Skocz do zawartości
t0mster

Opera Vs Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

no i w czym problem?? wybierz to co Ci bardziej odpowiada... skąd ktoś ma wiedzieć co dla ciebie bedzie lepsze.. IHMO tylko rozpęta się niepotrzebna burza o wyższość jednej przeglądarki nad drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyk! Firefox. Nie wiem gdzie widzisz że się długo odpala.

Pyk! Opera. Gdybym nie trafił na tę chamską wersję, która mi wieszała kompa, to może bym ją polubił :twisted:

 

A najlepiej będzie faktycznie jak sobie zainstalujesz obie. Po jakimś czasie zobaczysz którą częściej odpalasz i będziesz wiedział co wyrzucić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie, opera da ci na starcie praktycznie komplet funkcjonalnosci, ff da ci na starcie możliwość dodania do niego praktycznie wszystkiego

 

opery koniecznie 8beta3 a nie 7.xx - różnica jest aż nadto widoczna, ff albo moox albo najnowszą stabilną [nie nightly!]

 

liczba stron, które się krzaczą, bądź są celowo blokowane przed ff/operą jest porównywalna i stale spada - porzuć ie, nie ważne na co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera -> gotowiec.

FireFox -> Dla lubiacych majsterkowac. :wink:

 

@Sid - Jaka roznice widzisz miedzy Opera8b3 a Opera7.54u2 bo ja w szybkosci dzalania nie zauwazylem roznic. (Jak porownasz 8 z wersjami starszymi niz 7.54 to widac rozniece w szybkosci uruchamiania/dzialania)

I tak poczekam na 8 finala. (chociaz wygladowo to mi 7.54 przypadl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Operu 7.xx nie lubiłem. Więc bawiłem się w Firefoxie (szybciej działały niż Opery sod 7.xx) lecz gdy poinstalowałem masę [fajnych!] rozszerzeń to mi strasznie zwolnił. Natrafiłem potem na Operę 8. Szybciej działała już i jechałem przez jakiś czas na Firefoxie (już bez rozszerzeń) i Operze 8. Ostatnio coś na WinXP SP2 Firefox się zwiesił i nie chciał odpalić to od razu odinstalowałem i jakoś specjalnie za nim nie tęsknie. :) A więc jak na Operę wszedłem z IE i teraz na Nią powróciłem to uważam, że obecnie jest teraz najlepszą przeglądarą. :D W końcu na Windowsie 2003 Server sobie ją postawiłem, już bez Firefox'a. :) To by było tyle jak na moją wypowiedź. Pozdrawiam i życzę pdojęcia słusznej decyzji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie się da, sam tego programu nie znam, jeśli jest jakieś pytanie to jeśli istnieje na nie odpowiedź to na bank znajduje się ona na http://my.opera.com/forums/ w dziale polskim [i nie tylko]

 

wszystkich operowców informuję, że powstał adblock do opery - http://nontroppo.org/wiki/OperaPythonAdblock?show_comments=1 - to opis jednej z wersji rozwojowych - jak narzie nikt sie z tym nie afiszuje, ale jak zostanie zrobiony inteferjs i uproszczone instalowanie to pewnie linki pojawia sie w kilku miejscach

 

co do roznic to glownie silnik i GUI - wreszcie można bawić się guziczkami, nie wali się przypisywanie javascriptu pod shortcuty - takie małe drobne popraweczki, bez których tak naprawde ciężko się żyje webmasterowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinstalowałem masę [fajnych!] rozszerzeń to mi strasznie zwolnił.

1393957[/snapback]

Niech zgadnę - było wśród nich Tabbrowser Extensions ? (IMO na 99% tak)

TBE powoduje wiele problemów (z JavaScriptem, szybkością i ramem) polecam Tab Mix.

Szybkość uruchamiania FF znacznie poprawia Preloader.

