Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie na silke chodzisz ?

wifama na niciarnianej. Do Kuneckiego.

Ja mam nadzieje obejdzie się bez zabiegu ;]

narazie mam szynę na zasadzie: when it's done. mam zdjać jak przestanie boleć...ehhh służba zdrowia...powiedizeli ze będzie pobolewało przez 2 tygodnie okolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów ponownie :)

od jutra z kumplem zaczynamy trening na hantlach mamy do dyspozycji w sumie 40 kg, niedlugo dokupie dlugi gryf i przynajmniej 20 kg.

Mam 175 cm wzrostu 73 kg wagi i 34 w bicepsie, chce popracowac nad klatka piersiowa, zamierzam cwiczyc codziennie, ile czasu ma trwac taki trenig? jakie cwiczenia polecacie ( tylko normalnym jezykiem), i w jakich iloscia powtórzeń i serii.

czy miedzy seriami maja być jakies przerwy i po ile? tak jak mowie wolał bym sie skupic na klatce piersiowej bo flak jestem. :) chce aby to był w miare intesynwy trening aby w miare szybko przyszły efekty:)

pozdro i dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów ponownie :)

od jutra z kumplem zaczynamy trening na hantlach mamy do dyspozycji w sumie 40 kg, niedlugo dokupie dlugi gryf i przynajmniej 20 kg.

Mam 175 cm wzrostu 73 kg wagi i 34 w bicepsie, chce popracowac nad klatka piersiowa, zamierzam cwiczyc codziennie, ile czasu ma trwac taki trenig? jakie cwiczenia polecacie ( tylko normalnym jezykiem), i w jakich iloscia powtórzeń i serii.

czy miedzy seriami maja być jakies przerwy i po ile? tak jak mowie wolał bym sie skupic na klatce piersiowej bo flak jestem. :) chce aby to był w miare intesynwy trening aby w miare szybko przyszły efekty:)

pozdro i dzieki za pomoc :)

co bedziesz mial wywalona klatke piersiowa a reszta to gdzie?

 

w tym sporcie szybko efektow nie zauwazysz, po 3 - 4 miesiacach cos juz bedzie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów ponownie :)

od jutra z kumplem zaczynamy trening na hantlach mamy do dyspozycji w sumie 40 kg, niedlugo dokupie dlugi gryf i przynajmniej 20 kg.

Mam 175 cm wzrostu 73 kg wagi i 34 w bicepsie, chce popracowac nad klatka piersiowa, zamierzam cwiczyc codziennie, ile czasu ma trwac taki trenig? jakie cwiczenia polecacie ( tylko normalnym jezykiem), i w jakich iloscia powtórzeń i serii.

czy miedzy seriami maja być jakies przerwy i po ile? tak jak mowie wolał bym sie skupic na klatce piersiowej bo flak jestem. :) chce aby to był w miare intesynwy trening aby w miare szybko przyszły efekty:)

pozdro i dzieki za pomoc :)

i pewnie do wakacji mieć super wybujaną klate? :wink: sorry ale tak to tylko w erze :D

jeśli chcesz przybrać na masie to większy ciężar i mniejsza ilość powtórzeń: +/- 5 serii po +/- 8 powtórzeń (przy rzeźbie więcej) - masz do dyspozycji hantle więc może by tak wyciskanie ich na płaskiej, rozpiętki itp (Poszukaj w atlasie ćwiczeń na sfd.pl)

Mimo wszystko najlepsze jest zwykłe wyciskanie na płaskiej ławce zwykłym gryfem.

Jeśli już chcesz ćwiczyć codziennie to na pewno nie codziennie te same partie bo popalisz mięśnie i guzik wyjdzie z tego całego ćwiczenia. Wydaje mi się, że 3 razy w tygodniu poświęcone na ćwiczenie klatki wystarcza w zupełności.

Nie ma określonego optymalnego czasu treningu - ma on być poprostu intensywny - a przerwy między seriami niezbyt długie - ja robie ok 3 min między seriami na klatke i 2 min między seriami na bicepsa. Na początku możesz zacząć z większymi odstępami ale staraj się je z czasem zmniejszyć do podobnej długości.

Nad odżywkami nawet się nie zastanawiaj bo na początku nic ci one nie dadzą - będziesz musiał z tym poczekać z pewnością min 3 miesiące.

 

edit:

tutaj masz conieco o klatce - wybierz sobie coś ;) !~KliK~!

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam takie pytanie - jaki ćwiczenia moge robić, żeby wyrobić mięśnie klatki i spalić conieco na brzuchu? Dodam że nie mam żadnych przyrządów do ćwiczeń, moge tylko liczyć sam na siebie :P Jak narazie robie 90 brzuchów dziennie 3 serie po 30 i 120 pompek, 3x40. Wszystko rozłożone na rano, popołudnie i wieczór. Jeśli to coś pomoże, to waże 98 Kg i mierze 178 cm.

