Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość crysis

A skąd wiesz że mój procesor poleci na 2700mhz? To już każdy procesor kręci się tak samo? :P (oczywiście z wyższym napięciem pewnie pójdzie i wyżej, ale ja jestem zwolennikiem ustawień 24/7 i nie katowania wysokim napięciem sprzętu :))

czyli chcesz miec wysoko taktowane pamiatki

a nie lepiej mnoznik 8 i 340 htt pamitki na 333ddr

400htt to juz lekkie przegiecie stanowczo przerost formy nad trescia

nikt cie nei zmusza 24/7 chcezs oc robisz reset bios i masz

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś spotkał się już z takim procesorem rewizja BH-E4 i ma doświadczenia z o/c

Mam tą samą rewizję(BH-E4 0609).

Mój narazie robi 2700 na napięciu 1,4 (na 2500 pracuje bez podnoszenia napięcia).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość x_EP

czyli chcesz miec wysoko taktowane pamiatki

a nie lepiej mnoznik 8 i 340 htt pamitki na 333ddr

400htt to juz lekkie przegiecie stanowczo przerost formy nad trescia

nikt cie nei zmusza 24/7 chcezs oc robisz reset bios i masz

Sprzęt na to pozwala, tym bardziej że niejeden ma w sigu wyższe taktowanie wpisane :) Co do tego resetowania biosu - mnie nie interesuja inne ustawienia niż takie na jakich komputer będzie pracował non stop. Komputer służy do pracy (zabawy troche również), ma być cichy i wydajny cały czas, a nie tylko na chwilę by sie pochwalić przed kolegami na ulicy :] Narazie badam max bez podnoszenia napięcia, później ewentualnie potestuje z wyższym vcore :]

 

Uważam że X2 3800+ jest w 101% wart swojej ceny (nawet gdyby tak ładnie się nie podkręcał :]

 

Mam tą samą rewizję(BH-E4 0609).

Mój narazie robi 2700 na napięciu 1,4 (na 2500 pracuje bez podnoszenia napięcia).

Miło :]

 

A tutaj mój sprzęcik, tak jak pisałem sama magistrala i mnożniki dzielniki, już 6 godzin leci prime95 oraz spi. Później popracuje nad timingami bo narazie są neutralne dobrane na szybko, ale musze powiedzieć że jak na 4 kostki pamięci i tak nie jest najgorzej :]

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=95758

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

Ali to coś tam na tej stronie powinno sie nazywać Sempron X2 :P

moze jakis prototyp ale ciekawie by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Słuchajcie, mam pytanko: czy opłaca sie z tego co mam w podpisie przechodzić na Opterona, jeżeli tak to na jakiego? Chodzi mi głownie o to czy w "Opku" jest lepszy kontroler pamięci, bo chciałbym ze swoimi GSKILL-ami skoczyć w góre, a max 265MHz w tej chwili robią.

Chyba że znajdzie się ktoś życzliwy i mi je podkręci lepiej na tym co mam.

Jeżeli chodzi jeszcze o Opterona to raczej jakieś kozaczki mnie interesuja selekty, o ile warto się w to ładować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą barierą na X2 są temperatury, A64 bardzo nie lubi wysokich temperatur a X2 ma takowe (w końcu 2 jaja) wiec na początku skupił bym się na tym problemie.

Mardok juz Ci mowilem jak to jest. W wszystkim co tylko pokazuje temp. mam nie wiecej niz 35C w stresie :blink:

 

Idle@2.4GHz i 1.45V = 22C :unsure:

 

Cos jest nie tak z tymi czujnikami.

