Skocz do zawartości
sebas999

Komp Do 1700zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. 512MB ram zalatwia sprawe na start (potem sie dolozy)

2. dysk MAX 80GB + DVD+/-RW lepsze niz jakis wielki 160GB

3. Sempron lepszy niz Celeron ( i nie ma sie co pchac powyzej 2600+)

4. Standardowy Feel 300W pociagnie przez chwile, jak sie nie bedzie nic krecic i kombinowac

5. 9550 to niezly wymiatacz jak na tani zestaw.. zawsze mozna to pozniej zmienic, a na teraz pociagnie ladnie bo 4200 to juz droga impra

6. Nie ma tez sensu pchac sie w SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie ma sensu pchać się w SATA? W końcu przecież ata zostanie wypchnięte z rynku i pozostanie SATA

1399068[/snapback]

Co do dysku to może 80gb na dzisiaj starczy(ja mam od wakacji 160gb i bez niego nie mógłbym teraz żyć :P) ale co będzie za pół roku-rok? Kupno wiekszego dysku w przyszłosci wyjdzie drożej niż dopłacdenie teraz nieco do 160 czy nawet 200gb. Uważam,że do nowego kompa to 120gb jest już naprawde skrajnym minimum.

A serial ata jest sens brać -nawet jak teraz sie nie przyda to może być niezbędne za jakiś czas. Poza tym jak by taki dysk w przyszłości sprzedawać to powinien byc więcej wart niż pata. No i jeśli ma kolejkowanie rozkazów oraz pracuje na obsługującej to płycie to zawsze pare procent jest dysk szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to może 80gb na dzisiaj starczy(ja mam od wakacji 160gb i bez niego nie mógłbym teraz żyć :P) ale co będzie za pół roku-rok? Kupno wiekszego dysku w przyszłosci wyjdzie drożej niż dopłacdenie teraz nieco do 160 czy nawet 200gb. Uważam,że do nowego kompa to 120gb jest już naprawde skrajnym minimum.

A serial ata jest sens brać -nawet jak teraz sie nie przyda to może być niezbędne za jakiś czas. Poza tym jak by taki dysk w przyszłości sprzedawać to powinien byc więcej wart niż pata. No i jeśli ma kolejkowanie rozkazów oraz pracuje na obsługującej to płycie to zawsze pare procent jest dysk szybszy.

1399081[/snapback]

Ja mam 320 GB i również nie mógł bym bez nich żyć :D ale to zawsze tak jest jak się ma coraz więcej i więcej. :wink: Kupno SATA to opłcalna inwestycja. Bardzo szybko odczułem wydajność podczas przegrywania plików z dysku na dysk. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 3000+ BOX (Barton) 512k

Asus A7N8X nForce2-S Dual Channel

Itronic RJA-DT803 CE+PFC 350W

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

Seagate 80GB sATA 7200 obr. 8MB NCQ

GeCube R9550 128MB 128bitXT

Lg DVD + CDRW 52x COMBO OEM IDE

 

1638zł, potem najwyżej dołożyc do lepszego zasilacza, ceny z Proline'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 2800+ BOX (754)

Abit KV8-PRO

Itronic RJA-DT803 CE+PFC 350W

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

Seagate 80GB sATA 7200 obr. 8MB NCQ

GeCube R9550 128MB 128bit Xt

Lg DVD + CDRW 52x COMBO OEM IDE

 

1704zł :) ceny by Proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nieco zmienić swoją konfigurację na rzecz lepszego O/C.

Oto ona:

 

Athlon XP-M 2500+

ABIT NF7 REV 2.0

HYNIX D43 512MB DDR400

Radeon 9550 128 MB DDR (128-bit)

WD Caviar SE 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA

NAGRYWARKA DVD LG GSA-41O

OBUDOWA

 

Łączny koszt 1700 zł

 

Co sądzicie o tym konfigu? Chciałem aby sprzęt nadawał sie w miarę do O/C dlatego wybrałem Athlona Xp z serii mobil, który bez wiekszych problem pracuje jako Xp 3200+ do tego płyta Abita NF7 która jest świetna do podkręcania i ramy Hynixa D43 które dobrze znosza przetaktowania. Reszta pozostała bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Postanowiłem nieco zmienić swoją konfigurację na rzecz lepszego O/C.

Oto ona:

 

Athlon XP-M 2500+

ABIT NF7 REV 2.0

HYNIX D43 512MB DDR400

Radeon 9550  128 MB DDR (128-bit)

WD Caviar SE 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA

NAGRYWARKA DVD LG GSA-41O

OBUDOWA

 

Łączny koszt 1700 zł

 

Co sądzicie o tym konfigu? Chciałem aby sprzęt nadawał sie w miarę do O/C dlatego wybrałem Athlona Xp z serii mobil, który bez wiekszych problem pracuje jako Xp 3200+ do tego płyta Abita NF7 która jest świetna do podkręcania i ramy Hynixa D43 które dobrze znosza przetaktowania. Reszta pozostała bez zmian.

1400871[/snapback]

a zasilacz?;) nf7 juz niestety niesa tak dobre jak kiedys:\ ale to i tak jak narazie jedna z lepszych plyt do oc:) polecam jeszcze dfi nf2 ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladnołem całe forum na temat tych Atlonów 64 i stwierdziłem że chyba najlepiej (patrząc w niedaleka przyszłość) bedzie ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> właśnie tego proca. Tylko teraz mam kolejny problem jaka płyta pod 754? Abit KV8-PRO, MSI K8N Neo-Platinum, czy może coś z asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję taki zestaw za 1500zł :)

płyta gł. GIGABYTE GA-K8NS (s754) 250.00 (arest.pl)

proc Sepmron 2600+ ok. 250zł

ram a-data (?) 512, ddr, 400mhz 160zł

HDD WD WD800JD - 120 GB, 8MB, SATA - 260zł (arest.pl)

obudowa ~50zł

zasilacz - modecom 350gtf 100zł

grafika - gf 6600 winfast AGP - 500zł

klawiatura - 30zł

mysz - 30zł

napędy jakies tam ~100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sempron? Po co gf 6600 przy sempronie? nawet całego jego potencjału nie wykorzystarz przy tym procu

1403297[/snapback]

Chyba jesteś nieco nie na czasie z wiadomościami- sempron na s754 ma rdzeń właściwie z a64 z lekkimi tylko korektami(mniej cache-u, zablokowane 64 bity)

dlaczego miałby nie wykorzystać potencjału karty? Moim zdaniem to może byc nawet odwrotnie bo 6600 to jakoś zabójczo wydajna nie jest zwłaszcza wersja nie gt...

Dobra karta ale żadne cudo...

 

A sempronik w 32 bitach nie powinien mocno odstawać od a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tym się sugerowałem, o czym napisał wyzej 99tomcat

widzialem gdzies zagraniczna strone z testami - po podkrreceniu sempron 2600+ na 754 byl duzo lepszy od np A64 3500+ i P4 3,2GHz z HT :]

 

[edit]

jeszcze co do grafiki: mozna soie zastanowic nad 9800pro z allegro za 570zł, z gwarancja 2letnia.

 

[edit2]

chociazby taka: http://allegro.pl/show_item.php?item=48516760 -> byly juz podobne od SSów, jakby ktos sie czepial ze malo wiarygodny sprzedawca :)

 

[edit3]

albo ta :P http://allegro.pl/show_item.php?item=48172239

Edytowane przez o-skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...