Skocz do zawartości
Lisek

Acer Travelmate 4651lmi

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie wszystko powinno grac - jesli bylby do innego kompa, to flasher nie powinien dopuscic do tego, zeby go wrzucic. Ja u siebie w lapie juz dwa razy wrzucalem bios (z czego raz nawet nie do mojego modelu, tylko pokrewnego ;) ).

 

EDIT:

Sciagnalem ta wersje z win_flashem, sa tam dwa pliki z biosem (.bin) - pewnie winflash sobie sam sprawdza ktora masz wersje i bierze ta dobra (te dwie wersje to pewnie z grafa zintegrowana i bez)

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki benchmarkow FRAP z Half Life 2 demo. Gra zasadniczo chodzi bardzo szybko, te wartosci minimalne w postaci zer to chyba wynik momentow odczytu jakichs danych z dysku, ladowania nowej lokalizacji. Dioda dysku czesto miga podczas gry, cos tam wiec musi doczytywac albo swapowac. Niekiedy w momentach aktywnosci dysku troszke zatnie, ale moge powedziec ze swapowanie/czytanie jest raczej malo uciazliwe, o wiele mniej niz w przypadku BF2. Samo renderowanie grafiki jest super szybkie jak na moje niedoswiadczone oko. Ustawienia jak na zalaczonym obrazku.

 

2005-07-07 20:33:30 - hl2

Frames: 7007 - Time: 120000ms - Avg: 58.392 - Min: 25 - Max: 102

 

2005-07-07 20:36:00 - hl2

Frames: 12806 - Time: 120000ms - Avg: 106.717 - Min: 0 - Max: 174

 

2005-07-07 20:48:47 - hl2

Frames: 4814 - Time: 120000ms - Avg: 40.117 - Min: 20 - Max: 63

 

2005-07-07 20:52:22 - hl2

Frames: 1750 - Time: 42752ms - Avg: 40.934 - Min: 0 - Max: 134

post-113246-1120759901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Manux,ogromne THX dla ciebie.Szkoda że nikt nie ma CS:S'a jeszcze bo w H-L 2 wyniki są super.Zresztą i tak kupiłbym od razu do tego lapka 2x512MB to powinno zlikwidować doczytki.A jak Manux w H-L 2 sprawuje się przeskalowanie do 1024x768.Bo mówiłeś o Doomie 3 który jest ciemny ogólnie.A jak tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Manux w H-L 2 sprawuje się przeskalowanie do 1024x768.Bo mówiłeś o Doomie 3 który jest ciemny ogólnie.A jak tutaj?

1535315[/snapback]

Skalowanie jest ogolnie super, praktycznie moznaby nawet w windowsie na skalowanej rozdzielczosci pracowac. Natomiast w grach, jak dla mnie, wogole nie widac ze jest skalowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie jest ogolnie super, praktycznie moznaby nawet w windowsie na skalowanej rozdzielczosci pracowac. Natomiast w grach, jak dla mnie, wogole nie widac ze jest skalowanie.

1535352[/snapback]

Potwierdzam, w grach skalowania w ogóle nie widać. Za to trzeba dobrze sobie ustawić ekran odnośnie kąta patrzenia. Bo obraz w pionie bardzo się zmienia w zależności od kąta ustawienia matrycy. Na boki jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w notebooku jest bios v1.20D z 14.04.2005. Także sporo starszy niż ten v1.8D z 28.06.2005 z csd.acer.com.tw.

 

Tyle, że ten bios z csd.acer.com.tw jest nieoficjalny - na normalnych sitach go nie ma. A na ten csd... to teoretycznie wchodzi się przez logowanie - chociaż jak się ma link (dzięki abes99) to nie trzeba. Też się na razie trochę boję z wgrywaniem tego biosu (jakby był oficjalny to ok, a tak to Hmm). Ale sciągnąłem. Może się złamię w końcu. Albo ktoś się złamie przede mną ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smużenie matrycy bardzo przeszkadza przy oglądaniu ciemnych filmów? Czy spokojnie można się przyzwyczaić?

