Skocz do zawartości
g0rgiasz

Ile Kosztuje Praca Mojego Kompa....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Nigdy się nadtym nie zastanawiałem, nawet nie wiem jak to policzyć.. Chciałbym wiedziec ile kosztuyje mmnie utrzymanie komputera miesiecznie, tj ile place za prad elektryczny dla niego(cos duzy rachunek przyszedl...;/)

 

PIII 800 mnh

monitro samtron 15'

graficzna nvidia tnt2

no i to mniej wiecej wsyztsko... najgorsze to to ze nie mam pojecia jak to policzyc... :oops: :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wyliczenia mocy to wiesz co możesz, to jest dokładnie to samo co z pamiarem napięć, programem to wisz co możesz, musisz mieć specjalny miernik

 

weź wyłącz wszystko co mosz w chacie i zobacz czy przypadkiem się nie kręci licznik

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem doświadczenie w szkole. Wyszło że monitor konsumuje 2/3 całego poboru mocy przez komputer. Nawet podczas 'czuwania' monitor pobiera energię (z tego co pamiętam) jakieś 30-40zł (jak nie więcej) na miecha (będąc w stanie czuwania 24/7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem doświadczenie w szkole. Wyszło że monitor konsumuje 2/3 całego poboru mocy przez komputer. Nawet podczas 'czuwania' monitor pobiera energię (z tego co pamiętam) jakieś 30-40zł (jak nie więcej) na miecha (będąc w stanie czuwania 24/7).

1504301[/snapback]

Nie dotyczy to oczywiście monitorów LCD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dzis po rozładowaniu z 2 kolegami 90 TON truskawek na nocnej zmianie wiem ile fizycznie kosztuje miesiac czasu włączony monitor, za 30 zł od godziny 20 do 6 rano z jedną 10 minutową przerwą trzeba ostro zapier... noi zapowiadaja sie zawaliste wakacje FUCK! ale sam tego chciałem i chce dalej, LCD kosztuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no 20..30 pln za czuwający monitor to lekka .. spora przesada... może mieliście jakiejś radzieckiej firmy :D jak ja wracam do domu na wakacje to rachunki podnoszą się o jakieś 20..30 pln (2 kompy online ok średnio 12/24) + monitory w stanie czuwania... Przeciez czuwający monitor czekja ino na sygnał od karty graficznej.. do tego nie potrzeba dużej mocy. Niektóre starsze modele telewizorów w stanie czuwania mają włączony układ zasilania kineskopu... może i wasz monitor miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem doświadczenie w szkole. Wyszło że monitor konsumuje 2/3 całego poboru mocy przez komputer. Nawet podczas 'czuwania' monitor pobiera energię (z tego co pamiętam) jakieś 30-40zł (jak nie więcej) na miecha (będąc w stanie czuwania 24/7).

1504301[/snapback]

Witam

 

Ludzie !!!

Jak nie wiecie o czym mówicie to nie wypowiadajcie się !!!

 

30-40 zł miesięcznie za czuwający monitor

Chłopie dobrze się czujesz?

 

Te wszystkie kalkulatory to o kant pupy.

Przecież nie chodzi wam przez cały czas CD, CD R, DVD, proc 100% obciążenia, karta graficzna 100% obciążenia itp., itd.

To, że macie zasilacz 300W, 400W itp. nie świadczy o tym, że komp pobiera tyle prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji kilku Monitorow CRT, ktore posiadalem bylo napisane, ze podczas czowania pobor mocy wynosi 5 do 15W (zaleznie od monitora). Czyli nie wiecej niz 11 kWh na miesiac - przy cenie rzedu 0,4zl za kWh masz niecele 5 zl na miesiac.

Liczac 20 zl za miesiac pobor mocy wynioslby 70W - co jakby nie patrzec sugeruje ze monitor stale byl wlaczony ;P

moze to nie byl "stad by" tylko wygaszacz ekranu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

co do trybu czuwania to jestem uczulony na wszystkie urządzenia w chacie , nawet taki magnetowid pobiera a my za to placimy.... w końcu chodzi o nasze pieniądze.

 

ma ktoś dokładne rachunki ile płacił jak nie miał kompa i jak komp dużo chodził (ściagał z neta) i trzeci jak był dużo używany do grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frosti , więcej energi pobierzesz raz porządnie odkurzając domeczek niż ci przez cały miesiąc w stanie czuwania zeżre magnetowid , zegarki , jakieś diodki w radiu czy inne tego typu bzdety. Toż to są opłaty rzedu paru złoty ( ba , chyba przy dwóch zegarkach w każdym z możliwych pomieszczeń)

Utrzymanie miesięczne komputerka , przy ściaganiu nocnym , graniu , serfowaniu itp to wydatke rzędu pewnie parudziesięciu ( kilku - 30-40 ) zł.

