Skocz do zawartości
partyboy666

Przesiadka Z 2000+ Na 2800+ ...

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co sie dowiedzialem jest to wersja XP-A.. czyli tez z odblokowanym  mnoznikiem podobno. teraz mam pytanko: czemu komp nie rusza jak zmienie mnoznik ?? mam za stara plyte gl. ?

1400416[/snapback]

Płytka jest na KT400, więc teoretycznie powinna obsługiwać ten procesor(FSB333), więc nie wiem w czym problem, moze masz stary bios? Próbowałeś go zmieniać, wgrać nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle.. i nie ma co .. jutro lece wymieniac procka.. poczytalem troche o oznaczeniach AMDków i dowiedzialem sie co oznacza ostatnia literka :) u mnie jest C - czyli proc dziala z max. magistrala 266mhz a nie 333(taki zamowilem - odpowiednik ostatniej litery D).. mnoznik pewnie zablokowany (chociaz 28tydz. produkcji 2003r. ) wiec nie ma co sie frajerowac..

dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie NIE wydaje.... nie mozesz ustawic mnoznika 12 bo ten przy twoim procku jest pewnie traktowany jako ponad 20x .... jesli masz napis 13x ,14 to mozesz sprobowac ... jesli nie masz mnoznika 13 ; 13,5; 14 to ustaw 5x;5,5x;6x...to jest to samo...powodzenia...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie NIE wydaje.... nie mozesz ustawic mnoznika 12 bo ten przy twoim procku jest pewnie traktowany jako ponad 20x .... jesli masz napis 13x ,14  to mozesz sprobowac ... jesli nie masz mnoznika 13 ; 13,5; 14 to ustaw 5x;5,5x;6x...to jest to samo...powodzenia...........

1401626[/snapback]

no cos w tym jest co piszesz.. dalem magistrale 133 i testowalem po koleji te zwory.

5,5;6;6,5;7;7,5;8;8,5 - komp nie wstaje...

9x - komp wstaje (2266MHz) - czyli mnoznik 17x. (komp resetuje sie w trakcie wgrywania windy)..

9,5 - 12,5 - nie wstaje.

 

czyli jak to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zatem widać mnożnik jest odblokowany - na moim asusie w biosie mam wpisane i jako jedna pozycja stoi 9x/17x. Jeśli komputer wstał przy jakimkolwiek innym mnożniku, znaczy się jest odblokowany, tylko płyta do ...

 

Najlepiej sprawdz tego proca gdzieś na innej płycie (byleby nie na GB - może być nawet AsRock K7X8X(-e) czy K7V4A(+Pro)) One mają zmianę mnożnika na 5bitów (sprawdzona, działająca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos pisal ,bo nie chcialo mi sie wszystkiego czytac (zwlaszcza po tych smiechach o malym wzroscie w 3dmarku przez mala roznice w taktowaniu ,a na P4 to bylo tyle i tyle :lol: )

 

nie ma bartonow na fsb266 - albo to barton mobile ,albo zrobili cie w jajo i masz T-breda lub Thortona - najlatwiej sprawdzic ilos cache

 

jezeli to barton mobile to mnoznik odblokowany - 12x moze nie wchdzic bo plyta ma mnoznik 4-bit i akurat 12x to nie najlepszy mnoznik do testow

polecam 7x - powinno to dac 15x na tej plycie i bedzie wszystko jasne

albo 9x to da 17x

 

update:

doczytalem i widze ze 7x nie wchodzi ,ale 9x tak ,wiec spoko

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepiej na jakim nforce sprawdz i bedziesz wiedział

1402204[/snapback]

nforce nie jest najlepszym chipsetem do sprawdzania czegokolwiek - powiem wiecej : jest beznadziejny do tych celow ,bo nie mozna wykluczyc wtedy awaryjnosci samej plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bartonow na fsb266 - albo to barton mobile ,albo zrobili cie w jajo i masz T-breda lub Thortona - najlatwiej sprawdzic ilos cache

1402237[/snapback]

cache L2 512kb, jest to barton i musi miec jednak odblokowany mnoznik (wstaje na 16x i 17x)

Plyte sprzedaje i planuje kupic Abita NF7 rev. 2.0 to powninno byc ok :)

 

 

Może ta twoja Gigabyte nie potrafi obsłużyć FSB 400?

Wiesz, co innego obsługa pamięci PC400 co innego procek...

1402240[/snapback]

no pewnie ze nie potrafi :) ale procek tez nie.. to mial byc 333mhz a nie 400... plyta ma max 333 fsb.. mimo to proc na takiej nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze nie potrafi :) ale procek tez nie.. to mial byc 333mhz a nie 400... plyta ma max 333 fsb.. mimo to proc na takiej nie startuje

1402347[/snapback]

Procek ten to spoko na magistrali 200MHz bedzie chodzil z obnizonym mnoznikiem na NF7 (ciebie plyta blokuje). Chyba, ze nie bedzie podatny na O/C, ale wiekszosc mobili dobrze sie kreci wiec powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka AMD Athlon XP 2800+ na magistrali 133 MHz wersja 15x133.

Byem tym zdziwiony, poniewaz BARTON chodzi na 166 MHz lub 200 MHz!!!

Stwierdzilem rowniez, ze nie jest to wersja mobilna z odblokowanym mnoznikem.

Wtedy zapytalem sie w sklepie komputerowym gdzie go kupowalem co jest grane?

Oni mi na to ze go wymienia, ale nie widza takiej potrzeby bo jest dobry do podkrecania. Na poczatku nie wiedzialem jak to robic, ale po pozyczniu ksiazki od kumpla na temat O/C zaczela sie zabawa.

:-P Dzis chodzi u mnie na 15x175 MHz = 2625 MHz :-P

Czego nie puszczam go na magistrale 200 MHz? Bo wtedy musze ustawiac wysokie predkosci na wyntylatorze od procka i robi sie glosno

 

B) Nie wymieniaj tego procka tylko pobaw się z FSB!!! B)

 

 

-->AMD Athlon XP 2800+ Barton

-->Gigabyte 3D Rocket Cooler Pro

-->Abit NF7-S (v2.0)

-->TwinMos 2x 512MB 400 MHz CL 2.5

-->Leadtek GeForce 6200@6600

-->Maxtor DiamondMax 80 GB SATA

-->LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B

-->LG x52/x32/x52/x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...