Skocz do zawartości
Aeroo

Błedy W Goldmemory I Memtescie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem pamieci twinmosa 3x512 na cl2.5 mialem je z tym ze w wraiancie 2x256 a ze teraz to juz malo kupilem iwecj a te wybralem bo tanie sa ale: po włozeniu do kompa wszystko oki inie ma proclemu al ejak puscilem gold memory albo memtesta albo pria to błedami sypiajal nie wiem. bawielm sie juz w zmiany napiec az do 3 wyzej sie boje ze zjaram je bo sie strasznie grzeja, i rowniez probowalem w roznych banka kombinacji i nic. powiem jescze ze ja wsadzam tylko po jednej kosci i napiecie 2.65 czyli standar to sa błedy od 122 test w gol ale ja juz dam napieci 2.8 to jest spoko i tak w kazdym banku to samo z innymi kosciami ale gorzej jak juz wsadze 2 lub 3 to sie błedy pojawiaja nawet przy vcore 3 co mam robic nie wiem własnie czy mam t1 czy t2 bo nie wiem gdzie ta opcja jest jest jakis ratunek na to? czy tylko wymiana pamieci na inne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GoldMemery sypie błędami, to że tak powiem, nie znasz dnia ani godziny...

 

Pewniego razu możesz się obudzić bez danych, dokumentów czy jakoś tak, bo akurat przy przeliczaniu tablic alokacji wkradł się jakiś buraczek... :(

 

Moim zdaniem to krytyczne niebezpieczeństwo i coś musisz z tym zrobić. Spróbuj wymienić na inne.

 

Spóbuj też pisać po polsku, bo trudno czasami zrozumieć o co Ci chodzi.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak GoldMemery sypie błędami, to że tak powiem, nie znasz dnia ani godziny...

 

Pewniego razu możesz się obudzić bez danych, dokumentów czy jakoś tak,  bo akurat przy przeliczaniu tablic alokacji wkradł się jakiś buraczek... :(

 

Moim zdaniem to krytyczne niebezpieczeństwo i coś musisz z tym zrobić. Spróbuj wymienić na inne.

 

Spóbuj też pisać po polsku, bo trudno czasami zrozumieć o co Ci chodzi.

1446464[/snapback]

oki, mogę się z tym zgodzić, ale po tym jak sprawdziłem już kilka (chyba 6 czy 7) kompletów 2x256 i każdy sypał się w goldmemory przestałem go używać, w memtest jest oki i tak zostawiam ale do goldmemory nie mam szczęścia

 

@Aeroo

możesz spokojnie udac się do sklepu i poprosić o wymianę pamięci na inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, mogę się z tym zgodzić, ale po tym jak sprawdziłem już kilka (chyba 6 czy 7) kompletów 2x256 i każdy sypał się w goldmemory przestałem go używać, w memtest jest oki i tak zostawiam ale do goldmemory nie mam szczęścia

GoldMemory to program jak każdy inny - używa tylko pamięci w sposób bardzo intensywny. Jeśli mówi, że są błędy ramu, to są - koniec kropka. Jeśli występują przy każdych pamięciach, to masz coś z płytą główną...

 

Edit:

Przychodzi mi do głowy analogia z motoryzacją - dajmy na to mamy testowanie opon... Normalnie wszystko wygląda ok - na drodze przyczepność extra, dobre osiągi... Ale jak wjedziesz na tor testowy, tam jest taki dziwny zakręt... I tam zawsze koła odpadają...

 

Pytanie - czy będziesz jeździł takim samochodem? Czy będąc w mieście przypadkiem nie będziesz musiał kiedyś skręcić w identyczny sposób? I inne pytanie - to, że dla wszystkich opon koła odpadają w tym miejscu swiadczy, ze wszystkie opony są do bani, czy może coś w zawieszeniu nie tak...

 

Sorry za OT, ale tak mi się nasunęły wnioski czytając testy - nie lubię GoldMemory, bo sypie mi błędami, ale pozatym jest ok...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoldMemory to program jak każdy inny - używa tylko pamięci w sposób bardzo intensywny. Jeśli mówi, że są błędy ramu, to są - koniec kropka. Jeśli występują przy każdych pamięciach, to masz coś z płytą główną...

1447585[/snapback]

hmmm, z trzema płytami: 8RDA3+, 8RDA3+pro oraz DFI NFII LanParty Ultra B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T czy 2T ??

1447854[/snapback]

jeśli o mnie chodzi to 1T

 

@grogi

ciekawe to Twoje porównanie, ale w pewnym momencie powiedziałem dość - chodziłem do sklepu co 2-3 dni i coś wymieniałem - po 2-óch miesiącach chciałem już pokorzystać normalnie z kompa a nie tylko test pamięci oglądać - chodzi dobrze i jest oki, kiedyś o czymś takim nie wiedziałem i też żyłem (komp również)

Edytowane przez ntgale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat . chodz moja wersja jest juz w topicu o NF7.

 

Procesor na 166MHz FSb , VCORE 1,6V zeby wyeliminowac wplyw innych elementow.

