Skocz do zawartości
scypion25

Barton 2800 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte główna epox rdeai bartona 2800 i good ram 512 ddr 400mhz. Mam powazny problem bo gdy prubuje puscic moj procesor na wiecej niz 1667 mhz na przykład na 1800 mhz to konczy sie to zawsze niebieskim ekranem. Myslałem ze to wina temperatury ale zmieniłem wentylator na pentagrama i teraz chłodenie jest dobre. Próbowałem zwiekszac napiecie ale to nic nie daje. Zaznaczam ze mpoj bios nie jest zaktualizowany i prawidłowo nie rozpoznaje procka. Moze tu tkwi problem, a moze to wina pamięci? Prosze pomozcie mi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, chyba zasiłka za słaba na radka 9600 i bartona, ale to nie ma nic wspolnego ze złym wykrywaniem procesora przez bios, może upgrade pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze upgrade biosu sprawi ze mi procka prawidłowo bedzie wykrywac to nie mam aątpliwosi. Problemem jest to dlaczego komp nie działa prawidłowo gdy chce zwiekszyc taktowanie proca na 1800 mhz nie mowiąc juz o domyslnym taktowaniu bartona 2800 2083 mhz. Kupienie zasilacza to nie problem jesli rzeczywiscie twierdzicie ze to jego wina. W tej chwili mam proca ustawionego na 1,65 V a wyswietla mi napiecia 1,632-1,648 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to zasilacz... mojego sprzeta ciagnal przez jakis czas jakis no name 300W...

1565911[/snapback]

 

No właśnie Panowie, odczepcie się od tych zasilaczy. To jest chore że teraz wszyscy uważają bezpodstawnie że płyta + procesk + grafika to od razu potrzebują minimum 500W.

Taki zestaw jak ma kolega to 230W Enlight by pociągną i miałby zapas mocy jeszcze na co najmniej drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiątki!

miałem podobne problemy i jak zmieniłem good ramy na kinstonki to wszystko zaczęło śmigać o niebo lepiej:)

1565955[/snapback]

tylko ze ram powinien bez problemu smigac na fsb 200.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec co to moze byc koledzy? Prosze pomozcie. Jestem juz tak w... ze chyba wyrzuce kompa z okna :)...ale to nie rozwiąze problemu

1565939[/snapback]

No to odczepmy się od zailacza a przyczepmy się do pamięci.

Na jakich timingach pracują Twoje GoodRamy i na jakim napięciu?

Sprawdzałeś pamięć Memtestem albo Goldmemory (ten drugi dokładniejszy IMO)

Może mógłbyś pożyczyć od kogoś pamiątki i sprawdzić jak się bądzie Bartek zachowywał.

Upewnij się że zworka na płycie jest ustawiona na 133/166/200 MHz a nie na 100/133MHz

 

Płyta głowna to EPOX RDEAI nForce 2

Ani ja ani googlarka nigdy nie słyszeliśmy o takiej płycie głównej :D

Jakiś nowy model ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to zasilacz... mojego sprzeta ciagnal przez jakis czas jakis no name 300W...

1565911[/snapback]

Nie chce wróżyć ale lepiej zmień zasilacz bo beda fajerwerki

 

Co do autora postu tez powinien to zrobić :wink:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wróżyć ale lepiej zmień zasilacz  bo beda fajerwerki

 

Co do autora postu tez powinien to zrobić :wink:

1565980[/snapback]

@kamilo23 przeczytaj jeszcze raz wypowiedź Mikelos'a to jest czas przeszły:

sprzeta ciagnal przez jakis czas jakis no name 300W

ciągnął ale już nie ciągnie, pozatym Mikelos ma w sigu : "powered by Chieftec 360-202"

 

@scypion25 zmiana zasilacza na jakiś markowy na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie, odczepcie się od tych zasilaczy. To jest chore że teraz wszyscy uważają bezpodstawnie że płyta + procesk + grafika to od razu potrzebują minimum 500W.

Taki zestaw jak ma kolega to 230W Enlight by pociągną i miałby zapas mocy jeszcze na co najmniej drugie tyle.

1565925[/snapback]

Tak, wiem, często bezzasadnie. Coś nie działa - zasilacz. Ale jak się ma taki zestaw to zasilacz musi być dobry, nie ma siły. O ile sie nie mylę, to radek 9800 potrzebuje dodatkowego zasilania co też obciąża. Takie jest moje zdanie. Pozatym te 350 Wat napisane na zasilaczu to pic na wode. Ma max 250-300Wat jakby to podliczyć z kalkulatorem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oops! Zapomniałem o zworce. Chyba jest ustawiona na 100/133 bo przedtem miałem athlona. Bede musiał to sprawdzic. Myslicie ze to moze byc powód?

1566018[/snapback]

 

Jak myslicie?

1566198[/snapback]

a moze bys tak sprawdzil po prostu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem kosci pamięci, przestawiłem zworke zaktualizowałem biosa i nic nie pomaga. Gdy ustawie procesor na 1447 mhz wszystko chodzi dobrze na 1667 tez niby dobrze ale w niektórych grach pojawiają sie artefakty np w fifie 2005 zawodnikowi mignie na prezentacji druzyny jakas dodatkowa reka i tym podobne. Powyzej ustawienia 1667 np 1800 mhz zaczynają sie niebieskie lub czarne ekrany :( :(:(. Co ja mam teraz zrobic ? Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura procesora w obciązeniu to około 47 stopni przy ustawieniu na 1667 mhz. Na wyzszych ustawieniach nie moge zabardzo sprawdzic bo mam niebieskie i czrne ekrany

1568453[/snapback]

Nie ukruszyłeś czasem procka?

 

Zablokowywujesz PCI I AGP? 66/33 ? Bo mi się wydaje że nie i ustawiasz np. 160 zamiast 166 załóźmy i stąd te problemy ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura procesora w obciązeniu to około 47 stopni przy ustawieniu na 1667 mhz. Na wyzszych ustawieniach nie moge zabardzo sprawdzic bo mam niebieskie i czrne ekrany

1568453[/snapback]

47? cos to troche duzo jak na 1667mhz i 1,65V - ja przy 11x220 i 1,85V mam max 51st w stresie... moze to wlasnie jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam uwazasz... :mur:

ale ram wykluczyles, bios tez... sprobuj moze z innym zasilaczem (ale wg mnie to raczej nie to)

wiec pozostaje walniete mobo, walniety zasilacz albo chlodzenie proca (zle przymocowany pentagram, za malo/za duzo pasty, zla pasta...) - ja bym to sprawdzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odczepmy się od zailacza a przyczepmy się do pamięci.

Na jakich timingach pracują Twoje GoodRamy i na jakim napięciu?

Sprawdzałeś pamięć Memtestem albo Goldmemory (ten drugi dokładniejszy IMO)

Może mógłbyś pożyczyć od kogoś pamiątki i sprawdzić jak się bądzie Bartek zachowywał.

Upewnij się że zworka na płycie jest ustawiona na 133/166/200 MHz a nie na 100/133MHz

 

Płyta głowna to EPOX RDEAI nForce 2

Ani ja ani googlarka nigdy nie słyszeliśmy o takiej płycie głównej :D

Jakiś nowy model ? :D

1565965[/snapback]

Epox 8rdaeI jest to uboższa wersja , bo ma tylko karte sieciową, tak mi sie wydaje. tylko nie napisal 8 wiec googlarka nie mogła znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...