Skocz do zawartości
Lisek

Acer Travelmate 4651lmi

Rekomendowane odpowiedzi

...wynika z tego,ze trzeba in english do acera w polsce bo po polsku to oni nie rozumieja :wink:

 

u mnie pomogla zmiana napiecia na procesorze w regulacji wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wynika z tego,ze trzeba in english do acera w polsce bo po polsku to oni nie rozumieja  :wink:

 

u mnie pomogla zmiana napiecia na procesorze w regulacji wiatraka.

1544481[/snapback]

… well that means they don’t give a s@#! about their current and potential customers. I did send an inquiry in English too, did anyone form Acer reply? NO!

Secondly, if you bought the pc/notebook in Poland you’d get response in Polish! Not everyone here speaks English! Am I right or not damn it?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Manux,ogromne THX dla ciebie.Szkoda że nikt nie ma CS:S'a jeszcze bo w H-L 2 wyniki są super.Zresztą i tak kupiłbym od razu do tego lapka 2x512MB to powinno zlikwidować doczytki.

1535315[/snapback]

Jako ze ostatnio troche sie nudze to zakupilem HL2, wiec teraz mam takze i CS:S. Mozna powiedziec, ze wydaje mi sie ze CS:S chodzi lepiej od singlowego HL2. Jesli chodzi o FPS to jest raczej podobnie (czyli b. dobrze), natomiast w CS:S jest napewno mniej doczytek z dysku przez co nie ma tylu zaciec. Oczywiscie gra max detalach z 512MB RAM jest bez sensu bo dysk mieli co chwile, gralem wiec na srednich. W takich ustawieniach doczytki pojawiaja sie na na poczatku rozgrywki tak jakby HL2 doczytywal sobie nowe obszary na planszy czy np. dzwieki (zaciecie przy pierwszym strzale, pierwszym wybuchu). W CS:S jest cos takiego jak Video Stress Test, ktory testuje grafike, odpalilem to i wyniki wyszly takie (test podaje sredni FPS):

Wszystko na max, wlacznie z teksturami i antialiasingami, bez VSYNC(co to wogole jest??) - srednio 81 FPS

Srednie ustawienia - wszystko na miedium oprocz shader detail na High, bez antyaliasingu - 108 FPS

Roznicy pomiedzy antialiasingiem i brakiem antialiasingu nie widze, pewnie przez to, ze obraz jest skalowany, przez co "wygladzony".

Reasumujac - gdyby nie doczytki to spokojnie mozna lupac na max detalach nie martwiac sie o FPS. Byc moze w przyszlym tygodniu, jesli kurs euro bedzie korzystny, zakupie 2x512MB RAM. Mam nadziej ze to calkiem zlikwiduje doczyty z dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na 99% -niestety- nie!!!

1548304[/snapback]

To jakie pamieci najlepiej kupic? Czy te, ktore sa oryginalnie w laptoku dzialaja w trybie dual channel? Jaka jest roznica w szybkosci dla duala i bez duala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mogę coś zasugerować to to żebyś kupił jedną kość 1024 mb, w kompie zostawił jeden modół 254 mb a ten który Tobie zostanie sprzedał na ebay - niestety, to rozwiązanie ma jedną wadę. Nie będziesz mógł ustawić obu kości na szynie 533mhz tylko na 400mhz, za to te 128 - 254 możesz udostępnić karcie graficznej. Albo! Kup teraz jedną kość 1Gb 533mhz i za pół roku dokup następne 1024mb. Zapewniam, że do płynnej gry w BF2 potrzeba 1,5 Gb. Pozostałe kości sprzedaj. I nie patrz na to czy jest wsparcie dla dual channel (napewno jest tylko bios na to nie pozwala), bo nawet gdybyś maił obie kości na DCH to i tak hdd będzie mulił aplikacje.

