Skocz do zawartości
Darcon

Gigabyte K8ne

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to ze to domyslnie bylo wylaczone i wlasnie sie tak zaczelo robic :?

JUutro po kilku dniach odpale tego kompa i sie okaze czy znowu robi jazdy, a jak nie to wylacze Fan control bo niby jeszcze jest zabezpieczenie temp. ustawione na 60 stopni to nie powinienem nic spalic i zobaczymy czy wentylatorek sie odpali po rozgrzaniu procka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalna sytuacja :) Wiatrak włącza się od temp. jak dobrze pamiętam 20* , po uruchomieniu kompa wiatrak się wyłącza bo temp jest niższa, dopiero po minucie, dwóch dochodzi do 20* i rusza, można to przestawić, ale polecam wyłaczyć beeper żeby nie było niepotrzebnego hałasu i śmiało można działac :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zrobilem tak ze śrubokrętem i młotkiem je ściąłem, bo te co są głębiej trudno by się wyłamywało kombinerkami, wtedy bym pogiął wszystkie piny co są dokoła. Jeszcze trosze spiłowałem małym pilniczkiem żeby wyrównać i efekt końcowy widać na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakis 2 miesiecy mam nowy komp

Sempron 64bit 2600+

Gigabyte GA-K8NE nforce 4

512ddr

Radeon HIS EXCALIBUR X300 128/128

WD8 80gb

w programie speedfan zobaczylem ze temp 3 wynosi 70?!?!

jest cos nie tak z kompem czy przy tej plycie glownej taka jest temperatura procesora ?!?!

Ustawienia standardowe

prosze o w miare szybką odpowiedź :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to założyłem jakoś zalmana NB47J. Nie musiałem nic ucinać, wygiąłem 5 żeber na zewnątrz, następnie odchyliłem o jakieś 40 stopni heat-pipa grafy (giętka rurka), i przykręciłem z boku zalmana wolnoobrotowe 80mm i teraz radiator jest ledwo ciepły. A swoją drogą to fabryczna pasta na chipsecie była beznadziejna, taka twarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze mozna spokojnie podkrecic procek o 20% bez zmiany coolera i bedzie wszystko loz ?:D

Ja podkrecilem swojego A64 z 200mhz na 250mhz tylko samym FSB i dziala dobrze - nie wiem czy te athlony tak dobrze sie kreca czy plyta taka dobra w kazdym razie lepiej mi sie kreci niz poprzedni NF7 z sempronem B)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytkę gdzieś od tygodnia i z O/C jak narazie jestem zadowolony.

Sempron 2800 (1600 MHZ)

HT x1,

Memy 2/1.33,

300 HT x 8,

V-core 1,45

= 2400 MHZ :D

 

Wszystko to oczywiście na boxowym coolerku na procu i lajtowym radiatorku na czipsecie. Jak dojdą zapinki do prisona to zapodam wc i wtedy pobawie się dalej :)

 

http://egielda.com.pl/?str=art&id=177 ;)

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem coraz bardziej zadowolony, ale nie mogę przekroczyć HTT 351. Na 352 nie przechodzi testów, a na 355 juz często BSOD. Procesor jeszcze ma zapas Vcore, pewnie w biosie jedno konkretne ustawienie trzeba zmienić, ta płyta tak ma.

Może radiatory na kondensatory dać?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mobo ma biosik F6 niestety nie wykrywa mi prawie zadnych kości ...tzn wykrywa

 

Starego siemensa 256mB na 266mhz ale tylko w ostatnim slocie, tak samo z GOODramem na 400mhz

 

Kingstona wykrywa we wszystkich slotach....

 

Patriotów i Hynixów nie wykrywa na zadnym slocie...

 

Czy zmiana biosu na starszy pomoze ?? Jakie moga bys przyczyny? Czy jest to podstawa by oddac plytke do proline?

 

Przetestowalem kolejne kosci......kingstony..plyta nie wstaje......z 10 przetestowanych kosci wstały 2..to chyba zle?

Edytowane przez orli1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze all,

 

Bawię się tą płytką dwa dni i stwierdzam, że bardzo wiele zależy od pamięci i ich konfiguracji.

 

Mam 1Gb w 3 kościach:

2 kingstony 256mb (zestaw dual)

oraz jakiegoś no name'a 512 o kompletnie innej specyfikacji.

 

Na samej kości 512 komp idzie spokojnie na 2300mhz (htt 290 mhz). Natomiast jak tylko dołożę kingstony, możliwości OC kończą się na około 260 (2 ghz z kawałkiem) i to niezależnie, jak bym nie ustawił pozostałych parametrów.

Edytowane przez triox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszły w koncu kosci ktore wczesniej po 2 godzinach prob nie byly widziane przez plytke....okazalo sie ze po nagrzaniu kosci w innym kompie ....plyta zaczela je widziec i juz nawet cos tam podkrecilem na 270MHZ ale TO TROSZKE MALO....boje sie tyllko jak kosci przez noc ostygna i jutro ich nie opale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT u mnie smiga na 1,2,3:) fsb szlo spokojnie na 295 wiecej nie testowalem bo nie mam wiatraka na chipsecie....jedyny minus to kompatybilnosc z pamiatkami....ale w koncu udalo mi sie uruchomic te conie dzialaly:)...wystarczylo je rozgrzac na innym kompie:)..a moze to cos innego:))).......plytka full stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na Egiełdzie, że nowe wersje płyty z nowym biosem można już spokojnie podkrecać :) Czy rzeczywiście wszystkie się normalnie kręcą? Nadal trzeba ustawiać mnożnik HT na 1x lub 1,5x? Z obsługą pamięci jest taki zonk?

No właśnie ja mam tą "drugą" wersje tej płyty która fabrycznie ma wgrany bios F6 a wyniki mojego O/C masz w podpisie (jeszcze nie koniec :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...