Skocz do zawartości
Vincent de Marco

6800gt Czy X800xl

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie uwalonego procesora video nvidia ogłośiła ze nie jest to zaden powazny błąd i w sterownikach to naprawią.

I naprawili... wyłączając wszystkie sprzętowe wspomagania przy odtwarzaniu filmów, rzeczywiście mogłem wtedy normalnie oglądnoąć divixa czy dvd, wczesniej na oficjalnych sterownikach wogole nie dało się oglądać filmów, przez dwa miesiące nie było oficjalnych sterowników na których filmy działały by prawidłowo (widać jak szanują klienta który wydaje 2000zł na karte). Coprawda jak ktoś szukał dobrze to znalazł jakieś bety na których był przynajmniej obraz w divixach, pomijam ze artefakty dalej występowały chodz nie kazdy je zobaczył.

Z perspektywy czasu widać ze nvidia starała się zatuszować powazny błąd i chyba się udało bo mało kto o tym słyszał.

W takiej sytuacji firma jeśli była by poważna powinna wymienić bezpłatnie wszystkie karty, bo brak wspomagania dekodowania mści się bardzo w filmach hd wma. Gdzieś widziałem nawet test karty 6600 i 6800 podczas odtwarzania filmu hd wma. Na 6600 obciazenie CPU było średnio około 40% a juz na 6800 pozbawionym wspomagania sprzętowego obciązenie CPU sięgało 100% i zaczeło się gubienie klatek.

Z tego co piszą na zagranicznych forach to wszystkie wersje AGP mają video procesor bug, stare wersje na PCIe też, podobno najnowsze karty pod PCIe juz działają prawidłowo.

 

Edit

The Video Processor

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechcac otwierac nowego tematu podepne sie do tego ale z ciut innym problemem

 

bede mial na dniach DFI SLI-D zamiast ULTRA-D, bo ich nie bylo. w zwiazku z tym otwarly sie przedemna nowe mozliwosci, mam juz sapphire x800xl pcie, ale moge wymienic na komplet winfasta 6600gt sli z podniesionymi taktowaniami:

WinFast PX6600 GT TDH Extreme SLI Premium Pack

teraz pytanko czy warto, bo mam lcd 17'' wiec 1280x1024 a i jakies AA i AF by sie przydalo wlaczyc. z testu pclab wynika ze jedenak sli, ale nie samymi 3dmarkami czlowiek zyje, co sadzicie?

 

test pclab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrde, a ja wlasnie chcialem taka...  :mur:

Ale NVidia namieszala - przeciez nie bede ryzykowal teraz  :mad:

1479396[/snapback]

bzdura

 

nie ma zadnego buga

były problemy ze sterami które znikneły jak reka odjoł wraz ze 71.89 i pozniejszymi mutacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak problem z wyświetlaniem filmów został rozwiązany w nowych sterownikach i z tym się zgodze. Ale rozwiązano to w ten sposób ze większość operacji związanych z wyświetlaniem filmu przerzucono na CPU.

Jeśli nie ma zadnego buga to dlaczego na kartach 6800 jest w sterownikach zablokowane sprzętowe dekodowanie i wspomaganie wyświetlania filmów?

Dlaczego na geforcie 6600, FX 5200, czy nawet na starym radeonie 8500 jest mniejsze obciązenie CPU podczas oglądania filmów niz na 6800?

 

Edit:

nV News Forums - 6800 video processor

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze obciązenie CPU podczas oglądania filmów niz na 6800?

1479585[/snapback]

 

zupełnie sie z tym nie zgadzam

 

sprawdzałem u sibie na 6800gt jak i x800xl

obciazenie cpu podczas odtwarzania divx, xvid , wma , dvd itp pomiedzy grafami na +/- 1% na tym samym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym testem aby sprawdzić czy działa video procesor jest uruchomić na procku około 2Ghz film Step Into Liquid 1080p (114 MB)

Jeśli nie ma wspomagania sprzętowego nie ma zadnych szans aby ten filmik szedł bez gubienia klatek na takim procku... Robiłem kiedyś mini test u kumpla na 6600 i filmik szedł idealnie mimo słabszego CPU ( antek 2000+ ), a u mnie na 6800 wogule się nia dało oglądać bo tak zrywało ( antek 2600+ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uwalonego procesora video nvidia ogłośiła ze nie jest to zaden powazny błąd i w sterownikach to naprawią.

