Skocz do zawartości
piwczan

Mostkowanie Linii W Zasilaczu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, tworzę , znaczy modyfikuję zasilacz 300w pod ogniwo peltiera. I sprawa jest taka, czy mogę połączyć linię + 12v, z linią + 3,3v w tym samym zasilaczu ? testował to już ktoś kiedyś, będzie to peltier 144w, potrzebuje 15,3v lub mniej :) zasilacz na linii 12v ma 13A. Jest to oddzielny, niezależny zasilacz, do którego dodatkowo jest podłączony wentylator dla obciążenia na + 5v. z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za zasilacz marka jeżeli jakiś zwykły codegen megabajt emiter czy tracer itd to da sie podwyższyć napiecie na linii 12v ale też wzrośnie napiecie na linii 5v wogóle wątpie czy zasilacz wytrzyma przydałoby się zmienić diode schotkiego na linii 12v na mocniejszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, tworzę , znaczy modyfikuję zasilacz 300w pod ogniwo peltiera. I sprawa jest taka, czy mogę połączyć linię + 12v, z linią + 3,3v w tym samym zasilaczu ? testował to już ktoś kiedyś, będzie to peltier 144w, potrzebuje 15,3v lub mniej :) zasilacz na linii 12v ma 13A. Jest to oddzielny, niezależny zasilacz, do którego dodatkowo jest podłączony wentylator dla obciążenia na + 5v.  z góry dzięki za odp.

1478301[/snapback]

Nie ma szans na takie połżczene napięć 12V i 3,3V =15,3V w jednym zasilaczu.

Ps. Możesz to zrobić - ale potrzeba dwóch zasilaczy i w dodatku bez kontaktu ich obudów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem to napisać napięcie to różnica potencjałów między dwoma biegunami, a nie ich suma

 

gdzieś wcześniej tak samo myśleli, ale nie zdążyłem im tego uświadomić, a z tego co widziałem jakiś 'elektronik' się tam wypowiadał, i popierał tą 'tezę', również chodziło im o zasilanie peltów

 

ja polecam małą modyfikację zasilacza, tak aby dawał, większe napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...