Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, sprzet juz w domu i smiga, teraz kilka pytan bo jestem zielony

plytka oczywiscie Giga. K8NS + sempron 3000+

1. fsb procek i ram synchronicznie czy asyn.?

2. jakto jest z tym HTT? nigdy sie z tym nie spotkalem i nie wiem, czy probowac cos podciagac czy np. zmniejszajac powieksze mozliwosci FSB

3. Top Perfomance. Czy to wogole cos daje i czy przy manualnym kreceniu tmingow itp. wlaczyc w/w funkcje?

 

to sie nazywa fachowa odpowiedz, kurde stary dzieki wielkie, mam nadzieje, ze teraz bedzie latwiej bo przejscie z nforca 2 na 3 troche mnie zaskoczylo, kiedys na epox-ie to raz dwa, napiecie w gore, mnoznik w dol, fsb wedlug testu jak najwieksze i bylo git

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. fsb procek i ram synchronicznie czy asyn.?

W AMD 64 nie ma czegoś takiego jak taktowanie synchroniczne pamięci. KAŻDE taktowanie pamięci jest asynchroniczne. 1739040[/snapback]

Wszystkich timingów przypuszczam nie regulujesz :) włączenie Top Performance daje lekki przyrost wydajności.

 

 

PS - jeszcze tak dużej ilości linków nie zawarłem w jednym poście :D

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, widze, ze to takie ciezkie nie jest, moj sempron leci bez problemu na 2.4ghz przy ht 300, wszystko fajnie pieknie, jeszcze troche testow i bede wiedzial na czym stoje

ale jest cos co mnie zastanawia, niska wydajnosc w 3d smarkach, nigdy mi na nich szczegolnie nie zalerzalo ale jak juz cos krece to lubie sprawdzic ile wiecej wyciskam

sytuacja np. z 3d marka 2k3

bez OC - CPU Score - 170 (na starym XP-ku mialem ponad 500)

po podkreceniu na 2.4ghz - wynik spadl do 44

wedlug informacji mam fsb 44mhz, to pewnie zwiazane z ht itp. ale ogolnie zastanawia mnie czy to jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, widze, ze to takie ciezkie nie jest, moj sempron leci bez problemu na 2.4ghz przy ht 300, wszystko fajnie pieknie, jeszcze troche testow i bede wiedzial na czym stoje

ale jest cos co mnie zastanawia, niska wydajnosc w 3d smarkach, nigdy mi na nich szczegolnie nie zalerzalo ale jak juz cos krece to lubie sprawdzic ile wiecej wyciskam

sytuacja np. z 3d marka 2k3

bez OC - CPU Score - 170 (na starym XP-ku mialem ponad 500)

po podkreceniu na 2.4ghz - wynik spadl do 44

wedlug informacji mam fsb 44mhz, to pewnie zwiazane z ht itp. ale ogolnie zastanawia mnie czy to jest normalne

Wynik CPU z 3D marka nic nie znaczy - absurdalnie zależy on od sterowników karty graficznej. Kiedyś była dyskusjna na TwojePC na ten temat.

 

Ale jak zrobiłeś "FSB" o wartości 44 MHz to ja nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (1 post ) :)

 

1. Ma ktoś sempron 64 2800 na płycie nf4 S754?

 

Jak się kręci?

 

2.Co lepsze sempron 64 2800 cache 256 czy sempron 64 3000 128 cache?

 

3. Kiedy ukażą się semprony na S939 (http://www.pcprojekt.pl/ tylko w zestawach)?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (1 post ) :)

 

1. Ma ktoś sempron 64 2800 na płycie nf4 S754?

 

Jak się kręci?

 

2.Co lepsze sempron 64 2800 cache 256 czy sempron 64 3000 128 cache?

 

3. Kiedy ukażą się semprony na S939 (http://www.pcprojekt.pl/ tylko w zestawach)?

 

pozdrawiam

Witamy

 

1. sporo osob ma

 

ps. bardzo dobrze sie kreci

 

2. imho 3000+, zastanawialem sie nad 2800+ ale jednak wole 200mhz wiecej niz 256cache

 

3. pewnie za jakis czas, jednak jak dla mnie to malo wazne bo pewnie beda drogie i do tego musialbym zmienic grafe na pci-e, wiec jesli planujesz sempra to bierz na 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (1 post ) :)

 

1. Ma ktoś sempron 64 2800 na płycie nf4 S754?

 

Jak się kręci?

 

2.Co lepsze sempron 64 2800 cache 256 czy sempron 64 3000 128 cache?