I naprawili...  wyłączając wszystkie sprzętowe wspomagania przy odtwarzaniu filmów, rzeczywiście mogłem wtedy normalnie oglądnoąć divixa czy dvd,  wczesniej na oficjalnych sterownikach wogole nie dało się oglądać filmów,  przez dwa miesiące nie było oficjalnych sterowników na których filmy działały by prawidłowo (widać jak szanują klienta który wydaje 2000zł na karte). Coprawda jak ktoś szukał dobrze to znalazł jakieś bety na których był przynajmniej obraz w divixach, pomijam ze artefakty dalej występowały chodz nie kazdy je zobaczył.

Z perspektywy czasu widać ze nvidia starała się zatuszować powazny błąd i chyba się udało bo mało kto o tym słyszał.

W takiej sytuacji firma jeśli była by poważna powinna wymienić bezpłatnie wszystkie karty,  bo brak wspomagania dekodowania mści się bardzo w filmach hd wma. Gdzieś widziałem nawet test karty 6600 i 6800 podczas odtwarzania filmu hd wma.  Na 6600 obciazenie CPU było średnio około 40% a juz na 6800 pozbawionym wspomagania sprzętowego obciązenie CPU sięgało 100% i zaczeło się gubienie klatek.

Z tego co piszą na zagranicznych forach to wszystkie wersje AGP mają video procesor bug, stare wersje na PCIe też, podobno najnowsze karty pod PCIe juz działają prawidłowo.

 

Edit

1476862[/snapback]

Jezuuuu

:mellow: Kupić karte za 2 tysiące i mieć przycięcia :-| :?

No paranoja,nigdy,przenigdy nie kupie szitu od Nvidi!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym testem aby sprawdzić czy działa video procesor jest uruchomić na procku około 2Ghz film 1479632[/snapback]

Max zużycie to 42% - a średio ok 37% - zauważ że mam kupe programów uruchomionych w tle

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zużycie to 42% - a średio ok 37% - zauważ że mam kupe programów uruchomionych w tle

Moze wyłącz na chwile HT, tak aby nie było niescisłości. Jeśli obciazenie CPU bedzie ponizej 50% to znaczy ze masz sprzętowe wspomaganie. Jeśli bedzie około 80 - 90 % to znaczy ze cały filmik dekoduje CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupuj radzia i nie marudź jak Ci gf nie pasi

1480054[/snapback]

 

jak nie marudź, po to jest forum aby wypisywać błędy i plusy danych produktów.

 

A takie bugi nie powinny pojawiać się w kartach za taką kasę, 1500zł(PCIe) to nie są małe pieniądze i raczej jak ja kupuje coś w tej cenie to ma chodzić perfekt a nie jakieś niedoróbki

 

Jezuuuu

mellow.gif Kupić karte za 2 tysiące i mieć przycięcia icon_neutral2.gif icon_confused2.gif

No paranoja,nigdy,przenigdy nie kupie szitu od Nvidi!!!!!

LOL normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem

 

obcizenie cpu srednio dla 6800gt  : 60%

                                dla x800xl  : 50%

1479984[/snapback]

Ogólnie na przykładzie bartezjusza widać ze coś ten procesor video w gf6800 się nie spisuje, i wypada nawet gorzej od x800xl.

X800xl nie ma sprzętowego wsparcia dla HD WMV, czyli obciazenie CPU jest nadal dość wysokie.

GF 6800 według Nvidii ( chyba tylko oni w to wierzą ;) ) ma wsparcie sprzętowe dla HD WMV jednak jakimś cudem obciaza wiecej CPU.

 

Teraz jeszcze przydało by się aby ktoś zobaczył jak to idzie na gf 6600, bo według tego co piszą na zagranicznych forach obciązenie procka nie przekracza 40% nawet na stosunkowo słabych maszynach.

 

Czyli jeśli potwierdzą się testy to gf 6600 będzie najlepszą kartą do oglądania filmów w nowych formatach.

