Skocz do zawartości
Gribojedow

Kłopoty Z Acerem 5021wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję niedługo zakup tego lapka. Mam kilka pytań do Szanownych posiadaczy tego cacka…

1. Jaka  realna długość pracy na bateriach z/bez wlan na standardowych ustawieniach?

2. Czy może ktoś bawił się RightMark CPU Clock Utility (RMClock), czyli w zmianę mnożników i napięć, jak i również tworzeniem własnych profili wydajności dla x700 w ati tray tools by jak najdłużej cieszyć się pracą na bateriach? Jak wiele czasu się zyskuje? Jak wtedy z głośnością? Bo mi bardzo zależy by w czasie zwykłej pracy była cisza…

3. Może jakieś sugestie… na co zwracać uwagę, nio i w sumie gdzie kupić? Bo najbliżej mam do Lublina, a tu ceny nie zachęcają… sam myślę o kupieniu w www.softon.pl

1576125[/snapback]

Ja wlaśnie zamówlilem w sklepie we Wrocławiu model As 5021, zatem wkrótce bede mógł zdać relacje co i jak, natomiast teraz pisze to na F-S Amilo M 1420 centrino 2.0Ghz Dothan, który wydaje z siebie dźwieki jakby sie nie mógł zdecydować czy dmuchać czy nie, i jest to bardziej denerwujące niż wiatrak pracujący cały czas. mam nadzieje że na acerze będzie wyglądało to nieco lepiej:)

Co do ceny natomiast to lepszych niż w softonie nie widziałem, ja sam zapłace o 60 zl drożej bo nie chciało mi sie czekać na wysyłke przelewać piebniedzy i takich tam, zatem kupiłem na miejscu w www.arest.pl

Ale do softonu zadzwoniłem i pogadałem. Sklep wydaje się być OK

Edytowane przez xODIx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że właśnie zamówiłem tego laptopa ponieważ nigdzie nie mogłem kupić 4101WLMi :( Dałem 4500zł w hurcie (był tylko w jednej firmie, czas oczekiwania w innych 3 tygodnie) :(

 

Mam. Ale... plamka na matrycy, bardzo widać ją na jasnym :( Napewno nie są to pixele, wrażenie jest takie jakby to swieciło pod matrycą :| Jutro dzwonię i wysyłam na gwarancję. Ale tak to wypas notebook :) Guild Wars śmiga w 1280x800 detale na max. AAx2 :D 14070pkt. w 3DMark2001 bez żadnego kombinowania i z programami w tle :)

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sie mylisz:] mialem na poprzedniej plycie w stacjonarce kodek alc650 i po wgraniu bodajze 2 wersji sterownikow mialem trzaski... kolejne nowsze np nie powodowaly trzaskow ale akurat poprzednia wersja tak wiec widac cos musi byc akurat z tymi ze w lapku powoduja trzaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 5024WMLi i mam najprawdopodobniej problem z kartą graficzną. Podczas grania w jakieś wymagające gry lub podczas benchmarków takich jak np. 3DMark laptop potrafi się zawiesić. Wygląda to tak jakby się nagle zaciął. Ekran się zatrzymuje a dźwięk powtarza się w kółko. Dzieje się tak po pewnym czasie po włączeniu laptopa tylko na zasilaniu sieciowym. Jak laptop działa na bateriach to nic takiego się nie dzieje. Ponad to słychać jakieś dziwne trzaski dochodzące spod klawiatury. Dźwięki te pojawiają się podczs gdy karta graficzna jest mocno obciążona (np 3DMark). Spotkał się już ktoś z tym problemem :?: Jeśli wieci czym może to być spowoddowane to bardzo prosze was o pomoc.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 5024WMLi i mam najprawdopodobniej problem z kartą graficzną. Podczas grania w jakieś wymagające gry lub podczas benchmarków takich jak np. 3DMark laptop potrafi się zawiesić. Wygląda to tak jakby się nagle zaciął. Ekran się zatrzymuje a dźwięk powtarza się w kółko. Dzieje się tak po pewnym czasie po włączeniu laptopa tylko na zasilaniu sieciowym. Jak laptop działa na bateriach to nic takiego się nie dzieje. Ponad to słychać jakieś dziwne trzaski dochodzące spod klawiatury.

1609054[/snapback]

A jednak to nie przypadek?

Mam ze 3 tygodnie Aspire 5021 WLMi. W zasadzie wszytko nieźle działało.