 

Jakieś propozycje ćwiczeń, bez żadnych przyrządów? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko najlepsze jest zwykłe wyciskanie na płaskiej ławce zwykłym gryfem.

nic z tych rzeczy. Najdłuższy ruch dają sztangielki. Zawodowi kulturyści nie bawią się w sztangi, bo już im nie na sile, a na wyglądzie zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewnie do wakacji mieć super wybujaną klate? :wink: sorry ale tak to tylko w erze :D

jeśli chcesz przybrać na masie to większy ciężar i mniejsza ilość powtórzeń: +/- 5 serii po +/- 8 powtórzeń (przy rzeźbie więcej) - masz do dyspozycji hantle więc może by tak wyciskanie ich na płaskiej, rozpiętki itp (Poszukaj w atlasie ćwiczeń na sfd.pl)

Mimo wszystko najlepsze jest zwykłe wyciskanie na płaskiej ławce zwykłym gryfem.

Jeśli już chcesz ćwiczyć codziennie to na pewno nie codziennie te same partie bo popalisz mięśnie i guzik wyjdzie z tego całego ćwiczenia. Wydaje mi się, że 3 razy w tygodniu poświęcone na ćwiczenie klatki wystarcza w zupełności.

Nie ma określonego optymalnego czasu treningu - ma on być poprostu intensywny - a przerwy między seriami niezbyt długie - ja robie ok 3 min między seriami na klatke i 2 min między seriami na bicepsa. Na początku możesz zacząć z większymi odstępami ale staraj się je z czasem zmniejszyć do podobnej długości.

Nad odżywkami nawet się nie zastanawiaj bo na początku nic ci one nie dadzą - będziesz musiał z tym poczekać z pewnością min 3 miesiące.

 

edit:

tutaj masz conieco o klatce - wybierz sobie coś ;) 2121129[/snapback]

A ja zadam takie pytanie - jaki ćwiczenia moge robić, żeby wyrobić mięśnie klatki i spalić conieco na brzuchu? Dodam że nie mam żadnych przyrządów do ćwiczeń, moge tylko liczyć sam na siebie :P Jak narazie robie 90 brzuchów dziennie 3 serie po 30 i 120 pompek, 3x40. Wszystko rozłożone na rano, popołudnie i wieczór. Jeśli to coś pomoże, to waże 98 Kg i mierze 178 cm.

 

Jakieś propozycje ćwiczeń, bez żadnych przyrządów? :D

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm#1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale uważam, że mimo wszystko na początek najlepsza jest sztanga :)

a imho dla poczatkujacego lepiej sie w pompkach zaprawic ..

robic je powili z pelnym czuciem miesnia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a imho dla poczatkujacego lepiej sie w pompkach zaprawic ..

robic je powili z pelnym czuciem miesnia ..

Dlaczego tak myślisz? Taki poczatkujacy na poczatku chodzac na silownie bedzie przyzwyczajal miesnie do wiekszego wysilku, pełen zestaw ćwiczeń bedzie lepszy niz pompki. Moze to duzo ale to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak myślisz? Taki poczatkujacy na poczatku chodzac na silownie bedzie przyzwyczajal miesnie do wiekszego wysilku, pełen zestaw ćwiczeń bedzie lepszy niz pompki. Moze to duzo ale to tylko kwestia czasu.

ja tak robilem pomki zawsze .. i wciagu miecha na silce potem odrazu poszlo 20kg do przodu

wydaje mi sie ze jakbym nie rozwijał klatki wczesniej byloby gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak robilem pomki zawsze .. i wciagu miecha na silce potem odrazu poszlo 20kg do przodu

wydaje mi sie ze jakbym nie rozwijał klatki wczesniej byloby gorzej

Pompki to takie rozbujanie miesni tak samo jak bys to zrobil na silowni, na ktorej moim zdaniem lepiej sie przetrzesz przed wlasciwymi treningami. Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki to takie rozbujanie miesni tak samo jak bys to zrobil na silowni, na ktorej moim zdaniem lepiej sie przetrzesz przed wlasciwymi treningami.

to pokaz jak masz rozbujana tą swoja klatke z tymi cyklami wszystkimi..

 

sorry za taka ironie ..

ale naprawde nie widze sensu przyjmowania rad od kogos kto wogole nie ma wygladu kulturysty .. a wciaz pisze o odżywkach

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokaz jak masz rozbujana tą swoja klatke z tymi cyklami wszystkimi..

to byl chwyt ponizej pasa

 

piszesz tak jakbym w kazdym poscie o nich mowil, po za tym niedlugo zamieszcze foty wtedy bedziesz mogl mnie zjechac

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz tak jakbym w kazdym poscie o nich mowil, po za tym niedlugo zamieszcze foty wtedy bedziesz mogl mnie zjechac

ale z bliska i wyrazne?

czy znow biceps bedziesz pokazywal z 2.5metra stojac z zalozonymi rękami?