 

EDIT:

a Radki maja ta funkcje obslugiwana ? Bo jednak widze zeby sie przydala... ten filmik Step into Liquid to u mnie skacze jakos :/ obciazenie CPU nie spada ponizej 55-60%

Jak masz włączone HT to wyłącz, bo windows nieporawnie wyświetla obciazenie CPU podczas ogladania HD WMV.

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboyem ati czy nvidia.. jednak racja, takie gadanie jakoże gf6800gt jest niedorobiony wkurza kogoś kto kupił włąsnie karte za 1,9k ... Ja np. kupilem ją już jakiś czas temu, problemy mialem, ale po wyjsciu nowych sterów jakoś umilkły i bardzo dobrze..

Więc teraz jakbym kupywał, wziołbym chyba tego Ati (ale ze wzgledu na to, ze chciabym przetestowac i porównać osobiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 6800 według Nvidii ( chyba tylko oni w to wierzą ;) ) ma wsparcie sprzętowe dla HD WMV jednak jakimś cudem obciaza wiecej CPU.

przeciez podalem link do strony nv z ktorego jasno wynika, ze NIE, przynajmniej dla czesci produktow - dotyczy to 6800u/gt pcx i wszystkich 6800 agp, tak wiec sama nv potwierdzila, ze nie ma w tych produktach wsparcia sprzetowego HD(WMV9) i koniec ...

btw: czy wy chcecie siedziec na 6800 do konca swiata? bo takie wrazenie odnosze, ze brak tej funkcji to wielka przyszlosciowa tragedia.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez podalem link do strony nv z ktorego jasno wynika, ze NIE, przynajmniej dla czesci produktow - dotyczy to 6800u/gt pcx i wszystkich 6800 agp, tak wiec sama nv potwierdzila, ze nie ma w tych produktach wsparcia sprzetowego HD(WMV9) i koniec ...

Jak kupowałem Leadteka 6800GT to wtedy wsparcie dla WMV9 jeszcze było ;), na stronce nv pisało, nawet na pudełku od karty było o tym wytłuszczonym drukiem napisane... Szkoda ze nic z tego nie wyszło bo procesor video zapowiadał się na potężną maszynke, którą mozna by było wykorzystać nie tylko do oglądania filmów.

 

czy wy chcecie siedziec na 6800 do konca swiata? bo takie wrazenie odnosze, ze brak tej funkcji to wielka przyszlosciowa tragedia.... mur.gif

Tu chodzi o co innego, ja np. wachałem się przy kupnie karty pomiędzy nv i ati... kupiłem nv właśnie przez ten procesor video który jak się okazało pozniej nigdy nie będzie działać, troche się zawiodłem i przy pierwszej lepszej okazji przesiadłem się na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez podalem link do strony nv z ktorego jasno wynika, ze NIE, przynajmniej dla czesci produktow - dotyczy to 6800u/gt pcx i wszystkich 6800 agp, tak wiec sama nv potwierdzila, ze nie ma w tych produktach wsparcia sprzetowego HD(WMV9) i koniec ...

btw: czy wy chcecie siedziec na 6800 do konca swiata? bo takie wrazenie odnosze, ze brak tej funkcji to wielka przyszlosciowa tragedia.... :mur:

1480187[/snapback]

 

Jak do końca świata, Ty nie rozumiesz sedna sprawy o czym teraz gadamy nvidia zwaliła sprawe i teraz ma być wszystko ok, jak umieścili na stronie jakieś tam sprostowanie, to co na samym początku jak wypuszczali karty to wszystko było ok tylko teraz się popsuło.

 

nie każdy ma kase (z twojego configu wnioskuje że masz i dobrze bo ktoś musi mieć) aby zmieniać karty na nowsze generacje jak wyjdą, niektórzy zbierają na takie cudo kilka lat i oczekują od tej karty tego co jest w specyfikacji.

 

 

A co powiesz za kilka lat gościowi jak już się standard HD(WMV9) w Polsce umocni, kup nową kartę.

 

Komuś zależy na takich rzeczach jak porządny procesor video patrz niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie marudź, po to jest forum aby wypisywać błędy i plusy danych produktów.

 

1480090[/snapback]

wszystko sie zgadza z wyjatkiem przesadzania

 

jak widac u mnie róznica w obcizeniu proca jest w granicach 10%

 

to nie jest powód by besztac z błotem jedną z kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...