Skocz do zawartości
Lateral

Chieftec 410-212 - Nieudany Model !

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem wysyp postów z problemami z tym zasilaczem. Sam miałem typowe dla niego objawy: Chwila pracy i restarty/wyłączenia.

Moim zdaniem brak mocy na liniach lub inne usterki fabryczne.

 

...

 

Nie kupujcie albo przynajmniej sprawdźcie ze dwa dni przed finalnym zakupem.

 

...

 

 

Test i wynik w Chip-ie śmierdzi mocno w tej sytuacji. Dostał 2 miejsce Power i 1 Econo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech się ktoś inny też wypowie ponieważ mój chief (360-302-df) się spalił, a że go już nie produkują to zaproponowali mi 410. Głównie w tym zasilaczu razi mi słabe +5V, bo moje mobo ciągnie właśnie z tego. Opłaca się go brać czy lepiej kase wziąć (175zł) i kupić np neoteca x3800 rev.2 :?

Edytowane przez voytekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problemem tego zasilacza jest także brak napiecia -5V.

Niektore płyty (jak np. Abit Fatality), korzystaja z tego napiecia sterujacego.

Jego brak powoduje własnie zwisy, nie ma mozliwosci zainstalowania systemu itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

miałęm kilka tych zasilaczy i powiem, żę są nie najgorsze

 

jak dla mnie zasilacz jest cichy

 

jego największą wadą jest wysoka temperatura nagrzewania

 

przy mocnej konfiguracji i taniej obudowie, komputer możę robić za grzejnik :D

 

osobiście w podobnej cenie polecam Neoteca x380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na Chieftec HPC 420-302DF i... problemy się skończyły :D

 

Wnioski:

 

1. Zasilacz był uszkodzony (mało prawdopodobne)

2. Za słaba linia +5V i/lub brak linii -5V

 

Niestety 420-stka jest znacznie głośniejsza, te dwa wentylatory jakieś kiepskie są. Po starcie komputera kręcą się ok. 1500ob/min. za chwilę 2000 (to już stała wartość) i jak zwiększy się zapotrzebowanie na moc to podskoczą do 2400-2500. Poniżej 2000 nie spada (czyli spory szum) . Trzeba pomysleć o wymianie wiatraków.

 

Pozdr.

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech się ktoś inny też wypowie ponieważ mój chief (360-302-df) się spalił, a że go już nie produkują to zaproponowali mi 410. Głównie w tym zasilaczu razi mi słabe +5V, bo moje mobo ciągnie właśnie z tego. Opłaca się go brać czy lepiej kase ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> (175zł) i kupić np neoteca x3800 rev.2 :?

 

ps czemu mi takie coś wyskoczyło  i nie mogę tego usunąć :angry:

1497626[/snapback]

bo się pisze 'wziąć'

ew. możesz 'wsiąść'

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o huntkeyu hk-350ap, bo jak się pytałem Marcina z Zenfistu to akurat ten mi doradził :unsure:

1502931[/snapback]

Te HuntKeye takie srednie na jeza sa w porownaniu do ich ceny. Napewno mozna znalezc cos duzo lepszego. Chocialby Chieftec 350W wyprodukowany przez Delte. Mam go wlasnie i lepiej chodzi niz moj stary HuntKey 400W, ten zloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chiefteca 410W to mam problem, bo przy odpaleniu kompa zaczyna mi wyć wentyl... pomaga wyłaczenie i właczenie.... co z tym zrobić? wygląda na to że niechybnie zemrze biedak jak nic nie zrobie... kapać jakiegoś oleju czy cóś? ponowne włączenie nie daje już takich objawów, wyglada na to że cosik na zimno nie pali ;) może wzieli wentyl z wartburga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić...

Ten zasilacz nadaje się do słabszych konfiguracji. Swoją popularność zawdzięcza chyba testowi z Chip-a (sam brałem ten test pod uwagę :wink: ).

Jednak wniosek nasuwa się dość ciekawy. Test przeprowadzono w jakiś dziwnych warunkach "laboratoryjnych", sprawdzano chyba obciążalność poszczególnych linii osobno a w pewnych warunkach "realnych" zasilacz nie daje rady (mowa o 410-212).

 

"2 miejsce POWER" to jakieś nieporozumienie, nie można się sugerować wydajnością (maksymalną, chwilową) linii +12V bo to nic nie oznacza. Wymieniłem ten zasilacz na HPC-420-302DF (według testu słaby, w okolicy 300W :D) i nie mam żadnych problemów z podkręcaniem zarówno karty graf. jak i procesora. A wymieniony w tytule tematu 410 Watowy nie dawał rady nawet przy standardowych ustawieniach.

 

O co chodzi? Nie wiem ale coś tu (w Chip-e) nie gra a testy moim zdaniem powinny być przeprowadzane na mocnych konfiguracjach komputerowych plus ewentualnie sprawdzenie obciążalności na takich "maszynach mocy" jaka była użyta przez testujących z Chip-a.

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdanie znam i całkowicie się z Tobą zgadzam...

 

Przy okazji, kupiłem od Was (Chip) Zalmana do grafiki i wszystko jest ok. Pewnie miałeś z nim co nieco do czynienia :D

 

Pozdrawiam.