Jak bedzie ciut wiecej czasu w ktorys dzien to wfc dam i zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle da się jeszcze zrozumieć, sam miałem nie raz 19stC w idle w chodny wieczór, po prostu AMD i jego PowerNOW pozwalają na osiągnie takich temp w Idle co do Stresu to już hym że tak powiem „dziwnie zimno” zwłaszcza jak na X2 na AC i po O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

no a x2 cos nietanieja obecne cena 1100 za x2 3800+ to wynik oslabienia dolara a 300$ to lekka kpina

 

dlatego dwurdzeniowca od amd mowie nie nie nie ( nie dam sie wrobic. nie ulegne indoktrynacji, nie jest wart tej ceny)

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dwurdzeniowca od amd mowie nie nie nie ( nie dam sie wrobic. nie ulegne indoktrynacji, nie jest wart tej ceny)

 

Popieram :wink: to już bym wolał sprzedać to co mam (proca, płytę, pamięci) i kupić mobo pod Intela obsługujące Conroe do tego (na razie, póki nie ma Conroe) D805 i śiakiś RAM DDR2, bo IMO ceny teraz ma Intel sensowniejsze...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorsze oc , co 2 rdzenie to nie jeden ,

po 1 wieksze temp

po 2 jeden rdzen moze byc b dobry do oc drugi slaby i to on ogranicza calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomall0

 

 

ale wciąz jest jeszcze za duża cena jak dla mnie :P i jak sobie 2 rdzeniowy radzi w grach ?? i czy lepiej sobie chodzi niż jednordzeniowy ?? bo mnie interesuje tylko wydajność w grach :P

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 X2 wspaniala rzecz. Np. kompresujesz sobie filmik do divx, i nie ma żadnych zacięć komputer chodzi jak gdyby nic nie robił jednym słowem super. Można robić wiele rzeczy, a system działa bez przyciec,zaciec itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skoro nikt nie sugerował by przeskoczyć z X2 3800, na Opeterona, to mam nastepujące pytania:

1. szukam linków do bazy danych OC

2. jaka bezpieczna temperatura i vcpu na AC, w tej chwili 2650MHz bios 1.40V+113%vid , co daje teorii 1.52Vcpu w idle: 32-34stopnie, wstresie SP2004: 52 stopnie, na codzień tak biegam?

3. może ktoś z was się pochwali jakimś extrymalnym podkręceniem na AC, bądź temperaturami które są wyższe i nie szkodzą do dziś?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extremalne podkręcanie a OC na codzień to dwie różne sprawy.

Ja mam na codzień 1,53V wg Smartguardian; 1,536V wg CPU-Z a Bios 1,45V+10% co powinno dać 1,595V. Idle 29*C, stress (2xSP2004) - 52*C. Przy zapuszczeniu 2xSP2004 temperatura PWMIC rośnie do 53-54*C. Pracuję tak od 10 miesięcy od kiedy mam procka na zegarze 2760 MHz przy chłodzeniu jak w sigu.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extremalne podkręcanie a OC na codzień to dwie różne sprawy.

Ja mam na codzień 1,53V wg Smartguardian; 1,536V wg CPU-Z a Bios 1,45V+10% co powinno dać 1,595V. Idle 29*C, stress (2xSP2004) - 52*C. Przy zapuszczeniu 2xSP2004 temperatura PWMIC rośnie do 53-54*C. Pracuję tak od 10 miesięcy od kiedy mam procka na zegarze 2760 MHz przy chłodzeniu jak w sigu.

Mój raczej na takim napięciu tyle nie zrobi, bo ostatnio odkryłem, że, mimo iż SP2004 śmiga, przez 24h, bez żadnych błędów na zegarze 2650MHz-1.525V-bios, to żeby zaliczyć dodatkowo 3DM2003, muszę ustawić napięcie tak naprawdę w biosie 1.582V, aż dziw bierze, że 3DM2003 może być tak wymagający.

Podałeś mi temperaturę PWMIC, czy aż tak ważna jest, nie wiem jaką mam, ale przy okazji sprawdzę?

Jeżeli chodzi o OC, to interesuje mnie taki na codzień i taki do chwilowych testów, z tym, że raczej na chłodzeniu powietrzem.

Pozdrawiam, THX za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...