp lokalnego... jesli twój provider ma DSL-a to nie wycisnie z niego wiecej niż 260kB/s a mając kilka DSL-i i tak nie da sie tego zrobić w load balancingu więc transfer sie nei zsumuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu problemy... Wczoraj od 14 zonk i net dopiero dzisiaj też około 14... Od stycznia co miesiąc przychodzą rachunki pomniejszane o np. 1/30 z uwagi na awarie, ale mnie to łajno obchodzi - chcę płacić pełny rachunek i nie chcę mieć żadnych problemów! Przed chwilą żeby się tweak wczytał, to musiałem czekać ze dwie minuty, a teraz chodzi dobrze, a za chwilę pewnie znowu będą problemy z wczytywaniem się stron... Nie mam już sił, najchętniej założyłbym jakąś stronkę, gdzie przekierowywany byłby każdy, kto wpisze w googlu internet+radiówka, na której wielkimi literami przestrzegałbym przed tymi "providerami"! Przecież jak mają ponad 180 klientów, to muszą sporą kasę za to brać więc mogliby w coś zainwestować... No nic, ja im nie wróżę świetlanej przyszłości 1-2 lata i upadają przy takim podejściu do klienta. Jak chciałem zadzwonić z pytaniem co się dzieje, to już nawet nie odbierają telefonów - czy stacjonarnego czy kom. ŻENADA!

Edytowane przez Qkocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 34 dni i neo ... :D

1414927[/snapback]

chyba jeszcze 340 dni i neo :]

 

a co do radiowek, jak sie stawia bazy na d-linkach, planetach i innych badziewiach to tak jest.. tylko proxim i cisco sie liczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mi wytłumaczysz, że ściagając z dowolnego serwera, z czego kolwiek mam ok 600 KB/s nie kb/s  tylko KB/s ??

1414226[/snapback]

nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale dla mnie to transfer między twoim kompem a AP z którego masz łącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś o www.4web.pl ? Bo to chyba też jest łącze radiowe. Planuje założenie ale nie wiem czy nie będe miał takich problemów jak piszecie powyżej. Przede wszystkim chce żeby mi dobrze śmigało z torrenta :)

Edytowane przez amit909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś o www.4web.pl ? Bo to chyba też jest łącze radiowe. Planuje założenie ale nie wiem czy nie będe miał takich problemów jak piszecie powyżej. Przede wszystkim chce żeby mi dobrze śmigało z torrenta :)

1423112[/snapback]

Nie wiem, ale raczej będzie co najwyżej średnio, bo przy radiówkach są najczęściej wewnętrzne IP dla poszczególnych abonentów. Ja mam możliwość zewnętrznego IP, ale admin chyba nie zna się na rzeczy bo co druga stronka to "nie można wyświetlić strony" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale raczej będzie co najwyżej średnio, bo przy radiówkach są najczęściej wewnętrzne IP dla poszczególnych abonentów. Ja mam możliwość zewnętrznego IP, ale admin chyba nie zna się na rzeczy bo co druga stronka to "nie można wyświetlić strony" itp.

1439474[/snapback]

 

 

CzytaJ : Link

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen wynika, ze im kto nizsza predkosc na radiowce wykupi (np. 128kbps) tym blizej prawdy dostaje. Ja wykupilem 256kbps i rzeczywiscie - mam 256kbps ale upload to naprawde rzadko przekracza polowe. (umowa mowi o laczu symetrycznym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam w końcu Neo :D Definitywnie kończę z radiówką i nikomu nie polecam po własnych doświadczeniach! Jak chcecie sobie podzielić radiowo jakieś tam 1-2Mb na kilka osób to nie ma problemu, ale unikajcie radiowych "providerów"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo fajna radiowke i nie mam wiekszych powodow do zmartwien. Karta DWL520+ zmiga na Set 16, okolo 150m czystej przestrzeni do AP, wiec musi :) Transfery 512/512kbit (i o dziwo tak chodza, a downlaod czasami szybciej). Cale lacze sieci ma 6/6Mbit, wiec jest co dzielic.

