Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie:

Pioneer DEH 2900 czy JVC KD-G331

Z tym że, chodzi mi o to, aby radio jak najlepszy wzmacniacz miało. To znaczy, nie zamierzam raczej żadnego wzmacniacza dokupować, ani nawet nie wiem czy dokupię głośniki kiedyś (mam standardowe głośniki jakie są w Oplu Astrze I) i chciałbym, aby to w miarę najlepiej zagrało z tym co już jest, lub kiedyś może z nowymi głośnikami. A głównym źródłem będzie mp3 lub cd-audio. Co polecacie, czy może inne radio będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Pioneer DEH 2900 czy JVC KD-G331

Z tym że, chodzi mi o to, aby radio jak najlepszy wzmacniacz miało. To znaczy, nie zamierzam raczej żadnego wzmacniacza dokupować, ani nawet nie wiem czy dokupię głośniki kiedyś (mam standardowe głośniki jakie są w Oplu Astrze I) i chciałbym, aby to w miarę najlepiej zagrało z tym co już jest, lub kiedyś może z nowymi głośnikami. A głównym źródłem będzie mp3 lub cd-audio. Co polecacie, czy może inne radio będzie lepsze?

Ja wybrałem Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam model z zeszlego roku DEH 2800, ale to radio to jest naprawde rewelacja. Moj kuzyn wzial to JVC i mam porownanie. Z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze Pioneer szama to JVC i nie tylko zreszta :) Wzmaczniacz ma mosfetach, naprawde mocny, poza tym rewelacyjny dzwiek. W tej cenie to najlepszy wybor.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić konkretne argumenty. Bo osobiście skłaniałbym się jednak ku JVC, bo ojciec ma w samochodzie i bardzo mi pasuje tylko to jest wyższy model, ale wzmacniacz ten sam ma, więc czemu polecacie Pioneera? W czym jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy dzwiek, chociaz to moze byc subiektywne odczucie. Popatrz na elektroda.pl , bo to tam kiedys mi wszyscy jednym glosem polecili Pioneera i nie zaluje. Mowie Ci tez, ze moj kuzyn w tym samym czasie wzial JVC i porownalismy, wyszlo ze Pioneer jest poprostu lepszy. Wzmacniacz spokojnie pociagnie nawet 4 spore glosniki i nie bedzie robic zadnych przeklaman. Zreszta zapytaj na Elektrodzie w dziale o CarAudio. Sa tam polecane tylko 3 firmy. Tansza - Pioneer, drozsze - Alpine, Clarion. Oczywiscie nie mowie tu o jakichs sprzetach o wartosci auta, bo w takim sprzecie to juz sie nie orietnuje :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam radioodtwarzacz za 350-400 zł. Zależy mi głównie na najlepszej jakości radia. Wyczytałem, że Blaupunk robi radioodtwarzacze z niezłymi tunerami, ale jaki model wybrać? A może jakiejś innej marki?

 

A co sądzicie o Pioneer DEH-3900MP lub JVC KD-G333?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tansza - Pioneer, drozsze - Alpine, Clarion. Oczywiscie nie mowie tu o jakichs sprzetach o wartosci auta, bo w takim sprzecie to juz sie nie orietnuje :)

Clarion ma swietne pod wzgledem technicznym radia, ale wglad maja- nie obawiam sie tego powiedziec KOSZMARNY :damage_wall: . Ale jak komu wyglad obojetny, a licza sie jedynie "walory brzmieniowe" to dla niego dobra propozycja.

@DziubekR1- a Kenwood, JVC i Blaupunkt to niby chinszczyzna :wink: ( z wylaczeniem Sony :D )

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi powiedzieć czy te radyjka Dlaco, medion są coś tam warte ?? bo szukam czegoś w granicach 200 zł (z haczykiem nawet...) co by miało CD/MP3 (mile widziane inne formaty :lol: ) taki jakiś tani w miarę grający wynalazek... i tak wyląduje w Poldku więc nie ma się co wysilać, to coś ma po prostu grać i czytać lekko zjechane płytki... wolał bym coś nowego no chyba że macie namiary na jakiegoś uczciwego sprzedawce z zadbanym używanym sprzęciorem...

 

zaznaczam że ja się na tym kompletnie nie znam szukałem tam troszkę tu i ówdzie ale na Pioneer mnie raczej nie stać :( , żadnym audiofilem nie jestem, no bo i jak za te pieniądze :lol2: i w takim autku...

