Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby tylko z tą gwarą cokolwiek się wyjaśniło, chociażby to że jest z zagranicy i formalnie jej nie ma na terenie PL :wink:

Bo jednak każdy by wolał wiedzieć jakie jest źródło jego pochodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja bym sie na waszym miejscu usmiechnal do pana z Lublina. Ja jako pierwszy zaryzykowalem i sie opalacilo. Mam dobre Toledo za smieszny hajs.

jak już to z Lubina (przypominam: Lubin - przy granicy z Niemcami, Lublin - bliżej granicy z Ukrainą :lol: )

 

ja próbowałem sie z gościem dogadać, ale jest wyjątkowo "roztrzepany" albo chociażby niezdecydowany...

 

a inny użytkownik tego forum na dzień dobry został potraktowany jak intruz

jeśli załatwianie ewentualnej gwarancji przebiega u niego tak samo jak pertraktacje to ja dziękuje ...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to na polskim rynku nie bedzie juz procków z serii Toledo (może pojedyncze przypadki).

Ja na szczęście odebrałem swojego CD wczoraj z rąk kuriera. Po zjeździe w Gdańsku troche się nim pobawie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wygaszać będzie s939 :cry:

Można powiedzieć że zdążyliśmy na ostatnią chwilę , teraz ci co kupili CD albo BV na s939 będą chcieli na nich zarobić , i to pewnie sporo - ceny mogą skoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 4200 s939 cały czas będą sprzedawane a w cenniku stoją po 187$ = 560 zł więc to jest jakaś alternatywa :wink:

A jak ceny sporo podskocza to znajdziemy sie w punkcie wyjścia bo 7xx zł za x2 3800 to juz nie będzie za bardzo opłacalny interes :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się BV w dość przystępnej cenie : http://allegro.pl/item121787265_amd_athlon...eria_fv_gw.html

Chociaż jak na OEM to cena aż tak niska nie jest....

 

Nie wiem teraz czy warto się w to pakować, czy czekać aż gdzieś, w końcu pojawią się CD, lub ew. ryzykować i zakupić u tego gościa za 530zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 4200 s939 cały czas będą sprzedawane a w cenniku stoją po 187$ = 560 zł więc to jest jakaś alternatywa :wink:

A jak ceny sporo podskocza to znajdziemy sie w punkcie wyjścia bo 7xx zł za x2 3800 to juz nie będzie za bardzo opłacalny interes :|

obecnie za 793 w sirius.pl jest na stanie 4200 ... co ciekawe dość duży zapas, z tego co na stronie wyświetlają, strasznie mało popularne są...

 

więc jak za taką cene miałbym wybierać 3800 vs 4200 , to brałbym 4200

 

Cena w 4speed, jest nawet całkiem niezła ... do niedawna sirius chciał za box 599 zł.. wiec w sumie 30 zł odpada za ten wiatraczek co tam dają :-P , szkoda tylko że gwarancja na OEM jest krótsza, dla mnie to istotna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane testy wydajnosci. Wiecej nie robie... mam dosyc... :)

 

klik

 

Wynika z nich m.in. że taktowanie RAM nie wpływa znacząco na wyniki w Cinebechu, podobnie jak 1T i 2T, rożnice 2-3 CB... To że mam lepsze wyniki niż inni na Toledo może być spowodowane ze nie instaluje zadnych [dułal kor optimajzerów] spowalniających system itd... ani patchow na C'n'L... Może kiedyś inni userzy forum zrozumieją, że wszystkie patche i dodatki mają jeden głowny cel: spowolnić nasz komp tak abyśmy myśleli o zakupie nowego podzespołu...

 

Poza tym Opteron to sprzet dla profesjonalistów i nie wiadomo co AMD w nim pozmieniało w stosunku do np. Toledo w X2 4400+ :) btw w 3DMark mam prawie te same wyniki co 4400

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje przywieźć sobie coś z USA i z uwagi na brak gwarancji pomyślałem o procku, bo to raczej mało awaryjny sprzęt. Obecnie siedzę na Venice 3000+@2700MHz. Płytka to DFI NF4 ultra d. Chciałbym oczywiście coś taniego do oc i się zastanawiam czy wyszukać jakiegoś selekta, czy przywieźć coś z USA w ciemno. Zapodam linka to może coś zasugerujecie.

http://www.newegg.com/Product/ProductList....Subcategory=343

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w 4speed, jest nawet całkiem niezła ... do niedawna sirius chciał za box 599 zł.. wiec w sumie 30 zł odpada za ten wiatraczek co tam dają :-P , szkoda tylko że gwarancja na OEM jest krótsza, dla mnie to istotna sprawa

599 (sirius) - 579 (4speed) = 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie przerobili :mur:

 

Się pomylili przy zamówieniu , i się okazało że ten X2 co był wczoraj to 3800 single core :blink: , a zamówienie potwierdzili... eśśśś co za kraj.

