Skocz do zawartości
total90

Wybór Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zmianą proca nie za bardzo się na tym znam więc chciałbym się spytać was forumowiczów o radę

 

max kasy to ~170zł

 

oto mój konfig:

duron 1000

radeon 9550

płyta główna esc k7s5a

512 ddr ram

fortron 350 W

 

Proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja plyta to Socket A wiec musisz sie rozgladac za prockeim pod ten rodzaj zlacza... Proponuje:

 

* Duron 1800 - http://allegro.pl/show_item.php?item=57400813 - bardzo porzadny procek, naprawde spoko, moge go polecic, bedziesz czul roznice i mysle ze starczy.

* Sempron 2200+ - http://allegro.pl/show_item.php?item=57212723 - troszke szybszy i ogolnie troszke mocniejszy. Ale drozszy o jakies 30 zl.

 

Musisz wybrac sam.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron ma fsb 166(333) max na tej mobo poleci 150(300) czyli zamiast 9*166 to 9*150 = 1350 bież Durona sam tak robię jak się uda na tym mobo to puścisz go na 13,5*150=2025

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to podstawowe, ale nie musicie czlowieka w blad wprowadzac...

Plyta esc K7S5A obsluguje fsb 100 i 133 wiec sempron jesli juz pojedzie, to 9x133=1197mhz, niewiadomo takze, czy zostanie wykryty przez mobo.

I D1800mhz jest chyba szybszy od sempa 2200+ (1500mhz)...

 

Do 170zl proponuje poszukac na allegro jakiegos proca np. Athlona XP (t-bred B) lub durona (applebred) z odblokowanym mnoznikiem, chyba, ze chcesz miec gware to wtedy D1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze Duron 1800 jest najlepszym rozwiazaniem. Tanio, dobrze dziala, a jak trafisz na ladny egzemplarz to moze i nawet jakis potencjal OC sie znajdzie - choc nie na tej plycie. Applebredy Ownz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta esc K7S5A obsluguje fsb 100 i 133 wiec sempron jesli juz pojedzie, to 9x133=1197mhz, niewiadomo takze, czy zostanie wykryty przez mobo.

1556098[/snapback]

Wcale nie poleci tak jak napisałem 9*150 jeśli wcześniej zostanie wgrany bios zmodowany cheppo, honeyX, HRT. Jest nawet możliwość osiągnięcia fsb 166 ale tylko programowo z windows i trzeba mieć przy tym dużo szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość eminemtwo

A ja mam bios do ECS K7 S5A z FSB 166(333)MHz. Wystarczy dobrze poszukać - właśnie na tym forum ktoś mi podał link!

 

Ale w tej chwili i tak mam nową płytkę (i nie tylko), więc za dużo nie pamiętam....... Ale płytka ogólnie spoko - ma wszystko co niezbędne.

 

Co do Semptronów to u mojego kumpla wersja 2600+ nie chodzi - uruchamia się na 147MHz (FSB) i ani kszty więcej. Ale może 2200+ będzie LEPSZY pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no właśnie bo tam się to wylicza np. przy 133/166/200 FSB też bedziesz mial chyba normalnie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci rowniez proponuje tego Durona 1800. Semprona mobo wogle moze nie wykryc i do tego bedzie smigal z nizszym taktowaniem ,a to jest nieoplacalne.Poczujesz i tak niezly przyrost wydajnosci w stosunku do tego co teraz masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy?!?!

1.Ta płyta do najlepszych nie należy (miałem - zmieniłem - znaczna różnica), ale Sempron pójdzie

2.Sprzedaj tego Durnia i poszukaj okazyjnego T-bred'a z serii np. K bo na tym MoBo i tak nie podkręcisz (ja swojego Athlona XP 2000+ kupiłem za 180zł)

3.To właściwie wszytko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=57395966

Athlon Xp 1800+ z otwartym mnożnikiem od 1zł (aktualna cena 132zł) do końca ok 10godz.

http://allegro.pl/show_item.php?item=58120733

Athlon XP 1700+

za (narazie) 100zł, do końca 8 dni

http://allegro.pl/show_item.php?item=58120733

Athlon Xp 2000+ z coolerem za (narazie) 82zł do końca 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ale to już nie nasza sprawa prawda ? Może tylko zapodał na allegro model a kupi gdzie indziej różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58319979 No co prawda ten kolo ma 1 negatywny komentarz, ale odpowiedz na niego mnie akurat przekonala, ze kazdemu moze sie zdazyc. Mi sie wydaje, ze koles jest ok, bo jakby byl jakims sciemniaczem to odpowiedz na ten komentarz wygladalaby zupelnie inaczej, jesli wiesz co mam na mysli :wink: A w cenie do 170zł to wlasnie tylko i wylacznie Athlon 1700+ z serii JIUHB, bo naprawde nieziemsko sie kreci :twisted: Moze tez byc ewentualnie Duron 1400, bo tez sie swietnie kreci. Ale jesli nie chcesz sie bawic w krecenie, to moj kumpel sprzedaje za 190zł Athlona 2000+. Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radził bym Ci wziąć tego Durona 1800 bo na tej mobo z tego Athlona chodz jest z dobrej serii za dużo nie wyciśniesz max to jakieś 11 x 150 = 1650, a z Durona 13,5 x 150 = 2025 no ale Athlon ma więcej cachu. Ja osobiście też jestem w takiej sytuacji jak Ty również wymieniam proca i właśnie chyba na Durona bo w końcu te 2000mhz jest kuszące. A pamiętaj Durona też można modować na Athlona jeśli jest z porządnej serii.

 

/pozdro

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Athlona, na tej płycie nie podkręcisz, ale ten shit to i tak trzeba będzie wymienić (np. na NF7 za kilka miesięcy wraz z przypływem kasiorki :D) a wtedy Wyciśniesz 2,5 Ghz czy coś ok. tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...