Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

ten plan nie jest najlepszy :) zdecydowanie za malo cwiczen na plecy i za duzo cwiczen na biceps, najlepiej znajdz jakis 4 dniowy pon,wt,czw,pt tak najlepiej sie rozklada regeneracja albo pon,sr,pt, jezeli nie wiesz jak wykonac jakies cwiczenie to: www.kulturystyka.pl/atlas szukasz i ogladasz sobie ladnie animowanego gifa z cwiczeniem :) jak chcesz moge napisac ci moj aktualny plan

1701834[/snapback]

No i już zaczynamy gadać :) czyli obciać jeden dzień i wpasować gdzieś na biceps ćwiczenia na plecy ? ok zrobi się :)

 

Narazie chce sie trzymac tego planu bo to już jest jakiś tam surowiec na wyrobienie pod moje możliwości :)

 

P.S Już widziałem ten atlas ale nie wpatrywałem się uważnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciskanie francuskie jest na trica... sie macha ciezarkiem za głowa/plecami :) mozna sobie skutecznie walnąc w łeb jak sie ma za malo sily ;]

 

ty sie chlopie ogolnie zacznij ruszac.. pompki rób codziennie ... rozciagania itp ..

jak ciezarka nie miales w lapie nigdy to jeszcze sie gotów połamac nam tutaj jestes

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatkujacy jestes to max 3 razy w tygodniu na silke, na poczatku mozesz nogi sobie odpuscic bo moim zdaniem 3 treningi w tygodniu to stanowczo za malo na robienie calego ciala

 

poniedzialek:

klata triceps brzuch

 

sroda:

barki biceps brzuch

 

piatek:

plecy (tu mozesz dodac nogi ale nie lacz martwego ciagu z przysiadami ze sztanga bo cie zlamie w pol) przedramie

 

mysle ze po 3 cwiczenia na dana partie miesni na poczatek wystarczy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat nic z siłowni :/ Ale sie to własnie zmienia bo dziś kupiłem karnecik :D

Wcześniej:

 

Siłka - od 16 roku do 21 z przerwami ze wzgledu na brak czasu, trenowalem 4 lata boks i juz ponad 6 wing tchuna.

 

Wymiarów nigdy nie mierzyłem. Żadnych diet ani odżywek nigdy nie stosowałem.

Rekord na ławce na raz 120 kg. (jakieś 4 lata temu - teraz podejrzewam, że 60 kg mnie zadusi :D )

 

Wiek: 24

Wzrost: 184

Waga: 97-100

 

 

Muszę iść na siłownie bo po 7 latach rzuciłem palenie i zacząłem troche tyć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatkujacy jestes to max 3 razy w tygodniu na silke, na poczatku mozesz nogi sobie odpuscic bo moim zdaniem 3 treningi w tygodniu to stanowczo za malo na robienie calego ciala

 

poniedzialek:

klata triceps brzuch

 

sroda:

barki biceps brzuch

 

piatek:

plecy (tu mozesz dodac nogi ale nie lacz martwego ciagu z przysiadami ze sztanga bo cie zlamie w pol) przedramie

 

mysle ze po 3 cwiczenia na dana partie miesni na poczatek wystarczy

1701861[/snapback]

Jakieś konkretne ćwiczenia czy dowolnie wybrane przezemnie z tamtej listy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje 3 grosze.

poczatkujacy jestes to max 3 razy w tygodniu na silke, na poczatku mozesz nogi sobie odpuscic bo moim zdaniem 3 treningi w tygodniu to stanowczo za malo na robienie calego ciala

 

poniedzialek:

klata triceps brzuch

 

sroda:

barki biceps brzuch

 

piatek:

plecy (tu mozesz dodac nogi ale nie lacz martwego ciagu z przysiadami ze sztanga bo cie zlamie w pol) przedramie

 

mysle ze po 3 cwiczenia na dana partie miesni na poczatek wystarczy

1701861[/snapback]

Trening prawie idealny - sam tak ćwiczyłem przez długi okres, ale... z biegiem czasu doszedłem dopewnych wniosków:

1.zamień dni teningowe tricepu z bicepsem, tzn. rób klatkę z bicepsem a barki z tricepsem. Może się wydawać, że przecież biceps jest dobrze rozgrzany po plecach, no ale zależy jak kto ćwiczy plecy. W moim przypadku po ciężkich seriach wiosłowania i ściągania drążka wyciągu do klaty - wszystko podchwytem, nie było dość siły na ćwiczenie bicepsu na normalnym obciążeniu. To samo odnosi się do treningu klaty z triciem.

