Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Shiningami: plan wyglada dobrze, nie wiem czemu gladiac przyczepia sie do niego:) co prawda zmniejsz ilosc serii z 5 do 4 a zwieksz z 3 do 4:). A gadanie o tym zeby sobie zrobic ogolno rozwojowke hmmm nie polecam tego. Porzadna rozgrzewka przed treningiem i lecimy na pelnych obrotach. Co prawda przez pierwszy tydzien bedziesz chodzil jak robot ale dasz rade:)

 

Moniko: gadanie gadaniem ale baby lubia duzych facetow:> wiem to z autopsji i opowiadan:) ( moze na te ZLE trafialem??)

 

A co do chodzenia z kumplami to tylko z takimi ktorym zalezy na tym.

 

PS 14 dzien brania supli. Waga poszla o 1.5kg. Sila na klacie o 10kg:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę na siłkę z kumplem- a właściwie kumplami- tak co pół roku jest nowy bo "starzy" wyłamują się icon_sad.gif .

Dobrze jest, gdy trafi się większy/silniejszy odemnie- mam wtedy DUUUŻĄ motywację do ćwiczeń (w rodzaju- "skoro on może- ja też"). Drugi plus to asekuracja- lubię brać dużego ciężara na którym wykonam sam 4-5 powtórzeń. Dalej trzeba pomagać- to już rola kumpla icon_wink.gif. I nie zawsze może pomóc osoba przypadkowo spotkana na siłce- trzeba mieć wyczucie- nie za lekko i nie za słabo. Dlatego właśnie warto mieć "stałego partnera" na siłkę.

W 100% sie zgadzam z Toba Mech!k porzadny kumpel to podstawa po pierwsze zeby zmotywowac , aby wogole ruszyc dupsko i isc na silownie , a dwa wlasnie chodzi o asekuracje i lekka pomoc.

 

Jesli poprosisz kogos nieznajomego to albo bedzie Ci pomagal za bardzo (ahh ta rzadza pomocy blizniemu :) ) i cwiczenie o d.... rozbic , albo pomoze za slabo w najgorszym wypadku moze sie to nawet skonczyc kontuzja czy naderwaniem jakiegos miesnia.

Najlepiej dobac sobie kogos na swoim poziomie zeby nie popadac w zalmanie jak koles wydziera 130 na klate a Ty 50 :D no ale coz poczatki zawse sa ciezkie z czasem przyjdzie i masa i rzezba i sila.

 

A teraz pytanie do pakerow , bo mam pewien problem cwicze od 2 lat regularnie , i juz od jakiegos czasu zatrzymal mi sie przyrost sily :oops: , tzn w seriach potrafie podniesc wiecej , ale na klate zatrzymalem sie na 100 KG tyle wycisne ale wiecej to tak jakby bariera psychiczna i nie daje rady.

 

Wiec teraz pytanie zeby podbic w tym momencie sile robic mniej powtorzen wiekszym ciezarem czy moze wiecej powtorzen mniejszym ciezarem i np wiecej seri bo juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jak zezresz 100kg mety...CIERPLIWOSCI CHLOPIE!!! czwicz z rok rozgrzej stawy miesnie, potem zapodaj krete przy peirwszej stagnacji efekty będą na bank! nie zakladaj ze po 3 miechac będzie z Ciebie czlowiek:P

1707601[/snapback]

Mówiąc jak człowiek nie mam namyśli mięsni jak stodoła i twarzy jak po podnoszeniu sztangi na szyi :D Chodzi mi o to czy uda mi sie po 3 miesiącach zasłonić kości żeby nie wystawały przez skóre :)

 

Shiningami: plan wyglada dobrze, nie wiem czemu gladiac przyczepia sie do niego:) co prawda zmniejsz ilosc serii z 5 do 4 a zwieksz z 3 do 4:). A gadanie o tym zeby sobie zrobic ogolno rozwojowke hmmm nie polecam tego. Porzadna rozgrzewka przed treningiem i lecimy na pelnych obrotach. Co prawda przez pierwszy tydzien bedziesz chodzil jak robot ale dasz rade:)

 

1707865[/snapback]

Na pełnych obrotach to nie bo niechce sobie zrobić krzywdy złym wykonywaniem ćwiczeń :) Chyba rozumiem oco chodzi z tym robotem bo dzisiaj to tak ambitnie mnie bolą łapy że wole nimi wcale nie ruszać O_o Jedynie nadgarstki mam sprawne bo nic nimi nie robiłem i z jakiegoś powodu bardziej boli mnie bic niż trik chociaż wczoraj ten drugi obciążyłem do pełna tak że nie mogłem ruszyć ciężaru ( ledwie co się ruszył i spadł :D ) tak ze 3 razy. BTW czy jest taka opcja żeby zasłonić wystający obojczyk mięśniami ? bo mam taki fajnie sterczący że chce go zostawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro chcesz to prosze ale nie ma czym się zachwycać, no chyba że ktoś nie wie jak wygląda jakaś kość lub chce zobaczyć ścięgna. Krzywa postawa ma dwa powody a nawet trzy. Niczego nie naprężałem no ale niektórzy mówią że mam postawe betonowego kloca.