Poza tym koszt zakupu so-dimm dual channel jest dość wysoki choć zdarzają się wyjątki: Patriot 1GB (2 x 512MB) 200-Pin DDR SO-DIMM DDR 333 (PC 2700) Dual Channel Kit Notebook Memory Model PDC1G2700SLLK - Retail

http://www.newegg.com/Product/ProductList....l&InnerCata=381

 

PS Też bym chciał mieć takiego dual'a w moim kompie :D

http://www.alienware.com/Configurator_Page...015,13038,13023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze rozumiem to pamieci standardowo w tym lapku nie dzialaja w trybie DC. Jesli tak to faktycznie nie ma co sie bawic w 2x512MB, lepiej kupic od razu 1GB. Zaciekawila mnie ta mozliwosc udostepniania pamieci karcie graficznej, w jaki sposob takie cos sie robi? Czy ew. takie rozwiazanie jest wydajne? Duzo slyszalem o kartach z shared video ram, ktore to podobno nie dosc ze same sa wolne to poprzez to dzielenie pamieci powoduja jeszcze dodatkowe spowalnianie dostepu do RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwość udostępnienia dodatkowych ilości pamięci w 6600Go,tak można robić na kartach zintegrowanych. Go 6600 ma własną pamięć 64MB.A co do Ramu to dobrym pomysłem byłoby kupienie jednej kości 1GB,na allegro w cenie ok.460zł. Co do wydajności w trybie dual to gdzieś czytałem że na Alviso jest różnica rzędu ok.3% wydajności ale właśnie jak będziesz miał zbyt mało ramu to te 3% będzie hamowane przez wolny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze rozumiem to pamieci standardowo w tym lapku nie dzialaja w trybie DC. Jesli tak to faktycznie nie ma co sie bawic w 2x512MB, lepiej kupic od razu 1GB. Zaciekawila mnie ta mozliwosc udostepniania pamieci karcie graficznej, w jaki sposob takie cos sie robi? Czy ew. takie rozwiazanie jest wydajne? Duzo slyszalem o kartach z shared video ram, ktore to podobno nie dosc ze same sa wolne to poprzez to dzielenie pamieci powoduja jeszcze dodatkowe spowalnianie dostepu do RAM.

1548406[/snapback]

CPU-Z pokazuje tryb DUAL. Zresztą nawet jeżeli chodzi o te Kingstony to moim zdaniem bedą one bez problemu działać w trynie DUAL. Tutaj nie potrzeba żadnych specjalnych techonologii. Może tylko wystąpić niekompatybilność. Ale ponieważ konkretnych egzemplarzy nie miałem w ręku, to nie wiem, czy będą działać. Podobne pamieci pakowane po dwie sztuki mają gwarancję na działanie w trybie DUAL. I tym w się w zasadzie różnią. A zysk z DUAL-a oczywiście jest, chociaż dosyć nieznaczny (do 5%). Możesz poczytać więcej tutaj. Także nawet jeżeli nie będą działać w dual to niewielka strata.

 

Jeżeli chodzi o grafikę i udostępnienie pamięci operacyjnej grafice to karty AGP i PCI-Express automatycznie będą korzystały z pamięci operacyjnej, o ile pamięc dedykowana im się skończy. Wtedy w sumie dopiero ten tryb DUAL może rzeczywiście dawać jakiś zysk. Problem w tym, że jeśli już tekstury przestaną się mieścić na karcie graficznej to i tak wszystko dosyć mocno zwolni (ale bardziej w trybie SINGLE niż DUAL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...podsumowując.

Jeżeli chcesz używać tego laptopa również do gier i to w dodatku wymagających koniecznie musisz go wyposażyć w minimum 1GB pamięci operacyjnej. Dysk twardy do tych spraw jest MYKET cienki, ale w przypadku 2GB wszystkie dane z gry powinny się zmieścić w owych 2048 megabajtach. Czy RAM będzie działać w trybie single czy dual to i tak nie ma znaczenia, podczas gry tego nie zauważysz! Co innego gdybyś miał notebooka wyposażonego w dwa dyski WD Raptor w trybie raid?! Wtedy dual channel dla pamięci operacyjnej to musss!!!

 

 

PS W przyszłym miesiącu kupuję acera+2x1GB (533Mhz)Mam nadzieję, że do tego czasu cena za samego notebook'a spadnie do 5.100 złotych.:)

 

...i przeczytaj koniecznie artykół zamieszczony przez Piotrka, szczególnie tę część:

 

The user should take a closer look when purchasing and especially when upgrading a notebook in the future. In conjunction with the two chipsets (Mobile 915GM and 915PM) and in addition to the DDR2 and dual-channel notebook designs, there's also a variety of DDR memory designs (915GM) and DDR2 single-channel designs available from producers. From the outside, however, you can't tell which design and which memory type the producer installed. Even if you open up the notebook, the difference between a DDR and DDR2 slot or a single- or dual-channel design is not immediately recognizable. If a producer installs DDR memory, then upgrading to DDR2 is not possible for mechanical reasons alone. Likewise, if the system is designed only for single-channel DDR2 operation, then an upgrade to dual-channel operation is not possible.....