2.plecy z nogami - rób martwy ciąg i przysiady ze sztangą - co 2-gi trening i na przemian, tzn. na jednym martwy i np. nogi na wyciągu, na drugim - przysiady i plecy bez martwego

3.przedramię - jak dojdziesz do trenningu np.bicepsu ze sporym obciążeniem, to i przedramię będzie duże, zamist niego proponuję robienie ćwiczeń na kaptury (mięśnie kapturowe) - trzyma się sztangę i podnosi barki do głowy, lub inne - co kto lubi.

Tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leo10: on biceps robi z barkami

mysle ze tak

 

poniedzialek klata+biceps

1. Wyciskanie poziomu (progresja

2. Skosna (progresja)

3. Rozpietki (progresja)

 

1. Uginanie ramion stojac sztanga

2. Uginanie ramion sztangietka w zwisie:)

3. modlitewnik sztange trzymasz jak mlotek

 

Brzuch- tutaj wedle uznania( ja robie krotkie spiecia na poczatku a potem przechodze na normalne sklony i na odwrot)

 

sroda: barki + triceps

1. Unoszenie sztangi przed glowa do klaty (progresja

2. Wznosy sztangietek bokiem

3. Unoszenie sztangi wzdloz tulowia

4. Szrugsy

 

1. Francuz

2. prostowanie ramion na malysza

3. prostowanie ramion na maszynie

 

brzuch

 

Piatek Plecy+przedramie

1. Podciaganiu na drazku (jesli nie mozesz to popros kogos o pomoc)

2. Wioslowanie sztangi w opadzie

3. Wioslowanie sztangietki

4. Martwy ciag (KONIECZNIE Z PASEM!!!)

 

1. Uginanie nadgarstkow podchwytem sztanga

2. Uginanie nadgarstkow nachwytem sztanga

 

brzuch

 

 

 

Dla mnie 3 dni to za malo zeby robic nogi. PLECY+NOGI w jednym dniu treningu=morderstwo dla kregoslupa

 

mozesz np dac triceps do plecow a nogi dodac dodac do barkow

trening na nogi:

1. Przysiady do padniecia (KONIECZNIE Z PASEM!!!)

2. prostowanie nog na maszynie siedzac

3. prostowanie nog na maszynie lezac na brzuchu

4. wznosy lydeki na dwoch maszynach

 

kazde cwiczenie wykonujemy w 4 seriach z progresja

 

trening mysle ze dobry jak dla poczatkujacego (choc przyznam ze na poczatku moze wydawac sie ciezki)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wrzuce swoj :D nie polecam poczatkujacym, plan z priorytetem - obwod reki, mam zamiar zrobic nim do grudnia 2cm

 

poniedzialek:

klatka:

wyciskanie na lawce skosniej glowa do gory 4x 12 10 8 6

wyciskanie na lawce skosniej glowa w dol 4x 10 10 8 8

rozpietki na lawce skosniej glowa do gory 3x 10 10 10

rozpietki na lawce poziomej 3x 10 10 10

triceps:

wyciskanie francuskie 4x 12 10 8 8

prostowanie reki z linka wyciagu 4x 12 10 8 8

 

wtorek:

plecy:

