Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zauważyłem problemu w działaniu systemu Windows bez powyższego hotfix'a od MS, a resety zalicza statystycznie rzadko (raz na 6-7 dni).

 

Sam dual core optimizer też chyba niewiele wnosi, ot co poprawia działanie niektórych gierek które działają wolniej bez optimizera niż z nim (chyba że ręcznie ustawi je się na któryś rdzeń).

 

Obecnie to chyba nikt nie sprecyzował konkretnych problemów z konkretnymi aplikacjami, które wynikają z braku czy hotfixa czy optimizera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez łatki Windowsa XP owszem, ale to wina XP nie AMD. Bez łatki Serious Sam (gra sprzed dwóch lat) cięła się w okolicach 10 klatek/sek. Z łatką optymalizerem jest bardzo dobrze. A komfort pracy w systemie pomiędzy X2 a non-X2 jest nieporównywalny.

 

cytat z forum xtremesystems

 

SWEET! this might have just been a lucky run or something, BUT....

HL2:Lost Coast VST

Everything at high, reflect all, full bloom (highest settings possible) @ 1280x960

 

114.26 - cat 6.7

110.97 - cat 6.8

133.12 - cat 6.8 AND driver, hotfix, optimizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmmm dzisiaj, max jutro będę mial dwie sztuki toledo 2006roku 27 tygodnia, czy mozna poznac po numerkach ktory z tych dwoch bedzie sie lepiej krecil, bo nie bardzo bede mial czas zeby oba wlozyc do kompa, drugi odrazu idzie do kolegi... :(

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm szkoda... to moze jakies ustawienie dac np 280x10 stock voltage zmieniac procki i sprawdzac ktory dluzej uciagnie

Ile czasu oba będziesz miał u siebie? Załóż np. 10x2800 na stock vcore i zobacz który na takich ustawieniach zrobi 1h w Prime. Później pójdź wyżej z taktowaniem. Tak czy inaczej parę godzin potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam Toledo w domku

LCBWE 0617 FPMW

nie ma takiej serii w neci jak sprawdzalem to 0617 FPMW to Opterony byly chodzace po 2700-2800 na defV zobaczymy narazie 10*250 na def V jade.

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Ile czasu oba będziesz miał u siebie? Załóż np. 10x2800 na stock vcore i zobacz który na takich ustawieniach zrobi 1h w Prime. Później pójdź wyżej z taktowaniem. Tak czy inaczej parę godzin potrzebujesz

eee tam wezme pierwszego lepszego :D Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może trochę lamerskie.

 

Czym się różni Manchester od Toledo przy którym wszyscy dostają orgazmu !!!! :blink:

 

Toledo się lepiej kręci ...... i co jeszcze ???

 

I to wszystko :D

 

Tu jest spora baza danych o Toledo, można by to do faq dodać.

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...threadid=257741

 

@05_03_1992

Bierz pierwszego z brzegu, to ta sama seria, różnice w OC nie wielkie.

I osobiście nie chciałbym od kumpla dostać użytego proca :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tez tak mysle :D chamem bylbym :)

 

ale w oc roznice moga byc spore :D ale nie bede ruszal, wezme "ładniejszego" :lol:

 

a jaktam testy Twojego procka?? na 2,8 stock v nie daje juz rady?? :( szykuj kaske na lepsze chlodzonko i zobacz na ile v Ci 3giga zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak !!! Z tego wynika że Manchester to mańkuty z uszkodzoną (wyłaczoną) częścią cashu.

 

Czym są więc Toledo z taką samą ilościa cashu ??

 

Oba maja 2*512 i to samo taktowanie 2,0GH. Ten sam proces produkcji 0,09

Edytowane przez Masterone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w oc roznice moga byc spore :D ale nie bede ruszal, wezme "ładniejszego" :lol:

 

a jaktam testy Twojego procka?? na 2,8 stock v nie daje juz rady?? :( szykuj kaske na lepsze chlodzonko i zobacz na ile v Ci 3giga zrobi

 

Popatrz który ma równiejszą czpkę.

 

I dzisaj miałem mało czasu, zrobiłem tylko tyle:

Dołączona grafika

 

Jadę na niskim napięciu żeby 55* nie przekraczać.

Zbieram na Ninje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Popatrz który ma równiejszą czpkę.

 

I dzisaj miałem mało czasu, zrobiłem tylko tyle:

Dołączona grafika

 

Jadę na niskim napięciu żeby 55* nie przekraczać.

Zbieram na Ninje B-)

hmmm idzie na oczko looknąć który ma czapkę równiejszą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest na tyle krzywa że widać.

 

Odnośnie 3dmarków. U mnie przy tych samych taktach wynik jest niemal ten sam. Różnica wynika najwyżej z błędu pomiarowego. Nie zainstalowałem jeszcze Dual Core Optimizera.

 

Aha z tym hotfixem to u mnie to samo, nie wiem gdzie może być wersja PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie najadlem strachu :)

Ostatnio skladalem moje pierwsze WC i podlaczylem pompke do listwy zasilajacej. Nie bylo miejsca, wiec odlaczylem konsole.

Dzis chcialem pograc wiec cos z listwy odlaczyc musialem. Przekonany bylem ze odlaczam DVD, lecz niestety...

 

Po ok. 20 minut grania na konsoli chcialem uruchomic FireFoxa na kompie. Patrze - wykonal nieprawidlowa operacje. Hmm... Wlaczam smartguardiana i szok - proc 72 stopnie :o Od razu wylaczam kompa i szukam przyczyny. Domyslacie sie co odlaczylem ;)

 

Proc od goscia z Lubina, podkrecony do 2700Mhz. Naszczescie dziala. Uff...

sprawdź jakie oc ma teraz procek.

Mój stary winchester po przypadkowym nagrzaniu do około 90*, nabrał wiekszych chęci na oc :)

przed tem było 2700mhz na 1,47v, po tym ,,wypadku" 2750 na 1,44v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest na tyle krzywa że widać.

a nie mozna wziac suwmiarki ? :D sprawdzic na kazdej krawedzi czapy zaczepiajac druga czesc suwmiarki o piny na spodzie proca.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

no to good, juz jutro procusie przyjsc powinny, dam znac co i jak :D no i oc..... ahhh jak ja sie doczekac nie moge, jutro w szkole sie pewnie skupic nie bede mógł :lol2: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...