Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a co sadzicie o aparacie Olympus C-765 Ultra Zoom

http://www2.olympus.pl/consumer/29_C-765_U...cifications.htm

Posiadam go od kilku dni i jestem naprawdę zadowolony! :)

Dwie przykladowe fotki (takie prawie makro)

Miałem C-745 (made in japan) kupiony na promocji w MM, zdjęcia BOMBA niestety na 99% wyostrzane przez aparat ale i tak żałuje ze sprzedałem, myślałem o kupnie SP 510UZ ale mam teraz inne wymagania (wielkościowe) i nie chce tak dużego aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia sam robilem, jeszcze nie okielznalem aparatu zbyt dobrze.

Co masz na mysli piszac "na 99% wyostrzane przez aparat" ?

Myslisz, ze aparat sam z poprawia zdjecia ?

Pytam z czystej ciekawosci :) im wiecej wiedzy tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze aparat sam z poprawia zdjecia ?

Oczywiście, że sam poprawia zdjęcia. ;] Jak każdy cyfrowy aparat. :) Wyjątkiem są lustrzanki cyfrowe dzięki formatowi RAW - wtedy obraz jest "czysty" bez obróbek w aparacie i wszystko można samemu dobrać. (Efekty znacznie lepsze niż standardowo). ;) Istnieją też hydryby (np. Canon Pro1) które mają tryb zdjęć RAW ... ale ... taki RAW to imho nie RAW :> Jakość pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez to ze jest szybki? szybko sie wlacza, szybko robi zdjecie od nacisniecia wyzwalacza, szybko je zapisuje, szybko zbiera sie do nastepnego, wszystkie powyzsze? interesuje mnie to, poniewaz szukam w miare taniego aparatu, ktory by byl bardzo szybki.

 

a tak w ogole to f20 czy e550 z tych fuji proponujecie? (zakladajac, ze e550 ok 500zeta [refurbished] a f20 ok 600zl)

 

z gory thx za info

 

0x41 0x56 0x45!!

Edytowane przez Freddie Chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez to ze jest szybki? szybko sie wlacza, szybko robi zdjecie od nacisniecia wyzwalacza, szybko je zapisuje, szybko zbiera sie do nastepnego, wszystkie powyzsze? interesuje mnie to, poniewaz szukam w miare taniego aparatu, ktory by byl bardzo szybki.

wszystko powyższe :) szybko się załącza, szybko i bezbłędnie ostrzy, uzywam go od 2 tygodni i jest rewelacyjny, najbardziej chwalę ISO 400 800 kiedy potrzebuje zrobic ostre zdjęcie z ręki bez lampy w pomieszczeniu, przy cenie ktorą zapłaciłem aparat nie ma sobie równych.

troche fotek jest tu:

http://www.friend.netiro.pl/Reszta/E550_1/...s/idx00001.html

 

 

Czeka mnie jeszcze zakup akku SANYO ENELOOP bo te zwykłe sanyo ktore uzywam to mocno tracą naładowanie bez używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko powyższe :) szybko się załącza, szybko i bezbłędnie ostrzy, uzywam go od 2 tygodni i jest rewelacyjny, najbardziej chwalę ISO

To znaczy ile ? ;) "Szybko" to pojęcie względne i apeluję abyście pisali "szybko... jak na aparat tej klasy" (oczywiście jeśli mieliście styczność z innymi aparatami). Bo tak to można wprowadzić kogoś w bardzo duży błąd. :)

 

Może porównasz jego prędkość do np. A530. :D

 

P.S. a co do "bezbędnego ostrzenia" - nie wierze. ;] Może Ci się wydawać, że bezbłędnie ostrzy ale tak naprawdę raczej marnie trafia w punkt. Tylko tyle, że nadrabia to wszystko swoją małą matrycą przez co praktycznie nie ma efektu głębi ostrości i dzięki temu wszystko jest ostre (a przynajmniej obszar w okolicach w których był celowany AF). :) tyle odemnie.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam cyfrówki do 500zł (używana), myślałem o HP Photosmart 945, a co sądzicie o tych Easypix'ach? Kupować HP czy rozglądać się za czymś innych? Fotografuję okolicznościowo na jakiś wyjazdach, wycieczkach.