-grzbiet

martwy ciag 4x 10 10 8 8

-najszerszy

wioslowanie sztanga w opadzie tulowia 4x 12 10 8 8

wioslowanie sztanga T 4x 12 10 8 8

podciaganie sie na drazku szerokim uchwytem 4x 10 10 10 10

wioslowanie hantlem 4x 10 10 10 10

biceps:

uginanie rak ze sztanga 4x 12 10 8 6

uginanie reki na modlitewniku z linka wyciagu 4x 10 10 8 8

 

sroda:

wolne

 

czwartek:

barki:

wyciskanie sztangi zza glowy 4x 12 10 8 6

wyciskanie sztangi do klatki 4x 12 10 8 8

unoszenie rak bokiem z hantlami 4x 10 10 10 10

unoszenie sztangi przed siebie 4x 10 10 10 10

kaptury:

podciaganie sztangi wzdluz siebie 4x 12 10 8 8

szrugusy 4x 12 10 10 8

 

piatek:

biceps:

uginanie rak ze sztanga stojac 4x 12 10 8 6

uginanie rak z hantlami stojac 4x 10 10 8 8

uginanie rak ze sztanga na modlitewniku 4x 12 10 8 6

triceps:

wyciskanie francuskie 4x 12 10 10 8

pompki na poreczach 4x 10 10 8 8

prostowanie rak z linka wyciagu za glowa 4x 10 10 8 8

 

sobota:

nogi:

-uda:

uginanie nog na suwnicy 4x 12 10 8 8

przysiady ze sztanga 4x 12 10 8 6

wykroki ze sztanga 4x 10 10 8 8

-lydki

stawanie na palcach ze sztanga 5x 12 10 8 8 6

przedramie:

uginanie nadgarstkow ze sztanga 4x 12 10 8 6

zwijanie i rozwijanie hantla przywiazanego sznurkiem na sztangietce 4x 1 1 1 1

 

i pamietajcie najprostsze cwiczenia czesto sa najlepsze, ja ograniczam maszyny do koniecznosci...

Edytowane przez _ares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fju! Ale się topic rozrósł!

 

Obiecana fotka w piżamie:

 

Dołączona grafika

 

Ten szwej po prawej to ja 8-).

Jak widać byłem typowym chudzielcem.

 

Znalazłem jeszcze jedną fotkę topless zanim zacząłem ćwiczyć więc pokusiłem się o małę porównanie:

 

Dołączona grafika

 

Swojego planu podawał raczej nie będę- każdy ma indywidualny a z tych już podanych można poskładać co komu pasuje. Mój jest wypadkową własnych doświadczeń, wiedzy gazetowej (flex, mm) i ćwiczeń innych odpowiednio pod siebie zmodyfikowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leo10: on biceps robi z barkami

...

4. Martwy ciag (KONIECZNIE Z PASEM!!!)

 

1702148[/snapback]

Faktycznie, nie spojrzałem dokładnie i czymś się zasugerowałem...

Popieram, że martwy z pasem, chociaż mi jakoś pas nigdy nie leżał, więc go nie zakładałem.

To zdjęcie z fają chyba najlepsze :)

Edytowane przez leo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle piratez ze skorzystam z tego treningu ;/ ja nog i tak przynajmniej do wiosny cwiczyc nie bede (kontuzja kolana) wiec dla mnie ok. Teraz robilem kazde cwiczenia po trochu i np tylko 1 cwiczenie na biceps 1 na triceps 1 na plecy ale czas zaczac powaznie cwiczyc :D

 

ehh teraz tylko znalesc jak te cwiczenia wygladaja ;d

 

update : wlasnie zauwazylem foty ;x omg ide cwiczyc ! ! :P

update2 omg nie moge na twoj triceps patrzec ;x :P

 

update nastepne ;/

 

przejzalem wszystkie cwiczenia i tak:

co to jest " uginanie ramion sztanietka w zwisie ;/ ?

ze na modlitewniku sztange trzymam jak mlotek ;/

oraz prostowanie ramion na malysza

Edytowane przez ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechlin ta twoja łapa wygląda conajmniej nie naturalnie O_o no shitting bro O_o

 

BTW narazie mam te dwa plany od was, spróbuje je ze sobą połaczyć. Skoro nóg nie robić ( co z siłki nie dam rady wyjść :D ) to może zwyczajnie na piechte do domu np. biegiem ewentualnie rowerem ( tylko slabo będzie w czasie biegania, mam kumpla w klasie który bezprzerwy może zasuwać na rowerze ale gdy zaczyna biec męczy się bardzo szybko ).