 

Kazaa i spolka oraz gry w sieci mnie nie interesuja, bo juz z tego wyroslem. eMule byl na chwile zablokowany, ale juz chyba chodzi (odkad zrobili linka na 5GHz, bo bylo 2,4) - ale nie sprawdzalem. Poza tym znam gosci niezle, wiec jako cos, to zadzwonie i moze sie da cos zrobic. Dzwonilem juz o publiczne IP, ale widocznie klopoty z pamiecia maja lub malo czasu. Trzeba sie bedzie przypomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze musze pochwalic swojego providera.Radiowka 512/512 i wszystko pomyka jak trzeba.I stronki i mul bez zadnych problemow.Moze dlatego ze lacze maja podzielone 2Mbit na net i 3Mbit na p2p takze nie ma zadnych problemow przy jednoczesnym sciaganiu i przegladaniu stron.A to wszystko za 57pln na miesiac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no to muszę też pochwalić radiówkę jaką posiada mój braciszek w Wieliczce - download 512 (choc wyciaga wiecej), upload -nie wiem przyznam :rolleyes:

 

pady sieci sie generalnie zdarzają rzadko...brat mieszka blisko pktu przekaźnikowego..

 

i to wszystko za 45zł + VAT B) B)

aż mu zazdroszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to wlasnie dokladnie jak u mnie :razz: 46zl netto dl/ul prawie zawsze ok. 512kbps i przez okolo 2 miesiace uzywania to sumujac okolo 1 dnia niedzialalo.Ale to pewnie tez przez to ze do AP mam w prostej linii ok.200m takze nie ma bata zeby cos zaklocalo :lol: jednym slowem radiowka rulezz!!! :kijem: teps'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś o http://www.rybnet.pl/lacza_sieci_cennik.php3 ?

najwyzsza oferta jest interesujaca:

średnia prędkość z internetu 600kbit(minimalne256kbit)

wysyłanie 128kbit

Dostęp do Lan Man

Ip stały, routowany lub maskowany do wyboru

poza godzinami szczytu (18:00-21:00) działa mnożnik do 1Mbit(w nocy)

No i najwazniejsze cena 79zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi słów na mojego pseudo-providera ale napisze.

Otóż ostatnio ze względu na to że ludzie ostro zalegali mu z opłatami, wprowadził on jakiś system automatycznego rozliczania abonamentu. Użytkownikom którzy nie dokonają opłaty za abonament w wymaganym terminie zostanie po 14 dniach automatycznie ograniczony dostęp do sieci. Po odnotowaniu zapłaty dostęp zostanie ponownie przywrócony w terminie 7 dni od daty zaksięgowania.

Tak mniej więcej wyglądał tekst rozesłany przez admina do wszystkich klientów.

Kumpel zalegał z zapłatą jakichś 8,80 zł. Admin odciął mu neta bez żadnego uprzedzenia prawie że z godziny na godzine. Kumpel poszedł i zjechał go ostro. Jak następnego dnia poszedł zapłacić to admin zamknął sie w swoim biurze, udawał że go nie ma i nie chciał go wpuścić. Kumpel dzwonił na komórke do niego i jak sie okazało komórka leżała w biurze za zamkniętymi drzwiami :D Wcale admina tam nie było :-P

Tak przedstawia sie polityka firmy-krzaka 'RADIONET' z Płocka.

Odradzam wszystkim ten sposób dostępu do internetu.

Ostatnio nawet zauważyłem że w umowie nie mam nic wspomniane o gwarantowanej prędkości. Rozmawiając kiedyś z kimś wyżej postawionym od mojego admina, dowiedziałem sie od niego że firma gwarantuje mi "dostęp" do internetu czyli równie dobrze może to być 1kB/s. Tak to jest jak sie jest zielonym w pewnych sprawach na początku.

Tak jak forumowicze wcześniej pisali. Jego działanie polega na chwilowym "przyspieszeniu" transferu, a z czasem jego ograniczenia.

Zastanawiam sie w jaki sposób moge mu uprzykrzyć życie za takie postępowanie z klientami. Czy jest do tego jakiś paragraf albo urząd ?

 

