Skocz do zawartości
osazg

Ile Ramu?

Rekomendowane odpowiedzi

... 1 GB wystarcza do wszystkiego...

1467508[/snapback]

juz ktos kiedys cos takie powiedzial tylko zamisiat 1gb bylo 640kb, poprawcie mnie jesli sie myle co do wielkosci ;b

 

u siebie jak odpalilem 10 rysunkow w acadzie i excela to zostalo mi 50 mb ;b! wiec jak widac i 1gb czasami to moze byc za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 2x512MB G.Skilli 4400LE naprawdę dobre pamiątki w naszym kochanym kraju nic lepszego nie dostaniesz :) cena ok 950zł moc jaka drzemie w tych pamiątkach jest naprawdę niesamowita

 

dreamek co ty z tymi hynixami tak wyskoczyłeś gościu się pyta o porządne pamięci nie jakieś tam marne hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje je do kompa który będzie chodził 24h i będzie robił jako server i normalny komp. Najlepiej żeby było ponad 1 GB. firma Geil wydaje mi się dobra więc może być, odpada Twinmos Kingstone Goodram. Mają to być DDR. I prosiłbym jeszcze jaką płytę najlepiej kubić. Posiadam procka AMD Athlona XP 2600+ (nie kręcony). Płyta żeby najlepiej żeby miała 4 x wejścia na DDR (wtedy bym wrzucił 4 x 1 GB:)) może być z PCI-E (ale nie koniecznie). No i chyba to wszystko.

 

pOZDRO 4 @LL i Z GÓRY DZIĘKI :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje je do kompa który będzie chodził 24h i będzie robił jako server i normalny komp. Najlepiej żeby było ponad 1 GB. firma Geil wydaje mi się dobra więc może być, odpada Twinmos Kingstone Goodram. Mają to być DDR. I prosiłbym jeszcze jaką płytę najlepiej kubić. Posiadam procka AMD Athlona XP 2600+ (nie kręcony). Płyta żeby najlepiej żeby miała 4 x wejścia na DDR (wtedy bym wrzucił 4 x 1 GB:)) może być z PCI-E (ale nie koniecznie). No i chyba to wszystko.

skoro ma być 24h to pomyśl też o czymś cichym na tego procka + dysk + obudowa... choć moim skromnym zdaniem taki łoszendgoł 2 w 1 to nieciekawe rozwiązanie... szczególnie dla serwera :) zależy oczywiscie jeszcze co ten serwer ma obsługiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie postawiony Linux Slackware 10.1 server ftp www ssh, bedzie jesszcze rozdzielał lącze na cały blok. Komp będzie do uzytku codziennego. Obudowa będzie serverowa firmy Chiftec z zasileczem High-End'owym. Jeśli chodzi o cisze to jest mi to obojetne bo komp stoi w oddzielnym pokoju.

Edytowane przez osazg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon na Socket A a myślisz nad kupnem karty na PCI-E. Tu się pomyliłeś bo nie ma takich płyt aby te dwa standarty obsługiwały.

 

Co do pamięci to jeśli chcesz później myśleć o rozbudowie i włożeniu dodatkowego ramu to zastanów się nad kupnem 2x1GB. Za jakiś czas kiedy stwierdzisz, że masz go za mało to wciśniesz kolejną kość 1GB i będzie po kłopocie.

 

Co do wyboru pamięci to jest ich tak dużo na rynku, że możesz przebierać.

Nie spisuj na straty masowych pamięci bo demony takie jak Corsair, Geil Ultra lub Patrioty są stworzone dla osób, które chcą wycisnąć jak największą magistrale na pamięciach.

Geil'e Value, GoodRam'y i Kingstony mogą ci w zupełności wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie postawiony Linux Slackware 10.1 server ftp www ssh, bedzie jesszcze rozdzielał lącze na cały blok. Komp będzie do uzytku codziennego. Obudowa będzie serverowa firmy Chiftec z zasileczem High-End'owym. Jeśli chodzi o cisze to jest mi to obojetne bo komp stoi w oddzielnym pokoju.

1471721[/snapback]

jak dojdzie ci do tego proxy to z 1GB ramu nie pobawisz sie za bardzo... do tego interesu polookaj za jakiś hdd szybkim i trwałym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dojdzie ci do tego proxy to z 1GB ramu nie pobawisz sie za bardzo... do tego interesu polookaj za jakiś hdd szybkim i trwałym...

1471751[/snapback]

 

Myślałem o 4 dyskach na SCSI po 40 GB sztuka :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...