HP niet, a530 daaaaa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie moge po dzisiejszych doświadczeniach polecić panasonica lumixa LS60, sam korzystam z A530, jednak od jakiegoś czasu kolega przymierzał sie do kupna aparatu w tej cenie. dzisiaj po dłuższych poszukiwaniach zdecydował sie na tego lumixa, w euro rtv. można go kupić za 499 i to beż zadnej promocji, parametry i fotki ma całkiem przyzwoite. (optyczna stabilizacja, SD, możliwość kręcenia panoramicznych filmów itd, warto sie nad nim zastanowić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też szukam czegoś, miał to być canon a460, ale namieszaliście mi juz w głowie :-P W tym lumixie sprawdza się ta stabilizacja obrazu??, bo jakiś czas temu napaliłem się na coś z ta funkcja, bo czasem ręka poleci podczas pstrykania :) Priorytetem jest dla mnie jakość zdjęć( wszelkiej maści). Szukam czegoś z zoomem optycznym, matryca powyzej 3 mpx do ok. 500zł( moge ewentualnie naciągnąć do 600zł), najlepiej na karty sd( mam 512) lub cf, bo są w miare tanie

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też szukam czegoś, miał to być canon a460, ale namieszaliście mi juz w głowie :-P W tym lumixie sprawdza się ta stabilizacja obrazu??, bo jakiś czas temu napaliłem się na coś z ta funkcja, bo czasem ręka poleci podczas pstrykania :) Priorytetem jest dla mnie jakość zdjęć( wszelkiej maści). Szukam czegoś z zoomem optycznym, matryca powyzej 3 mpx do ok. 500zł( moge ewentualnie naciągnąć do 600zł), najlepiej na karty sd( mam 512) lub cf, bo są w miare tanie

bierz Canona A550, fakt kosztuje 639zl, ale jest na SD

mialem brac Fuji F20, ale 50zeta roznicy i jest lepszy Canon i odpada zakup karty (mam 2GB SD)

 

tu masz recke

 

http://www.dcresource.com/reviews/canon/po...iew/index.shtml

 

tu galeria zdjec na domyslnych ustawieniach

 

http://www.dcresource.com/reviews/canon/po...w/gallery.shtml

 

jak dla mnie bomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pisalem w temacie cyfrowki do 800 zl ale tam wiatr hula jedynie wiec odezwe sie tutaj. poszukuje aparatu dla rodzicow, z w miare duzym lcdkiem (min 2,5), w miare poreczny, nie za ciezki a co za tym idzie niezbyt duzy. skusilbym sie na a550 ale ten wyswietlacz maly.. dla mojego tatuska jest roznica bo robil i na 2 calowym i na 2,5 i mowi roznica zasadnicza, a ja chce sie do jego zdania i oczekiwan jak najlepiej dopasowac. dzieki za porady. pozdrawiam.

 

 

edit: czy canon a560 bedzie dobry? :) myslalem nad a630 ale jest duuzy :/

Edytowane przez mumin34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co innego polecacie oprócz tego canona?? Wolałbym za max 600zł

 

sry, że post pod postem ale edycji raczej nikt nie zauwazy ;)

Kilka pytań chcę skierować do użytkownika gmfriend. Mógłbyś dac kilka fotek czegoś w ruchu?? Tzn. czy da się zrobić zdjęcie np. jakącemu samochodowi i będzie coś widac. Zareklamuj tego sprzedawcę, choćby na pw, bardzo prosze :) I da się go w kieszeni nosić??

 

 

EDIT : Jeśli masz do niego sprawę, to napisz mu PW. ;) - edit by MaciekCi

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaczne od tego że na początku czerwca chcę kupić aparat cyfrowy do 600zł (+\- 50zł).

Proszę o pomoc w wyborze jednego z listy poniżej aparatu... byłbym wdzięczny za uzasadnianianie swoich propozycji. Ja dodam jeszcze tylko że z fotografowaniem miałem tyle wspólnego co nic, czyli ograniczyło się do kilku zdjęć w życiu :-P

 

A więc o to lista:

 

- Canon A550 (cena 680zł, ale w zestawie karta 1GB, aku + ładowarka i futerał)

- Fuji F10

- Fuji F20 (podobnie jak w przypadku Canona,690zł, ale karta + aku + futerał w zestawie)

- Olympus FE-210

- Panasonic DMC-LS60

- Panasonic DMC-LZ6 (cena prawie 680zł, ale sprawa wygląda jak w poprzednich przypadkach)

- Panasonic DMC-LZ4

- Samsung S730

- Samsung S800

- Sony DSC-W35

 

Hmmm... i to chyba na tyle... Oczywiście jeżeli macie inne propozycje, to je podawajcie :) Proszę tylko by cena była w okolicach 600zł (do 650-700 jeżeli w zestawie jest karta i aku).

