Skocz do zawartości
czechu84

Takowa Zagwostka...

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ludzie chce kupic kompa ale nie wiem jakiego ;/ poprosilem kumpla zeby mi cos sklecil i wyszko mu cos takiego

 

plyta glowna : DFI LanParty UT NF4 Ultra-D 575zl

procesor: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice 664zl

karta graficzna : Radeon X800 XL Sapphire 256 MB HDTV/DVI bulk (PCI-E) 1399zl

ramy : Kingston DDR 1024MB PC-400 (KVR400X64C3A/1G) CL3 481zl

zasilacz : Zasilacz do obudowy Tagan 480W - PFC 419zl

mysz : Logitech MX510 Performance Optical Mouse

dysk : WD Raptor 36.7 GB WD360GD Serial ATA

 

obudowa jakas tam inna malo istotne ale chodz mi bardziej o czesci czy dobre zestawienie czy raczej malo wydajne

 

prosze o rade i pomoc z gory dziex

 

(komp ma byc do grania i czatowani ;p)

Edytowane przez czechu84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa Ci zlozyl fajnego. Tylko widze, ze dal Ci plyte DFI, a skoro Ty sam sobie nie mogles zlozyc zadnego zestawu, to raczej jej nie wykorzystasz w pelni. Ramki Kingstona przy plycie DFI, w sumie to mogly by byc jakies lepsze... Ten dysk jesli chcesz kupic tylko jeden to imho bez sensu wogole. Lepiej kupic jakis 120/160GB na sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czechu nie sądze żebyś potrzebował tak wypasionej płyty. Dysk może samsung 160gb, 36 zapchasz w tydzień pewnie. Ramy jeśli chcesz wydajne to Vitesta A-Data, jak zwykłe to chyba hynix d43 (zakładajac ze nie bierzesz dfi).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ram ma byc do gier wiec jak macie juz jakies takie co wszyscy policja i sa dobre to smialo podawac nazyw i cene

 

a dysk mam 80 i jak narazie jeszcze nie udalo mi sie go zapelnic nawet do polowy ;] (i czy wogle oplaca sie brac dysk z 10k obrotow czy lepiej 7200 w sumie chodzi o to zeby tez szybko pomykal ) caly sprzecior ma bc szybki zeby mi cs : sours i inne gierce dobrze chodzily

 

plyte zostawie bo jest dobra jak dlamnie ;p tak wogle to jest nagroda za mature wiec co bede soie rzalowal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten raptor 36gb podobno jest niezbyt cichy i ma już swój wiek, dzisiaj już nie jest tak wydajny na tle konkurencji. Obroty to nie wszystko, jeżeli ma być raptor to 74gb: cichszy i szybszy, a najlepiej wyjdziesz kupując jakiegoś samsunga SATAII z NCQ.

 

Pamięci lepiej Hynixy lub Kingmaxy Hardcore.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - nagroda nie nagroda z kosztami sie licz. kazda zlotowka jaka mozna zaoszczedzic jest tego warta

duo - laczace sie z primo - te czesci mozna kupic taniej... www.skapiec.pl

trio - ramy wez moze twinmosa speedpremium na winbondach i wtedy ten kumpel co Ci kompa sklada bedzie mogl Ci go tez podkrecic fajnie

quatro -dysk wez zdecydownie inny. najlpiej 160 samsunga :] a myche MX1000 moze. bo to, ze przy MX510 jest napisane "dla gracza" nie znaczy, ze jest to najlepszy wybor

 

a po za tym obudowa tez ma znaczenie - kiepska bedzie idealnie rezonansowala wszystkie drgania i normalnie koncerty bedzie grac. a ladnie spasowana zapewni cisze i elegancki wyglad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to sie nazywa doradztwo ;]

 

ktory lepszy ten

 