Edytowane przez REMIKANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już szybsze modele Acera - 4652 i 4654 lmi.

Są nawet na stronie dystrybutora, lecz w sklepach pewnie zjawią się za kilka-kilanaście dni.

 

http://www.action.pl/products/product.php?prid=45686

http://www.action.pl/products/product.php?prid=45687

 

Może ktoś ma namiary sklepu, który ma je w swojeje ofercie, lub czy ktoś ma dostęp do sprzętu bezpośrednio w Action i byłby skłonny odsprzedać któryś z wyżej wymienionych modeli za odpowiednią opłatą?

 

Jeszcze jedno - 4561 lmi ma wg opisu na początku tematu dysk IBM Travelstar 80GN (80GB, ATA-100, 4200 RPM, 8MB) - Patrze na pierwszy lepszy sklep i widzę: HDD: 80GB ATA/100 5400 rpm

Czyżby sklep miał zły opis? (http://www.sklepwgk.pl/prod.php?id=TRAVELM4651LMI)

Szukałem na oficjalnych stronach acera, także zagranicznych i jedyne co widać to ATA/100 nawet bez pojemności...

 

Jak już edytuje to pytanie nr 3 - http://sklep.benchmark.pl/pelny_17307.html - taka kostka będzie ok? I czy jest szansa na pracę w trybie Dual? Ewentualnie jak wielka jest róznica wydajności między defaultowymi 2 kostkami 256 MB 400mhz a jedną 1 GB 533?

Edytowane przez barteqpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już edytuje to pytanie nr 3 - 1549477[/snapback]

Rozmawiałem se sprzedawcą z tego sklepu, powiedział że tak ale na wszelki wypadek wysyłam maila z pytaniem do kingstona a Ty spróbuj wysłać do serwisu bo ja nie mogę otworzyć strony internetowej http://sklep.benchmark.pl/html.php?e=wsparcie. Muszę jednak przyznać, że wystraszył mnie trochę ten artykół Upgrade Problems.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam może na info z kingstona.. Oczywiście 1 recz jaka mi przyszła do głowy to pytanie do sklepu, jednak o 1 w nocy nikt na nie nie odpisze ;). Odpowiedź już przszła - pozytywna. Co do strony serwisu mi też nie działa.. Jeszcze może powtórzę pytanie - ewentualnie gdzie mógłbym znaleźć odpowiedź - jaka jest róznica wydajności między 2 kostkami 256 mb 400mhz dual channel a jedną 1 gb 533.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony! Oto bardzo lakoniczna odpowiedź z Kingstona i rozmawiałem z serwisantem komputronika. Powiedział, że KVR533D2S4/1G powinny działać bez zarzutu 4651.

 

...........................

OK! Małe uaktualnienie :lol:

 

 

 

________________________________________

From: Remigiusz XXX [mailto:XXX]

Sent: Monday, July 18, 2005 2:44 PM

To: 'EU InfoService'

Subject: RE: RE: Kingston Product Information Request: Poland, Memory, ValueRam, Private

 

I know it was a bit silly question and should not be directed to Kingston. I’ve sent inquiry to acer support a week ago regarding go6600 gpu and memory modules, but till today there was no answer!!!

The point is the mainboard does support dual channel (or I should say chipset does http://www.intel.com/products/chipsets/915pm/index.htm ) and if we’re willing to spend $200 per GB we have to be sure it’s going to work with the laptop. Secondly, if you’re buying - let’s be frank - quite expensive memory modules as M12864E40 you’d like to know if you could turn dual channel mode on. Wouldn’t you;) ?

 

 

Regards and have a good day at work Maria:)

 

RG

________________________________________

From: Maria Bazzigalupi [mailto:MBazzigalupi@kingston-technology.com] On Behalf Of EU InfoService

Sent: Monday, July 18, 2005 1:56 PM

To: Remigiusz XXX

Subject: RE : RE: Kingston Product Information Request: Poland, Memory, ValueRam, Private

 

 

 

Dear Remigiusz XXX,

 

Thank you for your email.