 

OK Jakoś to ulepiłem ale czy jest sens robić triceps z brzuchem i biceps z plecami ? troche to poprzestawiane sie wydaje :huh:

 

Poniedziałek:

 

-Klatka:

*Wyciskanie w poziomie - 5 serii x 10, 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Wyciskanie w skosie głową do góry 4 serie x 10, 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Rozpiętki - 4 serie x 10 powtórzeń

 

-Biceps

*Siedząc, uginanie ramion na modlitwniku - 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, uginanie ramion ze sztangą - 3 serie x 10, 8, 8 powtózeń

*Stojąc, przemienne uginanie ramion ze sztangielkami - 3 x 10, 8, 8 powtórzeń

*Siedząc, wuginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano 3 x 10, 8, 8 powtórzeń

 

-Brzuch

*Wisząc na drążku, podciąganie kolan do klatki piersiowej - 3 serie x 20 powtórzeń

*Unoszenie kolan w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

*Skłony w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

 

 

Środa:

 

-Brzuch

*Wisząc na drążku, podciąganie kolan do klatki piersiowej - 3 serie x 10-12 powtórzeń

*Unoszenie kolan w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

*Skłony w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

 

-Triceps

*Francuskie wyciskanie hantli - 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Francuskie wyciskanie sztangi - 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Stojąc, ściąganie w dół drążka wyciągu pionowego (nachwyt) 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

 

 

-Barki

*Siedząc, wyciskanie sztangi zza karku w górę 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Siedząc, wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę w opadzie - 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

 

 

 

Piątek:

 

 

-Plecy

*Siedząc, ściąganie drążka górnego wyciągu do karku - 5 serii x 10, 10, 8, 8, 6 powtózeń

*Siedząc, ściąganie oburącz uchwytu dolnego wyciągu do brzucha - 5 serii x 10, 10, 8, 8, 6 powtózeń

Podciąganie sztangielki w opadzie 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

 

 

-Przedramie

*Uginanie nadgarstków nadchwytem w siadzie 3 serie x 20

*Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 3 serie x 20

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli cos moge podpowiedziec poczatkujacym :)

 

-bardzo wazne aby cwiczac dwie rozne grupy miesni w ciagu treningu,zawsz zaczynac od wiekszego miesnia np jak robisz barki z trichem lub bicem to zaczynac od barkow,

jak robisz klatkie i lape zaczynasz od klatki , plecy z lapa zaczynasz od plecow itd itp

Jest to wazne ,bo wiekszy miesnien potrzebuje wiecej sily i koncentracji.

Podobnie jesli zaczynasz np triceps, to zaczynasz od cwiczenia ktore wymaga duzo sily, np z francuza sztanga i chantlami wybiersz jako pierwsze sztanga itd ,jak robisz biceps to najpierw sztanga jesli byla w planie a potem chantle lub maszyna itp

Oczywiscie to porady dla poczatkujacych bo ci bardziej zaawansowani moga dowolnie ukladac sobie swoje zestawy

 

Uwaga !!!! kilka zelaznych zasad ,ktorych nie nalezy lamac!!!

 

- cwiczysz dla siebie i dla swoich celow,jesli ich nie masz znajdz je -pomoga ci wytrwac

 

- na silowni sie cwiczy a nie plotkuje z znajomymi,po roku takiego"cwiczenia" dziwisz

sie ze nie rosniesz!!!

 

- jak widzisz lepszych i bardziej doswiadczonych podpatruj ich!!! jak cos nie wiesz zapytaj sie ,to nic wstydliwego!!!kazdy kiedys zaczynal!

 

 

-przecwicz caly wachlarz cwiczen abyc pozniej z nich mogl wybrac te najlepsze pod swoj program

 

-stworz program cwiczen i przestrzegaj go!!