Z jednym małym wyjątkiem. Moja koronna gra Combat Mission Afrika Korps

2-3 krotnie bez wyraźnego powodu zwiesiła się po kilku minutach. Nigdy mi się to nie zdarzyło na stacjonarnym kompie.

Jakoś nigdy tego nie kojarzyłem z zasilaniem, ale te przypadki faktycznie mogły być przy zasilaniu sieciowym.

Tylko sprawa nie jest taka prosta. Zainstalowałem na nim również The Sims 2 a gra ta nie należy do lekkich jeśli chodzi o wymagania graficzne. I moja kobieta mówi, że niegdy jej się nie zawiesiła. Tak więc zwykłe obwinianie temperatury czy obciążenia nie sprawdza się - może to kwestia sterowników? Albo ich ustawień?

Może ten PowerPlay?

Co do trzasków - to ich źródłem nie jest dysk? Mieści się miedzy touchpadem a klawiaturą. Mój chodzi bezszelstnie, za to nieźle przygrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnaMan znalazłeś może jakiź sposób na to by laptop się nie zawieszał?

1609624[/snapback]

Na razie nie - głównie dlatego, że to jedyna aplikacja jak na razie robiąca taki numer i trudno mi ustalić przyczynę.

Na dodatek nie za każdym razem robi zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE

Ladnia ujales ten temacik ze strzelajacymi plytkami z napedem natomiast nam nie powinno byc do smiechu:] Ja tez mam ten sam model acera. Mam go juz dwa miechy a klopoty z napedem zaczely sie jakies......... 3 godziny po wyjsciu ze sklepu:] TO NIE JEST ZART!!!! Wrocilem do domu popracowalem 3 godzinki i klapa. Plytki wyzucalo ze juz nie wspomne o tej smiesznej zaslepce. Juz w sklepie mi odpadala:) Bylem w Warszawie akurat u znajomych i odwiedzajac servis acera dowiedzialem sie ze w tym modelu problemy z nagrywarka DVD sa bardzo czeste. Niestety, okres oczekiwania 3 TYGODNIE !!!!!!!!!!!!!!!! Udalo mi sie ich namowic zeby zabrali mi sam naped, i tak nie byl mi do niczego potrzebny:] 2 tyg pozniej kurier przywiozl mi nowiutki napedzik i poki co smiga (odpukac:P) Co do karty graficznej to nie mam problemow. Zarowno na firmowych glosnikach, wiezy czy kinie domowym (zalezy czego slucham, muzyka na wiezy, film na kinie a w podrozy firmowe) no i co do tego nie moze sie przyczepic.

To mnie nie zniechecilo do Acerkow :razz: Ale moim nastepnym kompem bedzie ferrari:] B)

Pozdro i powodzenia z napedem:p

PS. szczerze mowiac dalej nie ufam tej nagrywarce. Kupilem sobie nagrywakre zewnetrzna i w domu z niej korzystam, tylko jak jestem poza domem modlac sie przed kazdym wepchnieciem plyty korzystam z wbudowanego DUALA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. szczerze mowiac dalej nie ufam tej nagrywarce. Kupilem sobie nagrywakre zewnetrzna i w domu z niej korzystam, tylko jak jestem poza domem modlac sie przed kazdym wepchnieciem plyty korzystam z wbudowanego DUALA!!!

1609968[/snapback]

A jak dysk?

SpeedFan pokazuje mi typową temperaturę procka w okolicach 45 st., natomiast dysku powyżej 50. W czasie intensywnej pracy bliską 60 st.

Jakby tego było mało - raport ze S.M.A.R.T wygląda fatalnie.