 

If Dual channel mode is a feature that is supported or not is a question of your machine. This information can be provided by the "Acer", we do not have this information.

 

If your motherboard support dual channel, then we you have to use identical modules so that this function can be active.

 

Do not hesitate to contact us again for further information.

 

Best Regards

 

Maria Bazzi

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kingston Technology Europe, Ltd.

European Customer Services

Email: eu_infoservice@kingston-technology.com

Infoline Kingston: 00800-88 88 01 01 (International)

Infoline ValueRAM: +44-(0)1932-75 52 10

Infoline KT Fax: +44-(0)1932-73 88 80

Web site: http://www.kingston.com/europe

Where to buy: http://www.kingston.com/europe/wheretobuy/

Configurator: http://www.kingston.com/products/default.asp

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

*** ORIGINAL MESSAGE ***

 

…and will the 2x M12864E40 work in dual channel mode?

 

Regards,

 

RG

 

 

From: Maria Bazzigalupi [mailto:MBazzigalupi@kingston-technology.com] On Behalf

Of EU InfoService

Sent: Monday, July 18, 2005 10:08 AM

To: XXX

Subject: RE : Kingston Product Information Request: Poland, Memory, ValueRam,

Private

 

 

 

Dear Remigiusz XXX,

 

Thank you for your e-mail and your interest in Kingston Technology products.

 

The following memory modules are compatible with your TravelMate Series 4651

(Acer):

 

Kingston PN Description # Pieces Manufacturer PNs

M3264E40 256MB Module 1 LC.MEM01-004

M6464E40 512MB Module 1 LC.MEM01-007; LC.MEM01.005;

VGP-MM512L

M12864E40 1GB Module 1 LC.MEM01.008

 

 

 

Do not hesitate to contact us again for further information.

 

Best Regards,

 

Maria Bazzi

 

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------

Kingston Technology Europe, Ltd.

European Customer Services

Email: eu_infoservice@kingston-technology.com

Infoline Kingston: 00800-88 88 01 01 (International)

Infoline ValueRAM: +44-(0)1932-75 52 10

Infoline KT Fax: +44-(0)1932-73 88 80

Web site: http://www.kingston.com/europe

Where to buy: http://www.kingston.com/europe/wheretobuy/

Configurator: http://www.kingston.com/products/default.asp

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------

 

*** ORIGINAL MESSAGE ***

 

 

7/16/2005 3:59:14 AM

Country: Poland

Product Line: Memory

Product Brand: ValueRam

Customer Type: Private

Computer/Motherboard Manufacturer: Acer Travelmate 4651lmi

Computer/Motherboard Model:

Email Address: XXX

First Name: Remigiusz

Last Name: XXX

Phone Number: +48 (058)

Kingston P/N: KVR533D2S4/1G

Request: Hi!

I as well as some of people from the message board would like to know if

the KVR533D2S4/1G memory module will work with Acer Travelmate 4651lmi?

Some of the guys already have 4651 and are willing to upgrade it, I’m

planning to buy this notebook next month. The only problem is those two

254MB (400mhz) mem. modules do not suite our needs, so we would like to

change them to two 1GB modules. Yet, after reading article in tomshardware

there maybe some problems with deferent chips than manufacturers ones’ I’d

like to get your opinion on that topic. Also, if the two KVR533D2S4/1G

support/will work in dual channel operation?

 

 

Thank you for quick reply,

 

 

Remigiusz XXX

 

 

PS Here are links to the article, mem. module I mentioned above and

message board:

http://global.acer.com/products/notebook/tm4650.htm

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurat...tno=KVR533D2S4/

1G

http://www6.tomshardware.com/mobile/200501..._alviso-04.html

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=138980

Edytowane przez REMIKANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! sorry,ze pisze o modelu 1692wlmi ale problem mam podobny:

Czy moja plyta obsluguje tryb dual? bo ddr2 wiem,ze nie:(

(mostek polnocny mam:"Intel Alvisio i915PM")

 

w programie everest w zakladce

 

"plyta glowna" / "mikrouklad plyty glownej" mam info przy"kontroler pamieci" ,ze:

 

"typ" = "dual channel"

 

"aktywny tryb" = "single channel"

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG!!!! STRASZNIE DROGIE SĄ TE KOŚCI!!!! 722 PLN za 1 GB!!!