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam do Was wielką prośbe, kolega zamówił sobie MSI K8N SLI Platinum - VENICE 3000 - MSI 6600GT oraz co najważniejsze zasilacz Chieftec 410-212 - 410W (jutro bedzie to składał)

 

Ale z tego co przeczytał w ostatniej chwili to brak lini z napieciem -5V w tym zasilaczu. A okazuje sie, ze ta plyta wymaga tego napiecia

 

Macie moze jakies pomysly co z tym zrobić?.

 

Czy moze spalic płyte główna lub zasilacz? Prosze o konkretne INFO.

 

A jesli ten zasilacz sie nie nadaje to jaki polecacie do tego zestawu (do 250zl) tylko nie na allegro (tylko ze sklepu, moze byc internetowego i oczywiscie z pisemna gwarancja).

 

Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam do Was wielką prośbe,  kolega zamówił sobie MSI K8N SLI Platinum - VENICE 3000 - MSI 6600GT oraz co najważniejsze zasilacz Chieftec 410-212 - 410W (jutro bedzie to składał)

 

Ale z tego co przeczytał w ostatniej chwili to brak lini z napieciem -5V w tym zasilaczu. A okazuje sie, ze ta plyta wymaga tego napiecia

 

Macie moze jakies pomysly co z tym zrobić?.

 

Czy moze spalic płyte główna lub zasilacz? Prosze o konkretne INFO.

 

A jesli ten zasilacz sie nie nadaje to jaki polecacie do tego zestawu (do 250zl) tylko nie na allegro (tylko ze sklepu, moze byc internetowego i oczywiscie z pisemna gwarancja).

 

Prosze o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

1506756[/snapback]

Witam

 

Nic nie spalisz. Albo sie nie uruchomi, ale raczej powinna wstac, tylko bedzie sie wieszac, takze nic nie zainstalujesz :(

-5 V jest napieciem sterujacym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holender...naciąłem się na tą zasiłke :mur: ....w takim razie te - 5V jest całkowicie odciete, czy można tez je doprowadzić z innej linni???????! Ma ktoś schemat gniazda zasilającego mobo (ATX2) 24pin?

 

ok znalazłem http://pinouts.ru/

Edytowane przez Hex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem w pewnym poscie na temat tej zasilki ale i tu wkleje tamtego posta. Nie zgadzam sie ze to zly zasilacz. Mam go juz pol roku i jest uzywany okolo 16 godzin dziennie.

 

Witam

Moj komentarz do Chieftec HPC-410-212 (410W). Mam do juz dluzszy czas ale dopiero teraz napisze o nim kilka slow bo mam cichego kompa. W zestawie ponizej pracuja teraz 2 wentylatory. Jeden na CPU a drugi w zasilaczu. Pentagram jest ustawiony na minimum obrotow tzn ~1900. Jest on glosniejszy z odleglosci 40cm od tego 12cm wentyla w zasilaczu. Sprawdzalem z 40cm bo z wiekszej odleglosci ich wcale nie slychac

 

Co do napiec to w IDLE:

5V = 5,00 - 5,05

3,3V = 3,31 - 3,33

+12V = 11,90 - 12,00

-12V = -11,70 - -11,90

Procek 1,3V = 1,28 - 1,30

 

Napiecia w STRESS:

5V = 4,95 - 5,05

3,3V = 3,28 - 3,34

+12V = 11,98 - 12,22

-12V = -11,70 - -11,94

Procek 1,3V = 1,28 - 1,30

 

Bardzo polecam ten zasilacz. Ogromna ilosc kabelkow w tym dla plyt z pci-e, cisza i wydajnosci sprawia ze jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek 2800+ 70W

Płyta 30W

Grafa 45W

pamięci 15W

napędy 35W

wiatraki 5W

 

razem 200W i to w max obciążeniu, co utrzyma nawet codeguano

stronkę można sobie schować

1648707[/snapback]

Człowieku jesteś aroganckim dupkiem i do tego wg mojej dziewczyny brzydalem ze zdjęcia. Żegnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dyskusje sa zupelnie nie potrzebne...dla jednego bedzie to naprawde dobry zasilacz a dla drugiego nie...nie ma co prawic o wyzszysci jednego nad drugim. Sam mam taki zasilacz i jak dla mnie jest naprawde fajny. Dla Ciebie Benito on nie musi byc dobry, wystarczy ze dla mnie jest :D , nie ujmuje w tej chwili twojej wiedzy na ten temat bo sie znasz jak mało kto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie trawię ludzi, którzy na podstawie tego, że maja jakiś zasilacz i im działa, a potem twierdzą , że jest dobry. Przecież codegeny i megabajty też działają w milionach komputerów, a nikt nie twierdzi że są dobre. To by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ale zauważ ze teh Chieftec jest o niebo lepszy od Codegenow i Megabajtów, do średniej konfiguracji nadaje sie znakomicie. Zasilacze innych firm tez padaja w najmniej oczekiwanych momentach ale nikt nie powie ze są złe <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. ja na mojego nie narzekam

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

AMD Athlon XP,Barton 2500+@3200+ 2200 MHz (11 x 200)

Gigabyte GA-7N400-L nVIDIA nForce2 Ultra 400

Gainward 1100GS NVIDIA GeForce FX 5900XT (128 MB) Rdzeń/pamięć 450/850

Creative SB Live! 5,1 / WinFast TV2000 XP Expert

Maxtor 6B160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

DVDRAM GSA-4163B / LG DVD-ROM DRD8160B

Chieftec 410-212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...