Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

nie przesadziłeś troche z tymi pamięciami? :| 3-6-6-14@168MHz bez przesady ale na tych twinach możnaby możnaby przy tym taktowaniu zapodać 2,5-3-3-7 jak nie mniej :| pobaw sie alphami ;p chyba że masz jakieś zupełnie walnięte kostki...

No spoko zaraz podciągne timingi :) O co chodzi z tymi aplhami ? Co to takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój wynik dzisiejszego OC na Sempie 2500+ ;)

 

Napięcie 1,625V...nie patrzcie na wynik S_pi bo pamięci na dupnym dzielniku chodzą, bo V nie mają duzo :/ No i koniec mobo :/ (DFi NF4x)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w Apollo, a tydzień chyba 37.

Ja własnie dorwałem perełke 2600+ z 37tygodnia własnie i takze z apollo.pl (pozdrowienia dla Pawła) :>

SPI 16M przechodzi 2500mhz na standartowym napieciu.

 

Licze na osiagi podobne do Twoich, ale nie zapeszajmy ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stoje w miejscu... 2,8 GHz narazie nieosiągalne... Mxymalne HTT jakie udało mi się osiągnąć to 340 co daje nieco ponad 2,7 GHz. Wszystko to oczywiście na stadardowym chłodzeniu chipsetu na płycie itp. Muszę w końcu zaingerować w mobo, wymienić radiator na chipsecie i co tam jeszcze się dam... może jakieś chłodzenie mosfetów ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam takiego sempa 2600+:

 

SDA2600AI02BX

LBBWE 0537DPMW

Z808889I51782

 

bez problemu bez zmiany napiecia poszedl na 2440mhz, na 2640 przy 1.47v

mam epoxa 8KDA3I i mam z nim problemy z @ pamiatek

otoz wraz ze zmniejszaniem dzielnika (poczawszy od div200, div166, div133) spadaja mi drastycznie mozliwosci oc pamieci, na div 200 osiagam max 255mhz, na div166 juz tylko 235, div133 to juz tylko 185mhz, bios nowy ze strony, timingi i regulacja napiec prawie nic nie daje, htt max tej plyty to jakiej 325 (ht na 3x)

ktos mial juz taki problem??

wie ktos jak mozna rozwiazac taki problem??

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 2640 to bym nie byl taki pewnien czy poleci...moj na default idzie tak samo, czyli na 2440 ale do 2600 stabilnego w pelni potrzebuje juz 1,60

co do pamieci to ustaw na 200 i sr pod windowsem

zmniejsz w a64 tylko dzielnik pamieci na 166 i jedz clockgenem do owych 255 na pamieciach....powinno latrac.jesli poleci to znazy ze plyta dobiera timingi dla 333 przy dzielniku 166 co jest powodem osiagniecia nizszych czestotliwosci(lepsze timingi)

 

lekarstwem jest wtedy reczna regulacja timingow do takich jakie sa na auto przy div200

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma sempa 2600 ty masz 3000 ;-) - sempy 2600 z natury lepiej sie o/C - a skoro nie widac roznicy to poco przeplacac :D

:blink: :blink: :blink: no no a gdzie to wyczytales??...mialem 2x 2800 i 3x 3000 i z tych 3000 kazdy szedl spokojnie na 2700 przy 1,7v a te 2800 ledwo do 2600 dociagaly :? :? :? nie iwem ...moze to przypadek jakis Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: no no a gdzie to wyczytales??...mialem 2x 2800 i 3x 3000 i z tych 3000 kazdy szedl spokojnie na 2700 przy 1,7v a te 2800 ledwo do 2600 dociagaly :? :? :? nie iwem ...moze to przypadek jakis

No widzisz miales 2800 a nie 2600 :lol: - joke ;-)

- 2800 ma 256 cashe ...

- 2600 ma 128 cashe ....

Tak samo 3000 ma 128 cashe - zarowno na Forum jak i w necie spotyka sie dziwna zaleznosc ze 2600 i 3000 sie najlepiej o/c czyzby z uwagi na mniejsza ilosc Cashe ?

 

Tak samo jest z gf 6600 i 6200 - NIby to samo a patrzac po userach to jednak na 6200 ludzie robia lepsze oc?

to jest zagadka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semp 2600+ poszedl na 2640 przy 1,47v ale malo stabilnie neistety jak sie okazalo :(, ale przy 1,52 jest juz OK :) wiec proc wydaje sie niezly, na szafce jeszcze mam jednego 2600+ z 37tyg i dzis bede go testowal, oczywiscie dam sprawozdanie co jest wart :)

dzieki za pomoc, jeszcze poprubuje, ale timingi mam ustawione manualnie non stop, oczywiscie malo agresywne, ale to nic nei daje :(

dzieki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanko jakie chlodzenie byscie zalecili do sempona 64 2800+, nie podam jakie mamm temp na boxie gdyz moje dfi podaje na 1,65v 32*c wiec na pewno nieprawde, jakie chldzoenie wystarczy, musi być ciche i tanie, na codzien bede chodzil 2250 1,5v i mysle o czyms takim, nie cche wiece aksy wydawac co o tym sadzicie??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73773856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taie pytanie z innej bajki, gdzie na gigabyte k8n-sli można zmienić dzielnik pamięci?!

W biosie....................

PS. pewnie nie włączyłeś dodatkowyh funkcji w płycie, gigabyte ukrywa dodatkowe funkcje lecz je włączasz wciskając ctrl + F1

 

To jak może ktos sie wypowie na temat tego pentagrama 100Al+ czy pociagnie wykreconego sempra??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanko jakie chlodzenie byscie zalecili do sempona 64 2800+, nie podam jakie mamm temp na boxie gdyz moje dfi podaje na 1,65v 32*c wiec na pewno nieprawde, jakie chldzoenie wystarczy, musi być ciche i tanie, na codzien bede chodzil 2250 1,5v i mysle o czyms takim, nie cche wiece aksy wydawac co o tym sadzicie??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73773856

nie koniecznie zle pokazuje ze 32C, moze byc taka temp jesli procesor nie jest obciazony, a co do tego chlodzenia to bym odradzal, lepiej cos z miedziana podstawka bo nie poczujesz zbytniej roznicy na tym co chcesz kupic

najlepiej Freezera 64 akurat w proline obecnie nie maja ale mozesz poszukac gdzie indziej, naprawde dobry cooler i wydajny jak za ta cene, a takze prosty w montazu, TUTAJ mozesz przeczytac jak wypada w porownaniu z innymi wiatrakami ;-)

Edytowane przez LNeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...