Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

po 2h orthosa BS... 1,5h grania w Crysis'a wywaliło z fullscren'a do window a po 10 min "program przestał odpowiadać", podniosłem napięcia i narazie puszczam orthosa

 

EDIT

 

zwiększyłem napięcia do 1,4V i wszystko stabilnie chodzi, próbowałem dać więcej na FSB ale system wykrzacza sie po kilku sec w orthosie, może to już max dla tej konfiguracji sprzętowej?

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie HTT dajesz? To nie fsb...

 

Możesz zejść pamięciami do 667, lub nawet 400 na zapas.

Pokaż screen z cpu-z z zakładki Memory/Pamięci.

Daj screen z najwyższym taktowaniu.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

ten twoj screen wazy 3,20MB !!!! wrrrr

 

 

W drugim kompie gdzie mam ta plyte, na tym biosie F8C komp w ogole nie odpala na identycznym konfigu co był w wczesniejszym biosie.

Tzn nie odpala jak chce uzyskac jakie kolwiek OC.

Wgrałem spowrotem stary bios i gra i chodzi :) Gigabyte spierzyl dwa biosy pod rząd do tej plytki.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wstaje elegancko, na aktualnych ustawieniach, żadnych zwisów ani nic, orthos chodził wczoraj przez 2h bez problemu, grałem koło 1,5h w Crysis'a i nic nie cieło

w przyszłym tygodniu robie mały rebuilding zestawu, dostanie nowe PSU i MOBO, wybór padł na:

Biostar TA770 A2+ 5.x 	286,- 		OCZ 600W ModXStream PRO (odpinane kable) (sprawność do 86%) 	299,-
zobaczymy co z tego wyjdzie :) Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

wszystko wstaje elegancko, na aktualnych ustawieniach, żadnych zwisów ani nic, orthos chodził wczoraj przez 2h bez problemu, grałem koło 1,5h w Crysis'a i nic nie cieło

w przyszłym tygodniu robie mały rebuilding zestawu, dostanie nowe PSU i MOBO, wybór padł na:

Biostar TA770 A2+ 5.x 	286,- 		OCZ 600W ModXStream PRO (odpinane kable) (sprawność do 86%) 	299,-
zobaczymy co z tego wyjdzie :)

a widziales jaki ten biostar bidny jest? raptem 4usb 2xps2 i audio na tylnym panelu. Support dla PII toto ma?

Pozatym nie ma sensu wymiana samej pobo. Kase tą lepiej przeznacz na Athlona II i wsadz w obecną mobo. Pozniej powiesz mi jak chodzi ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support dla PII toto ma?

no w sumie to nie ma.

 

ale co do moje ga-ma69g to bede musiał wgrać najnowszy bios F8C a jak juz wiadomo to biedny jest i problematyczny, bynajmniej przy moim 5050e czy 4200+ bo na dwóch procach sprawdzałem przy obniżeniu ht link na 800 idzie na 400 wiec problem nie wąski. jeśli ktoś mnie zapewni że będzie chodziło bez problemów to kupi Athlona II 250 i sprawdzę jak sie wykręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

ja mysle ze Athlon II bedzie chodzil bez problemu na biosie F8C.

To bys glupote zrobil zakupujac tego bidnego biostara hehe

 

Dzis na tym mobasku Ga-Ma69G-s3h uzyskalem 800mhz 3-3-3-9 (2,37V)

Dołączona grafika

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na GB M52L-S3P - nie szło zmienić mnożnika ani w górę, ani w dół - pod athlonem x2 775BE. Po przestawieniu mnożnika na jakąkolwiek wartość następował zwis zaraz po post teście - czarny ekran i za cholerę nie szedł dalej :-| po update biosu to samo.

Coś ostatnio "giguś" zaczyna dawać ciała ;)

 

memel - jak tam procek za 138(?)zł? Odzywali się do Ciebie albo Ty do nich? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

na najnowszym biosie do tego gigusia u mnie nie idzie zmienic mnoznika, dam x11 i [gluteus maximus], nie wstaje

To samo mam/mialem. Dalem se spokoj z tym. wgralem stary bios.

Inne mnozniki probowaleS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

nie próbowałem bo mnoznik 10 jest za niski, musiałbym fsb 320 ustawiac a płyta moze nie podołać, chyba wroce do starego albo chociaz F8 tego pierwszego

F8 pierwszy? nie widzie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podkręcając 4850e (228*12,5 @ 1,25V) zauważyłem dość sporą różnicę temperatur między jednym a drugim rdzeniem, często przekraczającą 10*.

