Skocz do zawartości
dade

Firewall Sprzętowy Czy Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanko, a mianowicie będe miał w firmie około 2 3 tys. na postawienie servera linuksowego spełniającego między innymi role firewalla. Zastanawiam się czy bardziej skuteczny nie byłby jakiś sprzętowy firewall za tą cenę. Napiszcie co o tym sądzicie ewentualnie jaką firmę polecacie, model itp.

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależnie od tego czy masz pojęcie o linuxie czy nie... 2k to kaska za którą spokojnie możesz kupić coś poleasingowego z fakturą z allegro... i postawić na tym linuxa, skonfigurować iptables i masz router miodzio... napewno to rozwiązanie bardziej elastyczne... i zostanie ci jeszcze kaska na ... red bulla ;) do tego możesz zawsze dołożyć serwerek www, ftp, mail, proxy... i wszystko na jednym żelastwie... router sprzętowy ci tego nie obsłuży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, chodzi mi o to, że nie mam do siebie zaufania zawsze sie bede martwil czy cos zle nie zrobilem. Powiedzcie tylko czy taki firewall za 2 3 tysiaczki zapewni podobne lub lepsze bezpieczenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś na linuxie. Slackware jak na początek obcowania zdecydowanie spełni pokąłdane nadzieje. Z Debianem jest troche paprania, ale jak lubisz wyzwania to nie ma przeszkód :D

Ja w swojej firmie mam router postawiony na NetWare 6.0 + BorderManager 3.7 i wsio pięknie. Tyle, ze licencja na NetWare jest powiedziałebym "kosztowna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego go potrzebujesz? Jaki ruch (mbps/pps). VPNy tak/nei ;), tylko firewall czy chcesz na tym robić NAT

Wtedy będzie można powiedzieć czy da się coś kupić sprzętowego co będzie działać

 

Taka mała uwaga: uwaga na "okazyjne" Cisco i tego typu. W 99% sprzedają sprzęt bez licencji na oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprzętowe firewalle np. http://www.veracomp.pl/d-link.firewall-soh...nu.gallery.html

Sa o wiele bardziej "stabilne" od softwarowych i bardziej skuteczne. Nie musisz się bawić w ślęcznie nad maszyną. konfigurujesz raz i z bani. A z linem jest różnie. No i trzeba się znać doś dobrze na linuksie, pomijam już ślęczenie godzinami nad jego konfiguracją w razie jakiś problemów.

Edytowane przez marbed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czego.... jesli sam routing to jakies cisco np z serii 2600... akuraty bedziej jesli routing+ uslugi... to 2 kompy... jedno cokolwiek na bsd jako routing - druga maszyna mocniejsza na uslugi pod linuksem.... i masz kompleksowe rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...