Skocz do zawartości
teges

Thermaltake Big Typhoon

Rekomendowane odpowiedzi

@.Kuba - chyba się nie mylę. Poczytaj - http://www.dzikie.net/index.php?art=zalman...ll=true&cpage=1

 

Zgadzam się sam radiator ma 15cm wysokości, ale czy brałeś pod uwagę jeszcze wentylator? ;-)

 

@Martinii - u mnie różnica między Zalmanem AlCu7000 (który od miedzianego jest gorszy o jakieś 2-3stopnie) a Big Typhoon'em to w idle 6-7 stopni a w stressie 15 st.Celsjusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vince15  ale przecież  ninja nie posiada wentyla, a jak już coś to go sie zakłada z boku :/

1679473[/snapback]

Dobra, nie zakłada się na wierzch - my fault :oops: Za dużo się napatrzyłem na mojego BigTyphoon'a :D

 

Poczytaj jednak dokładniej - dałem Ci namiar na konkretną podstronę - do Ninja'y trzeba mieć naprawdę szeroką budę ;-) (poza tym jest różnica między wysokością zestawu z i bez wentylatora :wink: )

 

http://www.dzikie.net/index.php?art=zalman...a&ap=12&cpage=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie zakłada się na wierzch - my fault  :oops:  Za dużo się napatrzyłem na mojego BigTyphoon'a  :D

 

Poczytaj jednak dokładniej - dałem Ci namiar na konkretną podstronę - do Ninja'y trzeba mieć naprawdę szeroką budę ;-) (poza tym jest różnica między wysokością zestawu z i bez wentylatora  :wink: )

 

1679586[/snapback]

 

Ze stronki dzikie.net wynika, ze BT ma dokladnie 128mm wysokosci(z wentylem)?? Jak to sie zgadza to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy te rurki od heatpipe mieszcza sie w tych wymiarach 120x120 czy jeszcze wystaja cos poza ??? bo chetnie bym wsysynal BT ale miejsca w budzie mam na styk, mysle ze akurat te 122 lub 120 ;(, ewentualnie bede na sile wpychal go pod zasilke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi czas zastanawiam się jake chłdozenie wybrać do mojego procka. Wpadło mi w oko Akasa Evo33 ale troche to to głośne :( Teraz zastanawiam się nad BT, cisza i wydajność- tego mi najbardziej potrzeba :D

 

Mam takie pytanka: czy Abit IC7 ma otwory wokół Socketu potrzebne do instalacji procesora? W jakim sklepie kupiliście BT i jakie polecacie a jakie zdecydowanie NIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem dzis ten cooler i juz siedzi w moim kompie.

 

1. Instalacja jest niw tyle skomplikowana co uciazliwa (wyjecie plyty z kompa itp), ale najgorsze jest przykrecanie ostatnich nakretek na juz zalozony cooler! To jest poprostu koszmar! Powinni moim zdaniem dodawac kusz plaski do przykrecania tych nakretek!

 

2. Calosc wykonana dosc niechlujnie - wszystko sie rusza, jakies to takie krzywawe, spod zle wyszlifowany...Myslalem, ze wszystkie te aluminiwe finy sa polaczone przez wszystkie heatpipe'y, a one sa rozdzielone! Dziwne to troche...

 

3. Wydajnosc/cisza: 10/10! Temperatura procesora spadla w idle o 10 stopni w porownaniu do Zalmana 7000A-Cu puszczonego na maxa. Wentyl kreci sie u mnie max 1100obr/min.. I ja go w ogole nie slysze..

 

Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal, ale na razie polecam go bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens wymiany AC Freezer 4 na TT BigTyphoon??

obecnie temp: ( odczytywana w speed fun z czujnikow z plyty- podobna zawyza)

idle =52 do 54st

stres = 65 do 70st

1709049[/snapback]

 

Ja na P4 3.2@3.6 i TT BT mam w max.stressie tyle, co Ty maksymalnie w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ty masz inna mobo icek zawyza tempaeraturki o 9*C

1711686[/snapback]

Jak juz tu o zawyzaniu piszesz to kazdy Abit tak ma?? Ja mam akurat Abita AN7 czy on tez moze zawyzac?? W sumie to na moim epoxie mialem takie same temp. jak na Abicie. Pytam bo tez mam TT big typhoon i chcialbym miec pewnosc o ile on mi obnizy temperature w porownaniu do boxowego chlodzenia i czy te roznice beda wogole realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale ty masz inna mobo icek zawyza tempaeraturki o 9*C

1711686[/snapback]

I tu byś się zdziwił. Abit zawyża o 9*C w stosunku do Asusa. Wcześniej miałem P4P800Deluxe i to DFI które mam teraz pokazywało na tym samym procku (wtedy 2.4@3.2 oraz Zalmanie AlCu7000) o 6 stopni więcej od Asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem Cooler i wziąłem się za testy:

NF7-S

2500+mobile@2400 1.85

idle 42

Prime 49

Gierki 46-47

 

DZIEŃ 2:

Pierwszy raz mój mobil poszedł stabilnie na 2500Mhz v2 na wcześniejszym coolerze nie przechodził nawet na v2.1. Odpalam kompa a tu patrze w idle dalej 42 stopnie :). Włączam Prime i po 20 minutach temp 52C. Niewielki wzrost no nie? Za to odpalam everesta a tu na lini V12+ 11.37 :blink: , mam nadzieję że to tylko abit tak pokazuje bo miałem także antca (jak by nie patrzeć zasiłka za 400 stówy w sklepach) i miałem podobne odczyty.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Czy Big Typhoon wejdzie na płyte ABIT AN8 Fatal1ty? Płyta ta jakby kto nie wiedział ma na ramach wysający system chłodzenia pamięci - OTES RAMFlow. Czy ciepłowody nie bedą zachaczać o ten system?