Najdrożej to wychodzą takie rzeczy jak : lodówa , pralka , odkurzacz, światło (!!) , kuchenki , mikrofale , rzeczy z których na codzień korzystamy , a nie komputerek , który średnio pobiera może 100 W.

Edytowane przez salaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje znaleźc jakiegoś fizyka, niech znajdzie wzór( wiem że taki jest bo ostatnio widziałem) podstawi i policzy przykładowa konfigurację.

jak czytam takie brednie co tu niektózy wypisują na swoje własne widzimisie to mi żal cieniktórych .. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to wziac miernik i samemu zobaczyc ile ciagnie. kiedy bede mial natchnienie to sprawdze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do miernika to musi być troche lepsszy nie za 8zł, one mają pomiar tylko stałego, a potrzebny jest zmienny

 

światło najwięcej zużywa energi przy włączaniu, jak będziesz włączał 15-razy w ciągu godziny to ci dużo więcej pójdzie prądu, lepeij odrazu zainwestować w dobre kompakty, nierozumiem też tych osób (np. moja ciotka), żeby włączyć małą lampke zamiast dużej, a duża ma świetlówke kompakt, a mała normalną żarówke

 

;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje znaleźc jakiegoś fizyka, niech znajdzie wzór( wiem że taki jest bo ostatnio widziałem) podstawi i policzy przykładowa konfigurację.

jak  czytam takie brednie co tu niektózy wypisują na swoje własne widzimisie to mi  żal cieniktórych  ..  :wink:

1513218[/snapback]

Witam

 

Co tu da fizyk ?

to samo co różnego rodzaju internetowe "wyliczarki" które już pisałem o co można sobie ...

 

Jedyny solidny sposób to wyłączyć wszystko na pewien czas i miernikiem (licznikiem) sprawdzić pobór prądu. Potem wynik pomiaru pomnożyć tak aby wyszedł pobór prądu: dobowy, miesięczny i roczny. Im dłuższy jest czas pomiar tym wynik końcowy będzie bardziej zbliżony do rzeczywistości.

 

Mój komp (niepodkręcony) chodzący 24h na dobę.

Celeron 1.80 GHz

MSI 845PE Max

GeForce 2MX400-32 MB

Kingston 256 MB

Seagate Barracuda 80 GB 7200

Zasilacz 350W (zwykły)

Monitor 15'

CDR Philips i CDRW Philips

 

„Żre” prądu za 25 zł miesięcznie

Wynik uzyskany bez "cudownych" wyliczarek - po prostu o tyle wzrosły rachunki za prąd.

Lepszy sprzęt vel podkręcony zużyje więcej prądu, ale bez przesady.

W 50 – 60 zł (za super wypasiony i podkręcony) mogę jeszcze uwierzyć ale nie w sumy tutaj podawane przez poniektórych.

 

40 zł za monitor w stanie czuwania

buhahah

:lol:

Normalnie jak to przeczytałem spadłem z krzesła

:lol:

Edytowane przez ilubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebne beda:

1) miernik

2) kolega ktory go posiada i potrafi obsluzyc

 

a wiec podlaczasz miernik miedzy kompa a gniazko

mierzysz pobor pradu w stanie gdy nic nie robisz na kompie

notujesz wynik

Pozniej ponawiasz pomiar grzebiac caly czas na kompie kopiujesz

odpalasz gry czy co tam robisz na codzien zapisujesz wynik

bierzesz liczysz srednia z tych dwoch pomiarow

 

pozniej bierzesz magiczny wzor na moc czynna

P=U*I

P-moc

U-napiecie

I-prad

 

podstawiasz do wzoru

 

230V*sredni prad z pomiaru=moc pobrana przez komputer

 

wyjdzie ci moc chwilowa

potem mnozysz wynik razy czas czyli 720 godzin i wyjdzie ci

mniej wiecej miesieczny pobor mocy w miesiacu

 

Potem wynik przerabiasz z kosztem kW/h z rachunku i wyjda ci

zlotowki

 

Takim domowym sposobem wystarczaja takie pomiary zeby miec zarys

 

:mur:

 

Nie trzba mi dzienkowac autografy przez telefon :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...