Pamiętam, że gdzieś czytałem, że odczyty temperatur w Brisbane nie zawsze są poprawne - czy to prawda? Nie wiem, czy powinienem się tym przejmować i np. porządniej przesmarować pastą (obecnie jest ta, co dają na boksowy radiator), więc postanowiłem zapytać tutaj :)

 

Dołączona grafika

 

Acha, jak by się ktoś pytał, to taktowanie widoczne na obrazku ustawiam ręcznie, kiedy nie potrzebuję mocy CPU - działa wtedy przy 0.8V, przez co pewnie trochę mniej wattów bierze z gniazdka ;)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest to o x2, ale i tak napisze bo widze pare osob ma te plytke co ja...;)

 

@ShadyTurtle...

I jak poszedl OC po M61PME-S2P?

Udalo Ci sie uporac z safe-mode?

Zaraz chce[ale sie boje wylaczyc pc;D] sprobowac na nowym biosie F4, wiec dodam info, ale narazie powiem ze jednak cos sie kreci[pamieci, ale mniejsza, wazne ze sie kreci:D]

 

Czy ktos ma jakies nowe info na temat czegos o tej plytce? moze jakis trick na safe mode[inny niz reset do upadlego:D]

 

Ale chyba z OC nie bd tak zle, teraz mam 260x10 na 3200+, lecz pamieci na.. 667[plus to co z fsb ale niezbyt biegle to licze:D wiec sami obliczcie sobie:D], i 5-5-5-17, z tym ze moje pamieci to goodram 667 cl5 i... jakis noname[blitz:D] 533:D

Edytowane przez Dadexix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safemode jak był, tak jest. Dostawałem porady, aby obniżać HT, dzielniki pamięciom, ale to nie pomagało.

HTT218 to max ( CR 2T ), gdzie nie wywala safemode'ów po restarcie/wyłączeniu kompa.

Płyta czasem wstaje nawet na HTT 240, ale chyba proc nie wytrzymuje, przy starcie windowsa BSOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safemode jak był, tak jest. Dostawałem porady, aby obniżać HT, dzielniki pamięciom, ale to nie pomagało.

HTT218 to max ( CR 2T ), gdzie nie wywala safemode'ów po restarcie/wyłączeniu kompa.

Płyta czasem wstaje nawet na HTT 240, ale chyba proc nie wytrzymuje, przy starcie windowsa BSOD.

Coz, szkoda, bo troche to denerwuje, ale mimo wszystko mi pieknie leci na 260[ale jeden rdzen], coz...

 

Sprawdzilem sam F4, niestety, brak efektow:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma, Zakladka ta zostala, jednak przerzucono tam ustawienia ram, i pod ctrl+f1 jest tylko procesor, pcie etc...

 

Na serwerach gb nie ma wersji e, ani zadnej innej[tak jak bylo z f3e - linki byly tylko do f3, ale f3e po zmianie adresu;D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Małe pytanko

Mam zamiar kupić AMD 64 X2 AM2 3600+ za 120PLN

Płytka na której będzie siedział to K9AGM2-F / L z integrą

Tak na 2,5 GHz da radego wykręcić?

A co sądzicie o tym wynalazku?

http://allegro.pl/item723685116_dwurdzenio...ing_sample.html

Warto brać?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie znam tej płyty i jej mozliwości, ale procek na 90% da radę 2,5 zrobić. To Brisbane czy Windsor? Jak Windsor z obciętym keszem, to wg mnie 120zł to za drogo.

 

2. Co co ES-a to sprawdź ten temat z naszego forum:

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...go-t305384.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogo ?

wczoraj sprzedalem na allegro Windsora X2 4200+ za 139zł + wysyłka i zapewniam cie ze to nie ma 2x1MB L2

Ty chyba nalezych do tego grona ludzi co by chcieli za darmo a nawet by jeszcze doplacac.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za drogo ?

wczoraj sprzedalem na allegro Windsora X2 4200+ za 139zł + wysyłka i zapewniam cie ze to nie ma 2x1MB L2

Ej, panie specjalista-od-amd, a zauwazyłeś że 3600+ Windsor to kastrat? I jako jedyny z Windsorów ma kesz obcięty do 2x256Kb? :lol2:

Więc siłą rzeczy jest słabszy od pozostałych. 120zł uważam że to dużo za 3600+ wykastrowanego Windsora, ostatnio sprzedałem 3800+ Windsora (pełen kesz 2x512) z w miarę dobrym OC (2,8GHz) za 115zł i uważam, że nie było to tanio. Innego OEMa też 3800+ to puściłem za 90zł.

 

Ty chyba nalezych do tego grona ludzi co by chcieli za darmo a nawet by jeszcze doplacac.

No. Kiedyś jednego z 3800+ X2 za 60zł kupiłem. To źle że rozglądam się za okazjami? :lol2:

 

Ty, Poza tym wjeżdzasz tu na mnie a w innym poście zareklamowałem Twojego 4600+ jakiemuś gościowi :lol2:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Jaka-Moge...66#entry3354066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...