Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli kupowac nowy high-end zestaw ktory ma posluzyc przez conajmniej 2 lata to dual core jest lepszy, ale przesiadka z jednego jajka na dwa jajka mając juz 939 jest raczej bezsensem...

Jeżeli chodzi głownie o gry to się zgodzę, przynajmniej w tej chwili, bo nie można zapominać o userach dla których gry są znacznie mniej ważne od np.: czasu renderowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko gdzie załadowac klucza w sandrze2005 ?????

a jeśli chodzi o 2 jaja to ja mówie że warto kupic miałem wcześniej amd64 +3200 był ok ale 2 jaja nie muli tak jak więcej operacji robi sie naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko gdzie załadowac klucza w sandrze2005 ?????

a jeśli chodzi o 2 jaja to ja mówie że warto kupic miałem wcześniej amd64 +3200 był ok ale 2 jaja nie muli tak jak więcej operacji robi sie naraz

Po instalacji przy pierwszym uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mozliwosc kupna opterona 165 w newegg w ciemno. Czy obecnie sa dobre serie w sprzedazy? Moze dolozyc i kupic w Polsce ? Okolo 1,1k zl to jest oplacalne, nie mam porownania na alegro ?

 

Kolejne pytanie czy freezer 64 sobie poradzi z tym opkiem ?

 

I ostatnia sprawa jak wyglada gwarancja w newegg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mozliwosc kupna opterona 165 w newegg w ciemno. Czy obecnie sa dobre serie w sprzedazy? Moze dolozyc i kupic w Polsce ? Okolo 1,1k zl to jest oplacalne, nie mam porownania na alegro ?

 

Kolejne pytanie czy freezer 64 sobie poradzi z tym opkiem ?

 

I ostatnia sprawa jak wyglada gwarancja w newegg ?

Patrzac na to co wciska Arche to nie ma cos sie ogladac. Napewno gorzej niz 2,4GHz nie trafisz :razz:

Serie lepsze i gorsze trafiaja sie zawsze. Nie ma reguly. Jesli szukasz sprawdzonej serii to masz tylko jedno wyjcie - ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy freezer 64 sobie poradzi z tym opkiem ?

Raczej tak ale nie jestem pewien czy przy mocnym OC. Napewno BOXowy cooler nie jest zły - bo przy większych procach jest z heatpipe'ami, wogóle jest większy i ma 80mm wentyl. Najpewniejsze z AC jest Ninja i BigTyphoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie zapominajmy że komputery służą też do czegoś innego niż do grania... :-)

Nawet jak gram, czy pracuję z innymi programami lubię sobie włączyć ulubioną muzykę w tle. Mogę też w międzyczasie ściągać programy, wypalać płytki, włączyć któryś z programów obliczeń w sieciach rozproszonych.

Wszystko chodzi płynnie przy zegarze 2,70-2,75 GHz - niższych taktów nie używam. Wentyle kręcą sie leniwie, na procku 1500 obrotów, w budzie 900. Ten proc mi wystarczy na najbliższe dwa lata i nie przejmuję się wieściami o M2 czy Conroe.

Przesiadłem się na X2 z poprzedniego single core Venice kręconego na 2870 MHz i widzę różnicę na korzyść wszędzie, również w grach.

Dobrze wykręcony single core zalecany jest jedynie do benchmark PI, AIbench itp. W reszcie zastosowań to tylko dual!

I koniec dyskusji na temat: single czu dual proszę!

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0550 okolice 2.9-3.0 0551 2.8 mialem 2takie proce z newegg i kazdy szedl 2.7 1.39v 2.8 1.5v

0550 w chorych cenach chodza (choc raz byla okazja za 430$), a i widzialem sporo sztuk ktore leca 2,8G@1,5V. Tydzien zdecydowanie najlepszy ale odpadkow sporo sie trafia (szczegolnie 165).

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nastapila dzis wielka tragedia... moj x2 odmowil wspolpracy... Podczas zmiany platformy na testowa, nadlamalem kawalek laminatu i pozbawilem go jednej nuzki... Odszedl i juz nie wroci...

szkoda tych 1179 zl :mur: tymbardziej ze sie niezle krecil

no coz gdyby kozka nie skakala to by nozki nie zlamala :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tych 1179 zl :mur: tymbardziej ze sie niezle krecil

Tylko współczuć. Taki procek i tyle kasy :| Ja tyle dałem za grafikę :blink:

 

 

no coz gdyby kozka nie skakala to by nozki nie zlamala :lol2: :lol2:

Dokładnie,dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko ma ktos z was tego proca OPTERON DUAL CORE 265 jak sie sprawuje i czy oplaca sie go wciagac ??????????

pozdr :)

Jezeli zamierzasz postawić serwer na 940 to tak :lol: To jest procek na 940 - gniazdo w płytach do serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zamierzasz postawić serwer na 940 to tak :lol: To jest procek na 940 - gniazdo w płytach do serwerów.

 

 

hyhyh Fakt moj blad chodzilo mi o opka 165 dual core :P znacie jakies polskie sklepy gdzie mozna go kupic oprocz arche.pl

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to was zagne... :P

 

Po 2 godzinnej wizycie w zaprzyjaznionym serwisie Udalo mi sie z pomoca Serwisanta naprawic procecor. Dolutowalem urwane nuzki i pociaglem laminat lakierem i DZIALA w 100% :)

A jak OC, sprawdzałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie... dzis juz nie mam zdrowia... Zapomnialem dodac ze brakuje mu 1 nuzki :P tej nie udalo sie przylutowac...

Ładnie musiałeś wpychać proca w gniazdo :lol2: Przecież procek sam delikatnie wpada w otwory bez używania siły :unsure:

Napisz jak to robiłeś to się trochę nauczymy na twoich błędach. Czy proc był oskalpowany? Czy dociskałeś blokiem wodnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie musiałeś wpychać proca w gniazdo :lol2: Przecież procek sam delikatnie wpada w otwory bez używania siły :unsure:

Napisz jak to robiłeś to się trochę nauczymy na twoich błędach. Czy proc był oskalpowany? Czy dociskałeś blokiem wodnym?

EE, mi sie wydaje, że raczej takie uszkodzenie to przy wyjmowaniu, jak "zassało" cpu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przekladal x2 z jednej DFi na druga... Mielismy zamiar troche przykrecic srube w testach :mur: . Blok mu sie Omsknol i nadlamal wartwe zabezpieczajaca sciezki... naszczescie w najlepszym do tego miejscu :P

po wyciagnieciu proca z podstawki wypadly 2 nozki...

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...