 

-silownia to swojego rodzaju filozofia ktora pomaga wzmocnic charakter, tylko slabeusze psychiczni a nie fizyczni odpadaja

 

-to co jest dobre dla innych nie musi byc dobre dla ciebie!!! metoda prob i bledow musisz sam do tego dojsc

 

-jak poczujesz ze ci sie nie chce ,obejrzyj film lub zdjecia aby dodaly ci zapalu, kazdemu sie zdarza niechciec ale tylko niektorym przelamac to!!!!!

 

-cwiczenia to nie wyscigi!!!!!! , kazde cwiczenie ma byc wykonywane POPRAWNIE!!!, jesli ci sie niechce tak cwiczyc idz do domu i zrezygnuj

 

-nie mniej o sobie wyokiego mniemania bo to ostudzi twoj zapal do cwiczen, skromnosc pozadana(wyjatek to plaza hehe ;) )

 

-chcesz uzywac suplementow to najpierw dowiedz sie jak dzialaja i jakie maja przeznaczenie, jesli chcesz sobie kupic puszke gainera ktora zjesz np w miesiac to jak nie masz kasy na nastepne 3-4 -nie kupuj wcale ,szkoda kasy

 

-chcesz uzywac koksow -nikt ci nie zabroni twoja sprawa ale pamientaj o konsekwencjach !!

 

co 2-3 miechy zmien zestaw cwiczen , bo inaczej miesnie przyzwyczajaja sie do schematu i efekt jest mniejszy

 

-jak chcesz sobie pocwiczyc miesiac to szkoda kasy nic ci to nie da!!!!

 

-nie idzie ci jakis miesien lub cwiczenie, nie martw sie to tylko kwestia czasu

 

-po pol roku progresu nie rosniesz wiecej?? to normalne, nie zniechecaj sie ,zmien cwiczenia, badz wytrwaly napewno sie ruszy bo organizm tez ma swoje prawa

 

-poznaj jak pracuja twoje miesnie ,to pomoze ci je ksztaltowac, obserwuj sie podczas cwiczen w lustrze aby korygowac ewentualne bledy

 

-jak myslisz ze cwiczac co dziennie i po 5 godzin szybciej urosniesz to jestes w bledzie!!!!!! jak myslisz ze bedziesz robil wiecej serii niz trzeba i szybciej urosniesz to jestes w bledzie , jak myslisz ze zamiast odpowiedniej porcji suplementu wezniesz wiecej i szybciej urosniesz to jestes w bledzie!!!!! - uzywajcie glowy a nie ............

 

-chcesz urosnac i byc duzy a jesz 2 razy dzienne to odpusc sobie ,poznaj zasady odzywiania i ile musisz zjesz dzienie protein ,weglowodanow i tluszczy , wiedz ze dobrze jesc 4-6 razy dzienie w "opowiednich" ilosciach ,sam musisz sobie poradzic jak to zrobic

 

-jak myslisz ze zrobisz dobra rzezbe i nie potrzebujesz najpierw troche urosnac to jestes w bledzie ,trzeba miec z czego zrzucac

 

-pijesz, palisz, narkotyzujesz sie ,twoja sprawa,tylko pozniej nie placz ze nie rosniej choc cwiczysz

 

- myslisz jak pocwiczyles na mase i teraz pojdziesz pograc 2 godziny w pilkie to jest dobrze to zapomnij o pilce albo masie

 

-silownia to wiele wyrzeczen , duzo potu, bolu ,poswieconego czasu i kasy,a przedewszystkim silnej woli aby to przetrzymac , ale wierzcie mi naprawde warto!!, nie tylko dla samych miesni ale i dla charakteru, pewnosci siebie i pokonywaniu trudnosci w zyciu, to wlasnie filozofia silowni ,cwiczac miesnie ,cwiczysz cialo i umys

 

- jesli ktos uwaza ze powysze warunki mu nie beda odpowiadac niech nie marnuje czasu i kasy

 

Na razie tyle jak mi sie cos przypomni to dopisze

 