 

Z góry dzięki za pomoc!

POZDRAWIAM!

koli84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to albo Canon A550 albo Fuji F20 (z naciskiem na ten drugi). ;)

To jak rozumiem na Samsunga nawet nie patrzyć <_< A ten Panasonic LS60 to też taki nie za dobry??

Wcześniej z fotografią nie miałem praktycznie żadnej styczności... i na początek chciałbym kupić coś nie za drogiego, a porządnego w danym przedziale cenowym by się przekonać czy to mnie "wkręci"... Bo nie bardzo uśmiecha mi się wydawać ponad 1000zł za aparat, który potem się okaże bezużyteczną (dla mnie) zabawką :?

Edytowane przez koli84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie nieśmiało dodam ze na allegro ostatnio jest wysyp tanich s1 is (po 330 zeta za golasa).

 

Sam takiego zakupiłem, czekam na przesyłkę i podzielę sie wrażeniami.

Pełen komplet z pokrowcem, akumulatorkami, gigową kara cf kosztował mnie około 460 zł. Wydaje mi sie ze za takie pieniądze ciężko dostać coś lepszego.

 

 

Gmfriend co do tego fujika opis dales taki ze spodziewalem sie rewelacji, ale kliknąlem na foty a tam bez rewelacji ;) szumy jak w kazdym aparacie przy takim iso a do tego balans bieli chyba skopany, moze na manualu cos pokaze lepszego, narazie rewelacji nie zauwazylem :)

 

 

EDIT

 

Aparat doszedł wszystko super gdyby nie paskudny niebieski hotpixel na środku matrycy...

Mam nadzieje ze sprzedawca wymieni go na sprawnego.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odświeżę:

Kolega ma 600zł (ani grosza więcej) na cyfrak + aku + karta (czyli 100zł odpada na dodatki).

Co w okolicach ~500zł możecie polecić ?

Osoba kupując to amator, aparat w 90% będzie leciał na auto więc jakieś ekstra makro, dodatkowe tryby aż tak bardzo nie są potrzebne.

 

 

Proponowałem Canona A430, ale narzeka, że za duży (głównie grubość) i mały wyświetlacz.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż... jeśli chodzi o samsungi... za 500zł kupiłem D70/S730 i musze przyznać, że zdjęcia robi całkiem fajne :) nie miałem kosmicznych wymagań a ten aparat moje spełnia, więc z czystym sumieniem polecę :)

Edytowane przez Habu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam 600zł na cyfraka bez kart pokrowca itp. (nie będę zły jak coś do 600zł z aparatem będzie w zestawie ;) )

I tak, popatrzyłem na Fuji F20, no aparacik świetny z wyglądu, ale wyczytałem, że nie ma w ogóle ustawień manualnych ( chce się czegoś nauczyć na tym aparacie )

Olympus C-765 Ultra Zoom jest nie do zdobycia *

Fuji E550 też nie widziałem *

Bawiłem się Samsungiem, to robi nawet fajne fotki ale nie chce Samsunga, kumpel ma 0,5 roku aparat i już się sypie, po za tym ustawień manualnych nie widziałem za dużo

Canona dużo osób chwali, ale jak się tu wyczytałem wieszacie na nim psy. Więc można się rozejrzeć za czymś innym :wink:

Na innym forum polecono mi Panasonica Lumixa LS60, ale to było raczej na podstawie bawiłem się tym aparatem i jest spoko. Nalegałbym na odpowiedź właściciela tego cyfraka, najlepiej z fotkami :wink:

Olympus FE-210 Ciekawa propozycja, za 422zł można go mieć, ale czytam opinie, porażka...

Sony DSC-W35 Żadnych wiadomości oprócz tego, że zbiera dobre opinie

Jakieś inne propozycje są mile widziane :wink:

*sprzęt kupuję w sklepie internetowym, nie na allegro, musi być na niego gwara ...

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...