 

http://81.15.150.34/product.php?action=info&id=14310&sid=6

 

Acer/ Gateway/ LG - Kingston DDR SODIMM 1024MB

cena: 722 zł

 

Dedykowane pamięci do notebooków:

 

Acer: TravelMate 81xx Series 8103, 8104;

Gateway: M460E / M460Eb Notebook, M460S / M460Sb Notebook, M460X / M460Xb Notebook, M460XL / M460XLb Notebook, M680S / M680S-QS Notebook, M680X Notebook, M680XL / M680XL-QS Notebook;

 

part number Kingstone'a - M12864E40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania do posiadaczy: 1) czy windowsy są w wersji instalacyjnej czy w formie płyty odtwarzania systemu i 2) jak jest z wykrywaniem sprzętu przez linuxa ? czy wi-fi działa z natywnymi sterami czy z ndiswrapperem (czy wcale ?)

 

Wielkie dzięki

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania do posiadaczy: 1) czy windowsy są w wersji instalacyjnej czy w formie płyty odtwarzania systemu  i 2) jak jest z wykrywaniem sprzętu przez linuxa ? czy wi-fi działa z natywnymi sterami czy z ndiswrapperem (czy wcale ?)

 

Wielkie dzięki

Witek

1553558[/snapback]

WinXP jest w postaci obrazow do odtwarzania systemu. Co do linuksa, to z kilku ktore probowalem, "od kopa" dobrze chodzi jedynie SuSE 9.3. Inne mialy problemy z kontrolerem dysku i rozpoznaniem napedu CD/DVD. Fedora wogole nie widziala napedu przez co z plyt nie dalo sie jej zainstalwac. Po instalacji z sieci nie dalo sie uruchomic DMA dla dysku, przez co wszystko dzialalo koszmarnie wolno, problem z DMA mial takze SuSE 9.2. W SuSE 9.3 wszystko poszlo out-of-the-box, zero problemow z dyskiem, karte WiFi rozpoznalo poprawnie, jest dostepna jako eth1. Niestet nie mialem narazie okazji przetestowac jej dzialania. Jedyny problem jaki narazie napotkalem to jakis konflikt przerwan, powodujacy niemoznosc odpalenia karty ethernet jesli podczas uruchamiania systemu mam wlaczony zewnetrzny dysk na USB. Wylaczenie dysku na czas startu kompa i odpalenie go dopiero jak sie linuks uruchomi pozwala omina problem. Wiecej problemow narazie nie bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FTP Acera dostepne sa nowe stery NVidii dla grafiki w TM4651LMi, Forceware w wersji 74. Wczoraj zainstalowalem lecz niestety powoduja one u mnie calkowita zwieszke kompa podczas wykonywania testu High Polygon Count 8 Lights w 3DMark01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FTP Acera dostepne sa nowe stery NVidii dla grafiki w TM4651LMi, Forceware w wersji 74. Wczoraj zainstalowalem lecz niestety powoduja one u mnie calkowita zwieszke kompa podczas wykonywania testu High Polygon Count 8 Lights w 3DMark01.

1554662[/snapback]

A jest jakiś sposób, by cofnąć wersję tych sterowników? Bo z chęcią bym ich spróbował, ale z tego co piszesz to chyba na razie nie ma sensu. I jeszcze pytanie, czy w innych rzeczach np. Doom3, HalfLife też jest zwis, czy nie? Bo HalfLife2 przy tych sterownikach, które mam do tej pory był bug - przy włączonym AA zamiast tzw flar świetlnych były białe kwadraty.

 

I jeszcze napiszę, że oficjalnie już jest na FTP bios 1.8d i nowsze sterowniki Intela do chpisetu. Chyba to wgram wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób, by cofnąć wersję tych sterowników? Bo z chęcią bym ich spróbował, ale z tego co piszesz to chyba na razie nie ma sensu.

Oj chyba nie do konca :( Teoretycznie niby przywrocilem stare sterowniki ale problem pozostal. Co do gier to jeszcze nie testowalem jednak 3dMark 03 i 05 przechodza bez zwisu wiec mam nadzieje ze hl2 tez nie bedzie zwisal. Niestety wyniki we wszystkich benchmarkach poszly w dol po zainstalowaniu tych nowych sterow :( Mam nadzieje ze nie skonczy sie to reinstalacja systemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...