edit: przez 1,30h programem BitTornado ściągnąłem 1,73 MB :-|

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopalem temat i chodzi o to ze nie mam mozliwosci zalozenia neo i narazie jade na pakiecie internetowym (modem). Mam teraz do wyboru radiowka (oto oferta http://www.netcom-computers.com.pl/ ) lub era plus idea. Moze ktos korzysta z uslug tej firmy w kaliszu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam radiówke na 2,4Ghz ( 128/64 72zł. ) I też mam problemy z transferem, więc do 72zł. musze dodać jeszcze za telefony, że co jakiś czas transfer szfankuje. I ciągle zbywają, że antena słaba, że coś tam naprawią i tak w koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem w wątku "internet na wsi", ale musze napisać, bo jestem wściekły na moich "providerów". Otóż tak: z racji tego, że mieszkam na wiosce pod Poznaniem, gdzie do centrali daleko i nie ma tam DSLAMu (specjalne urządzonko), nie mogę mieć Neostrady. Pewnego dnia w sklepiku znalazła się ulotka z ofertą firmy Tinet-Polska, z której skorzystałem (512kbps w obie strony za 79zł+vat dzisiaj). Po zamontowaniu anteny (radiówka) zacząłem przeglądać stronki - wszystko ok. powiedziałem, ale jak odpaliłem kazę, zacząłem kręcić nosem. Telefon do tinetowców i zaproponowano mi stałe IP za 20zela więcej. Wziąłem. Rzeczywiście, zaczęło lepiej łączyć, ale z biegeim czasu coraz gorzej było ze stabilnością. No cóż, 3a było znowu zatelefonić i kolo zaczął kręcić, że u nich jest wszystko ok. a od innych to zależy i może być różnie. No to ok., ale dziwnym trafem zrobiło się lepiej. Po jakimś czasie znów gorzej, problemy z wysłaniem poczty (nie tam jakiś mega załącznik - zwykła poczta :mur: ) - znów telefon, "nikt nic nie zgłaszał, ale sprawdzimy" i znowu za chwilę było lepiej, ale oczywiście nie na długo. Kolejny telefon (już mnie to dżaźniło, bo nie dość, że im płacę za net, to jeszcze musze płacić tepsie za zgłaszanie uwag) "no to przyjedziemy i sprawdzimy antenę" - przyjechali i stwierdzili, że muszę mieć większą antenkę, ale wymienią mi po nowym roku. OK, czekam. Tydzień, dwa, trzy... Luty - dzwonię "tak anteny przyszły, w tym tygodniu będzie wymieniona" ok. czekam. Minął tydzień, dzwonię: "my nie wiemy co tam u pana jest" :mur: :mur: :mur: Ręce mi opadły... Później zaczęły się awarie, wieszało się jakieś tam urządzonko, że na pół dnia albo i dłużej nie było internetu .

 

dokladnie to samo - juz nawet wyc mi sie nie chce

mam radiowke od firmy Rejtravel w Poznaniu

ostatni rzycza sobie 91.50PLN :blink: :blink: :blink:

a nawet wejscie na ta strone to wyczyn.........

P2P WCALE

Skype-wcale

Poczta - od swieta ITP, ITD

 

 

moze zna ktos jakas przyzwoita firme w Poznaniu / Lubon - SWIERCZEWO????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też mam radiówke z firmy 4WEB w Łodzi i muszę przyznać że niestety ale nie zgadzam się z tym że radiowy Inet to badziew. Wszystko zależy kto to robi , jak i na czym. Mi po prostu zasuwa.

Radia są w nowszym standardzie czyli 5,4GHz i powiem tak:

ZASUWA jak chole...

Mam łącze symetryczne 8MBitów i nie mam problemu z transferami.

Pingi mam równiutkie , dopiero jak zaczne wykorzystywać w 100% swoje pasmo to lekko zaczynają rosnąć.

Mało tego firma daje zawsze więcej niż masz w umowie , zależnie od dzielnicy gdzie się mieszka. Aktualnie u mnie jest teraz 125% mojego pasma , a było 150% na okres świąt. Na moim osiedlu ma około 800 osób Internet z tej firmy. Dlatego uważam iż ten kto mówi , że inet radiowy jest do kitu to się grubo myli. Po prostu ich dostawca jest do kitu i tyle.

Firma 4WEB działa praktycznie w całej Łodzi i ma tak na moje oko 10.000 userków.

Dlatego jeżeli ktoś chce w łodzi mieć niezły net to proponuje mu 4WEB.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to samo - juz nawet wyc mi sie nie chce

mam radiowke od firmy Rejtravel w Poznaniu

ostatni rzycza sobie 91.50PLN :blink: :blink: :blink:

a nawet wejscie na ta strone to wyczyn.........

P2P WCALE

Skype-wcale

Poczta - od swieta ITP, ITD

moze zna ktos jakas przyzwoita firme w Poznaniu / Lubon - SWIERCZEWO????

Ja mam rejtravel i jestem zadowolony. Oczywiście nie ściąga za dobrze bo nie mam publicznego ip, ale jest u nich możliwość aby zmienić. Płacę 61 zł za 2048kb/s a prękość jest często większa. żeby nie było oto screen :D bez__tytu__u.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do neidawna radiówkę 512 kb/s i nienarzekałem :) Ściągało przyzwoicie. P2P też działało całkiem,całkiem. Płaciłem 68zł za 2 kompy.

 

Teraz przesiadłem sie na Chello 1,5 MB/s bo potrzeby wzrosły :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...