Skocz do zawartości
Jeditte

Jeditte's "mod"

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytalem poogladalem wasze zmiany w budach i zainspirowany tym rozejrzalem sie za jakims bigtowerkiem :)

Wpadl mi w rece taki jeden za 20 pln

calosc zajela mi jakies 2 miesiace

fotki z 6230/i slabego cyfraka a wiec kiepskiej jakosci :(

 

 

EDIT

Przebudowałem troche 1st posta aby latwiej zobaczyc efekt koncowy, stare fotki sa w moim poscie nizej.

 

 

 

Nowe sprawy ktore zostały zrobione :)

1. front nareszcie jest prawie skonczony, jeszce lcd musze skonfigurowac i takie tam :P (ale najpierw brak mi przedluzenia aby do lpt go podpiac... )

2. wywalilem te uszczelke ktora sie wam tak nie podobala z dolnego okna...

3. gorne okno ma zielone swiatelko ( kto mi powie jak zrobic fote aby bylo to widac?)

4. dolne kno drugie swiatelko uv :)

5. wywalona konstrukcja lego i zalozony freezon xc80alcu

6. wstawina nagrywarka, lcd, wlaczniki swiecidelek i kontroler obrotow do UFO

 

Co mnie jeszcze czeka to:

1. wyrownanie okien bo byly ciente wyzynarka i nie do konca za specjalnie to wyszlo...

2. zorganizowac oploty na kbelki od zasilki

3. ewentualnie zamiast wyrownywac, zorganizowac uszczelki U na kant, tylko nie bardzo mam pomysl gdzie takie dostac dosyc cienkie, w zadnych castoramach praktikerach nie wiedzieli ze cos takiego istnieje :)

uszczelka sie pojawila ze starej ladowarki od nokii :) i wyglada nadspodziewanie dobrze :)

 

No i fotki jak to wyszlo....

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mało widać na fotkach ale modzik wyszedł ładny, estetyczny... fajne okno to górne... tylko co to miało być w oryginale? jakiś smok czy cu? bo mi to wygląda na... kaczke :lol: Plexa u góry wydaje mi sie troszke za duza - widac cd-rom (chyba ze bylo takie zalozenie)... i ten wiatrak u góry - trójkolorowy jeśli się nie myle - sucks...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie kiedys byl 3 kolorowy jedna dida padla i jest 2 kolorowy ~~

bedzie wymiana na zielonego jakiegos 80x80

mial byc smok i wsumie wyglada jak smok :)

okienko na gorze blad w obliczeniach gdyz cd mial byc na poczatku na dole ale ze mi tam nei apsowal wyladowal na gorze i bede cos z tym kombinowal pewnie bedzie przemalowana obudowa albo zrobie z tego jakas choinke ;)

moze uda mi sie kolowac apart jakas cyfrowke czy cos to wtedy beda lepsiejsze fotki ale to jak juz skoncze ze skoncze calosc narazie telefonem robie i bede robil :)

 

 

No i po koleji taq wygladal moj komp przed:

0.Dołączona grafika

1.Dołączona grafika

Tak wygladala buda przed zepsuciem :)

1.Dołączona grafika

2.Dołączona grafika

A w ten sposob ją zepsolem :)

1.Dołączona grafika

2.Dołączona grafika

3.Dołączona grafika

4.Dołączona grafika

5.Dołączona grafika

6.Dołączona grafika

7.Dołączona grafika

 

no i czekam na oceny :)

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gud dżob, oczywiscie to dopiero polowa pracy? ;]

bok bardzo fajny i ma COS w sobie :] tylko tego smoczka ciut inaczej mozna bylo zrobic ale generalnie jest super

front panel troche zbyt skromny, czegos mi w nim brakuje....

aha i podswietlenie niezbyt... czerwony+niebieski sux

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smok z blachy :) z innego boku budy generalnie mial byc w dolnym oknie ale za duzo zaslanial.

to jest UV :) to raz a dwa czerwony mam w plycie i sie chyba nie da go wylaczyc ~~ :)

Jeszce myslalem nad pomalowaniem srodka budy na bialo i zrobieniem jakiegos fajnego panela (la lu) przedniego z termometrem moze czy cos :) no zobaczymy wyjdzie w praniu. A tak poza tym to przod wg mojej wizji mial byc bardzo prosty ale po zrobieniu tego wysztkiego to tez mi czegos brakuje jak wymysle to zrobie. cala obudowa byla robiona z tzw weny i improwizacji tzn prawie 0 planowania :)

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh bardzo fajnei ze sie choc troche podoba :) naprawde duza satysfakcja jak sie cos samemu zrobi i to sie jeszce komus podoba. duuuzo radosci to daje :P czekam na przyplyw gotowki i bede konczyl jezeli przy takich zabawach da sie wogole o konczeniu powiedziec :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki fotki

bo widzę ciemność :D :D :D

EDIT

Widzę troszkę nierówności przy wycinaniu okna. Trochę się pospieszyłeś, ale można to naprawić.

