Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakto nie ? powiedzieliśmy jednogłośnie Canon ... ale skoro Ty się upierasz, że widziałeś foty i były one gorsze niż te np z Panasonika DMC-ls1 ( co przecież jest kompletną bzdurą) to ja już nie mam pomysłu , chyba, że widziałeś marną fotę zrobioną przez marnego fotografa ... bo nie opisałeś oco Ci chodzi czy o sam aparat (odwzorowanie kolorów : tutaj też się kłania efekt w aparacie i balans bieli , i o szum : tutaj wartość ISO ) czy o konkretny motyw zdjęcia :/ pamiętaj że zdjęcie robi człowiek aparat mu tylko w tym pomaga ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Chce kupić cyfrówkę do około +/- 500 zł. Nieznam się raczej kompletnie na robieniu zdjęć oraz parametrach czy optyce. Cel miałby zupełnie nieprofesjonalny i dla własnego użytku. Z uwagi na to że jeszcze nie miałem do czynienia z cyfrówkami to podejrzewam że z jakości zdjęć pewnie byłbym zadowolony robionych najprostszym aparatem za 200 zł. Ale nie ma tak. Dobrze by było aby wykonany był z w miarę dobrej jakości materiału, żeby farba się "trzymała" (jeśli takowa by była), żeby miał opcję kamerki internetowej, żeby pozwalał zainstalować 1 GB pamięci (niekoniecznie jakiejś najlepszej), żeby pozwalał na robienie dłuższych niż 3 min. filmików (rewelacyjna jakość nie musi być), nie najmniejszy zoom optyczny, ogromne rozdzielczości zdjęć mnie nie interesują no i żeby optyka nie była jakaś plastikowa...

Rozglądałem się trochę i w tej cenie zwróciłem uwagę na następujące modele:

Kodak C330

Fuji FinePix A350/345

Canon PowerShot A410/20

HP PhotoSmart M415

Olympus X710 kit

Olympus FE 100

Olympus D535

Olympus C-370Z

Olympus FE 115

 

Wiem że w tej cenie nie można spodziewać się fajerwerków ale który z powyższych moglibyście mi polecić, które należy omijać, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny? Mi przypadł do gustu canon i Fuji ale może jakość pozostawia wiele do życzenia nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo szukam czegoś do 550 zł. Bardzo chciałem kupić Canona A510 a te się zaczynają od 700 zł (co mówicie powyżej). Dodam że aparat musi być nowy. Dlatego chyba zdecyduję się na Canona A420.

Co o nim sądzicie i czy coś jest lepszego w tej cenie.

Jestem amatorem, ale chcę się rozwijać dlatego będę cenił sobie manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z Samsungiem Digimax A502 jest lepszy od Canona A420 ??

Aparat ma byc rodzinny i niebagatelna role odgrywa wyglad.

 

Spotkal sie ktos z porownaniem tych aparatow.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Canon A420 w cenie 444zł to dobry wybór? Znajdę w tej cenie coś lepszego? Chodzi głównie o jakość zdjęć. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Jakie maksymalne rozmiary odbitki można będzie robić z matrycy 4MPX? Pozdro.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym aparacie:Praktica LuxMedia 5203 ???

Odpowiem tak: jeżeli nie widzisz różnicy między jakością filmów z DVD, a VHS to kup ten aparat będziesz zadowolony.

Ja bym go nie kupił.

 

Jezeli szukasz taniego dobrego aparatu to poszukaj jakiegoś Kodaka lub Canona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie - pochwalę się - zakupiłem Nikona L3. Jak sam stwierdziłeś - jestem zadowolony. Może jak będe miał chwilke czasu, to skrobne cos o nim.

 

Ale tak na pierwszy rzut oka - fajoski i chyba spokojnie mi starczy do moich zastosowań jak na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie - pochwalę się - zakupiłem Nikona L3. Jak sam stwierdziłeś - jestem zadowolony.

No i bardzo dobrze. :)

 

 

Ale tak na pierwszy rzut oka - fajoski i chyba spokojnie mi starczy do moich zastosowań jak na razie :)

Jeśli będziesz planował zmieniać aparat, odezwij się to pokombinujemy. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma jakies 700 zlotych na aparat.Myslalem o Canonie a530(ale nie wiem co z ta matryca i szumami cze jest tak jak w a520) ktos wspominal o fuji jeszcze w tym poscie moglby ktos mi doradzic(Sony odpada bo ma drogie karty pamieci i malo kompatybilne.

Nikon L3 nie chce nie ma polskiego menu nie jest to przeskoda ale szanowali by wreszcie Polske

a moze jakis kodak??

HELP :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo da się porównać coś z Kodaka albo Fuji do A530 a już nic co byłoby lepsze.

A co z samsungiem S600??

Wyczytalem ze canony maja slaba jakosc wykonczenia(plastkiki,klapki,itp)

Canon ma wbudowana pamiec bo nie moge sobie znalezc tego nigdzie??

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...