Moze to wszystko brzmi rygorystycznie,a le wierzcie mi to tylko moze pomoc, nie wierzcie w mity ze ktos chodzi na silkie pol roku i urusl nie wiadomo ile ,l(a nawet koksiarze musza cwiczyc) , wzrost i sila wymagaja CZASU!!!!!! i nic tego nie zmieni , dyscyplina i odpowiednim przgotowaniem sie mozecie ten czas odpowiednio SKRUCIC! choc tez bez zadnych cudow.Kazdy moze poczuc zniechecenie KAZDY ale tylko niektorzy mu podolaja, nie bede tutaj sial populistyki ale czy warto ci cwiczyc czy nie to juz zalezy od ciebie ,ja was do tego naklaniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle piratez ze skorzystam z tego treningu ;/ ja nog i tak przynajmniej do wiosny cwiczyc nie bede (kontuzja kolana) wiec dla mnie ok. Teraz robilem kazde cwiczenia po trochu i np tylko 1 cwiczenie na biceps 1 na triceps 1 na plecy ale czas zaczac powaznie cwiczyc :D

 

ehh teraz tylko znalesc jak te cwiczenia wygladaja ;d

 

update : wlasnie zauwazylem foty ;x omg ide cwiczyc ! ! :P

update2 omg nie moge na twoj triceps patrzec ;x :P

 

update nastepne ;/

 

przejzalem wszystkie cwiczenia i tak:

co to jest " uginanie ramion sztanietka w zwisie ;/ ?

ze na modlitewniku sztange trzymam jak mlotek ;/

oraz prostowanie ramion na malysza

1702236[/snapback]

 

http://us.sfd.pl/s/k/atlas/ramiona_pliki/image014.gif

 

tylko nie podpierasz reki noga. Trzymasz ja w zwisie:) podpatrzalem te cwiczenie w filmie pumping iron gdy arni to robil i gadal o pompie ze jest lepsza niz sex:D niesamowicie wchodzi

 

co do trzymania jak mlotek to na silowni powinnes miec taka mala sztange ktora trzymasz jak mlotek. Idziesz z nia na modlitewnik i robisz:) cwiczysz wtedy najbardziej miesnie ktore znajduja sie pod bicepsem(glowe dluga)

 

na malysza:

http://us.sfd.pl/s/k/atlas/ramiona_pliki/image038.gif

 

Pc juice: ja jak mam zakwasy po treningu na drugi dzien to wiem ze cwiczenia mi dobrze weszly:) zakwasy mnie mobilizuja to takie male zboczenie:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1702609[/snapback]

Co do ćwiczenia arniego - nie wiem, czy to najlepszypomysł, aby "młody" robił coś takiego, podobnie jak inne ćwiczenia stricte na izolację mięśnia. W mojej ocenie jest ono bardzo dobre, gdy ma się już trochę mięcha w bicepsie i chce się wypracować jego wierzchołek. Przy dobrej technice palenie jest niemiłosierne.

Robienie młotkowego na biceps to jest mega wypas, obok modlitewnika warto spróbować robić także ze sztangą łamaną nachwytem i hantlami - przy dłoniach zwróconych na zewnątrz w pozycji stojącej, albo z grubą liną podczepioną do dolnego wyciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tez podpatrzylem to cwicznie u arniego i korzystam z niego ,dziala na szczyt bicepsa ,szkoda ze arni w zelaznej pompce 1i 2 pokazuje tak malo cwiczen :( ,bo z kogo jak z kogo ale z niego mozna brac przyklad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że arni obok niesamowitych bicepsów słynął także z pleców jak stodoła - tutaj główny nacisk kładł na podciąganie na drążku w szerokim uchwycie i z dodatkowym obciążeniem zamocowanym do pasa.