 

Tak jak poprzednicy uważam, że to dwie świetne przeglądarki, a którą wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nieoficjalna wiadomosc - ale opere8 nalezy instalowac NA GOLO!

i potem ew. przenieść ELEMENTY starych plików .ini

 

w przeciwnym wypadku faktycznie niewiele się zmieni, bo spora część menu pozostanie stara

 

jedyne co można zrobić bezpiecznie do nadinstalować na 8beta3 [ale wtedy też coś jest niedostępne, nie pamiętam już co]

 

wszsytkim operowcom polecam lekturę:

 

http://nontroppo.org/wiki/Opera - warto, naprawde warto, zwłaszcza część polską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, tylko trzeba przemapować skrót klawiaturowy

 

lub użyć buttona [przeciągasz na menu opery gdzie chcesz]

http://nontroppo.org/wiki/CustomButtons

 

szukaj guzika: Toggle the menu bar...

 

i serio - choć pobieżnie przejrzyj tego wiki o operze - wiele naprawde fajnych rzeczy tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja polska jest podaj meila to ci wysle

1398937[/snapback]

Wyslij mi sam plik z jezykiem na rafs24@o2.pl Z gory dzieki :)

Wlasnie testuje nowa opreke i jak na razie jest spoko. Fajnie, ze w domyslnych ustawieniach sa blokowane niechciane pop-ups :) Wydaje mi sie tez, ze szybciej sie odpala niz starsza wersja. Polecam wszystkim. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mialem ff i przesaidlem sie dzis na opere 8 i mam taki problem. za kazdym razem musze znowu wpisywac hsla wszedzie. tylko wylacze opere i wlacze znowu i musze wszedzie wpisywac a ff i nawet ie zapamietywali hasla i sie samo logowalo. moze ktos umie pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mialem ff i przesaidlem sie dzis na opere 8 i mam taki problem. za kazdym razem musze znowu wpisywac hsla wszedzie. tylko wylacze opere i wlacze znowu i musze wszedzie wpisywac a ff i nawet ie zapamietywali hasla i sie samo logowalo. moze ktos umie pomoc??

1402369[/snapback]

W preferencjach jest zakladka "hasla" i tam zaznacz "wlacz zapamietywanie hasel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlaczone caly czas :-| :-| znalazlem taki sposub ze wlacza mi zapisana sesje z 3 otwartymi panelami ale to nie tak ma byc. czy dzila wam poczta w operze?? ja mam konto na tlenie i mie jakos nie dzila nie chce sie polaczyc. <_< <_<

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za to czasem w FF zdarza sie ze po wejsciu na jakas strone wyskakuje komunikat: "dokument nie zawiera zadnych danych"

bywa ze po kilku probach moge dopiero wejsc no ow strone . Dopiero teraz wraz z ver.1.0.3 jak narazie mi se to nie przytrafilo. Nie wiem czemu tak bylo i czym to bylo spowodowane. Moze to cos u mnie ,ale ogolnie to jedyny problem takowy na jaki trafilem w FF i dlatego polecam wlasnie ta przegladarke. Ma wiecej zalet niz wad i jest konfiguracyjna w przeciwienstwie do IE :D

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

kurde mialem ff i przesaidlem sie dzis na opere 8 i mam taki problem. za kazdym razem musze znowu wpisywac hsla wszedzie. tylko wylacze opere i wlacze znowu i musze wszedzie wpisywac a ff i nawet ie zapamietywali hasla i sie samo logowalo. moze ktos umie pomoc??

1402369[/snapback]

wchodzac na strone logowania wciskasz ctrl+enter...

jezeli przypadkowo wprowadziles wczesniej bledne dane sprawdz i uporzadkuj: narzedzia->zaawansowane->menedzer hasel

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pande i nie przypominam sobie żebym widzial kiedyś taki komunikat.

1402703[/snapback]

Panda może, ale nie musi być przyczyną tych komunikatów. Dość często duet FF-Panda nie działa tak jak powinien.

A najlepszy jest i tak Maxthon...

1402769[/snapback]

Maxthon to wygodna nakładka - sam używałem kiedyś MyIE2, ale IMO z Operą i FF nie ma szans. Czemu uważasz, że jest lepszy ?

BTW pomysł na świetne rozszerzenie SuperDragAndGo pochodzi właśnie z MyIE2. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz antywirusa Panda ?

1402688[/snapback]

Uzywam Avasta. Wczesniej uzywalem NOD 32 (czas licencji uplynal)i bylo to samo. Moze to Firewall sie do tego przyczynil sam nie wiem. Moj Firewall: Agnitum Outpost Firewall PRO na licencji "Single"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...