Raw Read Error Rate na poziomie alarmowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie problemu żadnego poza tą plamką na matrycy nie mam (a nie chce mi się tego reklamować). DVD i CD wypala lepiej niż mój LITEon którego miałem w domu. Przydało by się jeszcze tylko dodatkowe 512MB ramu albo szybszy dysk. Matrycę oceniam na 5-, wadą jest to że dopiero z odległości około 1.5m wygodnie ogląda się filmy, bliżej widać paskudne podświetlenie dolnej części ekranu. No ale to niestety wada większości LCD. Za to praca w windowsie i większość gier - rewelacja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg. jestem posiadaczem 5021. Przed zakupem przeczytałem wiadomości na forum i zaryzykowałem (chodzi mi o strzelający napęd ) Ktoś pytał o czas pracy na bateriach - 3h i właściwie nic dłużej - no chyba, że naprawdę się postarasz. Grafika cudo, matryca też ale z jednym małym ale. Jeden subpixel - zamiast zmieniać kolory świeci na czarnym na niebiesko. Można się przyzwyczaić - szczególnie że Acer dopuszcza 4 martwe pixele na milion - to mieć 12 takich punkcików to dopiero problem Ogólnie jestem bardzo zadowolony, nie musze uważać na latające płytki (odpukać), jest dosyć cichy ale czasem potrafi się zagrzać - ale to tak różnie - nie ma w tym jakiejś powtarzalności. Klawisze od touchpada mam wrażenie, że zaraz odlecą a jak nie zaraz to w najbliższej przyszłości więc musi być myszka. No i ta srebna obudowa - jest ładna ale bardzo szybko zaczyna się to sreberko ścierać.

Na koniec kilka pytań: 4 klawisze przy Power - podświetlony jest tylko ten od poczty - czy to normalne? Czy ktoś z Was instalował już na tym Linuksa i jakie miał problemy. Czy ktoś instalował inne sterowniki do procesora pod WinXP?

 

P.S. Wielkie dzięki za wszelki opisy dotyczące kart dźwiękowej ( już nie gra jak stary gramofon) i za linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (5024)- 1 martwy pixel (czarny). Klawisze- tak samo (tj. świeci poczta). Trochęgłośny napęd, no i te pamięci- qpiłem 2x512 DDR-400, a idą tylko na 320 (mimo nowego BIOS-u i zabawy A64 Tw). Dźwięk- trzaski. Tak z ciekawości- da się podłączyć do tego głośniki 5.1 (bez tylnych- przednie satelitki; centralny i sub np. przez mokrofonowe)?

Reszta na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Acer 5021 U mnie 1 martwy pixel i 1 subpixel ogolnie lapek godny ale zastanawiam sie nad kupnem Ram 512 na jednej kosci i nie wiem czy kupic 333Mhz czy 400Mhz bo nie wiem czy te drugie wykryje i pojda na 400 :(

U mnie tez tylko poczta podswietlona wiec tandeta bo mogli wszystkie zrobic podswietlane a ta poczta swieci tylko dzieki diodzie pod przyciskiem wlacznie i wyłaczanie!

Ogolne wrazenia bardzo dobre procz tych denerwijacych pixeli :(

A i u mnie trzasków nie ma ale gdy podłacze słuchawki to jest ogromny szum w sluchawkach :(

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Acer 5021 U mnie 1 martwy pixel i 1 subpixel ogolnie lapek godny ale zastanawiam sie nad kupnem Ram 512 na jednej kosci i nie wiem czy kupic 333Mhz czy 400Mhz bo nie wiem czy te drugie wykryje i pojda na 400 :(

U mnie tez tylko poczta podswietlona wiec tandeta bo mogli wszystkie zrobic podswietlane a ta poczta swieci tylko dzieki diodzie pod przyciskiem wlacznie i wyłaczanie!

Ogolne wrazenia bardzo dobre procz tych denerwijacych pixeli :(

A i u mnie trzasków nie ma ale gdy podłacze słuchawki to jest ogromny szum w sluchawkach :(

Pozdrowionka

1611781[/snapback]

Martwych pikseli za pierwszym razem znalazłem kilka. Jeden bardzo widoczny i kilka mniej uciążliwych. Potem kolega zaproponowałem, żebym.... przetarł porządnie ekran. Pomogło. Ta matryca jest taka specyficzna, że niektóre przylegające pyłki wygladają zupełnie jak wady matrycy.

Od tamtej pory szukałem jeszcze 3 razy - zawsze znajdowałem tylko kurz.

Czyli jak na razie chyba zero uszkodzonych pikseli.

Trzasków nie słyszałem na grach, dopiero po niepokojących postach sprawdziłem na audio-CD i MP3 - faktycznie delikatne pyrkanie. Najnowsze 3.75 nie pomogły.

Zainstalowanie 3.58 owszem, ale to była skomplikowana operacja z 3 zwisami.

Po starcie utworu wciaż są pyknięcia, ale w trakcie już prawie nie.

Co do szumu w słuchawkach, to może masz nie powyłączane w regulacji głośności sprzężenia na mikser z mikrofonu, line-in, itp.