 

3. Kiedy ukażą się semprony na S939 (http://www.pcprojekt.pl/ tylko w zestawach)?

 

pozdrawiam

Poszukaj semprona z możliwością selekcji, teraz ciezko o dobra sztuke, 3000+ ma przewage zmiany mnoznika w dol wiec dziala CnQ. Najlepsza plyta na s754 z nf4 i pci-e to DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tej płycie Asusa http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=139-3 + sempron 64 3000?(c'n'q ma, tylko te 128 cachu)...

 

 

ps chyba ta płyta(w tym przedziale cenowym) będzie najlepsza http://www.imperium.net.pl/dfi-nf4x-infini...754-p-6321.html - w końcu to DFI - :)

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak jak wcześniej pisałem 289*9 przy +5% napięcie - realnie 1,44v, pamięci na div150 dają 217Mhz, Spi16m - 14,31

 

na 2700 przy 9*300 też poszedł ale juz potrzebował +10%voltażu, a i tak nie był stabilny w sp2004, wiec póki co jest jw., może po czasie jak się rozgrzeje bedzie stabilny (wiele osób pisało że po pewnym czasie ich procki były stabilne na częstotliwościach na których na poczatku się wysypywały, tak więc niby wygrzewanie nie jest takie samo jak w XP-kach ale w pewnym stopniu też przynosi efekty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

gdzieś widizałem za 310, i to normalnie sprzedawane

co do moejgo semprona sprawdzałem dzisiaj i "czapeczka" jest krzywo założone, na jednym boku jest dośc duża "szparka" pomiędy blaszką a procem, chyba dzisiaj go potne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widizałem za 310, i to normalnie sprzedawane

co do moejgo semprona sprawdzałem dzisiaj i "czapeczka" jest krzywo założone, na jednym boku jest dośc duża "szparka" pomiędy blaszką a procem, chyba dzisiaj go potne

Zdejmuj balche u mnie też była ewidentnie zle przyklejona, po zdjęciu ubyło ok. 10c idle i nawet do 20c stress.

 

Co do Semprona na 939 to chyba lepiej dołożyć 100zł i wziąć A64 Venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho z tego co mi wiadomo nieeewazne jaki semp 2600 czy 2800 oba sie dobrze kreca ale najlepiej w okolicach 32 tygodnia 2005 ;] ja sam czekam na kaske i kupuje sempka 2800 i dfi i reszte .... mam nadzieje ze baaaardzo zadowalacja wydajnosc ;] szczerze ? po miesiacu czytania testow itd wybralem i mam juz dosc wybierania :D

 

btw. nie zapomnijcie obnizyc htt jak wam dalej nie leci :P

Edytowane przez .iNsAnE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sempron64 2800+, tydzień 34 na standartowym napięciu pójdzie 8x310 :) . Natomiast na 1,375V idzie 8x300. Co do maksymalnego kręcenia to nie jest już tak wesoło, 8x333 (1.575V) to jest mój rekord narazie, niestety chroniczny brak czasu, nie pozwala na więcej.

Dołączona grafika

Edytowane przez Pasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - to żeś mi pojechał :)

 

Pozdrawiam :)

 

a co masz go moze??...pochwal sie jak sie kręci.

Wolałbym płyte s939 kupic niz s754 z wiadomej przyczyny, tylko ten sempron musi byc taki jak na s754(o/c)

 

on pisał ten test :)

 

 

 

 

 

@FOCUS-nie chodziło mi o to,ze test jest zły tylko,ze już go wszyscy widzieli i żaden z niego "nius" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz po testach :)

sprzet juz swoje przeszedl i widze, ze jest full stable, widze takze wieksze mozliwosci ale nie chce mi sie juz kombinowac bo to co osiagnalem calkowicie mi wystarczy

 

Gigabyte K8NS r2.0

Sempron 3000+ (34 tydzien)

8 x 300 (2.4ghz) + 2x512 Twinmos ddr400@433

procek i dzie bardzi ladnie, full stable ale czuje, ze jeszcze wiecej byloby mozliwe ale jakos nie chce juz mi sie probowac, 8x300 wynik git jak na moj gust, pamiatki na 433 przy 2.5-3-3-7 (bez rewelacji ale tez nie mozna spodziewac sie cudow po pamieciach naprawde tanich)

jutro biore sie za dokladne testy ale juz wynikowe a nie stabilnosciowe

poki co widze, ze w 3dmarku 2001 20k to nie problem (jak dla mnie wynik bajka)

do tego 50k w Auqamarku i w sumie dosc przecietne wyniki w 3d markach 2k3 i 2k5 ale to jeszcze bede poprawial (narazie odpowiednio okolo 6500 i 3500)

pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc przy pierwszych probach z OC na K8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...