 

1 Musiałem się podpierać nogą o łóżko

2 Pierwszy punkt jest spowodowany tym że nie wiedziałem jak aparat mnie uchwyci bo ma delikatną wade przsesuwania obrazu.

3 Mam nieznaczne skrzywienie kręgosłupa i wygląda tak -> S <- wina płaskostopia które miałem zawsze.

 

http://img350.imageshack.us/my.php?image=pic001337yc.jpg

http://img350.imageshack.us/my.php?image=pic00141ih.jpg - tutaj trzymałem aparat w łapie

http://img434.imageshack.us/my.php?image=pic001607jk.jpg - to chce zostawić bo jest wyczes w kosmos :D

http://img434.imageshack.us/my.php?image=pic001710cq.jpg - a tu zapomniałem ustawić rozdzielczość podobnie jak w następnych fotkach.

http://img434.imageshack.us/my.php?image=pic00193hg.jpg - NIE ja się nie garbie tylko znowu nie wiedziałem jak mnie aparat uchwyci :/

http://img434.imageshack.us/my.php?image=pic00203gv.jpg - sory za jakość :(

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak myslalem jak zaczels pisac o tch wystajcaych kosciach ..

masz wade kregoslupa to idz wogole do lekarza i zpaytaj czy cwiczenia z jego obciazeniem wogole sa wskazane w twoim przypadku.. .bo bedziesz wygladal jak kwazimodo jak sobie calkiem spieprzysz postawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: (zresztą nie jeden już to mówił) pompki (szeroko i wąsko) i brzuszki to podstawa. Jeśli jednak tak bardzo sie uparłes to małe obciazenia na hantle i ewentualnie sztanga. Musisz zrobić jakąś podstawe i nie masz innego wyboru, jeśli zaczniesz źle na początku nie dość że doznasz kontuzji, to w dodatku możesz się "pokrzywić" (wciąż rośniesz, nie zapominaj o tym!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jak zezresz 100kg mety...CIERPLIWOSCI CHLOPIE!!! czwicz z rok rozgrzej stawy miesnie, potem zapodaj krete przy peirwszej stagnacji efekty będą na bank! nie zakladaj ze po 3 miechac będzie z Ciebie czlowiek:P

1707601[/snapback]

hmm po 3msc bedziesz wygladal jak patyczak, i jezeli nie zaczynasz z dobrego poziomu to bez odpowiedniej techniki, planu i diety po 0,5 roku tez bedziesz wygladal jak patyczak :) do tego trzeba czasu, tu wszystko przychodzi powoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak myslalem jak zaczels pisac o tch wystajcaych kosciach ..

masz wade kregoslupa to idz wogole do lekarza i zpaytaj czy cwiczenia z jego obciazeniem wogole sa wskazane w twoim przypadku.. .bo bedziesz wygladal jak kwazimodo jak sobie calkiem spieprzysz postawe...

1708236[/snapback]

Jakto nie wskazane :wink: Przecież musze ćwiczyć żeby to wyprostować z tym że w ten czy inny sposób. Podobno basen the best ale nienawidze pływania no i nie umiem za bardzo pływać O_o

 

Moja rada: (zresztą nie jeden już to mówił) pompki (szeroko i wąsko) i brzuszki to podstawa. Jeśli jednak tak bardzo sie uparłes to małe obciazenia na hantle i ewentualnie sztanga. Musisz zrobić jakąś podstawe i nie masz innego wyboru, jeśli zaczniesz źle na początku nie dość że doznasz kontuzji, to w dodatku możesz się "pokrzywić" (wciąż rośniesz, nie zapominaj o tym!!)

1708238[/snapback]

W czym pomogą pompki ? ( pytam bo nie wiem ). Rozmawiałem z kimś kto wie conieco o ludzkim ciele ( służba zdrowia sie przydaje :D ) no i powiedziała to co ty :D moge też wykonywać inne ćwiczenia (nawet na plecy pod warunkiem że będą robione z pełną dokładnością a nie tylko w sposób "może być ?" i z okreslonym maksimum ciężarów ( nie max mięśni tylko kręgosłupa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. a co mi tam.. ;]

Też sie pokaże - niestety nie ma kto mi fotek zrobic wiec lustro musialo mi wystarczyć...

Rocznik '88. Intesywne ciwczenia mam w wakacje 3-4 w tygodniu po 1,5h-2h. Rok szkolny to juz ograniczenia - dlatego jedynie 2 razy w tygodniu...

Mimo jakiegos tam skrzywienia kregoslupa cwicze - mialem przd siłownia ok 1.5 roku cwiczen korekcyjncyh, basen - nastawiły mnie juz na prostsza pozycje, wzmocnily miesnie pleców i brzucha...

Cwicze na sucho - nie korzystałem z zadnych odzywek czy diet...

 

Ostatnio postanowilem zrzucic tłuszcz z niektorych miejsc np. brzucha...