 

Przydałby się szybszy dysk 5400 obr. ale przede wszystkim zimniejszy w działaniu, bo ten Seagate mi przypieka palce na touchpadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się szybszy dysk 5400 obr. ale przede wszystkim zimniejszy w działaniu, bo ten Seagate mi przypieka palce na touchpadzie.

1612139[/snapback]

U mnie HDD ma ma 62 st. C :) (Speed Fan). Co ciekawe, temp. reszty (pokazuje mi 4 wskaźniki- pozostałe 3 nie wiem, do czego konkretnie) jest STAŁA. W HDD się zmienia, ale reszta nie (chyba, że zrobię restart kompa)- nie wiem, czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Acer'a Aspire 5024 WMLi i mam mały problem. Gdy gram w jaieś wymagające gry to laptop potrafi się zawesić. Ostatnio wyskoczył mi taki komunikat (w załączniku). Spotkał się może ktoś z czymś takim. Jestem ciekawy czy jest to wina sterownika czy może karta graficzna jest walnięta? Dodam jeszcze, że podczas grania slychać czasami jakieś dziwne trzaski dochodzące zpod klawiatury, nie słychać ich cały czas pojawiają się czasami ale dość często i jest to naprawde denerwujące.

post-20569-1126000135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Acer'a Aspire 5024 WMLi i mam mały problem. Gdy gram w jaieś wymagające gry to laptop potrafi się zawesić. Ostatnio wyskoczył mi taki komunikat (w załączniku). Spotkał się może ktoś z czymś takim. Jestem ciekawy czy jest to wina sterownika czy może karta graficzna jest walnięta? Dodam jeszcze, że podczas grania slychać czasami jakieś dziwne trzaski dochodzące zpod klawiatury, nie słychać ich cały czas pojawiają się czasami ale dość często i jest to naprawde denerwujące.

1635025[/snapback]

Co do trzasków to może to dysk? Mieści sie w kieszeni pod touchpadem i klawiaturą.

Zaś co do zwisów to też je miałem. The Sims 2 chodziły bez problemu, a to bardzo wymagająca gra (albo tak napisana). Natomiast Combat Mission zwisało bardzo szybko i często. Ostatnio zmieniłem sterowniki - zaisntalowałem zmodowane na mobilne Catalasty 5.8 - CM na razie się nie wieszał, może pomogło - czas pokaże.

 

A to okienko wsykakuje właśnie jak oprogramowanie ATI wykryje błąd sterownika i musi zresetować kartę (jest od tego opcja w ustawieniach karty graficznej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Acer'a Aspire 5024 WMLi i mam mały problem. Gdy gram w jaieś wymagające gry to laptop potrafi się zawesić. Ostatnio wyskoczył mi taki komunikat (w załączniku). Spotkał się może ktoś z czymś takim. Jestem ciekawy czy jest to wina sterownika czy może karta graficzna jest walnięta? Dodam jeszcze, że podczas grania slychać czasami jakieś dziwne trzaski dochodzące zpod klawiatury, nie słychać ich cały czas pojawiają się czasami ale dość często i jest to naprawde denerwujące.

1635025[/snapback]

często robi te zwisy? a w 3dmarkach też?? bo ja też miałem tak i okazało się że walnięta grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość często. Pogram jakieś pół godziny i zwis, czasami częściej czasami rzadziej. W 3DMarkach też tyle, że nie zawsze. Co powiedziałeś w serwisie by wymienili Ci grafike? Długo to trwało, były jakieś problemy, jak długo czekałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość często. Pogram jakieś pół godziny i zwis, czasami częściej czasami rzadziej. W 3DMarkach też tyle, że nie zawsze. Co powiedziałeś w serwisie by wymienili Ci grafike? Długo to trwało, były jakieś problemy, jak długo czekałeś?

1635799[/snapback]

ja umówiłem się w serwisie w bielsku. umówiłem się na dzień, na konkretną godzinę (wtedy gościu miał dla mnie czas) - zostawiłem na 4 godziny, sprawdził i potem mi oddał (bo w windowsie przecież działa- tylko w grach się wysypuje) za 2 tygodnie przyjechałem - ta sama procedura i karta wymieniona.