 

Wobec powyższego przymuszono mnie do zakupu X2 4200+.... , ale i tak nie w tym sklepie...

 

Co sie dzieje ludzie z tymi procami, trzeba sobie wyrywać jak baleron w PRLu :blink:

 

Edit

fakt 20 zł , pomyłka mała :rolleyes:

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mnie przerobili :mur:

 

Się pomylili przy zamówieniu , i się okazało że ten X2 co był wczoraj to 3800 single core :blink: , a zamówienie potwierdzili... eśśśś co za kraj.

 

Wobec powyższego przymuszono mnie do zakupu X2 4200+.... , ale i tak nie w tym sklepie...

 

Co sie dzieje ludzie z tymi procami, trzeba sobie wyrywać jak baleron w PRLu :blink:

 

Edit

fakt 20 zł , pomyłka mała :rolleyes:

A jak to zroili ;)

Powiedzieli albo x2 4200+ albo strata kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :P

 

Przymuszono w ten sposób że na poniedziałek potrzebuje kompa, bo starego sprzedałem, a tylko te procki były na składzie... , wiec sytuacja była bez wyjścia. Ale i tak nie dałem im zarobić, poszedłem do konkurencji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(radiergummi @ 17 sie 2006, 21:06) *

 

Mam dobre Toledo za smieszny hajs.

 

 

CYTAT(radiergummi @ 18 sie 2006, 05:37) *

 

jak tylko kupie mobo i chlodzenie nie omieszkam wstawic wynikow

 

 

lol :-P

co lolujesz B)

 

mam taki sam proc jak radiergummi ---> 0621WPMW za ~500pln

 

narazie robi tak:

 

Dołączona grafika

 

ale muszę postawić nowy system bo się sypie już :lol: :lol: i będe się bawił dalej.

 

pozdro

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzcie mi jednym zdaniem - dlaczego X2 na AM2 są gorsze ?!?

Procki sa praktycznie takie same, roznia sie tylko kontrolerem pamieci i to on glownie wplywa na rozniece w wydajnosci. Architektura A64 nie jest tak lapczywa na przepustowosc jak np. netburst i wiekszy przyrost wydajnosci daja prockowi A64 nizsze timingi niz wyzsza przepustowosc a jak pewnie wiesz DDR2 ma slabe timingi ale wysokie taktowanie a DDR odrotnie. Ma nizsza przepustowosc ale lepsze(nizsze) timingi i to daje przewage nad AM2 ale s.939 juz zostalo skreslone i prockow AMD juz nie bedzie robic a na AM2 bedzie mozna wepchac procki AM3 i do czasu premiery AM3, AM2 bedzie glowna(i jedna) wspierana przez AMD podstawka.

 

 

Co myslicie o A64 4000+ 2,2GHz, 2MB cache L2 i cena ~120zl. wyzsza od 3800+. Czy oplaca sie doplacac?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie skąd ten cały boom na X2 939 stepping CD ?

A co uważasz że taniej jest kupić płyte, ram i procka pod AM2 czy wymienić np rocznego Venice na nowego X2 zachowując reszte konfiguracji nie zmienioną i ten sam poziom wydajności? :blink: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie skąd ten cały boom na X2 939 stepping CD ?

CD czyli Toledo rewelacyjnie sie kreca. Uzyskanie 2,9GHz nie jest strasznie trudne a i wiecej mozna(poczytaj ten watek pare stron wstecz).

A dlaczego na s.939 bo duzo ludzie kiedys kupowalo wlasnie ta podstawke z np. A64 3000+ a dzisiaj za w sumie niewielkie pieniadze moga przesiasc sie na cos lepszego. A przejscie na AM2 jest znacznie trudniejsze. Wymiana MOBO i pamieci obowiazkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...