Od miesiaca biore lcarnityne + duzo wody mineralnej + ograniczam posilki + 6 Waidera - no i nie moge dojrzec zadnych rezulatów, moze 1kg w dól..

Ale tłuszcz pozostaje...

 

Wymiary: 189cm, 81kg

 

Fotki:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Aparat sie cos ztegował i jakies takie fotki niebieskie robi - czas zajrzec do insturkcji...

 

@Shiningami - ćwiczenia z cięzarmai nie sa wskazane dla ludzi ze skrzywieniami - chyba ze lekarz wyrazi zgode.. przy wiekszosci cwiczenich obciazasz kregoslup a jezeli nie masz go ustabilizowanego to powiekszasz tylko skrzywienie..

Co do pływania - najlepsza metoda na wady postawy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaczelem robic pompki, podnosic co nie co. Nawet mam fajnie, moja starsza prowadzi bar i jak dostawa towaru jest to nosze jej skrzynki ;] Wiec co jakis czas "pakuje" :P.

 

EDIT: jak zaczlem troche cwiczyc to po cwiczeniach mam takie drgania/pulsowania miesni... nie wieie czemu?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od pol roku cwicze pompki :D wczoraj se kupilem drążek do podciągania i będe sie podciągał :D na siłke na razie nie chodze bo za mlody jestem :) tylko troche mnie martwi to ze lewą ręke mam dużo słabszą od prawej :( w lewej mam w bicepsie 26 cm a w prawej 30. Wiecie co na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no to nieżły z ciebie koks bedzie po tych noszeniach skrzynek

ja mam tak dziwnie bo mi czesto miesnie same skaczą, normalnei tak od sibie

a jeszcze jest do dziwniejsze, ze lewego bicepsa i tricepsa ma wiekszego niz w prawej reca, a jestem prawo reczny i lewa reka mam słasbza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od pol roku cwicze pompki :D wczoraj se kupilem drążek do podciągania i będe sie podciągał :D na siłke na razie nie chodze bo za mlody jestem :) tylko troche mnie martwi to ze lewą ręke mam dużo słabszą od prawej :( w lewej mam w bicepsie 26 cm a w prawej 30. Wiecie co na to poradzić?

1708437[/snapback]

Baw sie lewą reką :lol:

 

 

Nie mogłem sie powstrzymać :lol:

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieżły z ciebie koks bedzie po tych noszeniach skrzynek

ja mam tak dziwnie bo mi czesto miesnie same skaczą, normalnei tak od sibie

a jeszcze jest do dziwniejsze, ze lewego bicepsa i tricepsa ma wiekszego niz w prawej reca, a jestem prawo reczny i lewa reka mam słasbza

1708439[/snapback]

Takie tiki nerwowe to i mi się raz na jakiś czas zdażają :) A co do lewej ręki ona nie jest słabsza tylko twoja prawa półkula mózgu nie ma takiej takiej kontroli nad ciałem jak prawa, może sie wydawać że to nie ma wpływu na siłe ale poprostu mózg ogranicza to ile siły użyjesz. Być może da się to nadrobić przez rozwinięcie zdolności manulanych półkuli ale nie mam pojęcia jakto wykonać, samo pisanie lewą ręką może coś pomóc ale to takie gdybanie bo mam ledwie podstawową wiedze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak dziwnie bo mi czesto miesnie same skaczą, normalnei tak od sibie

a jeszcze jest do dziwniejsze, ze lewego bicepsa i tricepsa ma wiekszego niz w prawej reca, a jestem prawo reczny i lewa reka mam słasbza

1708439[/snapback]

Też mam i miałem to skakanie mięśni po ciężkich treningach.

Jestem leworęczny, a prawe ramię mam troszeczkę większe - widać taka prawidłowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak mam ze w lewej rece czuje wiekszego powera, a w prawej to tak srendio (jestem praworeczny). A lewa reke nic nie umiem prawie zrobic, jedynie ka kb pisac ;]. Np. pilka nie rzuce dobrze lewa reka, a nie mowiac juz o uderzeniu kogos ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam- strasznie denerwujące to jest. Bywa że cycek lub triko potrafi mi skakać kilka godzin :-).

 

A siła rąk powinna się wyrównać (może nie całkowicie- ale zawsze) po ćwiczeniach sztangą lub na drążku- aby obie rece były obciążone jednym ciężarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

pisze to teraz nie zeby komus tam cos tam, myśle że mnei zrozumicie

popatrz ares piszesz, że jak sie napniesz to to wygląda duuużo lepiej, ale chdozi chyba o to, ze jak normalniesz chodzisz, to ma to widać jak wyglądasz a nie napinac zem ozna bąka puścic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. ok, Panowie zrozumialem nie wrzeszczeć już..

Espeszeleji Ty Johnuś.. ;]

 

Chcialem miec po prostu widoczny 8pak na brzuchu...

Skoro cwiczenia nie przynosily efektu (wiecej miesnia juz nie wyrobie?) to pomyslałem nad spaleniem tłuszczu ktory zakrywa miescnie...

 

Czas przezucic sie znowu na normlany tryb zycia.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...