 

jeśli nie masz takiej możliwości (drugi serwis jest jeszcze w warszawie) to musisz wysłać - na 2-3 tygodnie na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, mam na laptopie zainstalowane dwa systemy. Standardowego windowsa xp home oraz windowsa x64. Problem w tym, że po instalacji drugiego windowsa przyciski od włączania i wyłączania wifi oraz te koło power'a chodzą mi tylko pod windowsem x64. Pod windowsem xp home nie ma żadnej reakcji. Spotkał się ktoś z tym problemem? Może wiecie jak to rozwiązać, nie chce mi się przełączać co chwile sytemu aby włączyć lub wyłączyć wifi

1574431[/snapback]

Zrobiło mi się to samo - nie wiem dlaczego :( tzn. na XP home nie działają już przyciski, w innym systemie nie sprawdzałem. Na szczęście w ePower Managment można wszystko wyłączać/włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy komus to 5021 dziala w 100% ? Zaczynam sie niepotrzebnie stresowac. [; . To jak polecacie, czy odradzacie?

1636533[/snapback]

Mnie w zasadzie wszystko działa.

Raz lepiej raz gorzej, ale winię za to oprogramowanie.

Wczoraj pół dnia Star Wars "Knights of the Old Republic" i zero problemów.

Nagrywarka jest cienka i na dodatek jakoś nie bardzo kompatyblina z Nero, ale działa. WiFi działa - nawet z zastosowaniem WPA/AES. Czytnik flash działa, PCMCIA działa, Irda też, TV-Out działa (KONIA z 2 RZĘDAMI za skuteczną przejściówkę s-video => composite, już trzy różne mam i czarno biało)

Nawet bad pixeli nie mam - choć kilka ma słabowity stan (widać pod innymi kątami).

Dysk mam niesłyszalny, ale gorący, że mógłbym smażyć jajka na touchpadzie.

Na razie działa jednak bez błędów.

 

A ci posiadacze, którzy nie mają problemów lub zainteresowań w tej materii, raczej nie trafili na to forum - więc NIE ODPISZĄ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja. Powiedz mi, czy twoj touchpad jest na tyle goracy, ze nie mozna go uzywac? A co powiesz o jakosci wykonania?

1636711[/snapback]

Ponoć nie wszyscy mają taki objaw. Być może chodzi o konkretną serię dysków.

Po dłuższym czasie pracy dysku jest dość gorący. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, to nie będzie dla niego miłe uczucie. Nie żeby tam zaraz parzył, ale wrażenie trochę jakby kawałek czarnego plastiku wystawił na słońce w upalne południe. Nie oparzy, bo plastik źle przewodzi ciepło, ale wrażenie niebyt przyjemne.

 

Co do jakości wykonania, to wrażenia są mieszane.

Kiedy sobie leży otwarty lub zamknięty, to wygląda ładnie, robi dobre wrażenie. Mnie się dużo bardziej podobał ten design niż niektórych tanich HP, Fujistsu itp. Jak mu się przyjrzeć z bliska, to też nie robi wrażenia jakiegoś tandeciaka poskładanego w pośpiechu z nie całkiem pasujących części.

Trochę gorzej jak sie go weźmie do ręki albo poużywa. Od razu można wyczuć, że ładna srebna farba obudowy, zejdzie napóźniej za rok w co wrażliwszych miejscach.

Kiedy się go chwyci za jednen bok ma się nieodparte wrażenie, że ani chyba się złamie - wiadomo: duża plastikowa cienka obudowa.

Jakby miał po 1cm mniej na każdym boku, byłby bardziej zgrabny i wygodniejszy w uzyciu - ale trudno.

Warto uważać na śrubki spodnich kieszeni - zrobili je ani chybi z aluminium, bo użyłem najlepiej dopasowanego małego śrubokreta zegarmistrzowskiego i odkręcałem delikatnie jak umiałem a i tak ze dwie z miejsca wyrobiły sobie nacięcia na główkach.

 

Ja bardzo jestem wyczulony na wygodę obsługi - czyli jakośc klawiatury i touchpada. Klawiatura mi w zasadzie pasuje - skok jest troszkę źle spasowany i trzeba nieco mocniej naciskać klawisze niżby się wydawało, ale nie jest źle w porówaniu z wieloma innymi. Touchpad jest w miarę wygodny, może trochę za płaski i łatwo przypadkiem go ruszyć. Troche brakuje też pola przewijania. Przyciski touchpada są średnio twarde w skoku i nieco za delikatne w wykonaniu.

Jak dla mnie żaden touchpad nie nadaje sie do konkretnej pracy - góra do 1 godziny. Pierwsze co kupiłem to małą optyczną myszkę.

 

Jakieś bardziej konkretne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...