Dużo masz jeszcze pracy, nad wykończeniem panela. Nie śpiesz się każdy pomysł przemyśl, żeby nie narobić sobie dodatkowej pracy.

Pośpiech to zły doradca.

Ja sam nie które rzeczy robiłem po trzy razy i jeszcze jestem nie zbyt zadowolony.

Samo okno wycinałem trzy wieczory te z dużą szybą, natomiast bok drugi jeszcze dłużej.

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd rom razi po oczach... nie robimy z tym nic? aha na gwiazdke dostaliśmy... non cóż :lol:

Ale ogólnie przyjaźnie mi sie na to patrzyło.. choć nie wiem czemu bo OSMODy mie sie nie podobają... jednak jesli bym coś pozmienaił jeszcze to moze pomalował wnątrze.. ewentualnie jakies szmery bajery dodał gzdies na zewwnętzrzną powierzchnie budy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem od 30 kwietnia dalsza czesc pracy tzn cos z cdromem zrobienie, zmiana panelika przedniego na cos bardziej ambitnego, pomalowanie srodka na bialo i dodanie zielonej katody w gorne okno oraz 2 diod uv wiecej zeby dopomoc katode uv ~~ i po 30kwietnia bedzie lepszy aparat i lepsze fotki jak skoncze dam znac i dam fotki i dam do oceny :P

 

dzis wstawilem UFO termaltejka na procka na full obrotach cholernie glosne ale na 2.5k prawie nieslyszalne ;d

 

robil ktos moze obudowe cd z plexy albo jakiegos czegos tego typu i go podswietlal w ten sposob? ;P

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiele sie zmienilo ze wzgledow finansowych oswietylenie niestety jest to samo :( ale z czasem bedize lepiej :P(wazniejszy wydatek dokladniej musisalem naprawic srodek lokomocji do roboty :> )kilka nowych fotek ale ale nie oddaja efektu :( next zmiany znaczy dokoncznie calosci planowane na za 2 tygodnie najwczesniej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

- uszczelka na dolnym konie fee fee

- napis "lanparty" fee fee, no chyba, jakby byl deko mniejszy, i w tonacji budy , i niżej :>

- fajna ta maskownica portów

-troche naped ten bialy szpeci :/

-ogolnie fajna, taka wielka buda ;)

-front jesli chodzi o stylizacje, syci ;]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna szczelka ~~ kawalek modeliny aktywnej na UV :P

napis dostalem z plytka a wsumie mi sie podoba dlatego nakleilem zdjac nei ma problemu bo latwo ~~ :)

Naped bedzie inny lg gsa 4163b czarny dlatego nei bawilem sie w malowanie

tez mi sie podoba :)

nie mam co wiecej tam wstawic ~~ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem lepszego cyfraka, troszkę trwało ale nie zapomniałem:)

Zostało jeszcze wstawić wentyla na przód oświetlić górne okno i wstawić włącznik światła górnego, prawdopodobnie skoncze w tym tygodniu. (ewentualnie bede sie bawił w kolejne zmiany w facjacie tak jak proponowaliscie)

 

Seria fotek lepszej jakosci :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Jutro pobawie sie z didami aby gore podswietlic i poczekam na wentyla oraz moze pomysle nad facjata co by mozna bylo nowego wstawic zmienic :) [generalnie ma byc to jak najmniejszy koszt] :) czyli super hiper mega extra LCD odpadaja :mur:

 

 

PS. Ta konstrukcja z klockow lego to jest niekonwencjonalne chlodzenie grafiki :P

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi sie nie podoba uszczelka dolnego okna, naklejka na szybie i bialy naped. strasznie spsuja efekt calosci ktory jest naprawde niezly.

bardzo mi sie podoba gorne okno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...