Skocz do zawartości
EMENTALER

Ati Vs Nvidia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja obecna konfiguracja komputera to AMD Athlon 2000+(1666Mhz),1x256mb elixir+1x256mb GOODRAM,ASUS A7V8X-X,Zasilanie Colorsit 350W.

Obecnie posiadam karte graficzną firmy NVIDIA GeForce 4 Ti4200.

Nie jestem z niej zbytnio zadowolony.

Potęguje to wiele powodów:

1)Brak obsługi wielu najnowszych standardów graficznych

2)Niezadowalająca jakość wyświetlanego obrazu.

Ostatnio pomyślałem o kupnie nowej.

Moją alternatywą są:

-Galaxy GeForce 6800 GT 256mb

-Sapphire Radeon X800XL 256mb

Problem w tym że geforce nie obsługuje opengl`a 2, natomiast ati nie posiada vertex shaderów 3.

Kupując jedną z tych kart zależy mi aby mójh komputer wyciągał wysokie wyniki,karta była naszpikowana super sprzętem, a najnowsze gierki i przyszłościowe śmigały płynnie bez zarzutu.

Edytowane przez pole123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna konfiguracja komputera to AMD Athlon 2000+(1666Mhz),1x256mb elixir+1x256mb GOODRAM,ASUS A7V8X-X,Zasilanie Colorsit 350W.

Obecnie posiadam karte graficzną firmy NVIDIA GeForce 4 Ti4200

trochę stary sprzęt jak na tą grafę co chcesz kupić sprzedaj to co masz i kup coś na S754 albo S939 tylko że do 939 więcj hajsu wpakujesz poza tym było już tyle razy więc poszukaj nie chce mi się pisać bo mam znowu ciśnieni 160/85 i [ciach!]a oczy wyłażą mi z orbit jak mi ciśnienie spadnie to ci odpiszę sory ale teraz nie mam siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to masz za slaby sprzet zeby wogole wycisnac max wydajnosc z tego gef4ti a ty sie porywasz na X800XL albo 6800gt :lol: nie dosc ze zasialcz padnie na tych kartach to wydajnosc na twojej platformie bedzie nędzna....

 

 

musisz:

 

 

1. Zmienic zasilacz na cos firmowego

2.Zmienic procka na cos powyzej 2GHz najlepiej throton@barton z FSB przynajmniej 200MHz a najlepiej cos na A64 ale moze funduszy nie masz to wystarczy naarzie modyfiakcjia jak wyzej.

3.Dokupic pamieci RAM

 

na twoim obecnym sprzecie wyciagniesz 50% wydajnosci tych kart a gierki nie beda ci smigaly jak trzeba.... głupi doom3 wymaga ~ 1GB RAM, battlefieldowi 2 malo jest 1GB nawet

 

P.S Geforcowi 4Ti brakujejedynei obslugi dx9 ;) a poza tym to b fajna karta zapewnijaca nawet teraz dosyc dobra wydajnosc,w kazda gierkie mozna pykac spokojnie z b dobra jakoscia obrazu, trzeba umiec tylk owykorzystac potencjal karty

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce obsluguje tylko opengl1.5 tak czytalem na benchmarku.pl nie opowiadaj bzdur

jeszcze jedno pytanie do lukaszrz czy chieftec 410W wystarczy

Edytowane przez pole123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce obsluguje tylko  opengl1.5 tak czytalem na benchmarku.pl nie opowiadaj bzdur

jeszcze jedno pytanie do lukaszrz czy chieftec 410W wystarczy

1572158[/snapback]

powinien wystarczyc, chociaz jakoscią on nie imponuje, ta 410W nowa jest srednia, poelcam to:

 

Chieftec HPC-420-302 DF / wersja 2.0 420W

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jest o niebo lepszy od tej 410

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geforce obsluguje tylko  opengl1.5 tak czytalem na benchmarku.pl nie opowiadaj bzdur

jeszcze jedno pytanie do lukaszrz czy chieftec 410W wystarczy

1572158[/snapback]

Everest

 

Właściwości OpenGL

Sprzedawca NVIDIA Corporation

Renderer GeForce 6800/AGP/SSE2/3DNOW!

Wersja 2.0.0

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

geforce obsluguje tylko  opengl1.5 tak czytalem na benchmarku.pl nie opowiadaj bzdur

1572158[/snapback]

lol :-))

a w telewizji pan mowil ze sa telefony na karte za 1 zl

ehhh

niestety ale benchmark pl to wielki prospekt reklamowy i nie nalezy traktowac

tej srony inaczej jak reklamy komputronika.

bardziej "fachowe" teksty masz w sklepie benchmarka w comentsach

userow tego co oni tam sprzedaja

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten post z grami byl glupi przyznam ale ten jest fajny to co sie mnie czepiacie???

pytanie do lukaszrz czy do tej karty wystarczy Sempron 2500+(OC)??

a teksty przeczytalem w sklep.benchmark.pl!!!

Edytowane przez pole123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to będie strata kasy ładować nowągrafę w taki sprzęt. Bez urazy, ale nie jest to obecnie szczyt techniki i nie za bardzo nadaje się na usprawnienie - mianowicie wszystkie części szły by do wymiany.

 

Poleciłbym raczej jakiś tańszy zestaw na A64 z rozsądną kartą graficzną.

 

Co do standardów itp - w sumie to więcej to gadania niż działania. Miałem TI4200 przed 6200 którego obecnie posiadam. Różnica w jakości obrazu jest, lae nie we wszystkich grach. W niektórych nic sie nie zmieniło, w niektórych trochę, w niektórych bardzo, ale to wyjątki. Zmieniła się za to szybkość. Jeśli do swojego komputera włożyłbyś najszybsze obecnie dostępne karty, byłby ładniejszy obraz, chodziłoby to szybciej, ale...

Lepsze rezultaty osiągniesz wymieniając wszystko na "średnie części", niż mając słaby komputer z dobrą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...