PiotrekM---> a jak dla ciebie smużenie się prezentuje podczas grania w dynamiczne gry takie jak chociażby H-L 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smużenie matrycy bardzo przeszkadza przy oglądaniu ciemnych filmów? Czy spokojnie można się przyzwyczaić?

PiotrekM---> a jak dla ciebie smużenie się prezentuje podczas grania w dynamiczne gry takie jak chociażby H-L 2?

1535966[/snapback]

W grach czy na filmach zadnego smuzenia nie widac na moje oko. Mozna je wypatrzec jak sie z odpowiednia predkoscia przewija strone w przegladarce, wtedy cos widac, albo jak powoli ruszasz myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem swojego :D Rozpakowalem i leci odzyskiwanie ghosta z WinXP PL. Wg informacji z pudla, mam fabrycznie wgrany bios 1.8 - wiec wydaje mi sie, ze spokojnie mozecie instalowac ta 1.8-mke do ktorej zapodalem linka ;)

 

EDIT:

1) przyjrzalem mu sie dokladniej, matryca jest ok, system sie zainstalowal, ale ogolnie musze sie przekonac do wygladu calego lapa (chodzi mi o design) ;)

2) martwi mnie bardzo jedna sprawa - jak nacisne na przedni przycisk bluetooth to pojawia mi sie: NO BLUETOOTH DEVICE :( Czy to oznacza ze moj lap wogole nie jest wyposazony w bluetooth? W menadzerze urzadzen tez nic podobnego nie znalazlem :( Panowie, jak to u was wyglada z bluetooth?? Bo jesli sie okaze, ze w moim lapie go niema, to bedzie mala wojenka z Acerem ;)

 

EDIT2:

na kartonie w specyfikacji lapa pisze, ze jest bluetooth - moze zeby cos zadzialolo potrzebne jest jakies urzadzenie bluetooth (nie mam akurat nic pod reka)? Jak to jest u Was?

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) martwi mnie bardzo jedna sprawa - jak nacisne na przedni przycisk bluetooth to pojawia mi sie: NO BLUETOOTH DEVICE :( Czy to oznacza ze moj lap wogole nie jest wyposazony w bluetooth? W menadzerze urzadzen tez nic podobnego nie znalazlem :( Panowie, jak to u was wyglada z bluetooth?? Bo jesli sie okaze, ze w moim lapie go niema, to bedzie mala wojenka z Acerem ;)

 

EDIT2:

na kartonie w specyfikacji lapa pisze, ze jest bluetooth - moze zeby cos zadzialolo potrzebne jest jakies urzadzenie bluetooth (nie mam akurat nic pod reka)? Jak to jest u Was?

1536165[/snapback]

Bluetooth oczywiscie jest, dzialal chyba bez zadnych dodatkowych zabiegow. Sprawdz w windowsianym managerze sprzetu i sprawdz tez bios czy nie ma opcji wylaczania bluetootha calkiem. Cos mi sie kojarzy ze jak kiedys wylaczylem cos w biosie (Legacy USB czy cos w tym stylu) to pozniej bluetootha nie bylo.

 

UPDATE:

Zle mowie, z wylaczonym Legacy USB support przestaje mi dzialac mysz USB a nie BT.

 

UPDATE:

Chociaz w sumie BT tez wydaje sie nie dzialac po wylaczeniu Legacy USB support.

 

Zadnych dodatkowych urzadzen nie potrzeba, przeciez BT mozna zawsze odpalic zeby sobie nasluchiwalo. BT w tym notku jest podpiety gdzies wewnatrz do lacza USB na plycie, byc moze w twoim egzemplarzu cos sie rozlaczylo. Jesli tak to domagaj sie wymiany egzemplarza u sprzedawcy, na serwis szkoda czasu. Jabys mial linuksta to tam jest takie polecenie lsusb, ktore pokazuje wszystkie urzadzenia podpiete pod porty USB.

