Skocz do zawartości
99tomcat

Water Dragon By Tomcat

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z imbusami nie trafiłeś bo mysle nad tradycyjnymi śrubami krzyżakowymi.

Nie bardzo widze sens dawania imbusów- każdy ma w domu śrubokręt a klucze imbusowe już wcale nie wszyscy więc mysle nad daniem kryżakowych.

Jerli ma to jednak jakiś sens to prosze o oświecenie mnie... No chyba,że rle gra estetyka i niejako już tradycja robienia bloczków z imbusami. Spotkałem sie jednak z fotkami bloczkłów zachodnich z tradycyjnymi śrubami i wygladały ok.

 

Mam jeszcze pare pomysłów. Mysle np. o wykonywania wersji dragona z topem mosiedzianym a nie z pleksi. Jest w końcu sporo ludzi, którzy dostają wysypki na widok bloku z topem z pleksi. :wink:

 

edit:

 

gaz trafiłeś z tmi krzyżowymi ale to raczej nie kwestie finansowe ale łatwość w ewentualnym demontażu np w celach wyczyszczenia z syfów i bujnego życia wewnątrz bloczku. no i podajcie mi dlaczego akurat muszą być imbusy? Jakie to ma zalety?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee.. co macie do imbusow?? ;)

jeszcze z lbem stozkowym.. mmm..

 

a tak do calosci tematu.. nie ma sie co pieklic. blok bedzie ladny, w miare tani, tomcat sie nalazil, ukladajac cala taktyke, plan.. do tego zaznaczyl kto mu wykonuje podzespoly, kto pomaga.

inicjatywa tomcata wiec 'by tomcat' wg. mnie pasuje.

 

nie ma sie co tak stresowac. to tylko zabawa a robicie awanture jakby wam wlasnie ktos grube miliony zakosil wchodzac na rynek z plagiatem. troche dystansu a bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i podajcie mi dlaczego akurat muszą być imbusy? Jakie to ma zalety?

1518190[/snapback]

dla mnie zalete estetyczną. a cena taka sama bo one na wage są a nie na sztuki. A jak ktoś będzie chciał rozebrać to sobie kupi klucz odpowiedni za te 60gr bo tyle ja zapłaciłem. No ale lepiej niecjh zadba o czystość w układzie przed zxałożeniem bloczku a nie będzie rozkręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co to jest smieszne.

Czepiacie sie TomCata jakby chciał kogos co najmniej okraść a nie sprzedać wam bloczek za w miare rozsadna kase.

Co w tym zlego ze chlopak ma glowe i chce zarobic sobie? Macie problem w tym ze on potrafil zorganizowac ludzi i chce za to ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie jakas dzialke?

Przeciez przyznaje sie ze tak naprawde on posredniczy, a byl wspoltworca w niewielkim stopniu, wiec o co do cholery wam chodzi??

Zachowujecie sie jak dla mnie jak banda rozwrzeszczanych bachorow ktore dopiekaja komus z lizakiem tylko dlatego ze one same nie maja na slodycze.

Gdzie tutaj logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zamiast prototypu mam jeszcze 2 kolejne bloczki wykonane przez misia. Troche mu ostatnio pomagałem to uważam to za miły gest- oddaje mu tylko za koszty materiałów itp. Ma to ten + że na razie ni9e musze inwestować jeszcze w narzędzia i mam pewnośc ze już 1 bloczki będą na wysokim poziomie. Co do dalszego wykonastwa to prawdopodobnie sam zabiore sie za obróbke spodów.Z pomiocą misia powionienem soe szybko nauczyć je lutować i szlifować. Co do z topów to tego raczej nie wykonam bo bez wiertarki stołowej i dobrych gwintowników efekty mog być niezbyt dobre. Dlatego postaram sie ,zeby robił mi je ktoś kto sie na tym zna. Jeszcze nie wiem czy bęzie to jakiś zakład czy ktoś z forum. Jeśli pierwsze bloki sie sprzedadzą szybko to wtedy zdecyduje.

