Skocz do zawartości
elmo

underclocking XP 2400+

Rekomendowane odpowiedzi

1) Jak myślicie czy Athlon XP 2400+ (Throughbred B) po odblokowaniu i przy underckockingu do 1,3GHz (6.5x200MHz lub 8x166MHz) dał by radę przetrwać bez chłodzenia aktywnego np. z samym miedzinym radiatotem Thermalright SK6 lub radiatorem od Volcano7+ ???

 

2) Czy po odblokowaniu Ahlona/Durona można oprócz zmiany mnożnika obnizyć napięcie procka, jęsli tak to jak ???

 

Podkreślam nie mam kasy na tego procka i tak się tylko z czystej ciekawości pytam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mysle o tym samym. Ale chce pozostac w poblizu tych 2GHz za to jechac w gore z FSB i obnizac napiecie. Napiecie napewno da sie obnizyc ale mysle ze ponizej 1,4V nie da rady zejsc. Wydzielana moc wtedy bedzie cos kolo 30W i napewno sam radiator nie starczy.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie napewno da sie obnizyc ale mysle ze ponizej 1,4V nie da rady zejsc. Wydzielana moc wtedy bedzie cos kolo 30W i napewno sam radiator nie starczy.

lae jak się obniża napięcie z poziomu biosu w większości płyt chyba się nie da, trzeba kompinować z elektronika jakimiś druckmai czy coś ??? może lame pytanko ale nie wiem i chciałbym się dowiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej msiK7T Turbo LE moge ustawić 1.55 i mój axp1700+ na takim chodzi stabilnie ale kumpel mi mówił że jak zmniejsze napięcie na procku to będzie miał mniejszą wydajnośc ale jak sprawdzałem w sandrze i w3DMark`u to wynik był taki sam i właśnie chciałem się spytać czy napięcie ma coś do wydajności bo już sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej msiK7T Turbo LE moge ustawić 1.55 i mój axp1700+ na takim chodzi stabilnie ale kumpel mi mówił że jak zmniejsze napięcie na procku to będzie miał mniejszą wydajnośc ale jak sprawdzałem w sandrze i w3DMark`u to wynik był taki sam i właśnie chciałem się spytać czy napięcie ma coś do wydajności bo już sam nie wiem

To sie nijak nie ima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włśnie o ile można obniżyć napięcia na płytach pod AMD ?

Posiadacze płyt pod Antka zapodajcie jakie Vcore minimalnie możecie ustawić.

Najprosciej jest ba Abitach bo one wszystkie maja regulacje od 1,1V. EPoXy od 8K3A maja od 1,4V.

Na swoim Abicie KT7A mogę ustawić od 1,1V do 1,85V, ale wartości te w rzeczywistości są troszkę wyższe i na przykład dając 1,85V - w rzeczywistości jest to jakieś 1,92V, ale nie sprawdzałem jak to się ma przy 1,1V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włśnie o ile można obniżyć napięcia na płytach pod AMD ?

Posiadacze płyt pod Antka zapodajcie jakie Vcore minimalnie możecie ustawić.

Najprosciej jest ba Abitach bo one wszystkie maja regulacje od 1,1V. EPoXy od 8K3A maja od 1,4V.

Na swoim Abicie KT7A mogę ustawić od 1,1V do 1,85V, ale wartości te w rzeczywistości są troszkę wyższe i na przykład dając 1,85V - w rzeczywistości jest to jakieś 1,92V, ale nie sprawdzałem jak to się ma przy 1,1V :lol:

to nie tak, te 1.92 to nie prawda, bo to nie jest mierzone przez mobo tylko siakos obliczane!!!

wiec nie patrz na to, te abity ogoolnie zawyzaja napiecia, vel. abit kt7raid jak sie wymienilem z bratem-dalem mu codegena 400W, a on mi enlighta 250W, na 3 mobo pokazywaly napiecia rzedu 11.77 dla 12V, tak samo miernik(okolo) a kt7raid pokazywal 12.01 :lol: wiec nie soogerooj sei abitem, tylko miernikiem :P

 

tak samo ma sie sprawa z kt7a/raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swojej msiK7T Turbo LE moge ustawić 1.55 i mój axp1700+ na takim chodzi stabilnie ale kumpel mi mówił że jak zmniejsze napięcie na procku to będzie miał mniejszą wydajnośc ale jak sprawdzałem w sandrze i w3DMark`u to wynik był taki sam i właśnie chciałem się spytać czy napięcie ma coś do wydajności bo już sam nie wiem

To sie nijak nie ima.

A wg mnie ma jeśli założymy (zresztą słusznie) że wyższe napięcie oznacza wyższa temperaturę działania to niższe napięcie powinno wpłynąć na wyższa wydajność jednak różnice będą niemal niezauważalne (czyli rzędu 0,01%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasir - przesadziłeś z tym 0.01% :wink: Rożnica będzie napewno niezauważalna wiec po co o niej mówić :mrgreen: Lancer tak napisał, żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że jak da np. 1.85v zamiast 1.5v to będzie miał więcej FPS w 3DMarku np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby go puscic na 1GHz przy Vcore 1.2V to spoko by smogal (18W wydziela).

hmmm to chyba jak ktoś chce bezgłośne chłodzenie procka bardziej się opłaca kupić P41.6A + OCZ P4 Eliminator Passive ... szkoda myslłem zę na tak 1,3GHz styknie

 

a pozatym jest jakiś wzór na obliczanie wydzielanej mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są programy. Poszukaj - były nie raz na forum linki podawane. A co do kupna P4 i zmuszenia go do pracy na pasywnym to raczej jest to kiepski proc to takich akcji bo prawie żadna płytka pod ten procesor nie obsługuje szyny poniżej 100MHz. Moja może sie uruchomic na 90MHz, ale w "trybie awaryjny" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...