Skocz do zawartości
<Lechu>

Tualatin Vs Willamette ?- Oplaca Sie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

mam taki problemik maly, czy oplaca mi sie przesiadac na P4 willamette 2,0GHz i na plyte z chipsetem 850 bo w tej chwili mam P3 tualatin 1,4GHZ 512k cache na chipsecie 815? sytuacja jest nastepujaca: mam teraz jak pisalem P3+plyta 815+256ram dimm pc133 a takrze plyte na 850 i tego P4 :rolleyes: . ta plyte na 850 udalo mi sie nabyc za 10 zyli a jest 100% sprawna wiec dosc okazyjnie a P4 terz nabylem za mala cene bo za 180 zyli a jest z coolerem orginal. do pelni potrzeba tylko tych pamieci ram dla 850 a sa to te drogie RIMM :mur: wiec teraz pytanko- czy sprzedawac tamten sprzet (P3+plyta 815+256 ram) aby miec forse na RIMM-y czy raczej zostawic sobie tego P3 tualatin bo to dobry procek a raczej sprzedac tamtego P4+plyta i miec kase i nie pchac sie w te RIMM-y ? B) prosze o powazne porady, z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze wydaje mui sie ze nie starczy mi na nowa plyta i p4 i ddr chyba ze cos slabego 9malutko ramu i jakas syfna ECS lub podobne i celeronik?) lub z jakis aukcji ale w miedzy czasie bede bez kompa tak wiec czy sprzedac te p4 i miec tualatina bo nawet dobry jest czy isc w te rimm ? tak wogule czy jakis duzy przyrost mocy jest miedzy tymi prockami p3 vs p4 -moje dane w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - P4 Wilamette to sprzedaj jak tylko szybko i drogo mozesz. Płyte na 850 też. Masz dobrego Celerona, Taulatiny sa dość wydajne, wiec jeszcze na nim troche pociagniesz.

 

Pierwsze P4 grzały sie strasznie, podkrecac sie nie chciały (troche wlasnie przez ten rimm), wydajnie tez zbytnio nie byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli radzisz zeby sprzedac tego p4 bo triche te pierwsze p4 to niewypal byl i plyte wiec chyba raczej tak zrobie :rolleyes: , a i nie mam teraz cel;erona a pentium 3 wersje serwerowa z 512k cache bo cos ciagle piszesz ze mam celerona a ja przecierz go nie mam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzeczywiscie, zle doczytalem... mała pomyłka z mojej strony, jednak co do mojej rady, to tym bardziej jest teraz sluszna, przeciez PIII to bardzo dobre procesory. Posłuzy on Ci jeszcze troche. Pchanie sie w P4 z mobo na RIMM'ach to pchanie sie w slepy zaułek. To poprostu nie ma sensu. Sprzedaj P4 i mobo, a kup sobie do tego dobra grafe albo ramu 512 dołóż.

 

Mimo to może jeszcze sie niech ktos wypowie, bedziesz mial wieksza pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem fanem tualatinów radzę Ci, sprzedaj tego proca tak szybko jak możesz, na allegro schodzą po 500zł !!!!

Za to kupisz proca i płytę, ceny ramów w tej chwili też są śmieszne dimm > ddr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafe w tym srzeciemam chyba dobra bo jest to geforce4 ti 4200 i 128 ram firmy asus z zegarami orginalnymi na geforce 275 mhz a pamieci to samsung gc33 czyli 3,3 ns i zegar orginalny to 600mhz karta kreci sie bez problemu bo ma chlodzenie z geforce ti 4800 (4600 z agpX8) i zegar procesora gpu chodzi na 315 mhz a pamieci krece na 670mhz wiec jest chyba dobra ta karta nie? :rolleyes: a co do p4 to chyba sprzedam i plyte terz bo chyba jednak ten proc to niewypal i riimm terz cho...rnie drogi :mur: a moze dokupic za kase dimm kingstona z cl2 na 133 mhz i beda wydajniejsze niz z cl3? co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem fanem tualatinów radzę Ci, sprzedaj tego proca tak szybko jak możesz, na allegro schodzą po 500zł !!!!

Za to kupisz proca i płytę, ceny ramów w tej chwili też są śmieszne dimm > ddr.

1435458[/snapback]

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu, sprzedałbym to P4 z płytą i zbierał na coś lepszego, później opchniesz P3 jak już będziesz miał dość duzo kasy i zakupisz cosik konkretniejszego. Chociaż z drugiej strony, to teraz na pewno dostaniesz więcej za to P3 niż za kilka miesięcy jak już będziesz miał na nowy sprzęt.

 

Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że jak miałbym wybierać między Twoim P3 a tym P4 z pewnością zostałbym przy poczciwej "Trójeczce".