post-113246-1120824756_thumb.jpg

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie wyjasnilo z Bluetooth :D Po pierwszym uruchomieniu jak sie zaczyna instalka WinXP bawilem sie tymi przyciskami i musialem go wylaczyc, Winda nie wrzucila sterow i dlatego wyswietlamo mi: No Bluetooth Device. Po instalce wypalilem sobie backup disk na DVD, wsadzilem do srodka moja 40-tke Toshiby (5400rpm, 16MB cache) i odtworzylem sysa z tego backup disku - tym razem nie bawiac sie przyciskami - wsio sie zainstalowalo jak trzeba ;) Jestem jednak pelen obaw o dyski w tych lapach - nie wiem czy sprawdzaliscie, ale dyk pracuje DO GÓRY NOGAMI!! Nie wiem jak to wplywa na zywotnosc dysku 2.5", ale nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim w lapach (co prawda duzo ich nie rozbieralem). A wiem, ze w przypadku dyskow 3.5" moga pracowac w prawie dowolnej pozycji, wlasnie oprocz pracy do gory nogami.... Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wczoraj stalem sie posiadaczem tego laptopa i mam maly problem...

Czy orientuje sie ktos jak przelaczyc opcje APIC/PIC - w Biosie nie ma niestety takiej opcji... Moze da sie wejsc do zaawansowanej wersji biosu jakas tajemnicza kombinacja przyciskow?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACPI - tak, APIC to kontroler przerwan.

A chce wylaczyc APIC bo mam problem z Linuksem...

1537937[/snapback]

Aaaa, to w opcjach bootloadera(lilo, grub) dopisz noapic. Doraznie mozesz tez recznie podac mu ta opcje w menu bootloadera przy wyborze systemu do wystartowania, zwykle wpisujesz

vmlinuz noapic

 

PS: Co to za linuks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem swojego :D Rozpakowalem i leci odzyskiwanie ghosta z WinXP PL. Wg informacji z pudla, mam fabrycznie wgrany bios 1.8 - wiec wydaje mi sie, ze spokojnie mozecie instalowac ta 1.8-mke do ktorej zapodalem linka ;)

Zastanawiam się jeszcze nad tym wgraniem. Możesz napisać, jak się u Ciebie zachowuje wiatrak - czy jest w tej sprawie postęp. Tzn. interesuje mi na pracy przy zasilaniu z gniazdka - przy jakiej temperaturze wiatrak się włącza i przy jakiej się wyłącza (o ile się wyłącza). Temperaturę możesz sprawdzić programem HMonitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad tym wgraniem. Możesz napisać, jak się u Ciebie zachowuje wiatrak - czy jest w tej sprawie postęp. Tzn. interesuje mi na pracy przy zasilaniu z gniazdka - przy jakiej temperaturze wiatrak się włącza i przy jakiej się wyłącza (o ile się wyłącza). Temperaturę możesz sprawdzić programem HMonitor.

1540181[/snapback]

Ustawilem zarzadzanie energia w ustawieniach grafy na balanced, cpu na high i pracuje z przerwami (nie nonstop). Musze jeszcze pokombinowac w tym sofcie Acera do ustawienia trybow pracy, bo troche mnie denerwuje ;) Wg HMonitor wlacza sie przy 50st.C i wylacza po schlodzeniu do 40st.C. Wg mnie to bardzo niskie progi - w moim Dellu M50 (PIV M 1.8GHz) wentyl wlacza sie po przekroczeniu 65st.C. Mam je wlaczone obok siebie i w obu wentyle pracuja mniej wiecej tak samo, a moj stary lap nie jest na centrino. Wyslalem zapytanie do supportu Acera co z tym fantem zrobic - czekam na odpowiedz. Czy ktos wie co steruje praca wentyla (bios czy soft acera)? Bo zastanawiam sie, czy wyrzucenie tego softu od acera by nie pomoglo (w Dellu nie mialem wgranego zadnego softu i bylo ok). Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Acerek ma wgranego dla odmiany takiego biosa:

EDL00 BIOS Version V1.40D

 

Z lektury plikow DL00DREL.TXT i DL00DREL.TXT wynika,

ze cokolwiek zwiazanego z "Fan control table" bylo

robione ostatnio w wersji 1.20D oraz 1.30 - wiec to pewnie

zalezy od tego czy na laptopie jest wersja bious z D czy bez D ;)

Jesli ktos ma 1.20D, to chyba pozniej nic sie nie zmienialo

w obsludze wiatraczka...

