Skocz do zawartości
komaros

jak najlepiej podkrecic durona 1k???

Rekomendowane odpowiedzi

To Duron z rdzeniem Morgan tak?

Miałem do dzisiaj takiego procka. Zamalowałem mostki L1 (ołówkiem) i potem to juz kombinowanie. U mnie szedł spokojnie na 11*100 (1,1 GHz).

Probowalem tez dac go na 8,5*133 ale mimo, ze komp pracowal stabilnie to jak robiłem "Uruchom ponownie komputer" to komp był "sztywny"-pomagal jedynie twardy reset i potem znowu było wszytsko ok.

Tak wiec to kwestia dobrania odpowiedniego mnoznika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mym skromnym zdaniem to duron 1k powinen ruszyć na tym ok co user Konraf robił...oczywiście na lepszym chłodzienu...

Ale tak to:

-zrób PORZĄDNIE bloqde mostkow

-kup koperszima żeby go nie skruszyć

-ustaw na 11x100 potem 10,5x105 i powinien być już zauważalny skok wyd.

-a potem jeżeli masz jaja to włącz 11x112

I niech Nerwosol będzie z toba!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..u mnie dureń 700 robi 6x152=912. troche go pokruszylem ale dziala. ma troszke starsze jadro ale morgany chyba lepiej sie kreca wiec.. powiem jeszcze ze jest duzo wiekszy przyrost jak dobrze podciagniesz fsb. noi duzo zalezy od kostek pamieci. jedne lubia oc inne bardzo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bliski kolega mial takiego duronka 1GHz i chodzil na MSI 7*164=1148MHz(164 max na tamtej plycie). Przy takim FSB komp dostaje kompa!!. Wiec najlepiej obnizac mnoznik i FSB do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bliski kolega mial takiego duronka 1GHz i chodzil na MSI 7*164=1148MHz(164 max na tamtej plycie). Przy takim FSB komp dostaje kompa!!. Wiec najlepiej obnizac mnoznik i FSB do gory.

hehhe witam kolege z miasta :))) i w 100% sie zgadzam Fsb rulezzzzz :D

sorki za offtopic DaRo gdzie mieszkasz w tychach :))) ???? dokładnie j :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest optymalna czestotliwosc ??? :oops:

Najlepiej odblokowac mnoznik i jechac tyle ile pozwala mobo i pamieci , jak masz dzielnik 1/5 na PCI to polecam 166 Mhz , tyle ze dokladnie preztestuj kompa czy nie ma bledow , bo beda problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi spox lata na 1333 a na www.overclocekrs.com jest artykool jak koles 2 peltkami wyciagnal 1700

Ano lata, ale napiecie 2.032V i chlodzenie woda :)

Bez chlodzenia i napiecia pojdzie spox na 1240Mhz FSB 124Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego wykreciłem na 1190 i tylko fsb i nawet nei z pod biosu tylko cpucool-em al ejak by nie było było stabilnie ..a to na ile ci puijdzie duren 1 g to wszystko zalezy od wersji proca ja ma AHHAA i ta wersja kreci sie na max na 1200 czyli byłem blisko ale wolałbym dac fsb w góre i mnoznik w dół to byy wiekszego kopa dostał ale moja płyta nei ma takich mozliwosci oc a jesli masz AHCLA to na 1330 powinien smigac a podobno est jeszcze jedna wersja nie pamietam jak ze nawet na 1500 sie kreci ..pozdro szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge znalezc rozpiske mostkow L1 pod durona 1Ghz ?help !!

jak ktore zamalowac moze ktos wie......

Zamalowac trzeba wszystkie :)) Wtedy odblokuje sie ustawianie mnoznika z poziomu BIOSa. Jednak jesli chcesz ustawiac mnoznik na mostkach to radze poszukac na www.tomshardware.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest optymalna czestotliwosc ??? :oops:

Nie ma czegoś takiego jak "optymalna częstotliwość". Kręć ile wlezie żeby był stabilny i PCI<38 - zmniejszysz prawdopodobieństwo padu dysku.

A na ile Ci pójdzie to zależy od serii - ja mam akurat tą lepszą do kręcenia - AHLCA. Z tego co wiem to najgorzej się kręcą najpopularniejsze AHAAA :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest optymalna czestotliwosc ??? :oops:

Nie ma czegoś takiego jak "optymalna częstotliwość". Kręć ile wlezie żeby był stabilny i PCI<38 - zmniejszysz prawdopodobieństwo padu dysku.

A na ile Ci pójdzie to zależy od serii - ja mam akurat tą lepszą do kręcenia - AHLCA. Z tego co wiem to najgorzej się kręcą najpopularniejsze AHAAA :(

Chyba chodziło ci o AHHAA bo takiej jak AHAAA nie było. A oprócz ahlca i ahhaa nie spotkałem innych...

A kręcić najlepiej to tak:

8x150 ahhaa (chyba że pójdzie więcej) lub 9x150 dla ahlca

A jak masz płytę z dzielnikiem 5 to mnożnik jak najniższy a magistrala w górę mozna nawet 180 i więcej ( zależnie od posioadanego sprzętu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AHHAA i pracuje na 105x11,5 całkiem stabilnie (płytę mam na KT133 tak więc nie mogę ustawić FSB na 133 :) ). Cooler jakiś tani miedziany, SetiatHome ciągle w tle czyli obciążenie proca 100% i temperatura 50 st. C!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe witam kolege z miasta )) i w 100% sie zgadzam Fsb rulezzzzz  

sorki za offtopic DaRo gdzie mieszkasz w tychach )) ???? dokładnie

Tychy osiedle "W"eronika kierunek paprocany. Sorki te tu pisze o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bliski kolega mial takiego duronka 1GHz i chodzil na MSI 7*164=1148MHz(164 max na tamtej plycie). Przy takim FSB komp dostaje kompa!!. Wiec najlepiej obnizac mnoznik i FSB do gory.

dzieki za rozgłos Dariuszu :D ale fakt faktem to byl Duron!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale nadal nie wiem ktore mostki zmienic zeby odblokowac mnoznik :( w tym duronie plyta posiada zmiane mnoznika i magistrali itp. ale nie wiem ktore mostki zmienic moze ktos konkretnie mi to przedstawi dzieki za jakakolwiek pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 150mhz to deko za duzo na moje skromne pamiatki ta wersja idzie u mnie tylko na 1266mhz

9,5*133mhz Vcore=1,9V troche cienko ale lepsze to niz nic :) przy temp.34C

Jedna z wiekszych magistrali to 145mhz*8,5=1233 1,9V system stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...