Skocz do zawartości
Triger

Podkręcanie Demona Szybkości ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój komputer albo raczej CPU posiada aż - uwaga - 400mHz (:D).

Zacznijmy od tego, że jestem noobem w sprawach o/c więc pytam się Was o zdanie. Chciałbym wiedzieć do ilu można by go podkręcić bez zakupu wiatraczków etc.. i chciałbym wiedzieć gdzie to zrobić, i jak to zrobić :?:

 

Otóż próbowałem coś robić sam ale raczej nie wyszło :D :

- Wszedłem w biosa, potem w "CPU Frequency control"

- Tam to taktowanie czy coś innego (Nie wiem jak to się nazywa) zostawiłem na takim jak było czyt. "66mHz/on"

- Mnożnik zmieniłem z 3 na 3.5, a teraz jest na 4x.

 

Tylko, że podczas włączania komputera nie zauważyłem żeby procesor urósł w siłę (dalej jest Intel Celeron 400mHz)...

 

Czy ja w ogóle podkręciłem procesor ? lol, nie wiem ;D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Triger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Chyba jest to Award.

 

Znasz jakiś program żeby to dokładnie sprawdzić ?

1457868[/snapback]

Award to chyba rodziaj biosu <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz dla odmiany zostaw ten mnoznik w spokoju

a to taktowanie, czy cos innego ustaw wyzsze niz 66 (tylko stopniowo, np. 75 -> 83 -> 100 - do ilu wytrzyma)

i dopiero wtedy zobaczysz jak proc rosnie w sile :)

 

 

ot:

>>przemku

sam sie lepiej rabnij w leb tym gumiakiem :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a ale dawajcie porzadne nazwy tematow, ja myslalem ze ktos ma zamiar Athlona 64 4000 + pokrecic albo cos a tu mi wyskakuje takie cos. Potem ktos inny chce znalezc taki temat i za ciach!a nie znajdzie bo taki poryty tytul. I zaklada nastepny temat taki sam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a ale dawajcie porzadne nazwy tematow, ja myslalem ze ktos ma zamiar Athlona 64 4000 + pokrecic albo cos a tu mi wyskakuje takie cos. Potem ktos inny chce znalezc taki temat i za ciach!a nie znajdzie bo taki poryty tytul. I zaklada nastepny temat taki sam......

1458573[/snapback]

Wyluzuj..

 

 

Wszystko jest dobrze.. z 400 zmienia się na 500 mHz.

Temperatura wzrosła z 41 C do 43 C..

Ale jest pewnie problem.. XP zawiesza mi się przy włączaniu na 500mHz :| Może mi któś powiedzieć co jest nie tak ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, ja mam taką dwójeczke jescze na chodzie:wink: Standartowo podkręcona jest 112x4 ale moge więcej :wink:124x4 chodzi ale powyżej post'a niewchodziłem Kwiestia tego czy reszta wytrzyma 41 czy 44mhz na szynach :unsure:

Wytrzymałaby czy wykipi? Płytka Acorpa, Radeonek 9200 128mb ram i Zotrix nightingale na dźwięku.

Pozdrawiam

PS. Panowie, na szynkach 66 procki były bodajże do 300mhz bo te 400na 66 to chyba z kosmosu wzieliście :wink:

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjaśnic czemu nie mam dźwięku ?

Znowu przestawiłem na 400mHz(w biosie to jest 3x66mHz :|) bo na 450 trace dźwięk.. Nie wiem gdzie zwiększyć te volty..