 

Oczywiście bloczdek jeszcze nie jest na 100% skompletowany. Jutro prawdopodobnie pojawią sie docelowe śrubki, krocce i sruby mocujące ze spreżynkami ,podkładkami i motylkami czyli pełen zestaw.

 

W razie zainteresowania bloczkiem prosze o kontak na pm lub gg :

4828490

 

 

Kiedy tylko bloczki bęa w 100% skompletowane dam też oferte w dziale sprzedam.

Cena zostanie jeszcze skalkulowana osdtatecznie ale z kroccami 12/16 będzie oscylować w granicach 75-79zl

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... kurcze bloków na cpu jest bardzo dużo... lepsze, gorsze, tańsze itd....

 

A może byście wreszcie zrobili pożądny blok do hdd?

W Polsce nikt takiego nie robi, i na pewno można by znaleść potencialnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... kurcze bloków na cpu jest bardzo dużo... lepsze, gorsze, tańsze itd....

 

A może byście wreszcie zrobili pożądny blok do hdd?

W Polsce nikt takiego nie robi, i na pewno można by znaleść potencialnych klientów.

1521684[/snapback]

Jak ostatnio sie pytałem ile ludzie by dali za taki blok i jak usłyszałem 60zł to m isie odechacialo totalnie wiec ja sie nie pisze Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety na hdd zrobić coś naprawde porządnego to już spore koszty .. a ludzie by chcieli dostać to za grosze... A za grosze to można albo cpc kupić na hdd :lol:

albo sobie samemu zrobić z rurek miedianych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio sie pytałem ile ludzie by dali za taki blok i jak usłyszałem 60zł to m isie odechacialo totalnie wiec ja sie nie pisze

Natomiast ja mógłbym zadziałać w tym kierunku.

Cena 50-60zl jest bardzo realna.

Jeśli macie jakieś konkretne projekty - rysunki, zdjecia to poprosze na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt b.dobry był jakiś czas temu ale jak sobie miś pokalkulował to wyszło że 60zl to mozę na materiały nie starczyć. Tak wiec projekt super jak sobie ktoś może sam porobić bo z komercyjną działalnościa mozę być ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszem cie bardzo drogi GAZerze :D

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=137916

 

A co do komercji, to napisałem,że bardzo ciekawy projekcik jak ktoś chciałby dla siebie takie coś wydłubać...

 

A że idzie lato i czas na lekkie remonciki kompa to wszyscy szukają skąd fundusze wziąć... :D

 

Ja np. zaczynam sie za jakąś uczciwą fizyczną robotą rozglądać... Rok temu nosiłem podręczniki skrzynkami i do tego je prasowałem.... Tylko nie pytajcie dalczego bo to skomplikowana historia :lol:

grunt ze płacili i starczyło na mały upgrade..ale koniec tego zbaczania z tematu..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra

nie chcialo mi sie czytac tych wszystkich wywodow o oszczednosci na pleksi (poliweglanie) ,cieciu brzeszczotem i innych nieistotnych publikacji

ze swojej strony moge powiedziec ze prototyp jest swietny ,blacha (od pietacha pewnie) tez ,sruby imbusowe akurat mnie nie grzeja

 

cena 80pln jest atrakcyjna (jezeli blok jest z kroccami) - przydaloby sie dorzucic 4 sruby M4 i 4 nakretki - koszt 18pln/kg ,a czasami klopotliwe jest kupienie wlasnie 4 sztuk tego i tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za kompletny zestawik. Sruby będą of cors w zestawie razem z motylkami podkładkami i spręzynkami (te ostatnie kupuje miś od samhaina). Jedyna przewidziana dopłata to za złączki bo te są sporo droższe od kroćcy.