Dzisiaj spotyka się niewielu ćwiczących w ten spsób, a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja pochwalę sie moją pracą :)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Ćwiczę już kilka lat ~~2-3 z tym że przez większość czasu robiłem to źle <_<

Nigdy nie koksiłem, nie brałem żadnych suplementów, odżywek itp. wszytko oparte na wiejskim 'jadle' i determinacji ;)

Ćwiczyłem w domowym zaciszu używając hantli, sztangi no i drążka. Ostatnio skończyłem 6 weidera - gorąco polecam !

Chyba tyle :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że arni obok niesamowitych bicepsów słynął także z pleców jak stodoła - tutaj główny nacisk kładł na podciąganie na drążku w szerokim uchwycie i z dodatkowym obciążeniem zamocowanym do pasa.

Dzisiaj spotyka się niewielu ćwiczących w ten spsób, a szkoda..

dzisiaj to cwiczenie zastapila maszyna, kiedys plecy byly moja slabsza strona ,ale jak sie bardziej na nich skoncentrowalem to wynik sie poprawil :).

Na plecy wyrozniam przedewszystkim : podciaganie sztangi w opadzie szerokim chwytem , wioslowanie w opadzie waskim chwytem-nie na maszynie!!, podciaganie hantli w opadzie na lawce ,podciaganie sie na drozku lub na maszynie sciaganie drozka do klatki.Szczegulnie cenie sobie 2 pierwsze cwiczenia ktore pozwalaja nabrac mase plecow, kaptury cwicze razem z barkami

 

a znacie adresy skad mozna sciagnac takie filmy? chodzi mi o instruktazowe troche o silowni troche o czyms innym

na sieci jest troche filmow w super jakosci i z czolowymi gwiazdami tego sportu ale niestety wszystko platne, jesli ktos zna dobre lini sam sie przylaczam do prosby o wstawienie takowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to cwiczenie zastapila maszyna,

1703738[/snapback]

Za czasów arniego już były wyciągi, ale on jednak robił podciąganie.

Plecy do najwieksza partia do ćwiczenia i trzeba się zdrowo nagimnastykować - sporo serii, pod różnymi kątami - żeby był efekt.

Obok wszystkich ćwiczeń gladiaca dorzucam wiosłowanie sztangi z obciązeniem tylko na jednej stronie, a z drugim końcem opartym o podłoże, dłonie złączone, a pomiędzy nimi gryf - zapomniałem fachowego określenia. Do wypracowania dwóch belek biegnących wzdłuż kręgosłupa przyda się także martwy ciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja pochwalę sie moją pracą :)

Ćwiczę już kilka lat ~~2-3 z tym że przez większość czasu robiłem to źle <_<

Nigdy nie koksiłem, nie brałem żadnych suplementów, odżywek itp. wszytko oparte na wiejskim 'jadle' i determinacji ;)

Ćwiczyłem w domowym zaciszu używając hantli, sztangi no i drążka. Ostatnio skończyłem 6 weidera - gorąco polecam !

Chyba tyle :unsure:

1703652[/snapback]

hm bez obrazy ale 2-3 lata cwiczen ? :) po 7msc wygladam podobnie

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wioslowanie w opadzie waskim chwytem-nie na maszynie!!"

 

leo_10 cwiczenie o ktorym wspominasz wlasnie mialem namysli piszac powyzej cytat z mojego posta :), wlasnie ono mi bardzo pomoglo zwiekszyc mase plecow :), pozdro

 

Ares ale on sie przyznal ze "robil zle cwiczenia" wiec to wlasnie jest przyczyna malego rozwoju

W moim malym poradniku wyzej jest podana przyczyna : niechce ci sie cwiczyc POPRAWNIE to pogodz sie ze nie urosniesz ,albo idz do domu i zapomnij o silowni, silownia to ciezka praca a nie pogaduchy u babci

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pllecy arniego to dla mnie wzor!!, najlepiej je widac w pierwszym terminatorze na poczatku zaraz kiedy przeniosl sie w czasie :)

Co do klatki to zgadzam sie z toba Piratez ze tez ma wypasiona, a to ze wzgledu na wielka mase i ladne podciencie.

 

ps.!! Wstawiajcie zdjecia Arnolda jak macie ,lub innych znanych "basiorow" ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...