Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

W tych oznaczeniach procesora np. 0518 oznacza:

05 - rok

18 - tydzień

dobrze?

Na pewno nie odwrotnie ....

2,70 GHz @ 1,76V * 0535 SPMW * Wakü @ 39°C * ohne HS * 3h Dualprime * Alfamat * Link

 

:lol: :lol: :lol:

Skąd masz ten wpis? W poście Robota nie ma takowego :blink:

 

Przecież widać z tego zestawienia, że relatywnie najlepiej wypada x2 3800 toledo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem przy ustawieniach Opterona tzn 9*300 i chodzi i Cinebench rowne 30sec. Bez zadnych patchy pod dwa rdzenie i na starej pol rocznej windzie

 

Tylko core temp mi pokazuje core1 39C core 2 25C ??????

 

 

Prime wywala na dzien dobry czyli chyba kupa

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymi temperaturami sie nie przejmuj ... duzo osob ma jakies bledy itp

 

no ale jak prime wywala na 2.7ghz i def vcore to nie ciekawie

 

daj dzielnik pamieci na 100 i sprawdzaj -zreszta co ja bede pisal sam przeciez wiesz jak to robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mniej v -bo problemem moga byc temp.na jakim chlodzeniu testujesz? daj 1.4v i 2700 - jak nie przejdzie to lipa , bo u mnie na 1.4v to na 2.9ghz fika (mowa o ustawieniach w biosie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na Arcticu 64 PRO, bylo chlodno mialem otwarta bude komp lezal na boku pod oknem.

Juz go spakowalem i odsylam spowrotem.

Probowalem ustawic 2900 2800MHZ od razu reset takze te 2700 to chyba bylo max przy 1,475V przy 1,4 nie wstawal wogole.

Tyle histori mojego X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sssaku ten sam blad co ja... odpalales go na ustawieniach opterona czyli 9*300 tak?

 

a od kiedy ten X2 ma mnoznik 9? mnoznik jest 10 :D haha.. takze jak odpalasz 280 to juz jest 2800 Mhz :]

 

takze odpal HTT 270 i wtedy sprawdzaj co i jak :] bo mnoznik jest... 10 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak mowi Saimek :) no ale jak zapuscil prime to tam pokazuje taktowanie -wiec chyba widzial jakie procek ma

 

wogole to przy mnozniku 10 nie dziala dzielnik do pamieci 150..u mnie na DFI i u AndyN (nie wiem jaka on ma mobo )

myslalem ze to moze zalezy od biosu itp ale jak widac nie

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale napisz czy testowales na dobrym mnozniku... bo jak tak to seria lipna na maxa i nalezy sie jej wystrzegac.

to gdzie ty kupowales na placiles wiecej niz za nowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem moje Toledo X2 4400. (Seria CCB2E 0607TPMW). Na niskim napięciu 1,225V pracuje stabilnie przy 2500mhz na zwykłym zasilaczu noname 350W (swojego chiefteca pożyczyłem na jakiś czas a ten nie daje stabilnych napięć i powyżej 2500mhz strach testować :lol: Wszystko chodzi na Boxowym chłodzeniu (może ktoś określić jaką moc wydziela procesor przy tym napięciu i tej częstotliwości?)

post-23554-1156437964_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re: Wiadomość od Sklep.komputerowy.pl

data: Czw 18:22 24.08.2006

 

> Proszę o informacje o spodziewanym terminie nowej dostawy produktu AMD

> Athlon 64 X2 3800+ (S939, BOX), numer katalogowy 1710

 

Witam

 

Procesory powinny pojawić się w ciągu tygodnia. Aktualną dostępność

magazynową można sprawdzić na naszej stronie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak mają się rzeczywiste wyniki wydajności Core 2 Duo vs AMD64 X2 w systemie 64-bitowym na aplikacjach 64 -bitowych?. Czytałem ostatnio artykuł w PCWorldzie nr 9/2006 "Czas letnich procesorów" w temacie tym poruszono temat wydajności Core 2 Duo w aplikacjach 64 bit. I okazuje się iż w tym systemie wydajność jest troche niższa (ok 5 - 10 %) aniżeli w systemie -32 bitowym. Systuacja wygląda dużo lepiej gdy w 64 bitowym systemie wykonywane są aplikacje 32 - bitowe. Jeśli w 32 bitowym systemie - procesor ten jest o ok 10-15 procent szybszy od AMD64 X2 to w 64 - bitowym (na aplikacjach 64 bitowych) procesory sa porównywalne (czasami nieznacznie przewaga AMD czasami Intela). Ponoć za słabsze wyniki C2D w systemie 64 -bitowym odpowiedzialne jest brak działania funkcji Macro-Ops-Fusion która działa tylko i wyłącznie na aplikacjach 32 - bitowych. Z drugiej strony chciałbym wiedzieć jak wypadaja testy na aplikacjach wykorzystujących oba rdzenie jednocześnie. Wiadomo współdzielenie cache L2 w C2D daje możlowość korzystania z całości cache przez jeden z rdzeni a na dziś dzień 80% aplikacji wykorzystuje narazie jeden rdzeń.... cdn

Edytowane przez gmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re: Wiadomość od Sklep.komputerowy.pl

data: Czw 18:22 24.08.2006

 

> Proszę o informacje o spodziewanym terminie nowej dostawy produktu AMD

> Athlon 64 X2 3800+ (S939, BOX), numer katalogowy 1710

 

Witam

 

Procesory powinny pojawić się w ciągu tygodnia. Aktualną dostępność

magazynową można sprawdzić na naszej stronie.

Pozdrawiam.

 

Są wogle jeszcze jakieś szanse że to będą Toledo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca kupilem z ebaya.co.uk za 108funtow nowe tu mozna kupic za 105 dlatego mowie ze przeplacilem.

Mialem go nawet nie sprawdzac tylko odeslac ale mnie korcilo wiec sprawdzilem jak wyzej.

W googlach wpisujac numer mozna zobaczyc takie rzeczyjak:

CCBWE 0525 XPMW AMD 3800 X2 Max oc of 2.88Ghz on 1.72v

CCBWE 0525 XPMW 246) managed to hit 2.9ghz on 1.67v

takze zadna rewelacja.

Toledo tu mozna dostac a jesli seria zadna rewelacja to po co przeplacac hmmm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt tempearatury z programu coretemp rdzen 1: 35~38 rdzen 2: 28~30

OC jak narazie porazka, zobacze po zmianie biosu

 

nie rozumiem czy x2 sie jakos inaczej podkreca? wczesniej na athlonie 3200 spokojnie uzyskiwalem wynik 2500mhz a w tym przypadku nawet lekkie oc powoduje ze komp sie resetuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...