Jak potpiąć ten Wiatrak 12 cm pod panel z tego zasilacza? http://4max.pl/default.asp?g=114&gg=38&produkt=1708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump

Dwa pytanka.

Że cooler przy cieplejszych prockach jest wydajniejszy od XP-120 już wiem. Jak jednak będzie kształtowała się różnica przy średnich grzałkach, w moim wypadku Winchester 2.7 @ 1.55v? Rozchodzi mi się głównie o porównanie wydajności BT na minimalnych obrotach i XP-120 na minimalnym V jakiegoś 120mm Papsta...

I druga sprawa - jak relacja głośności w powyższym porównaniu? (XP i BT na min.)

Optymistycznie zakładam że BT do kompa wejdzie, w końcu Chieftec DX-01...

Miałem zamiar w sumie przy qvc-120cu+ Pentagrama pozostać, ale skoro XP-120 jest od niego 8-9 stopni wydajniejszy, to co dopiero BT :)

 

Edit: Z tego testu wynikałoby, że przy niskich obrotach XP-120 > BT :/

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam,, założyłem,, na DFI Nf4x wsadza się go łatwo.

 

temp: 32*C load na sempronie 256l2 @ 2400mhz 1,52v

głośność: bezgłośny o nie jest ale wentyl jest świetny,, słychać tylko głuchy szum,, z łożyska nic... i stało się,, najgłośniejszym elementem kompa jest samsung sp1614n w idle,, słyszę jak kręci talerzami ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem natury grawitacyjnej, napisałem odzielny temat ale został zamknięty więc pytam tutaj.

Czy ktoś z was miał problemy z dużymi i cięzkimi wiatraczkami ( w moim wypadku własnie jest to Thermaltake Big Typhoon ) i zwiększaniem się z czasem temperatury.

W ciągu 2-3 dni od zamontowania temperatura wzrosła o 10 stopni. Co ciekawe jak go docisne wszystko wraca do normy ( podnosze wiatrak lekko do góry ).

Kilka razy też dokręcałem go na maxa i wtedy temperatura wracała znowu do normy tyle że na kilka dnia ...

 

Zastanawiam się czy ponowne założenie da cokolwiek, bo właściwie po założeniu pierwszym wszystko było ok... ale do czasu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem natury grawitacyjnej, napisałem odzielny temat ale został zamknięty więc pytam tutaj.

Czy ktoś z was miał problemy z dużymi i cięzkimi wiatraczkami ( w moim wypadku własnie jest to Thermaltake Big Typhoon ) i zwiększaniem się z czasem temperatury.

W ciągu 2-3 dni od zamontowania temperatura wzrosła o 10 stopni. Co ciekawe jak go docisne wszystko wraca do normy ( podnosze wiatrak lekko do góry ).

Kilka razy też dokręcałem go na maxa i wtedy temperatura wracała znowu do normy tyle że na kilka dnia ...

 

Zastanawiam się czy ponowne założenie da cokolwiek, bo właściwie po założeniu pierwszym wszystko było ok... ale do czasu :/

Hej, mam prosbę.

Jakbys mógł napisać jak się sprawuje ten coolerek pod obciązeniem przy napięciu ok 2V na procku - mam te samą płyte i nawet bios podobny dlatego jestem ciekaw :)

 

Co do montażu to nie widzialem więc ciezko mi cos doradzić, może samo mocowanie do płyty jest za słabo przykręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko teperaturka mi się ustablizuje puszcze go na 2v narazie mam obawy. W stresie 56 stopni przy napięciu 1,7 V to o wiele za dużo. Co ciekawe czasem temperaturka gwałtownie spada z 47 stopni ( cały czas w idle ). do np. 36 i potrafi się tak utrzymać przez godzinke, po czym znowu rośnie do tych 47 :/ Czujnik jest raczej sprawny dlatego że na Freezonie pentagramy wszystko było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam AN7, tez mam Big Typhoon i tez podobnie do twojego proca wykreconego czyli 11,5x204=2350@1,78V(barton 2600+ nie mobilny). Podczas pisania postu temperatura w idle 38st. w obudowie TT Shark(dwunastka wypychajaca z tylu) no i bios ten sam. Co do gwaltownych spadkow temperatur roznie to bywa mi np. po zalaczeniu obciazenie gwaltownie rosnie temp. do gory a po wylaczeniu w niecala sekunde spada ale to podobno normalne.

W stresie mam 45st. nie wiem czy czasem nie za duzo bo mialem nadzieje na ok. 40st. ale moze wszystko jest ok?? Na cipsecie plyty jest pasywny Zalman niebieski a buda jak juz wyzej wspomnialem TT Shark z dwunastka z tylu z zasilka Topower p6 ktora tez pewnie ma wplyw na temperatury. Czekam na Wasze opinie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...