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty masz moze 200(logicznie rozumując 3x66) a to ze dźwięku niema to można tłumaczyć na wiele sposobów:

1:) włącz głośniki

2) pogłośń głośniki

3) sprawdź podłączenie a jak niepodłaczone tam gdzie trzeba to podłacz tam gdzie trzeba

4) wyłączona w biosie(onboard AC'97 off czy coś takiego)

5) sterownik zdupcony

6) przekręcona dźwiękówka

PS. Napięcia chyba się niezmieni chłopy na tym sprzęcie, chyba ze doprowadzisz kable z gniazdka do proca :wink:

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięku nie masz bo zwiększająć FSB zwiększasz taktowanie pci (33 mhz standard) kontrolerów dysku. Karty zintegrowane są wrażliwe na podnosznie FSB.Napięcia zmienisz drut modem lub zworkami.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Panowie, na szynkach 66 procki były bodajże do 300mhz bo te 400na 66 to chyba z kosmosu wzieliście :wink:

1459644[/snapback]

wszystkie celerony ponizej 800mhz byly na szynie 66

 

a wracajac do tego C400, to do krecenia on sie za bardzo nie nadaje

z tej rodziny jedynie 300 i 333 ladnie sie krecily (chociaz 333 juz nie wszystkie) i mozna bylo je puscic na fsb 100

w Twoim przypadku - jak juz wczesniej pare osob pisalo - zintegrowana dzwiekowka nie wytrzymuje taktowania PCI

zalatw sobie jakas osobna dzwiekowke na PCI (np. SB 128 - sa teraz tanie jak barszcz) i wtedy moze troche wiecej wycisniesz z tego proca?

jezeli Twoja plyta posiada regulacje zasilania procesora, tzw. VCORE, to podnies DELIKATNIE napiecie, np. 0,1V 0,2V w gore (tylko nie za bardzo, bo moze sie spalic i caly czas uwazaj na temp.) i wtedy powinien chodzic nieco stabilniej

ale ok. 500MHZ to jest kres mozliwosci dla tej architeORT: ORT: ORT: ktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niestreściłem dokładnie wypowiedzi. Celki, owszem były na 66 bo musiały być siłą rzeczy wolniejsze od Pentiumów(np. mój cel 2,6@ 100mhz w porównianiu z PIV 2,4A @ 133 wypada podobnie, a nawet gorzej). Ale pentiumów 400 na 66 to chyba nieznajdziemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niestreściłem dokładnie wypowiedzi. Celki, owszem były na 66 bo musiały być siłą rzeczy wolniejsze od Pentiumów(np. mój cel 2,6@ 100mhz  w porównianiu z PIV 2,4A @ 133 wypada podobnie, a nawet gorzej). Ale pentiumów 400 na 66 to chyba nieznajdziemy :wink:

1460261[/snapback]

taaak... najszybsze desktopowe Pentiumy mialy 233mhz i rzeczywiscie byly na szynie 66mhz :)

tylko co to ma wspolnego z tematem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cleinę 333 postawiłem na 83X4.5 (Można zmieniać mnożnik!) Działała full stable :) Procek poszedłby więcej, ale płytka nie puszczała.

I jeszcze jedno: Piszesz, że ustawienie FSB dajesz 100/ON

Ten parametr "on" ma być ustawiony na "off" To prawdopodobnie "Spread Spectrum"- Funkcja zmniejszająca szkodliwe promieniowanie kompa, ale przeszkadzająca w O/C.

Napisz na jakim chipsecie masz płytę(Sprawdź programem Aida32,Sandra lub EVEREST.) Jeśli będzie to Intel 440BX to spoko, ale jeśli ZX to nie wróżę dobrego O/C...

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie pisze to na celeronie 300A costarica @ 473MHZ. fsb 105MHZ voltage 2.4V

wstaje na 495 mhz. win sie laduje ale potem pada zaraz po wejsciu mam tez celka 433MHZ i max na defaultowym napieciu chodził 488 fsb 75Mhz. wiec wedlug mnie max co wycisniesz z tego procka to 450Mhz bez zmiany napiecia ale kup jakąś tanią karte dziekową i wyłącz tą zintegrowaną zmień fsb na 75MHZ i tyle bez zmiany napiecia jakbyś to chciał zmienić to tylko ciecie sciezek lub zamalowanie styków ale na fsb 100MHZ napewno nie pujdzie więc daruj sobie zabawy z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...