Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj teamat o sempach 64 mam podobny problem z dwoma semami u kumpli wyglada na to ze plyta poprostu nie lubi konkretnych seri sempronów. jedne na niej sie kręca a drugie tylko spod windowsa.

trzeba czekać na nowy bios od GB albo jakis od rusków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problemy z oc na tej płycie, polecam ustawić mnożnik HTx1. Spadek wydajności około 3%, a problemy z postowaniem zniknęły jak ręką odjął.

 

Nadal jednak 327 jest nieprzekraczalne nawet programami, a procesor może więcej, bo np. do 310x8 potrzebuje 1,4V.

 

Polecam temat o K8NF-9. Ta sama płyta tylko s. 939 i te same problemy, te same rozwiązania.

 

HTx1,5 tez full stabilne. Ale się nawojowałem z tą płytą, aby osiągnąć cel.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nominalnych ustawieniach plyta chodzi bez zarzutu.

Ps. ale maly wentylatorek na chpset warto dac bo sie grzeje nawet bez krecenia jak diabli. nie musisz go montowac bez tego bedzie chodzic stabilnie ale ja bym załozył tak aby spokojnie spac z myśla ze nic mi sie w kompie za bardzo nie grzeje ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tylko nie widze sensu w kupywaniu athlona 64 3000 na s54 i gb k8ne, lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> najtanszego a64 3000 venice i płyte powiedzmy najgorzej to gb k8nf9, albo asisik a8ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie widze sensu w kupywaniu athlona 64 3000 na s54 i gb k8ne, lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> najtanszego a64 3000 venice i płyte powiedzmy najgorzej to gb k8nf9, albo asisik a8ne

1714303[/snapback]

Obecnie mam a64 3000+ na płycie z AGP, ale zmiarzam zmienić kartę graficzną i nie chce znów pakować sie w AGP :) Więc zmiana płyty jest konieczna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę od tygodnia i narazie żadnych problemów.

Nawet nie zmieniałem biosu z F4 na F6 bo wszystko chodzi bardzo

stabilnie. Procek podkręcony 1600@2000 i też stabilnie; płyta wstaje

za każdym razem (opisywane były przypadki że wstawała 1 na 10 ).

Grafikę mam saphire x800GTO Ultimate. Dobrze wentylowana buda

bo i chipset na płycie i grafa wydzielają dużo ciepła.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę od tygodnia i narazie żadnych problemów.

Nawet nie zmieniałem biosu z F4 na F6 bo wszystko chodzi bardzo

stabilnie. Procek podkręcony 1600@2000 i też stabilnie; płyta wstaje

za każdym razem (opisywane były przypadki że wstawała 1 na 10 ).

Grafikę mam saphire x800GTO Ultimate. Dobrze wentylowana buda

bo i chipset na płycie i grafa wydzielają dużo ciepła.

 

pozdro.

1714315[/snapback]

Ustaw na 300x8 i zrób test wstawania kompa :)

 

Nie mówię, że będą problemy, ale ja nie wierzę, że miałem 8 uszkodzonych sztuk - ostatnie 2 nie wstawały raz na 10 razy czyli bardzo dobry wynik :)

 

Generalnie nowy BIOS dużo załatwił.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa objawy ze plyta nie wstaje???, bo u mnie jest tak ze bios sie odpala dochodzi do komunikatu CPU is overclock 300, bios sie zacina(delete nie dziala) i reset i od nowa no i po takich 3-4 resetach sie odpala i dziala normalnie do ponownego urochomienia komputera, tez tak macie...?bios mam F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa objawy ze plyta nie wstaje???, bo u mnie jest tak ze bios sie odpala dochodzi do komunikatu CPU is overclock 300, bios sie zacina(delete nie dziala) i reset i od nowa no i po takich 3-4 resetach sie odpala i dziala normalnie do ponownego urochomienia komputera, tez tak macie...?bios mam F6

1716526[/snapback]

to sa wlasnie objawy

 

mi plyta wstaje za kazdym razem, bios F6, HTT 325MHz, HT 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na 300x8 i zrób test wstawania kompa :)

 

Nie mówię, że będą problemy, ale ja nie wierzę, że miałem 8 uszkodzonych sztuk - ostatnie 2 nie wstawały raz na 10 razy czyli bardzo dobry wynik :)

 

Generalnie nowy BIOS dużo załatwił.

 

Pozdrawiam

1715863[/snapback]

Focus a dalo bysie kupic od Ciebie taka sztuke co dziala 9 na 10 razy?? :rolleyes:

bo moja dziala na odwrot 9 razy sie nie odpala a raz odpala :mur:

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ci chodzi dobrze? i da sie ustawic clockgenem tak zeby przy starcie windowsa sam przetaktowywał na 2.4 ghz???

W clockgenie się często wiesza.

Podkręcam w biosie, tyle że na HTx1 i zawsze wstaje. HTx1,5 -> przeważnie wstaje, HTx2 -> czasami wstaje, więc mam HTx1.

 

Mam problem chyba z pamięciami: 1 moduł 1 stronny DDr400 i 1 dwustronny DDR466. Jak ustawiam fsb 300 i dzielnik 2/1,33 (pamięci około 200mhz), to są częste BSOD przy uruchamianiu windowsa, zwiększanie Vcore, Vdimm, luzowanie timingów nie pomaga. Przy fsb 325 natomiast, ale dzielnik 2/1 (pamięci około 162mhz) nic się takiego nie dzieje, a wolałbym 2,4ghz i pełne taktowanie pamięci i rozsądne Vcore, niż 2,6 i pamięci pracujące na 3/4 swoich możliwości, ale teraz właśnie tak mam ustawione ze względu na pełną stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa juz mi dziala 10 na 10 razy, HT mam 1x i FSB 325 a to wszystko dzieki temu ze ram dalem na 2/1 i teraz ram chodzi mi niestety tylko 325mhz ale za to procke na napieciu 1.55V na 2.61Ghz 100% stabilnie :razz:

nie moge zmienic ramu na 2/1.33 bo sie odrazu resety robia ale w sumie moge zostawic konfig jak wyzej :)

slyszalem ze jest jakas blokada od 327 to prawda???

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie tutaj o o/c na którym się nie znam i piszecie że macie w związku z tym o/c problemy z tą płytą. Ja sie na o/c nie znam i raczej nie bede nic podkrecał a myśle o zakupie tej płyty. Czy to dobry wybór dla kogoś kto nie bawi się w podkręcanie? Zależy mi tylko na tym żeby płyta była stabilna i żeby obsługiwała Karty DVB(podobno to robi bez problemu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...