Skocz do zawartości
steryd123

Seti A Wieloprocesorowosc Pod Winda 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w piwnicy serwer na ktorym stoi moja strona a poza tym nic nie robi i pomyslalem ze wykorzystam go w projekcie SETI, Maszyna to 4 procesorowy Dell poweredge 6100 na starych pentiumach pro, OS to Windows 2000 server (widzi 4 procki), i klient seti to 3.08. Wszystko byloby pieknie ale nie jest bo widze ze klient seti liczac zuzywa tylko zasoby jednego procka a nie 4 :( chcialbym zeby uzywal 4 do liczenia bo wtedy liczylby znacznie szybciej. Stad moje pytanie czy tak sie da zrobic nie zmieniajac systemu operacyjnego ? a jesli sie da to jak lub jaki program trzeba zainstalowac? pomozcie please:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

a próbowałeś najnowszy windows serwer 2003? za darmo był kiedyś w PCWK wersja 180dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ale niestety procki pentium pro nie chca dzialac nadal liczy jeden zamiast 4... to nie jest wina OS tylko programu albo jakiegos utawienia w OS ktorego nie znam .... moze ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie lepiej zarejestrować sięna końce SETI w BOINC i tam na stronce masz opcje, która ogranicza ilość wykożystywanych procesorów. Standartowo jest chyba na 2 - ale można zwiększyć do oporu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klient setiathome-3.08.i386-winnt-cmdline i wszystkie jego odmiany pod inne systemy są

napisane jako aplikacje jedno wątkowe, i sam klient nie bedzie kożystał z mocy obliczeniowej innych procesorów w systemie. Ale jest na to rada wystarczy uruchomic cztery razy klienta i po sprawie, zrób sobie na dysku foldery np. seti1,seti2,seti3,seti4 skopiuj do każdego z nich setiathome-3.08.i386-winnt-cmdline uruchom i finito wszystko śmiga aż miło.

pozdrawiam

 

ps. szybciej się liczy na poczciwym seti@home, boinc liczy wolniej a mnie pozostał sentymęt to starego klienta :wink:

Edytowane przez KeinXor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem zatem BOINC i zaznaczylem zeby liczyl na 4 prockach ale dalej liczy mi na jednym .... tzn 25% mocy systemu zyzywa i nie wiecej i ewentualnie przelacza sie z jednego procka na kolejny ale naraz na wszystkich liczyc cos nie chce :( ma ktos pomysla co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie lepiej zarejestrować sięna końce SETI w BOINC i tam na stronce masz opcje, która ogranicza ilość wykożystywanych procesorów. Standartowo jest chyba na 2 - ale można zwiększyć do oporu :]

1434286[/snapback]

juz zarejstrowalem sie i ustawilem na 4 procki i liczy 4 razy seti w boinc na 4 prockach na raz :D o cos w tym styku mi chodzilo :D

ale mam jeszcze 1 maqszyne a slyszalem ze pod winda 2000 server advanced jest mozliwosc stworzenia klastra... i chetnie bym takie cos zrobil nie wiecie jak to sie robi i czy to bedzie liczyc wtedy na 4 prockach + 2 prockach z 2 maszyny czyli na 6 prockach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...