 

Za to gdzies jeszcze widzialem (ale niekoniecznie tutaj) problemy

z USB legacy w Windowsach - to bylo poprawione w wersji 1.70D

 

Co do Linuksa to jeszcze nie wszystko testowalem, ale po przebrnieciu

przez problemy z instalacja (zeby obsluzyc poprawnie dysk i naped

potrzebny jest modul obslugi SerialATA o nazwie ata_piix, ktory jak sie

okazalo jest dolaczany do instalki SUSE 9.3, a do innych ktore

testowalem - nie, za to mozna go pozniej samemu sobie dodac bo jest

w kernelu) laptop zaczyna dzialac slicznie :) Jeszcze nie wszystko przetestowalem,

ale wyglada niezle ;)

Edytowane przez Tanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... dziwne -mamy podobne laptopy-przynajmniej firma i procesor:) U mnie temp procesora podczas pracy w necie i sluchania muzyki wynosi 55C a wentylator wlacza sie dopiero powyzej 68C i zatrzymuje sie po paru sec na temp 55C. Dla mnie jest to sytuacja komfortowa-bo wogole nie slysze wiatraka-ciekawe dlaczego w waszych modelach te progii ustawiono tak nisko?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczkiem steruje chyba bios, sadzac z tego co jest w plikach

TXT dolaczonych do tego biosu 1.8 - jest tam

mowa o "Fan control table".

1540918[/snapback]

Wg opisu z pudla mam bios: 1.8/DL00 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... dziwne -mamy podobne laptopy-przynajmniej firma i procesor:) U mnie temp procesora  podczas pracy w necie i sluchania muzyki wynosi 55C a wentylator wlacza sie dopiero powyzej 68C i zatrzymuje sie po paru sec na temp 55C. Dla mnie jest to sytuacja komfortowa-bo wogole nie slysze wiatraka-ciekawe dlaczego w waszych modelach te progii ustawiono tak nisko?

1540926[/snapback]

W TM4651 srednie temperatury sa chyba nawet nizsze (bo i proc wolniejszy). U mnie podczas takiego obciazenia, o jakim piszesz, temperatura CPU waha sie ponizej 50 st. Niestety takie wahanie powoduje, ze wentyl wlacza sie zbyt czesto jak na moj gust. Kreci sie wprawdzie cicho i w warunkach biurowych go praktycznie nie slychac, ale jednak w ciszy, w domu jest slyszalny. Wartosci progowe sa takie, jak pisal ktorys z przepiszcow - 40 off, 50 on - dla mnie takze wygladaja na sporo za niskie. Wypelnilem zgloszenie supportowe na stronie Acera ponad tydzien temu, ale odzewu narazie brak.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypelnilem zgloszenie supportowe na stronie Acera ponad tydzien temu, ale odzewu narazie brak.

1541111[/snapback]

No to chyba sobie troszkę poczekasz! Ja wysłałem jakieś 2-3 miesiące temu emaila z pytaniem czy jest możliwość podłączenia 2ch zewnętrznych monitorów i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi!!!! lol :mur: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypelnilem zgloszenie supportowe na stronie Acera ponad tydzien temu, ale odzewu narazie brak.

1541111[/snapback]

eh ja tez wypelnilem takie zgloszenie ale bylo to tak dawno,ze nie pamietam o co pytalem:) a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ja tez wypelnilem takie zgloszenie ale bylo to tak dawno,ze nie pamietam o co pytalem:) a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma!

1541282[/snapback]

Mnie odpisali - wysłałem zgłoszenie supportowe około południa, a odpowiedź dostałem chyba ok 14.00. Może dlatego tak szybko, że zapytanie wysłałem po angielsku - myślałem, że w ten sposób wyżej zajdzie ;-). Ale dostałem odpowiedź po polsku. W skrócie wynika z niej, że takie działanie wiatraczka to ustawienia fabryczne zaszyte w biosie i nie ma oprogramowania, które pozwoliłoby je zmienić.

 

Czyli znikąd pomocy ;-) Przynajmniej na razie - może kiedyś ktoś odkryje jakieś ukryte opcje w biosie albo coś podobnego. Bo nowszy bios niestety wiele tutaj nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...