 

to zaden wstyd miec kolo 33 w bicu .. (bo na tyle gdzies wygladasz)

za to wstyd pierdzielic farmazony niestworzone i radzic ludziom jak na twoim przypadku mozna by stwierdzic ze wszystko co radzisz jest zle ... bo nie widac na tobie zadnych efektów ..

no albo druga opcja .. wciagasz te odzywy a na silce sie opierdalasz

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z bliska i wyrazne?

czy znow biceps bedziesz pokazywal z 2.5metra stojac z zalozonymi rękami?

 

to zaden wstyd miec kolo 33 w bicu .. (bo na tyle gdzies wygladasz)

za to wstyd pierdzielic farmazony niestworzone i radzic ludziom jak na twoim przypadku mozna by stwierdzic ze wszystko co radzisz jest zle ... bo nie widac na tobie zadnych efektów ..

no albo druga opcja .. wciagasz te odzywy a na silce sie opierdalasz

czy ktos zrobi tak jak ja to mnie to wogle nie obchodzi

 

Chaos nieprzejmuj sie to byl moj ostatni post w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i obrazil sie jak dziecko

... na silownie idz .. i pokaz efekty ..

 

nie doradzaj ludziom skoro nie masz doswiadczenia....

sam sie staram nie mowic nigdy "tego co slyszalem" albo wyraznie to zaznaczam.

A tam gdzie mam jakeis doswiadczenie moge sie wypowiedziec ...

 

nikt ci nie kaze byc jak Tur (gladiac ;) ) czy mechl!n ... popatrz na proximo albo nightstalkera ... chlopaki tyraja ostro i daja foty to widac tam ze podnosza te ciezarki w okreslonym celu ...

a po twoich fotach byla ogolna zalamka raczej.. bo po tym co piszesz czasem mozna wywnioskowac ze po którymstam z rzedu cyklu urosles kolejne centymetry i juz byk sie robisz ...

natomiast jest zupelnie miernie ...

 

mozesz powiedziec ze jestem wredny albo cos ..

ale nie o to chodzi ... bardziej chodzi o to ze to jest forum i ktos tu moze sie zasugerowac twoimi radami ... a one nie sa zbyt potwierdzone ..

 

no chyba ze ktos robi tak jak ja i m!n i posty o odzywkach omija :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taka prosbe do was :) moze mi ktos doradzic co i jak... juz mowie o co mi chodzi. waze 65kg 173cm 19lat, i wygladam jak patyk :) serio, moje lapy na dlugosci od nadgarstka do barkow maja taki sam "obwod", nie no moze troche przesadzilem :) ale jest zle. chcialem troche przybrac na masie i zaczac jakies lekkie cwiczenia. aha jeszcze jakies cwiczenia na rzezbe "brzuszka". bedzie ktorys z tu obecnych fachowcow chetny do pomocy? :) dodam ze na tych calych odzywkach i innych [ciach!]lach sie nie bardzo znam/orientuje ale chcialem cos zaczac robic ze swoja sylwetka. do tej pory zajmowalem sie lekka gimnastyka, troche jestem porozciagany ale wygladam jak zapalka z biedronki. czekam na rady :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland, ja w Twoim wieku niemal identycznie mialem.

Przed studiami 193cm wzrostu i 66kg zywej wagi.

Ksywe wsrod znajomkow mam do dzis "chudy"

Teraz przed 30-tka waze 86kg i nadal nie wygladam na tyle. Co prawda nie mozna powiedziec, ze jestem patyk ale nie wygladam na dobrze zbudowanego.

Ja sie tym zbytnio nie przejmowalem bo wiedzialem, ze z wiekiem moja fizjonomia sie zmieni i bede zalowal jakbym chcial sie specjalnie tuczyc.

Jezeli Tobie zalezy na przyroscie masy to rob to co ogolnie juz wiadomo na calym swiecie.

Wprowadz diete weglanowo-bialkowa i chodz na silownie i cwicz na mase.

Po roku prawdziwego samozaparcia nie poznasz sie na starych fotach.

 

Ja mam natomiast problem innego typu. Cwicze na brzuch juz jakis czas, a dokladnie z 2 miesiace. Od 24 dni cwicze a6w, stosuje diete (moze nie taka do konca szczera ale wiele rzeczy sobie odmawiam, ktore wczesniej wsuwalem). Ogolnie chodzenie na silownie pozwolilo mi juz podniesc wage o 3kg bez zmiany chocby o 0,5cm w wymiarach (jedynie lepszy wyglad miesni mam) ale panowie brzuch mam taki jak 2 miesiace temu. Jakbym nigdy w zyciu na niego nie cwiczyl.

