Skocz do zawartości
Gildzior

....mam Problem Z 9600 Xt....pliz Help !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją kartą graficzną... W październiku zakupiłem sobie Radeona 9600XT FireBlade Edition SAPPHIRE'a, zapodałem mu ciche chłodzenie Arctic i wszystko bylo pieknie do czasu kiedy to zmieniłem kompa....

Zakupiłem Athlona 64 3200+ z płytą GIGABYTE K8NSUltra (Win XP Pro) i od tej pory mam problemy z akceleratorem graficznym karty. Generalnie we wszystkich gierkach przy wysokich ustawieniach graficznych już po paru minutach VPU Recover resetuje akcelerator i czasem nawet zawiesza kompa tak ze tylko zostaje wcisnąć restart... :/ Próbowałem juz chyba wszystkie sterowniki i nic to nie pomaga.... jeśli ktoświe gdzie moze być przyczyna to BAAAARDZO PROSZE O POMOC !!! :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie dam sobie łapy odciąć, ale wg mnie to nie zasilacz.

Miałem kiedys ten sam problem tylko z Gigabyte.

Albo zabardzo podkreciłes karte, albo sprawdz czy cooler dobrze siedzi, bo wg mnie sie przegrzewa.

W moim przypadku kiedy odpaliłem program do krecenia, to zamiast podkrecic to opusciłem wartosci i wszystko wtedy było ok. Ale było to bez sensu :) wie serwis i wymiana.

 

Pozdrawiam

 

Mr_Sqbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia.... kilkuletni CODEGEN, który się już wysłużył i na linii 12V ma z 12A!!!

 

Wymiana obowiązkowa!!! Chyba, że chcesz ryzykować i pozbyć się nowego sprzętu. Bo Codegeny lubią brać ze sobą trochę rzeczy do grobu...

 

Dalej się upieram - 99% zasiłka, a przy kręconej karcie i używanym długo i przy mniejszym obciążeniu Codegenie - 99,9%!!

 

Jest dużo o tym na forum, poczytaj przez weekend i zastanów się nad zasiłką, bo tak, czy inaczej jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem płyte z SocketA na S939 i też na moim R9600Pro wywalało mi VPU Recovery.

 

U mnie rozwiązaniem problemu było przestawienie w biosie trybu AGP na x4 z domyślnego x8.

 

Nie wiem dlaczego, ale u mnie w trybie AGPx8 grafa była niestabilna. Na Abicie NF-7 nie było tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie.... Wymieniłem zasiłke na ChiefTec 360W i nic sie nie zmieniło... :(:(

Najwyrazniej coś innego jest na rzeczy... Pewnie coś jest niekompatybilne więc trza działać póki gwarancja jest... Na dodatek nie wiedziecz czemu wyłącza mi sie wentylator na procesorze chwile po wlaczeniu kompa, nawet na default'towych ustawieniach biosu....:(:(:( Coś czuje ze trzeba bedzie uderzyć do przedstawiciela GIGABYTE'a na Polske.... Ale mimo wszystko i tak dzieki za rady.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...