 

Dość często jestem u kolegi który ma Tualatina 1.26GHz na Asusie TUSL-2C do tego 512MB jakich Kingstonów, a jego siostra Willamette 1.8GHz na jakimś MSI i845PE z 512MB DDR i muszę przyznać że komfort pracy na P3 jest niebo lepszy. Ten Willamette przy Tualatinie to straszny gmiot! W grach nie mam porównania bo na jednym jest 3Ti a na drugim MX440, ale domyslam się, że i tutaj P3 okazałby się lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz teraz raczej wiem>> sprzedaje tego willamette i plyte tualatina dalej uzywam, w sumie ten P3 dosc wtydajny, w testach nieraz to nawet P4 willamette 1,7 ghz wyprzedzal>> no zrchitektura tualatina i 1,4 ghz no i w koncu te 512kb cache full speed (1,4 ghz) robia swoje :D a powiedzcie czy oplaca sie dokupic 256 mega ramu bo na dzis to 256mega nie jest juz zbyt wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramu nieopłaca sie dokupywac narazie jezeli masz 1GB i nie zajmujesz sie profesjonalnie obrobka foto/wideo

 

w twoim przypadku sie opłaca

1445719[/snapback]

On chyba nie ma !gb tylko 256mb. Powiem tak, jesli zamierzasz tego kompa jeszcze troszke pouzywac, a nie wymienic powiedzmyza 3 miechy to dokup sobie drugie 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramu nieopłaca sie dokupywac narazie jezeli masz 1GB i nie zajmujesz sie profesjonalnie obrobka foto/wideo

 

w twoim przypadku sie opłaca

1445719[/snapback]

koledzy bredza jak jeden maz.

ani te p4 ani p3.

czemu ?

proste, ram.

co z tego ze ten procek jest cudo i wyprzedza

niejednokrotnie willa 2.0 mimo ze ma sdr

lecz ten cudo chipset na plycie - 815 potrafi wspolzyc jedynie

z 512 ramu.

zdecydowanie lepszym wyborem byl by najbardziej

badziewny axp z tego wzgledu ze takt w takt nie jest

slabszy od tego p3, plyty najbardziej badziewne

obsluguja powyzej 1 gb ddr ktore jest obecnie tansze

oraz najgorszy axp 0.13 bedzie sie duzo lepiej krecil a w tedy

te p3 idzie grzecznie do domu.

Procek jest piekny ale zabity przez intela na rzecz p4.

Szkoda widac co potrafi architektura p6 z duza kasza,sse2 i ddr

po baniasach i innych takich

Edytowane przez szeregowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, na pewno sybko se nie kupie nowego kompa, z tych dwoch jeden musi mi zostac a widze ze radzicie ze lepszy ten p3 wiec jego zostawoiam raczej albo napewno, po drugie nie mam 1gb ramu, a szkoda :D bo 815 tylko 512 uciognie, a poradzcie czy lepsze dimm cl2 czy cl3 czy raczej wielkich roznic wydajnosci nie maja miedzy soba? bo raczej inaczej ta kwestia wyglada w ddr co nie? tu (w ddr !) chyba ma to wieksze znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy bredza jak jeden maz.

ani te p4 ani p3.

czemu ?

proste, ram.

co z tego ze ten procek jest cudo i wyprzedza

niejednokrotnie willa 2.0 mimo ze ma sdr

lecz ten cudo chipset na plycie - 815 potrafi wspolzyc jedynie

z 512 ramu.

zdecydowanie lepszym wyborem byl by najbardziej

badziewny axp z tego wzgledu ze takt w takt nie jest

slabszy od tego p3, plyty najbardziej badziewne

obsluguja powyzej 1 gb ddr ktore jest obecnie tansze

oraz najgorszy axp 0.13 bedzie sie duzo lepiej krecil a w tedy

te p3 idzie grzecznie do domu.

Procek jest piekny ale zabity przez intela na rzecz p4.

Szkoda widac co potrafi architektura p6 z duza kasza,sse2 i ddr

po baniasach i innych takich

1446616[/snapback]

To samo chciałem powiedzieć, ale jak przeczytałem dział w którym piszemy: "Platforma Intel" stwierdziłem, że platforma AMD, mimo, że byłaby najlepszym rozwiązaniem nie wchodzi w grę...

 

Więc mozna powiedzieć tak: jeśli dasz się zreformować na przyzwoitą wydajność za niskie pieniądze to sprzedawaj wszystko co masz i przesiadaj się na coś od AMD tak jak kolega mówi.

Jeśli uparcie chcesz zostać przy Intelu do czego juz się zdąrzyłem przyzwyczaić, dokup sobie 256MB Ramu i też będzie git.