Zaczelo sie od gold memory . Pokazuje ok 60-70 bledow w kazdym przebiegu. Bez wzgledu na napiecie i timingi. (Testowane na 2 2 2 10 i 2,5 3 3 11 i 3 3 3 11) Wszystko na 166MHz 2,6V

Memtest pokazuje blad przy 128,2 lub 128,3MB (w zaleznosci jak odpale) i to dosc duzo icon_sad2.gif

Programy uruchomione z CD.

Testowane tez na 100MHz FSB tez z bledami.

Pamiec w singlu . Bios orginal 27. Testowalem rozne sloty.

Na poczatku memtest niewykazal zadnych bledow jak kupilem pamiec. Max przy jakim uruchamialem kompa to 240MHz pamiec na 3 3 3 11. (trwalo to max kilkdzieiat minut. zazwyczaj pracowalem na 210MHz 2,5 3 3 11 lub 166MHz 2 2 2 10)

Niewiem czy plyta na gwarancje, pamieci do wymiany czy spac spokojnie ??

 

Podglad zdarzen tez nic niewykazuje icon_smile3.gif A Prime juz dobre 3 h chodzi bez bledow. Ogladalem film przegladalem WWW w tym samym czasie i nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Memtest pokazuje blad przy 128,2 lub 128,3MB (w zaleznosci jak odpale) i to dosc duzo icon_sad2.gif

...

1448204[/snapback]

to oznaczałoby iż z drugą kością jest coś nie tak (przynajmniej u mnie jeśli były takie błędy i zamieniłem kości miejscami to błędy były na samym początku testu, ok. 0,3MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zrobi mi 100% czyli 1023 MB goldmemory to mam pewność że pamięci są ok? Zrobiłem test "thorough" trwało to jakies 6h, bezbłędnie Proca testowałem jakieś 1.5 dnia Prime95 i tez chodzi ok ale conajmniej 2 razy w tygodniu mam zonka, siedze w windzie albo gram a tu nagle reset bez wciśniecia przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ luki_pc

 

mam identyczny problem, 4 różne kostki (1geil, 2xkingston na winbondach i 1samsung TCCC) testowane memtestem na def. ustawieniach i każda sypie błędami w okolicach 253MB, tzn. po około 11min :angry: a kostki na 100% sprawne bo testowane na solteku NF2.

 

Wcześniej na moim NF7 nie było badów, i chyba oddam mobo na gware :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego programu który daje 100% pewność że pamięci są stabilne. Zawsze trzeba testowac kilkoma programami, ja np. testuje GM6.64 8-9 godzin, poźniej zapętlam Lobby High z 3dMarka01SE na 2-3 godziny oraz puszczam blenda na +/- 11h (pełna pętla testów). Miałem kiedyś taki przypadek że ustawilem fsb 240 i odrazu zapuscilem gm bez wchodzenia do windy. Lecial tak ten gm z godzine (kosc 256 wiec przeszlo około 4 razy) to wyłaczyłem i chciałem do windy wejsc, jedyne co zobaczylem to blue screen. Tak więc nawet gm nie jest idealny. Wiele razy mialem tak tez ze gm 9h stable, a Lobby mi wysypywalo po 30 minutach, tak więc jak mówię trzeba testować kilkoma programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki z mojego konfigu sypią błędami w goldmemory. Memtest86, Prime95 puszczone na noc nie pokazują żadnego błędu.

GoldMemory nie pokazuje błędów dopiero przy obniżeniu częstotliwości ramu do 333 MHz (DDR).

Przy czym kość 512 MB zainstalowana pojedynczo @400MHz chodzi bez błędów wyłącznie w 2 slocie (testowałem 3 egzemplarze 512 MB).

No i nie wiem czy po wymianie ramu na 2 x 512 przejdzie on bez błędów Goldmemory (choćby bez duala)

 

2x256 MB dual 400 MHz DDR zalicza wszystkie testy bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to

Miałem płytę Asus A7V600 i żadnych problemów z pamięcią nawet nie testowałem bo po co jak chodzi ( Win XP SP1)

Zmieniłem płytę na Asusa A7N8X-E Deluxe i także żadnych problemów na Win XP SP1 zainstalowałem SP2 i zaczęły się problemy z niektórymi programami ( pamięć nie może być read czy co takiego ) zacząłem testować pamiątkę i okazało się że pamięć sypie błędami.

Dostałem nową pamięć ( gwarancja ) ale nowa także sypie błędami.

Wstawiłem pamięć w pierwszy slot ( była na drugim w czasie testu ) i na testach była ok ale programy dalej pokazują błąd read najczęściej podczas zamykania. I tak się zastanawiam czy czasami SP2 ma jakiś błąd w opróżnianiu bufora pamięci.

Edytowane przez polikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje problemy skończyły się po zakupie kości kingston na układach winbond BH 5 (207 zł),

przy pojedynczej instalacji brak jakichkolwiek błędów (goldmemory, memtest86, prime95), w dualu ze "starymi" kingmaxami pojedyncze błędy w goldmemory przy ustawieniach 2,5-4-4-8 i zero błędów przy 3-3-3-9 (wydajność minimalnie lepsza :D niż 2,5-4-4-8)

 

poprzednio do starych kingmaxów 2x256 MB próbowałem dołozyć kingmaxa 512MB i twinmosa 512MB i wszędzie błędy w goldmemory, no to chyba coś nie tak z jakością tych najtańszych pamięci, a może w sklepie kombinują, któż to wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...