Samsung SpinPoint 160 GB HD160IJ (7200) Serial ATA II

czas dostępu 8.9 ms, cache 8MB, Serial ATA/300, 7.200 RPM, MTBF 600.000, transfer na poziomie 973 Mbps, głośność 2.5 bela (2.8 bela w czasie odczytu/zapisu), system NoiseGuard i SilentSeek, technologia Native Command Queuing

 

czy

 

Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA

czas dostępu 8.9 ms, cache 8MB, Serial ATA/150, 7.200, MTBF 500.000, tranfer na poziomie 840 Mbps, głośność 2.8 bela

 

co do myszki taka za 300 zeta to troche duzo a czy jest mi taka potrzebna przeciez z wc nie bede gral ;]( tamta mi sie podoba ;p)

 

a ta pamiec to jak mozecie dajcie linka bo nie bardzo moge doniej dotrzec ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory lepszy ten

 

Samsung SpinPoint 160 GB HD160IJ (7200) Serial ATA II

czas dostępu 8.9 ms, cache 8MB, Serial ATA/300, 7.200 RPM, MTBF 600.000, transfer na poziomie 973 Mbps, głośność 2.5 bela (2.8 bela w czasie odczytu/zapisu), system NoiseGuard i SilentSeek, technologia Native Command Queuing

 

czy

 

Samsung SpinPoint 160 GB SP1614C (7200) Serial ATA

czas dostępu 8.9 ms, cache 8MB, Serial ATA/150, 7.200, MTBF 500.000, tranfer na poziomie 840 Mbps, głośność 2.8 bela

Odpowiedz sobie sam porównując transfer...

głośności nie podaje się w belach (B ) tylko w decybelach (dB) 1dB=10B

Ja mam 2 dyski (160 i 80) i tylko z 20 G wolnego...

co do myszki taka za 300 zeta to troche duzo a czy jest mi taka potrzebna przeciez z wc nie bede gral ;]( tamta mi sie podoba ;p)

 

1473246[/snapback]

Jak już chcesz wydawać kupę kasy to zamias mx510 kup sobie Razer DiamondBack podobne koszta a lepsza mycha.

Jeśli chcesz mysz o wydajności MX to kup sobie A4Tech SWOP80 jest to dokładna kopia mx510 albo 710 za 35 PLN. Tak nie przesadzam ta mycha jest dostępna w tej cenie. Zaoszczędzoną kasę wydaj na porządne słuchawki, jeśli się nie mylę to powinno ci wystarczyć na Plantroniksy90. Jedne z najlepszych systemów używanych przez chłopaków z SK, MIB czy NOA.

 

Wiem co piszę, bo w cs zaczynałem grać kiedy ty zaczynałeś ogólniak, a w gry FPP kiedy zaczynałeś podstawówkę :D:D

 

Jedno mnie zastanawia, jak TY mogłeś zdać maturę z takim poziomem j. polskiego. Brak składni, nie mówiąc o ortografii...

Edytowane przez mil3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośności nie podaje się w belach (B ) tylko w decybelach (dB) 1dB=10B

1479394[/snapback]

głośność podaje się jaknajbardziej w belach. bel jest podstawową jednostką poziomu natężenia dźwięku. I 1B = 10 db a nie na odwrot...

 

Jeśli chcesz mysz o wydajności MX to kup sobie A4Tech SWOP80 jest to dokładna kopia mx510 albo 710 za 35 PLN.

1479394[/snapback]

zmierzony przeze mnie średni czas żywotności mych A4techa wynosi 3-4 miesiecy. mialem ich pare i nigdy wiecej nie kupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do karty grafy to radeona x800xl jakiej fimy brac??? His, gigabayt czy sapphir

 

co do myszki mam A4techa od 5 lat i jakos mnie nie zawodzi

 

co do tego co sie czepia :

 

Odpowiedz sobie sam porównując transfer...

głośności nie podaje się w belach (B ) tylko w decybelach (dB) 1dB=10B

Ja mam 2 dyski (160 i 80) i tylko z 20 G wolnego...

 

te info jest ze strony po zatym jak bym sie na tym znal to bym sie nie pytal ktory lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...