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DziubekR1- a Kenwood, JVC i Blaupunkt to niby chinszczyzna :wink: ( z wylaczeniem Sony :D )

 

Pozdro

Wiesz, nie napisalem nigdzie, ze to chinszczyzna, ani ze sa beznadziejne, poprostu sa gorsze od Pioneera, ale tak czy siak sa to dobre radia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedź. Blaupunkt ma świetne tunery, JVC podobno wzmacniacze jak na radia samochodowe. Nie można powiedzieć, że Pioneer najlepszy i tyle :P Każda firma ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam radioodtwarzacz za 350-400 zł. Zależy mi głównie na najlepszej jakości radia. Wyczytałem, że Blaupunk robi radioodtwarzacze z niezłymi tunerami, ale jaki model wybrać? A może jakiejś innej marki?

 

A co sądzicie o Pioneer DEH-3900MP lub JVC KD-G333?

@KiMR- jesli zalezy ci na tunerze, sam udzililes sobie odpowiedzi :wink:

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. Czyli mam wybrać Blaupunkt. Tylko jaki model? Sądzę, że najlepszy będzie MP36. Ale Santa Cruz czy Valencia? Czym one się różnią? A może jakiś inny model wybrać? MP26, MP27, MP35, MP37?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w końcu kupiłem radio, jednak na JVC padł wybór (i mi z tym dobrze :P), a mianowicie KD-G631 i polecam każdemu to radio, kto chce mieć dobre firmowe radyjko z USB, które nie kosztuje nie wiadomo ile :)

PS. W związku z tym pytanie. Póki co mam firmowe głośniki oplowskie - tekturki (Astra I), jednak jak jest duży bas to całe drzwi latają. Warto je wytłumić, nie będą wtedy się tłukły od basu? I ile by to kosztowało?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę drzwi czy za jedne drzwi? I możnaby prosić o wytłumaczenie co to znaczy lepsze, a co gorsze i czym to zrobić? I czy warto się na lepsze wytłumienie skusić :) I dalej nie znam odp. na moje pytanie. Czy drzwi przestaną wtedy tak rezonować od basu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no mowie o komplecie (2x przednie drzwi), jezeli chodzi o cene to wszystko zalezy od jakosci mat jakie kupisz, i ile ich zuzyjesz, zakladajac, ze bedziesz wygluszal sam, nie wiem ile kosztuje robocizna w zakladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce kupić głośniki do Toyoty corolli 91r 3D i tak co lepiej nabyć coś takiego:

http://allegro.pl/item181926268_duza_tuba_...niacz_400w.html

http://allegro.pl/item181255164_magnat_mac...at_wroclaw.html

 

czy lepiej coś takiego:

http://allegro.pl/item178482088_car_audio_..._bass_700w.html

 

I w ogóle w porwónaniu do tego : http://allegro.pl/item180073731_blaupunkt_...0watt_nowe.html

moje poprzednie propozycje będą grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj na coś konkretnego np na to:

http://www.allegro.pl/item182264535_super_..._mala_kase.html + Carpower lub Blaupunkt GTA.

Kupując takie wynalazki jak podałeś to nie będziesz słyszał basu, tylko jakieś dziwne łupanie. Jakie masz głośniki z przodu? Jak coś cienkiego to właśnie zacząłbym budowę audio od podstaw. No ale najpierw napisz co już masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to się przekonasz ;) Przyłóż się do skrzyni. No i chyba z wzmakiem nie dostaniesz kabla do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co siądzicie o takim zestawie radio Blaupunkt Bermuda MP 36 za 230zł roczne głośniki tył http://allegro.pl/item182318142_jbl_cs_319...210w_70rms.html Plus na przód http://allegro.pl/item180214204_blaupunkt_...zsza_cena_.html

Na początek zrób dobrą instalację z przodu. Wygłusz drzwi i kup Helix Blue (jeśli nie masz wzmaka). One dobrze zagrają na samym radiu, pod warunkiem że to jakiś markowy odtwarzacz. Jak przedni system będzie dobrze wykonany to znajomi będą się pytać jaki masz subwoofer ;);)

 

Chodzi mi o te głośniki:

http://www.allegro.pl/item182003780_helix_...t_100_watt.html

 

EDIT: Nie zauważyłem że napisałeś o radioodtwarzaczu. W tych cenach wszystkie zagrają podobnie. Napisz ile możesz przeznaczyć kasy na audio, to coś konkretnego poszukam ;)

Edytowane przez Klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Obudoowa jest zrobiona idealnie do tego brutusa.. Radziłem się speców ma około 80l i reszta wszsytko ladnie wyliczone..

bedzie to grac z tym carpowerem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe narazie mam kase na radio czyli 230zł a w ciągu następnego tygodnia będę się zastanawiać jak tu załatwić 200zł na głośniki powiedzmy że mogę wydać na głośniki przednie tak na dzisiaj do 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...