 

Powoli planuje bloczek na gpu - inna blacha i 1 krocieć standardowy a 2 z kolankiem alby był kontowyy lub złączki kontowa i zwykła. Bloczek nb to tylko kwestia blaszki

 

Jedyny jaki jest problem przy gpu to te zakichane śrubki. Dostać 6 cm m3 to już cud.

a o m2 to można sobie pomażyc. O ile m3 mozna jeszcze dorobić z gwintowanych prętów ze sklepów budowlanych to m2 to tragedia. Po co ta nvidia tak wykombinowała z

mocowaniem pod karty gf6XXX ? :mur: :mur:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl wiec o mocowaniu na druty i blaszki ,bo M2 to nie znajdziesz ,a nakretki to juz wogole abstrakcja

1527506[/snapback]

nakretki m2 znajdziesz bez wiekszego problemu ale o precie m2 nie ma co mazyc udało mi sie zdobym 1 pret m3 a wiecej załatwie od samhaina

srubke m2 to nzjadziesz sobie 5mm jak sie postarasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3 ciete z preta, to nie widze wiekszego problemu zeby m2 rowniez dorobic z nakretkami :D :D

w zasadzie dowolna dlugosc, tylko troche wiecej roboty z tym jest (niewiele).

 

Maly quiz:

z czego powstaly te srubki z nakretkami?

klik 1 - widok od strony "lebka"

klik 2 - widok od strony nakretki

 

Rozwiazanie quizu wieczorem.

Nagroda: "wiedza tajemna" :D :D :D

Cieplo za oknem, ide polezakowac troche :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pałeł - musze Ci powiedzieć że też mi to przyszło do głowy ale znajomy szybko mnie "zgasił" - otóż szprycha np. DT Champion ma te 2mm (grubszych nie ma) grubości ale gwint na niej nie jest m2 tylko trochę większy, tzn gwint "odstaje" od szprychy a nie jest w niej wyżłobiony. A nie ma chyba takiego standardu gwintów jak hmm 1,6mm czy coś.. więc nawet gdyby po jednej stronie zastosować nypel to z drugiego końca nie ma już jak zakończyć szprychy, pomijając już fakt z jak cholernie twardej stali to jest zrobione. Zaraz wam pokaże jeszcze jeden pomysł na mocowanie bloku przy otworach 2mm... tylko zrobie jakąś szybką wizualizacje. Nie będę raczej nigdy robił bloków na gpu więc mogę się podzielić pomysłem.

 

update:

Dołączona grafika

 

1. Jakaś śruba np. m5 z wywierconym otworem od spodu i nagwintowana na m2.

2. Śruba m2.

3. Przykładowe mocowanie na karcie (wersja Elegance ze sprężynką ;) ).

 

Eh nie moge czasem przeboleć że na zadupiu gdzie mieszkam mam dosłownie 0 możliwości wykorzystania swoich pomysłów :( (nawet tego bloczku na hdd nie moge zrobić bo na żadnym z 4 skupów złomu nie mają blachy miedzianej).

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palel -> e tam ..... za piwo wymienilbys wiedze ktora posiadasz :)

 

99tomcat -> obcegi w dlon i jazda, wejda te srubki bez problemu (otworki maja ok 2,5 mm)

 

bart3d -> ...A nie ma chyba takiego standardu gwintów jak hmm 1,6mm czy coś..

To jest pytanie czy jest taki gwint, czy stwierdzenie ze nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palel -> e tam ..... za piwo wymienilbys wiedze ktora posiadasz :)

 

99tomcat -> obcegi w dlon i jazda, wejda te srubki bez problemu (otworki maja ok 2,5 mm)

 

bart3d ->  ...A nie ma chyba takiego standardu gwintów jak hmm 1,6mm czy coś..

To jest pytanie czy jest taki gwint, czy stwierdzenie ze nie ma ?

1528572[/snapback]

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56358430

A co to jest? jak nie gwint 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma chyba takiego standardu gwintów jak hmm 1,6mm czy coś..

1527836[/snapback]

istnieja gwinty:

M: 1, 1.1, 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 2, 2.2, 2.5 ......

Edytowane przez Luc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...