Kurcze 7 poty wylewam na tym a6w, a tu zero efektow. Jakbym chcial zwalic na samego Weidera to by bylo za prosto ale przed nim cwiczylem juz miesiac i to samo :(

Macie jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj jakies fat burner'y - jak one Ci nie pomogą to nic Ci juz nie pomoze.. ;]

Jak masz sporo $ to polecam -> LINK

Jezeli juz mniej (tak jak ja ;) ) to -> LINK

 

btw, czemu nadal av nie masz? :>

Dzieki, chyba sprobuje oczywiscie ten tanszy :)

Ile nalezy wsuwac dziennie (pisze, ze 2szt dziennie ale cos nie wierze) ?

Mozna go stosowac razem z Mega Caps z Olimp (kreatyna) ?

Avka nie mam bo nie wiem czemu. Nie wiem gdzie poza adminami uderzac. Mialem poczekac cierpliwie wiec czekam. Wiecej nic nie zrobie, a noweg avatara sobie nie dam - tak dla zasady.

 

Update do avika.

Juz sie znalazl :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestancie z tymi pompkami

 

pompki to sa dobre jedynie na rozgrzewke;]

 

widze duza grupa plazowiczy przyszla chcacych upiekszyc sie przed latem....a ja wam powiem ze gowno sie upiekszycie przez te dwa miesiace;] lepiej pochodzcie na rower....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze duza grupa plazowiczy przyszla chcacych upiekszyc sie przed latem....a ja wam powiem ze gowno sie upiekszycie przez te dwa miesiace;] lepiej pochodzcie na rower....

Bullshit.. 2 miesiace jezeli dobrze wykorzystane (dieta, trening) dadzą zadawalający efekt..

Btw, równie dobrze mozesz to sobie wkrecac - bo do rzezby Ci jeszcze daleko..

Wiec zamiast pisac takie teksty zabierz sie za siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

myśle, że Piratezowi chodizło o to, ze ktośprzyjdzie na 1-2 miechy przed wakacjami i chce z 30 w bicepsie zrobic 40, ale ja sie tam nei wypowiadam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mnie sie nie boj:)

a co do plazowiczy to nic nie osiagna;] tylko miejsce na silce zajmuja i czlowiek sie wku.... bo nie ma na czym cwiczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy mowicie nie chce do wakjacji zrobic super jakieis klaty, chce cwiczyc dla własnej kondycji, dzis ułoze trening i dam wam do osądzenia :) nie powiedziałem ze inne czesci ciała to nie wazne, poprostu moim priorytetem jest klatka piersiowa w tym momencie mam 106 w klacie i chce wiecej ;)

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos wyluzuj, ja sie po prostu nie wypowiadam na Jego temat, czy sciemnia czy nie, mam to w zadzie, a Ty sie jakiś taki agresywniejszy zrobiłeś od czasu jak zacząłeś cwiczyć ;P

Btw. Po kreatynie mialem przerwe spowodowaną kontuzją i o ile wyniki na mniejszych partiach pozostały bez zmian, tak klatka jest praktycznie tak jak przed cyklem...Moje pytanie, czy moge wprowadzić do treningu jeszzce jeden trening klatki ? Tzn cwiczyłbym ją 2x tyg. przez jakis czas ~do konca roku szkolnego np. Na ten moment moj trneing wyglada tak: pon: klata, nogi, wt: plecy, przedramie, czw: barki, kaptury, piat: biceps, triceps. I w sumie nie wiem gdzie to wsadzić;] pozdro~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatę trudno przećwiczyć- to duży mięsień, więc możesz ćwiczyć dwa razy w tygodniu.

Czwartek odpada- klata + barki = niemoc barków (zakładając że zgodnia z zasadą duże mięśnie ćwiczysz jako pierwsze).

Piątek- biko i triko- też będzie ciężko (ćwicząc klatę- prostujesz ręce czyli nie będzie już takiego powera na triko) ale to i tak lepsze połączenie niż klata + bark.

 

Jak już wspomniał Chaos- wiele ludzi pyta tu o różne suple- nie czytam tego i nie wypowiadam sie bo się nie znam.

 

Jeśli zaś chodzi o "plażowiczów"- IMO w dwa miesiące coś tam zrobią- przecież największe przyrosty sa na początku kariery (przynajmniej ja tak miałem). jeśli "plażowicz" jest szczypiorem to spokojnie wyrobi sześciopak (choć to najmniejszy problem- szczypior ma sześciopak od urodzenia ;-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n: ile masz wzrostu?:)

 

 

wracajac do plazowiczy jest jeszcze jeden aspekt o ktorym mozna powiedziec, wiekszosci z nich uderza woda sodowa do glowy po tym jak zobacza jakies przyrosty na sobie, zaczynaja byc agresywni(aka chaos:D)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...