 

"najgorszy axp 0.13 bedzie sie duzo lepiej krecil a w tedy

te p3 idzie grzecznie do domu." - brednie ;) popatrz na procesor z mojego podpisu, dla niego 1900MHz to koniec możliwości, a i to osiąga przy napięciu 1.85V stabilnie!

Też jest 0.13u tyle że to jest Thoroghbred A :D

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle, mam przykre doswiadczenia z amd szczegulnie jak sie jeszcze polonczy amd i plyty ecs czy asrock to chyba to juz koniec swiata :mur: trzymam sie tak daleko od amd jak tylko moge B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle, mam przykre doswiadczenia z amd szczegulnie jak sie jeszcze polonczy amd i plyty ecs czy asrock to chyba to juz koniec swiata :mur:  trzymam sie tak daleko od amd jak tylko moge B)

1449087[/snapback]

ja bym powiedział ze miales przykre doswiadczenie z ecs-em i asrockiem, bo procki amd są w porzadku. Chciales wiedziec co zrobic najlepiej przy malych pieniadzach forumowicze ci podpowiadaja, i tak zrobisz po swojemu ale obiektywnie patrzac, 3 warianty:

1. dokupienie Rdramów : do tej plyty na i850 to porażka - sa bardzo drogie i sa klopoty z obsluga Rdramów, z tego co pamietam musisz miec terminatory do gniazd ktorych nie obsadzasz i nie jestes w stanie obsadzic wszystkich slotów.

2 - tania zmiana procka i płyty chcesz zmienic procka i to jak najtaniej - polecam AMD, jak ci zalezy na intelu , to kup celerona i tania plytę pod s478

3. dokupienie sdramów - mozliwe , tylko jeden haczyk: i810 buforuje tylko 512Mb pamieci

Masz 3 opcje, ty wybierzesz, ja bym wybral nr 2(amd), ale ty jestes uprzedzony do amd, wiec zrobisz inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka prawda ;) głupie 2000+ tbred/thorton na jakimś choćby kt400 zje oba te konfigi na śniadanie,, ddr tani jak barszcz,, nad czym tu myśleć,,

 

koszt durnia ~1800mhz to ~180zł, za ~210zł można spkojnie kupić 2000+, płyta kt400 100zł, nf2 widzę asusy po 130zł,, do tego 512 pc3200 już od 150zł, + 50zł chłodzenie,, w kosztach się mieści więcej niż spokojnie a szybsze będzie na pewno dwa razy ;-) na takim konfigu fsb 166 to nie wyzwanie,, ceny nowych klocków z gwarancją i favatką

 

żeby było jeszcze śmieszniej ;)

sempron 2600+ box na s754 to niecałe 300zł, płytka 200-250zł, pamięć - jw. ;)

 

jeśli delej chcesz się bawić w stare klocki -> + 256 do PIII i innego wyjścia nie ma,, a za odłożoną kasę weź dziewczynę na piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle, mam przykre doswiadczenia z amd szczegulnie jak sie jeszcze polonczy amd i plyty ecs czy asrock to chyba to juz koniec swiata :mur:  trzymam sie tak daleko od amd jak tylko moge B)

1449087[/snapback]

plyta na Athlona XP na allegro - Abit lub Epox juz od 50pln ,za 80pln wybor duzy

512mb ddr ECC Unbufered na allegro za 120pln - chodzi wiecej niz mam w podpisie (kosci MT )

jakikolwiek proc AMD 0.13um - niech bedzie to AthlonXP za 200pln

 

do czegos takiego to nic nie dolozysz jak sprzedasz te dwa Intele

 

"najgorszy axp 0.13 bedzie sie duzo lepiej krecil a w tedy

te p3 idzie grzecznie do domu." - brednie  popatrz na procesor z mojego podpisu, dla niego 1900MHz to koniec możliwości, a i to osiąga przy napięciu 1.85V stabilnie!

Też jest 0.13u tyle że to jest Thoroghbred A

no widzisz ,nawet twoj A0 zamiata P3 Tulipana jak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od Willemette? Teraz mam 1.5 i spokojnie wyciąga 2.0 na 1.85v. Nic do tego procka nie mam, a i tak za niedługo AMD natchodzi do mojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

"najgorszy axp 0.13 bedzie sie duzo lepiej krecil a w tedy

te p3 idzie grzecznie do domu." - brednie ;) popatrz na procesor z mojego podpisu, dla niego 1900MHz to koniec możliwości, a i to osiąga przy napięciu 1.85V stabilnie!

Też jest 0.13u tyle że to jest Thoroghbred A :D

 

a myslisz ze do ile idzie ten p3 ? do 2ghz ?

max bez zadnych cudow to 1600-1700

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...